Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7
Autor:
Pealkiri: Audi A6 2.5tdi quattro 103kw - 1996 - arvo92 (Vastuseid: 170 | Vaatamisi: 54833)
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 08.10.19 19:12 Tsiteeri


Vaata tulemüüri-veerenni-lanseka liitumise koht üle, asub täpselt kapoti hinge taga. Tehas pole plekke tihedalt kokku pannud vaid lähestikku, üleliigse pingutuse asemel on see avaus lihtsalt hermeetikut täis pargitud. Kontrollida saab kastekannuga klaasi kastes ja kapoti hinge suunas vett juhtides. Kui on see leke, siis tuleb tulemus suht kiirelt jalatoe alt põrandale.
Muidugi võib kaitsmekarp või kapoitrossi lutt lekkida, palju rohkem seal võimalust pole.


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
sector
huviline



Registreerunud 24.10.14
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 20vt c4

postitati 09.10.19 12:31 Tsiteeri


Just nii nagu Zoig kirjutas. Endal tuli kõrvalistuja poolde vesi sisse, ja lanseka/tulemüüri juures olev kere hermeetik oli kulunud ja auklik, veega pidevalt kastes oli näha, et sealt vesi tuli ka.

Matt kuivas ka ilusate ilmadega ikka mitu päeva päikese käes.

Varuratta vanni tuli ühel C4 mul ka vesi. Selgus, et sanuti kuskil hermeetiku vahelt, millega see plastikvann sinna kinni on pandud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 11.10.19 16:45 Tsiteeri


Aitäh soovituste eest. Kuid need sel korral siiski tulemusteni ei viinud. Küll aga said nad kõik ära kontrollitud, auto polstrid laiali kakutud ja kallasin igaltpoolt vett ja kontrollisin korralikult üle nii kaitsmekarbi, kui kapotitrossi luti ja ka kõik hermeetikutega liited. Need olid mul korras. Ja ometi oli juhi jalgealune täiesti kalts ja A piilari juures juhtmekimpude vahel avastasin, et üks koht on täiesti ligumärg. Seal ka üks jupp porolooni ja vajutad näpuga ja vett niriseb. Katseeksitusmeetodit kasutades jõudsin lõpuks selleni, et kallasin vett esiklaasi tihendi vahele, ülanurgas on tihend ühest nurgast kere küljest veidi eemal. Ja lisaks avastasin, et esiklaasi ülemises servas see liist, mis klaasi ümber, see liigub ja täitsa lahti. Ja voilaa, kallan vett ja salongis jookseb A piilari juurest vesi sisse. Ikkagi on esiklaas liimist lahti, kas siis ajaga või mis iganes viisil.

Helistasin kohalikku autoteenindusse, kes Läänemaal suuremana esiklaase vahetab. Ja kui odav hiina klaas 78 euri+17 eur liist + 84 eur tööraha, siis Nordglasi oma (väitsid, et see juba viisakas B-varuosa), oli 101. Ja küsisisin siis, et mis originaal maksab, vastati, et 143. Kuna hinnavahe on suht väikene, siis ütlesin, et ajagu see originaal nüüd kuskilt ladudest välja ja läheb tegemisse.

Tagant pagassist on õhku jäänud kaks varianti - kas tagaluugi tihend või on see tagavararatta kauss ka ikkagi tagumisest stangepoolsest servast lahti. Seal oli hunnikutes märga liiva, puhastasin ära ja toppisin imavat paberit serva täis. Nüüd lähen ja sõidan veits porisel teel ja annan lompides kõvasti takka, siis on selge, kas tuleb sealt, paber peaks lekkekoha ära näitama.

Eks viimasel ajal sellesse autosse rahaliselt juba üksjagu tambitud. Kuid alternatiiv oleks see maha müüa ja uuem osta. Kuid ma pigem tambin 1000 euri sellesse, kui ostan loteriiga mõne uuema ja ikkagi kellegi teise kasutatud auto. Vähemalt ma tean, mis ma selle 1000 eest saan ja kui ma saan lekked korda ning salongile ka lõpuks keemilise ära tehtud, siis ma võiks temaga veel pikalt sõita. Ikkagi puhas daily driver, mitte hobikas. Kuigi see piir on vist juba suht õhkõrn siin.

