Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Audi 20v 2,5L strokeri ehitamine (Vastuseid: 120 | Vaatamisi: 52860)
jannyy
huviline



Registreerunud 20.02.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 1.8T 20V

postitati 30.05.13 22:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
Omal ajal oli vaid rs2 ja turbo diisli kepsu saalede ülemine saale sputter, nüüd on ka teiste 2.2 20v t mootorite saaledel ülemine saale sputter, lisaks originaalile ka glycol.
Sputter saale on kõvem, ja kuna ta on oluliselt kallim, siis on otstarbekas kasutada vaid ülemist saalet sputterit ja alumist, mis nii kõva vatti ei saa tavalist kolme komponentset saalet.



http://www.ms-motor-service.com/ximages/ks_50003806-02_web.pdf


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
djcannabiz
huviline

Avatar


Registreerunud 20.03.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro , Audi 80 coupe 2dr , Audi V8

postitati 13.06.14 17:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rax
Kasutasin AAN plokki, 95,5 käiguga väntvõlli, 144mm tugevaid kepsusid ja custom 83mm 8,5:1 JE kolbe. Selline kooslus tänavasõiduks lihtsaim, väändemoment suurem, ja nagu Raits1 kasutajal GT30R-iga väljub vaakumist 1600rpmil. Mootori kubatuuriks 2226cc asemel 2583cc. Mõned näited kolvi läbimõõtude erinevusest:
* 81.5mm = 2491cc
* 82mm = 2522cc
* 82.5mm = 2553cc
* 83mm = 2583cc
* 83.5mm = 2615cc


Suureks miinuseks võib lugeda kepsusaalede kiiremat kulumist ja mootori max rpm ei soovitata üle 7000 viia. Plussideks, AAN ploki paigaldus jääb samaks erinevalt TDI plokist, mis ei mahu kapoti alla ära, plokikaane poldid tulevad suuremad panna, hammasrihm ei sobi.


Performance osas oleks mõistlikum ehitada loomulikult TDI plokile, sel juhul kannatab mootor ka üle 8000rpmi. Kasutades TDI plokki ja väntvõlli, kasutaksin mina 159mm kepsu ja custom kolbi mitte 155mm kepsu ja originaal kolbi. Originaal kolviga paneksin mootori kokku juhul kui ei püüaks mootorist maksimumi saada. Lisan mõningad fotod lähiajal.



Kerge refresh antud teemal siis.

Volkari GTI mootor.

Engine Bore Stroke Rod Length Block Height

2.0L ABF 16v 82.5 92.8 159.0 236



ABF keps

* C-C length: 159mm
* Big end bore: 50.6mm
* Big end width: 24.9mm
* Pin diameter: 21mm
* Small end width: 24.9mm


Äkki leiab mõne sobiva non-custom kolvi samuti?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 01.10.14 16:56 Tsiteeri


Kui palju siis see tdi plokile ehitamine mootori kõrgusele juurde annab et ei taha pärast kapoti alla ära mahtuda,nagu eelnevast postitusest lugesin.Ise olen ka mõelnud selle diisli ploki peale aga kas ta pärast mul vaz kapoti alla ära mahub ei tea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 09.10.14 19:21 Tsiteeri
stroker



Ok.Lähenen sellele teemale veits põhjalikumalt,nimelt sain kogemata Põltsamaa tanklas P.Henriga kokku ja sai veidi minu kompotist räägitud.Ta pakkus välja,et ehita siis kohe stroker.Mina kui põline maalane küsisin,et ikka eesti keeles siis palun.Seletas et diisli vänt aan plokk mis minul või ka siis kohe teine plokk kõrvale ehitada diisli vänt plokk jne.Tal suht kiire mingi auto enne Tallinna ära koolenud jne.Hakkasin siis seda strokeri teemat siin foorumis uurima ja tahaks kohe endalegi midagi sellist.Ise arvan,et jätaks oma ploki ehk siis aani,ma ei tea kui palju see erineb diisli plokist aga minu vassil on just selle ploki järgi kõikk ümber tehtud mootori kinnitused jne.Kui ma õieti aru olen saanud siis diisli vänt pemmi kepsud supra kolvid ja nipet näpet veel.Küsimus selline,et kas need pemmi kepsud nõrgaks ei jää seal.See ju turbokate viga nr1.Kas tugevaid kepse sama mõõduga pole siis saada.
Teine küsimus oleks mis mida enamvähem maksta võib.
Diisli vänt
Tugevad kepsud
Saaled
Ploki töötlemine
Vända lihvimine
Kolvi komplekt
Raudselt on keegi sellise katla valmis meisterdanud ja umbmäärased hinnad ka teada.Väärt info eest oleks super tänulik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sadguy
huviline

