Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi

Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: ZF 8HP55 käigukast ja sellega seonduv (Vastuseid: 31 | Vaatamisi: 5296)
prj
klubiliige

Registreerunud 04.12.08
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 03.09.19 21:15 Tsiteeri

Mul on soojema mootoriga nõksud sees 4->3 ja 3->2, kui ilma gaasita aeglustada.
Ei ole sellised, et "oh god see on katki" jõnksud ja mitte kogu aeg, aga vahel juhtub, eriti, kui järsult pidurdada või gaasiga rohkem möllata.
Kui netist probleemi otsida, siis see probleem on päris paljudel.

Kusjuures kui teha adaptsioon kuumalt, siis mingi aeg (ca. 1-2 nädalat) on igat pidi täiesti sujuv ja mingi aja peale õpib ennast jälle kuskile lolliks.
Ma testi mõttes muutsin 3->2 ja 4->3 lülituspöördeid ülespoole natukene ja rõhku nii peale mineval, kui maha tuleval siduril väiksemaks.

Lülituspöörded aitasid, aga rõhk mulle tundub, et vastupidi. Ehk siis hetkel minu teooria on see, et ta tahab natukene kiiremat vahetust saada/suuremat rõhku poolsoojalt, et ta ei hakkaks adaptsiooniga seda suuremaks kerima järjest, mis lõpuks põhjustab üsna jäigad vahetused kuumalt.
Võib täiesti vale ka olla - kui puhkuselt tagasi tulen, siis keeran rõhku suuremaks ilma gaasita vahetusel, teen adaptsiooni ja vaatan, kuidas käitub.

Kusjuures 4.2 vabalthingaval on selle 3->2 hard shifti kohta isegi TPI ja softi uuendus.

Samuti, kuna mul on väga väikesed/lühikesed läbisõidud, siis mu teooria on ka see, et see tsükkel võib ta lolliks ajada.
Esinduse variant on uus kast, aga isegi 50% goodwilliga ei kipu seda ostma. Mulle ei tundu, et seal reaalselt midagi tuksis on, muidu oleks viga kogu aeg, mitte vahel on ja vahel ei ole ning ideaalne peale adaptsiooni alati. Läbisõitu ka ei ole eriti olla.

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Registreerunud 21.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW, ´16a Audi Q7 3.0TDI 200KW

postitati 04.09.19 08:28 Tsiteeri

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Mul on soojema mootoriga nõksud sees 4->3 ja 3->2, kui ilma gaasita aeglustada.
Ei ole sellised, et "oh god see on katki" jõnksud ja mitte kogu aeg, aga vahel juhtub, eriti, kui järsult pidurdada või gaasiga rohkem möllata.
Kui netist probleemi otsida, siis see probleem on päris paljudel.

Kusjuures kui teha adaptsioon kuumalt, siis mingi aeg (ca. 1-2 nädalat) on igat pidi täiesti sujuv ja mingi aja peale õpib ennast jälle kuskile lolliks.
Ma testi mõttes muutsin 3->2 ja 4->3 lülituspöördeid ülespoole natukene ja rõhku nii peale mineval, kui maha tuleval siduril väiksemaks.

Lülituspöörded aitasid, aga rõhk mulle tundub, et vastupidi. Ehk siis hetkel minu teooria on see, et ta tahab natukene kiiremat vahetust saada/suuremat rõhku poolsoojalt, et ta ei hakkaks adaptsiooniga seda suuremaks kerima järjest, mis lõpuks põhjustab üsna jäigad vahetused kuumalt.
Võib täiesti vale ka olla - kui puhkuselt tagasi tulen, siis keeran rõhku suuremaks ilma gaasita vahetusel, teen adaptsiooni ja vaatan, kuidas käitub.

Kusjuures 4.2 vabalthingaval on selle 3->2 hard shifti kohta isegi TPI ja softi uuendus.

Samuti, kuna mul on väga väikesed/lühikesed läbisõidud, siis mu teooria on ka see, et see tsükkel võib ta lolliks ajada.
Esinduse variant on uus kast, aga isegi 50% goodwilliga ei kipu seda ostma. Mulle ei tundu, et seal reaalselt midagi tuksis on, muidu oleks viga kogu aeg, mitte vahel on ja vahel ei ole ning ideaalne peale adaptsiooni alati. Läbisõitu ka ei ole eriti olla.

pane uus originaalõli + filter.

lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige

Registreerunud 04.12.08
Kasutaja on eemal

postitati 04.09.19 08:45 Tsiteeri

Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker

Vana õliga oli asi oluliselt hullem - ma ei arva, et on vahet, kas on originaal või mitte.

Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Martinkuu
huviline

Registreerunud 20.08.14
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad c7 bit

postitati 04.09.19 09:33 Tsiteeri

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker

Vana õliga oli asi oluliselt hullem - ma ei arva, et on vahet, kas on originaal või mitte.