Aa. ja sai kõvasti ka poleeritud autot koos lihvimisega. Ega kui on kõik kohad pastat täis, ei saa aru, kuid mõne koha pealt läigib, kui uus värv, mõne koha pealt ikkagi veel veidi matt. Ma pean veel korra poleerima, kuid eemalt juba täitsa nitsevoo. Pilt tehtud poleerimise esimese etapi pealt ja värv ei läigi veel väga.

https://live.staticflickr.com/65535/48880371188_b30dd731b4_z.jpg20191009_183919[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

https://live.staticflickr.com/65535/48880369123_c40758944e_z.jpg20191011_171644[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

https://live.staticflickr.com/65535/48880950941_69c0b578b6_z.jpg20191010_145939[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

https://live.staticflickr.com/65535/48881089867_231371d2ba_z.jpg20191009_181501[1] by Arvo Aljaste, on Flickr


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 20.11.19 21:33 Tsiteeri


Täna läks töökotta ja esiklaas uus. Leidsin tegelikult ka vea ülesse. Tõmbasin salongis A-piilari katte maha, käisin automaatpesulas ja nägin, kuidas vihma sisse jooksis. Pmst oli lihtsalt esiklaasi tihend ajaga töö lõpetanud, seal oli üks 2cm pikkune koht, kus tihend oli lahti, näpuga seest liigutades tundsin ka kohe, et lahti. Ja kallad vett klaasile ja plaginal tuli A piilari vahelt sisse.

Homme saab auto kätte ja siis alustan kuivatamismissiooniga. See, et vesi jooksis klaasi vahelt sisse, suutis vahepeal mul juba elektriaknad lühisesse ajada - vesi jooksis mööda juhtmeid laiali ja esiukse sees olev kõlarite filter ka on saanud vett. Praegu kõik veel töötab peale kuivatamist.

Raske oli selle klaasivahetuse jaoks aega saada, rehvivahetushooajal ei taha keegi seda teha ja klaasi väljaajamine oli ka paras ooper. Pikalt läks, kuid asja sai.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 08.12.19 15:01 Tsiteeri


Võimatu missioon sai teoks, leitud sai roostevaba originaaltiib. Küljes olev B-varuosa on nii kehv, et istub kohutavalt. Sõber tõi ta Tartumaalt ära, nüüd pean sõbrale külla minema. On ka uus tagastange vaadatud, värvimise ajal sai suht kehv isend üle värvitud ajutise variandina. Kevadel vaatan, kas värvin ise või viin maalrile sel korral värvida.

Seda tiiba on kunagi juba krunditud ja pahteldatud. Paar väikest kohta tahab korrigeerimist, kuid ma olen tänulik, et originaalosa sellises seisus õnnestus leida.

Uus esiklaas on väga super, pimedas on väga mõnus sõita. Küll on autos veel gramm niiskust sees, mida järjest välja kuivatan. Kuid põrandamatid on kuivad ja see ongi kõige tähtsam, ka lõhn autos on oluliselt parem.

https://live.staticflickr.com/65535/49187855052_93d293e867_z.jpg5974139081 by Arvo Aljaste, on Flickr

https://live.staticflickr.com/65535/49187161968_b2281895f8_z.jpg5974138481 by Arvo Aljaste, on Flickr


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
otto
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.07.06
Asukoht: L-Virumaa, Venevere
Kasutaja on eemal

Auto: 200 2.2 10V TQ Avant 1990, V8 D11 3.6 1988, 100 Sport 2.2TQ 1990

postitati 21.12.19 17:34 Tsiteeri


Seoses su tulede upgradega. Et ma küll panen samad projektorid nagu nad tulid ja on aga kinnituste lahenduse üritasin kuidagi nii saada. Mingi aeg üritan ka külge saada eks siis näha ole kuis jäid :)
https://www.upload.ee/image/10874219/IMG_20191221_181243.jpg

https://www.upload.ee/image/10874215/IMG_20191221_181233.jpg


Audi OOOO - Lord Of The Rings
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
EigoP
huviline



Registreerunud 25.03.09
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5TDi

postitati 23.12.19 19:35 Tsiteeri


Kui omale netist neid bixenoone tellite siis ostke ikka SIIT paigalduse komplekt kah kaasa. Säästate aega ja ei pea mingeid plekke sinna vahele lõikama.

Mul omale on esitiibadele põhimõtteliselt iga kahe aasta järel mingid roostetäpid tekkinud. Seekord tellisin lätist S6e plastikust esitiivad, eks ole näha kas tasuvad ära või ei.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 24.12.19 08:27 Tsiteeri


Tsitaat:


Mul omale on esitiibadele põhimõtteliselt iga kahe aasta järel mingid roostetäpid tekkinud. Seekord tellisin lätist S6e plastikust esitiivad, eks ole näha kas tasuvad ära või ei.