Avatar


Registreerunud 16.03.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, 9-5 T, Octavia

postitati 09.10.14 20:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmotaa
Ok.Lähenen sellele teemale veits põhjalikumalt,nimelt sain kogemata Põltsamaa tanklas P.Henriga kokku ja sai veidi minu kompotist räägitud.Ta pakkus välja,et ehita siis kohe stroker.Mina kui põline maalane küsisin,et ikka eesti keeles siis palun.Seletas et diisli vänt aan plokk mis minul või ka siis kohe teine plokk kõrvale ehitada diisli vänt plokk jne.Tal suht kiire mingi auto enne Tallinna ära koolenud jne.Hakkasin siis seda strokeri teemat siin foorumis uurima ja tahaks kohe endalegi midagi sellist.Ise arvan,et jätaks oma ploki ehk siis aani,ma ei tea kui palju see erineb diisli plokist aga minu vassil on just selle ploki järgi kõikk ümber tehtud mootori kinnitused jne.Kui ma õieti aru olen saanud siis diisli vänt pemmi kepsud supra kolvid ja nipet näpet veel.Küsimus selline,et kas need pemmi kepsud nõrgaks ei jää seal.See ju turbokate viga nr1.Kas tugevaid kepse sama mõõduga pole siis saada.
Teine küsimus oleks mis mida enamvähem maksta võib.
Diisli vänt
Tugevad kepsud
Saaled
Ploki töötlemine
Vända lihvimine
Kolvi komplekt
Raudselt on keegi sellise katla valmis meisterdanud ja umbmäärased hinnad ka teada.Väärt info eest oleks super tänulik.

Sa selle teema ikka läbi lugesid?


Kui pöörata vasakus kurvis paremale, siis näeb rohkem loodust.

Sõidukite poleerimine, vahatamine ja muud iluteenused Pärnus. Meguiar´s toodete müük.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 10.10.14 04:36 Tsiteeri
Stroker



Kas ma lugesin.Ja ikka lugesin ,väga huvitav oli.Kindlasti jäi midagi kahe silma vahele ,arusaamatuks.
Ütleme nii,et sellest postitusest küll ma targemaks ei saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 13.10.14 18:58 Tsiteeri
Stroker



Aan plokk versus diisli plokki erinevused,mul pole vähimatki aimu millepoolest nad erinevad väliselt.Mootori kinnitused,kasti poolepealt kinnitused.Kas kast sobib sama mis aanilegi.Endal hetkel vaheplaadiga pemmi kast aani ploki otsas.Tahaks teada saada millest ma alustan,kui kasti kinnituses erinevusi pole siis sobib ka minu vaheplaat diisli plokile.Ma tahaks kuskilt vaikselt osade varumisega alustada,see oleks samm nr1.Veel oleks tore teada kus lõuna Eestis ploki ja vända lihvi teha saab.Googeldades ikka mõne koha leiab aga keegi võiks soovitada milline parem koht.Siin internetis arvamusi lugenud mitmeid.Kes tõesti viitsib kaasa mõelda,soovitada midagi,see kirjutagu midagi,kes tahab tõestada ,et on targem kui mina mida ta kindlasti on siis hoidku näpud klaviatuurist eemale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
paranormaalne
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.08.04
Asukoht: EU
Kasutaja on eemal

Auto: AAN+3B+AEL+AAN+AAN+AAN+AAN+ABY

postitati 14.10.14 15:10 Tsiteeri


Siin samas teemas on 25.11.2009 18:53 kirjutatud koht, kus plokki puuritakse ja vänta lihvitakse. AAN ja AEL/AAT on tagant sarnased, seega saad oma vaheplaati edasi kasutada.

Küll aga võiks sellise asja ehitamiseks ja nõu küsimiseks eraldi teema teha.


värdsõnade leksikon - kellablokk, varjant, igastähes, nukvõll, org. eesliide - orgaaniline jagaja?, velüür, bronks, gardaan, polüretaan, millekagi, ütlematta, värvimatta, hooldamatta, tahtmatta, vahetamatta, katusetta, ostmatta, õieti vs. õigesti, kvall, sürpriis, kahedeist, oksion, pumb, doll (mõõtühik), saabgi, kellegile, tänamattu, algorütm, roolilätt, rädikas, milleGIGA, paraleel, didident, laadia, oktsion, kabasnik, pagaaznik, toonor, sumbuti, saaleviga, airbäg, bäg, gartaan
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 14.10.14 18:12 Tsiteeri
stroker



Ok,algus tehtud.Kui kasti pool on sama mis aanil siis pole muud kui hakata diisli plokki koos vändaga otsima.Kui plokk leitud hakkan uute küsimustega pommitama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 23.10.14 18:23 Tsiteeri
stroker



2.5L diisli plokk koos vändaga olemas tänu ei teagi täpselt millisele kasutajale aga tänud ikka.Mis siis edasi,kepsud kolvid,millised.Ebays supra kolbe vaadanud olen aga milliseid konkreetselt minul vaja pole õrna aimugi.Kepsudega sama lugu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
paranormaalne
klubiliige

Avatar


Registreerunud 23.08.04
Asukoht: EU
Kasutaja on eemal

Auto: AAN+3B+AEL+AAN+AAN+AAN+AAN+ABY

postitati 23.10.14 20:46 Tsiteeri


Kulla mees, see on üldine tehniline teema sellise mootori ehitamisest. Palun tee huviliste autode alla oma projektile lehekülg ja aruta/küsi seal edasi. ;-)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
martinsaar
huviline