Kas sa vahetad muidu pool õli või läbipesuga? Endal 200000 kellal ja ei näe mõtet dünaamilist teha, teen pool. Huvitaval kombel on näit. Originaal õlivahetus komplekt 7liitri zf õliga juba ca. 180eur. Ca. aasta tagasi oli 220+kui õieti mäletan. Aeromotorsit mõtlen.

stenkaju
huviline

Registreerunud 15.08.11
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B7 2.0 Tdi quattro; A6 C7 BiT

postitati 04.09.19 19:18 Tsiteeri

Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Tsitaat:
Algselt postitas: stenkaju
Külma mootoriga kolmandalt neljandale vahetab suure jõnksuga ja allavahetused on ka hästi tunda, isegi sooja mootoriga. Mina ei saa küll aru sellest "kui tahhokat poleks, siis aru ei saakski, et vahetab" ütlusest, on teil tõesti nii sujuv see asi nagu variaatorkastil? 115K on kellal ja ilmselt õli vahetatud veel ei ole.

Ära seda variaatorkasti juttu otses tähenduses võta. Iga tagumikuga ja kõrvakuulmisega organism tunneb, et autol on käigud :).
Comfordis on see kast väga sujuv, sõkkumisel ja "S" modes asi muutub tuntavamaks. Külmalt on iga hüdrokast tilk kandilisem, kui soojalt. Suuri jõnkse ei tohiks tervel kastil ei külmalt, ega soojalt olla. Tõsi, mõne müksatuse saab selle kastiga vahetevahel kätte küll. Auto ei suuda kahjuks tihendi mõtteid igas olukorras väga täpselt tabada ja kasti tööd vastavalt siluda. Seda 3->4 vahetust võiksid mõnele asjatundjale näidata.
See jõnks jah vahest tuleb sisse, aga ilmselt mängib tee kalle ka siin oma rolli. Hommikul sõitu alustades, hoovialalt välja sõites algab suht kohe silla algus, nii, et olen just tõusu peal, kui tahab 3-4 vahetada. Üks hommik proovisin S asendit, et lükata kolmandalt-neljandale vahetust veidi edasi, siis tegi 2-3 vahetusega jõnksu samas kohas.
Üldiselt ei kurda, töösoe kast on tõesti sujuv ja väga ei põe, kui vahest külmalt mõni käik nõkkab.
Ja mis veel olen vahest tähele pannud, mõnikord armatuuris näitab, et käik on vahetatud, aga reaalselt vahetab alles paar sekundit hiljem, või siis vastupidi.

Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige

Registreerunud 04.12.08
Kasutaja on eemal

postitati 24.09.19 16:51 Tsiteeri

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuu
Kas sa vahetad muidu pool õli või läbipesuga? Endal 200000 kellal ja ei näe mõtet dünaamilist teha, teen pool. Huvitaval kombel on näit. Originaal õlivahetus komplekt 7liitri zf õliga juba ca. 180eur. Ca. aasta tagasi oli 220+kui õieti mäletan. Aeromotorsit mõtlen.

Ma vahetasin tavameetodil, mitte läbipesuga pool ja pool.
Selles mõttes, et see viga oli olemas juba siis kui auto ostsin ja LS oli selleks ajaks nõks üle 70 000.
Võtsin siin mõned Audi käigukasti tarkvarad ette, võrdlesin versioone, mida oli tehtud, mida ei olnud.

Lõpptulemusena tegin seda, mida RS6/RS7 kastis tehtud mõningal määral ning mida erinevate kasti softi uuendustega tehti, aga natukene rohkem.
Tõstsin pealetuleva siduri rõhku 3->2 vahetusel... Mitte palju, kõigest mingisugune 0.2-0.3 bar-i. Siis tegin sama 4->3 vahetusel. Lisaks tõstsin vahetuse pööret ca. 80 rpm kõrgemaks.
Adaptsiooni meelega ei nullinud. Kuna peale adaptsiooni nullimise läheb asi ise korda, siis minu loogika on, et baasparameetrites on midagi natukene paigast ära, et adaptsioon liiga jõudsalt peale/maha keerab midagi.

Igal juhul peale paari sõitu on asi paremuse poole liikunud. Natukene vara on hõisata ja ma ei ole kindel, et ma olen leidnud täislahenduse 4->3 lülitusele. Aga 3->2 tundub, et adapteeris ennast paika.
Sest peale ühte pikemat sõitu, kus esimene vahetus soojalt oli nõksuga, on nüüd vahetus alla olnud sujuv.
Peab veel veidi ringi sõitma. ja vaatama, mis toimub.

Tarkvara versioone vaadates oleks Audi insenerid justkui natukene üritanud käitumist parandada, aga ilmselt tehti mingi hetk täiesti uus kalibratsioon faceliftile ning kuna nendel vanematel said garantiid läbi, siis rohkem ei süvenetud.

jõuvanker
klubiliige

Registreerunud 21.03.03
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW, ´16a Audi Q7 3.0TDI 200KW

postitati 19.11.19 08:33 Tsiteeri

´16a Q7 8k kast jubis. Allavahetus 5-4 oli pauguga. Tehti revalis kastile tarkvara uuendus jms, korras. Kütusekulu kukkus pealeseda ca 1.5L :)

lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema

Mine lehekülje lõppu

XMB Audi Club Edition
Arendanud Aventure Meedia & XMB Grupp © 2002-2009
Täiendanud indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2016
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 22.6% - SQL: 77.4%]