Ka plastikust tiibasid soovitatakse jätta seestpoolt mitte värvimata. Ühe teise foorumi kasutajad tõdenud, et lööb ikka värvi alla niiskuse ja kobrutama, kui seest ära ei värvi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 23.01.20 20:07 Tsiteeri


LS: 480 000

Tegin täna regulaarse mootori õlivahetuse ja viskasin ka naelrehvid alla. Muidu võib kuu aja pärast tõdeda, et sel aastal naelrehve alla ei saanudki. Suvekatel ka MS märgistus olemas ja mustrit kah kärna näol, kuid ausalt öeldes jäiste hommikutega sai mõnes kurvis ka veidi liugu lasta. Ootasin, mis ma ootasin, et sodi alla tuleks ja saaks suvekatega veidi mürada, siis tundub, et sel talvel jääb tali tulemata.

Vaatasin põhja alt üle ja tagadifri simmerid tahaks vahetust. Lisaks turbo juurest ka mingi tihend lekib, cooleri toru oli õline. Muidu pole auto kallal midagi väga nokkida. Selle hirmuäratava avarii tõttu Haapsalu lähistel sai siin korra ka mõlgutatud, et võtaks igapäevaautoks mõne uuema auto turvalisuse tõstmise eesmärgil. Aga ausalt pole minu maitsele midagi võtta. Lõpuks on vist vaid 2 autot, millest ma huvituks - c6 allroad ja xc90 volvo näol. Allroad oleks liiga kulukas minu rahakotile ja xc90 pole ka kiita kestvuse osas. Lisaks on xc90 vanema generatsiooni 2.4ne disla suht nui selle suure massiga kere jaoks. Niiet tuleb lihtsalt c4ga edasi kütta, peale turvalisuse on see minu maitse jaoks suht ideaalne. Mõeldud teenima.

Esiklaasi veeprobleem on lahendatud, pagassis aga veidi niiskust ikka leidub. Mingi kogus vett tuli sisse tagastange poldiaukudest, need nüüd sain korda. Aga tundub, et parem tagumine aknaklaas laseb ka vett sisse, selle aknaklaasi all olev serv on ligumärg. Peab veel veidi lahti kakkuma ja hakkama veega väljast uputama, et kust see vesi sisse saab. Midagi koheselt ja üheselt arusaadavat seal pole, kustkohtast ta sisse pääseb, kuid ju siis klaasiliim kuskilt lahti on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 24.01.20 19:41 Tsiteeri


https://live.staticflickr.com/65535/49434915518_15668af758_z.jpg20200124_203631 by Arvo Aljaste, on Flickr

Plaanis polnud, kuid kuna paiskus müüki selline isend, siis ma ta ära ka tõin. Ma olen kogu aeg arvanud, et mul on seda vaja ja kui praegu ei võta, siis võib järgmise aasta jooksul jälle mitte kordagi originaal S6 paneeli müüki mitte tulla.
Eks ta veidi viga on saanud ja lapitud. Panin ka kohe lisaliimi ja pitskruvide vahele, homme peab ühte nurka veidi veel lappima ja ongi olemas. Kahjuks on ülelakitud isend, ehk siis originaalist tumedam. Ega seda lakki ja värki normaalselt vist maha saa, on kellelgi kogemus? Või peab tagumised nurgatuled ka sama tooni üritama saada teise variandina.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
UncleOvi
huviline

Avatar


Registreerunud 06.02.15
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 2.5tdi Quattro

postitati 25.01.20 00:25 Tsiteeri


Mõne lakieemaldiga võid proovida ja hiljem tavalise lakiga üle tuisata, et uuesti läikima saada. (Ka poleerida kui vaja)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sector
huviline



Registreerunud 24.10.14
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 20vt c4

postitati 27.01.20 09:55 Tsiteeri


Vesilihviga peaks ka päris ilusaks saama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 27.01.20 18:22 Tsiteeri


Nii on, et vist läheb lihvimisse. Nimelt proovisin atsetooni, bensiini, nitrolahustit ja lõpuks spray lakieemaldit. Sellises progresseeruvas järjekorras, sest mitte ükski asi neist väga ei aita. Esimesed kolm on absoluutselt 0 tulemusega, lakieemaldi tulede jaoks suutis selle pealmise lakikihi grammikeseks hetkeks pehmemaks teha, siis sain küünega kraapides seal midagi lahti, kuid võimatu missioon.