Registreerunud 18.06.15
Asukoht: Sweden/Lõuna-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: s6 20vt, typ 85, typ 89

postitati 20.07.15 10:08 Tsiteeri


Ei ole küll otseselt siia teemasse aga kes sellise mootori vajadusel valmis teeks? Või kasvõi originaal 2.2T korralikult kokku paneks kõvemate tükkidega ja vajalikud modifikatsioonid teeks. Paljud sõidavad igasugu võistlustel aga vaevalt, et kõik ise oma mootorid teevad. Mõtlen siis ettevõtet või eraisikut Lõuna-Eestis, kellel oleks ka eelnev kogemus antud mootoritega. Võib vabalt privasse kirjutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vihane-Tihane
huviline

Avatar


Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 TQ 20v avant ja 120 Prado

postitati 20.07.15 19:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: martinsaar
Ei ole küll otseselt siia teemasse aga kes sellise mootori vajadusel valmis teeks? Või kasvõi originaal 2.2T korralikult kokku paneks kõvemate tükkidega ja vajalikud modifikatsioonid teeks. Paljud sõidavad igasugu võistlustel aga vaevalt, et kõik ise oma mootorid teevad. Mõtlen siis ettevõtet või eraisikut Lõuna-Eestis, kellel oleks ka eelnev kogemus antud mootoritega. Võib vabalt privasse kirjutada.

Iff näiteks ehk kasutaja Ivo.


BLOW-JOB is better then NO JOB
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
djcannabiz
huviline

Avatar


Registreerunud 20.03.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro , Audi 80 coupe 2dr , Audi V8

postitati 19.07.16 18:11 Tsiteeri


Sarnane lahendus vanakooli blokis nagu uuekoolil siis.

220mm
144x20mm
92.8mm
82.95mm


Võrdluses AAN kolviga siis.





Kolvid


Kolvid

Kolb

Kepsu otsas


Oli kompektis 315cc pihustite, ABT softiga, 7A nukkade, stock 7A kaanega ja ilma turbota.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 21.11.19 20:31 Tsiteeri
strokeri ehitamine



Tere
Pole seda teemat puudutanud aastaid 5 äkki kokku ja nagu näha siis neid ei ole ehitatud ka aastaid juba läbi foorumi vähemalt mitte.Kas tehakse seda mujal taga tubades ei tea.Aeg läheb nii kiiresti et tekibki küsimus,kas saabki vajalike osi et selline kombo kokku laduda.Uus garaage valmis,pulmadki peetud siis endiselt minu kopikas ootab uut mootorit.Ei hakka oma projektist uut teemat tegemagi kui pole kindel kas enam ongi võimalik seda teha mootorit mõtlen.Ette tänades kes viitsib kaasa mõelda vastata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 21.11.19 20:45 Tsiteeri


Ajad on muutund......ja jöudu tehakse ...lihtsamalt:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 22.11.19 08:22 Tsiteeri
Stroker



Mingeid vihkeid ka siin foorumis enam jagatakse vôi puhas riigi saladus,jutt käib ikka sellest rida 5 mootorist aan diisel?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 22.11.19 09:46 Tsiteeri


Eks ikka saab ehitada, 10a taguse ajaga vast nii palju muutunud, et R5 diisli plokke saab odavamalt kätte. Bemmi kepse veel odavamalt. Aga Supra kolbe pead ilmselt tikutulega otsima.

Samas Hiina sepiskepsu saab juba oma maitse järgi pikkusega valida:
FCP

Selliseid kasutades saad stroker plokis originaalkolbi kasutada:
155mm

See on muidugi väga riskantne lahendus, kuna enamus diisli plokke juba piisavalt kulunud, et nõuavad puurimist remontmõõtu.

Sepiskolb ise muidugi kallim:
JE 81,5mm
Wössner
Wiseco
FCP

Variant ka standard plokis stroker kepsu ja stroker kolbi kasutada, aga ise nii ei teeks, kui kapoti all on ruumi kõrge ploki mahutamiseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 23.11.19 17:21 Tsiteeri
strokeri ehitamine



Autoks on vaz,üleliigset ruumi seal kindlasti pole.Millegi suurema kui see 2.2 ise on nii kõrguselt kui laiuselt vist kindlasti sinna ei mahuta.Kui siis ainult võtan sülle ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmotaa
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.09.12
Kasutaja on eemal


postitati 23.11.19 17:23 Tsiteeri
strokeri ehitamine



Aga miks ei teeks standart ploki sisse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.19 15:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmotaa
Aga miks ei teeks standart ploki sisse.


Isiklik eelistus lihtsalt.
Standard plokk + disla vänt nõuavad igal juhul lühikest kepsu, mis külmalt paneb sepiskolvi kolisema + sellest tingitud kiirem kulumine.

Aga seda on tehtud ja sõidavad ka Eestis minu teada mitu sellise komboga autot ringi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 68.0% - SQL: 32.0%]