Homne plaan ongi 600 liivakaga lakk maha, siis 1000, 1500, 2000 vesilihv ja lõpuks vahatan üle. Eks raporteerin, kuidas kulges.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.20 07:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: arvo92
Nii on, et vist läheb lihvimisse. Nimelt proovisin atsetooni...


Julge mees. Ma muutsin ühe täiesti korraliku V8 paneeli niimoodi prügiks.
Hakkasin ka kunagi 10a. tagasi atsetoonise lapiga värvipritsmeid sealt pealt eemaldama.
Pritsmeid sain kätte, aga kui atsetoon ära auras, hakkas paneel järsku ragisema ning lõi üle terve pinna mikromõrasid täis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Urmet24
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: a4 avant b8

postitati 28.01.20 10:44 Tsiteeri


Osad autopesu keemiad on isegi nii kanged, et lõhuvad autodel tuled ära..
Ise olen ühe tagatule mõraseks lasknud nii,,
Mingist kangest keemiast hoiaks ka mina eemale


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 29.01.20 21:08 Tsiteeri


Julgusega pole siin midagi pistmist. Teadmatus on selle sõna nimi. Ma muidugi ei läinud keemiaga kohe tulepaneeli väljapaistva koha kallele, võtsin kuskil varjujääva serva peal need asjad kõigepealt kasutusele, et proovida, mis teeb.

Vesilihv tegi asja ära, 250se liivapaberiga lakk maha ja siis järjest lihvima. Sai päris heaks, kuid nüüd peab kuskil laskma läbipaistva laki peale, poes midagi asjalikku laki näol ei leidnud, lähen vaatan homme, ehk leian mõne tegija, kes selle üle tuiskab.

https://live.staticflickr.com/65535/49461306632_cf3bfecb4c_z.jpg20200129_181515[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

https://live.staticflickr.com/65535/49461307622_a726f79604_z.jpg20200129_195529[1] by Arvo Aljaste, on Flickr

Esimesel pildil siis üks pool lakist puhastatud, teine pool veel tume. Seal on tooni eerinevus hästi näha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
adr3naline
huviline

Avatar


Registreerunud 22.07.09
Asukoht: Võru -/- Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5TDI -/- 80 B4 2.3 Quattro -/- VW Käfer 1600

postitati 06.02.20 15:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sector
Välimuse poolest ikka originaal makki üle ei trumpa. Aga heli ja muude lisavõimaluste poolest jääb originaal makk muidugi kõvasti alla. Aga ikkagi ei suudaks enda autosse sellist paigaldada. :D


Suurem osa uuematest makkidest näevad tõesti väga jubedad välja, aga on siiski üks makk, mis, vähemalt minu arust, sobib isegi päris hästi:

https://i.postimg.cc/gnYvxYHg/DSC-0683.jpg

Enda autos see kasutusel ja olen rahul. Nii heli kui välimusega. Raske on saada seda ainult :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 11.02.20 09:10 Tsiteeri


Minu jaoks pole mu makil häda midagi, eks veidi modernne on ja võiks olla vanakooli välimusega. Kuid mis peamine - ma saan panna maki valgustuse täpselt sama tooni ja valgustugevusega, mis on kogu ülejäänud auto kellade taustavalgustus. Ja nii kaob maki võõras välimus kohe ära.

Praegu maadlen ikkagi vee sissetulekuga autosse. Lisaks sellele, et ühe tagumise küljeklaasi altserva mööda tungib sisse, leidsin täna hommikul, et ka tagaluugi ülanurgast pressib ühest kohast sisse. Oi, sel autol on ikka lekkekohti kõvasti.
Kuna aga pagass veekahjustuste otsimise tõttu polstritest puhastatud, siis tegin polstritele kõva pesu, tassisin vannituppa ja küürisin. Sain ikkagi päris heaks.

S-i paneel ka paigas, kuna seda on lapitud, siis ta on gramm liiga kaardus keskelt, pole päris ideaalne kuju poolest. Aga ka punasele autole annab välimuse poolest kõvasti juurde.

Lähiajal kostitan ka fotodega veidi, kui auto ka seest kokku uuesti lapitud on. Välimuse poolest hakkab juba täitsa meeldima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 11.02.20 10:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: adr3naline
Suurem osa uuematest makkidest näevad tõesti väga jubedad välja, aga on siiski üks makk, mis, vähemalt minu arust, sobib isegi päris hästi:

Kui keskkonsool korraks välja võtta ja natuke seda maki ümbrust näppida, siis saad kogu selle maki pinnaga tasapinda uputada. Üks asi mis pea eranditult reedab igasugused järelturu analoogid on see, et makk turritab konsoolist jubedalt välja. Selle konkreetse maki puhul see ümbrisraam ise pole juba pinnaga tasa, makk omakorda turritab sellest veelgi kõrgemale.

http://datacomb.pasun.ee/albums/upload/thumb_makk1.JPG
vs
http://datacomb.pasun.ee/albums/upload/thumb_IMG_0076.jpg


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 14.10.20 10:23 Tsiteeri


https://flic.kr/p/2jUz4Hw
LS: 501500

Minu käes olnud juba üle 60k kilomeetri. Nüüd sai üv 1 veaga läbitud, vaid 1 sarniir ajas ära surnud, muidu sain ülevaatusmeestelt kiita, et auto vanusele vaatamata väga heas olukorras. Sarniiri asendasin ka Lemförderi osaga ära.

Kuna suur läbisõidujuubel tuli ette, siis olen mõelnud, et miskit võiks autole kinkida. Tahaks sisepesu keemilisena ladta teha. Aga otsin uksepolstreid selleks. Vaja oleks halle, kui kellelgi vedeleb, andku teada.

Muidu esiustesse ostetud orig.bose kõlarid. Et saaks ära kaotatud mu kõlarirats, mis sinna alguses tegin. Pagassis nüüd bose orig supakas taskusse koos juhtmestikuga.

Vahetasin ka tagadifriõli just ära, seal oli täis pigi sees. Seda polnud enne lahti saanud ja ära vahetanud. Käimakastiõli oli kuldne, vahetasin kohe autot ostes enne.

Olen avastanud, et tagakoobastes sees veidi roostet. Pigem sel aastal määrin õli ja tõrvaga üle, järg aasta liivaprits ja epokrunt+värv+kivikaitse. Ilmad enam ei soosi tegevust lihtsalt.

Sain ka c4 100 kõrgemad vedrud. Tahaks need enne talve alla lükata, auto jube madal ikka. 5 matsi sees ja metsateel püüab juba suuremad kivid põhja alla kinni. Eks vedrud vanad ja väsinud ja kõrge pole ta kunagi olnud.

Aga ega muidu muud kui õgib aga kilomeetreid. Hea ja truu masin ja sestap jätkan selle kordategemist, kuivõrd ei viitsi uue auto poole vaadata, kui vana nii hästi teenib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 25.11.20 13:27 Tsiteeri


Ls:505000

https://live.staticflickr.com/65535/50643930653_0a8c73d21d_c.jpg20201125_141154 by Arvo Aljaste, on Flickr

Eelmised talveveljed olid 15" poleeritud ja tehase kile all randiga. Talvesool aga alla trüginud ja nüüd suvehooaja ära seisnuna olid kohutavas olukorras. Prügimäekaup. Sestap sai hakatud otsima 15" velgesid, õnnestus saada sellised, mida kohe värvima ei pea. Kapslid pidin ainult ise korda tegema, need olid korrodeerunud ja platsikosalt värv maas.
Vähemalt pole enam parklas häbi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 19.07.21 20:43 Tsiteeri


LS: 517 000

Vastupidises suunas liikumise missioon, ehk 25.a. vana auto igapäevasõidukina tarbimise missioon jätkub ja veel alla ei anna.

Nüüd on nii maru kiireks elu läinud, et lõpuks tõstsin käed üles ja otsustasin, et ise autot ei paranda, läheb töökotta. Veaks undav parem esimene rattalaager. Kuna olid ka c4 100 kõrgemad vedrud olemas, siis otsustasin ka lasta need vahetada, see madal nelikvedu ajab sita keema. Jälle sõitsin kuskil esistange alumise huule ribadeks.

Vahetusse läksid siis:
Rattalaager,
4x vedrud
Esimeste veovõllide kummid
Parema püstaku amordi tugilaager ja mõlemal püstakul amordipadjad.
Esimeste õõtshoovade puksid
Tagumiste amortide alumised puksid
Tagumiste rataste külgkaldevardad
Kardaani tugilaager
Tagumise õõtsa tagumised puksid
Taga stabikakondid
Esimesed stabikapuksid

No umbes nii ta tuli. Nüüd ei saa enam tagasi astuda, järgmise pikema aja remont veermikus tehtud.

Kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kust saaks uue spoileriga tagaluugi, siis võib pakkuda. Enda roostevaba luugil sõitsin klaasi sisse. Ajutise luugi värvisin üle, kuid tahaks ühe viisaka luugi osta ja maalri juurde saata koos tagastangega.

Õnnestus saada ka vasak esimene roostevaba õiget värvi esitiib. Selle vahetan ära lähiajal.

https://live.staticflickr.com/65535/51322291121_49ef3ed995_c.jpgSaudi by Arvo Aljaste, on Flickr

Auto must nagu öö ja ilge roim praegu. Aga uued vedrud tõstsid vähemalt perse autol normaalsesse kõrgusesse ja ühte tasandisse esimese otsaga. Eks vaatab, saab ehk nii paremini tarbida ja ei pea päris tõste teed minema veel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
arvo92
huviline



Registreerunud 11.11.17
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5tdi quattro 1996

postitati 30.01.22 10:19 Tsiteeri


Upitame vastuvoolu ujumise teemat. LS 533 000. MÕni tuhat veel ja minu käes saab 100k täis.

C4 ikkagi igapäeva põhiauto. Veel ei kutsu välja vahetama, kuigi eks mõtteid ajas on ju olnud.

Sai hiljaaegu esimest korda ka juhe taha pandud, näitab juhtpihusti vahelduva eduga viga. Probleemiks juba ostes see, et talda andes kõvasti võib vahel justkui fuel-cuti teha ehk jõnksutab. Ja siis mõni päev teeb ja jälle pärast mõni kuu võid rahulikult sõita, kõik korras. Aga käed löödud, et saan ühe teise tegelase hiljaaegu stenditud pihustid ja panen need peale.

Veel suurematest muredest see, et käigud lähevad kohati raskelt sisse, ei ragise ega midagi. Sidur pole kindlasti ka esimeses nooruses, kuivõrd paksus lumes rämmates saab väga kergelt sidurihaisu üles ja sureb välja. Päris pedaal põhjast nüüd veel ei võta, kuskilt pedaali keskosast pigem. Aga nüüd ei teagi, et kas viga kastis, siduris või hoovastiku puksides. Salongist seest vaadates on käigukangi alune munakas kõik korras. Eks vist peab uue sidurikomplekti tellima, kasti maha võtma ja hoovastiku puksid ja kõik seal ka üle kontrollima, siis on hiljem selge, et kas viga kastis või mitte.

Kunagi enda tehtud salongiahju remont vist sai kas kehvasti kokku tagasi kuid tegelt sooja jalgadele ei puhu ja diagnost näitas põhimõtteliselt kõigi labade mootorite vigu, mis olla saab. Seega soojemate ilmade saabudes peab uue radika tellima ja mootorid ja selle rõveda töö jälle ette võtma.

Mingil hetkel sain tagurdades jagu tagaluugist ja stangest ning aja jooksul ka esistangega üle metskitse lennatud, seega uued jupid kokku otsitud ja maalri käes. Lähiajal loodan kätte saada, kuid enne lasen selle talvehooaja vanade juppidega lõpuni.

Eks vahepeal sõbrad narrivad, et nii vana autoga sõidan, kuid kui nad ise uuematega tee äärde jäävad ja mina alati kõik oma sõidud tehtud saan, siis kõrv on suht kurdiks jäänud sellise jutu peale.


https://live.staticflickr.com/65535/51851477136_c382deb0c7_c.jpg272352232_301236138708663_9114135188167100117_n by Arvo Aljaste, on Flickr

https://live.staticflickr.com/65535/51851477101_d3c2946284_c.jpg272405849_533065691097527_3299532755034853747_n by Arvo Aljaste, on Flickr


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.22 10:48 Tsiteeri


Igati kiidan sellise auto eeskujulikus korras hoidmist ja ka talvel sõitmist. Pool sellise auto võlust ongi talveomadused.

Samas ei saa ma aru, mis uute autodega su sõbad sõidavad, et kogu aeg teele jäävad. Kahjuks minu kogemus on pigem vastupidine, teele kipuvad jätma ikka need üle 20a vanad 400-800k läbisõiduga autod. Vigadeks enamasti vanusest/läbisõidust tingitud raskesti ettenähtavad vead nagu mingi lõdviku purunemine, radika lõhkemine, genekas, starter, süütelukk jms.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Siim
huviline

Avatar


Registreerunud 26.04.10
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.22 11:35 Tsiteeri


Roooste on ainuke probleem, muu on savi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.4% - SQL: 49.6%]