Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  7
Autor:
Pealkiri: Autokeemia & väline iluravi (Vastuseid: 169 | Vaatamisi: 97465)
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 24.03.09 16:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: QUATTRO
Turtle Wax-i wheel clean+survepesur.


Tere!

Sooviks ise kevade puhul auto ära pesta. Milline oleks normaalne laialtlevinud leotusvahend autole, millest midagi ka kasu oleks (võiks kuskil autopartneris saadaval olla)? Kas üks ja sama toode sobib nii kere kui velgede jaoks? Kas pigieemaldusvahend ongi teise nimega leotusvahend või on pigieemalduse puhul tegemist mingi vängema happega?

Ma väga pirts ja nõudlik ei ole, seega profikraami taga ei aja. Küll aga ei pea mõistlikuks päris ilma leotamata svammiga seda kultuurikihti maha hõõruma hakata.

Tänan.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
portos
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 09.08.06
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal


postitati 24.03.09 19:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tort
Tsitaat:
Algselt postitas: QUATTRO
Turtle Wax-i wheel clean+survepesur.


Tere!

Sooviks ise kevade puhul auto ära pesta. Milline oleks normaalne laialtlevinud leotusvahend autole, millest midagi ka kasu oleks (võiks kuskil autopartneris saadaval olla)? Kas üks ja sama toode sobib nii kere kui velgede jaoks? Kas pigieemaldusvahend ongi teise nimega leotusvahend või on pigieemalduse puhul tegemist mingi vängema happega?

Ma väga pirts ja nõudlik ei ole, seega profikraami taga ei aja. Küll aga ei pea mõistlikuks päris ilma leotamata svammiga seda kultuurikihti maha hõõruma hakata.

Tänan.



kuskilt poest vaata sellist asja nagu DELTA FORSE punane vedelik.tartus müüakse 1l, 4l ja 5l anumates.kui kallata veega pooleks siis toimib pigipesuna.kui veel lahjemaks siis leotuspesuna.eriti lahja lahusega saab ka salongi puhastada.väga universaalne aine.ise kasutanud juba 4a.


sõitke seenele
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
resnick
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.04
Asukoht: Tartu (Põltsamaa-Paide)
Kasutaja on eemal

Auto: B4 '93

postitati 24.03.09 19:57 Tsiteeri


Kus Tartus sellist kraami müüakse?


276
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
portos
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 09.08.06
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal


postitati 24.03.09 20:11 Tsiteeri


Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud täitma foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse tühistamine!"


sõitke seenele
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 27.03.09 10:00 Tsiteeri


Ostsin kokkuvõttes järve autopoest müügimehe soovituse järgi mingi suvalise 100 eekise pihustiga leotusvahendi (saadaval ka ilma pihustita, u 60 eeki) ja 15 eekise noname autoshampooni. Läigib nagu prillikivi. Leotas hästi, aga shampoon võiks vist rohkem vahutada.

Juba olen plussis omadega, sest jazzi pesu on muidu 160 eeki ja ainus põhjus, miks ma talviti ka ise ei pesnud ja Jazzis käisin oli see, et ma ei tahtnud värvi kraapida shvammiga. Nüüd aga ennem väike leotus ja korras :) . Iga pesu on 160 eeki säästu. Rasked ajad ju :D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.03.09 11:38 Tsiteeri


Ma eriti ei kujuta ette, kuidas vesilahuseline leotusaine üldse saaks pigiplekke maha võtta. Käsimüügi vahenditest toimib Polar'i asfaldiplekieemaldi (vist oli nii kirjas müügipakendil) hästi. Pihustad peale, eriti külgedele, kuhu rattad on eriti palju pigi üles toonud, lased kuskil 5-10 min liguneda ja kui käepärast on survepesur, lased sellega triip-triibu kõrval üles-alla liikudes saasta maha. Ilma survepesurita on üsna nadi pigi maha pesta, kuna svammi või lapiga nühkima hakates kriimustad pigi seas olevate liivateradega ka värvi. Nii et kui omal survepesurit pole ja talve jooksul pesule erilist tähelepanu pööranud pole, oleks ehk targem lasta esimene kevadine pesu teha kuskil käsipesulas. Meil siin sooduspakkumiste hulgas mõned täiesti talutava hinnaga. Edaspidi võib siis jälle kodus pesta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 27.03.09 11:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
... lased kuskil 5-10 min liguneda ja kui käepärast on survepesur, lased sellega triip-triibu kõrval üles-alla liikudes saasta maha. Ilma survepesurita on üsna nadi pigi maha pesta, kuna svammi või lapiga nühkima hakates kriimustad pigi seas olevate liivateradega ka värvi.
Olen proovinud erinevaid meetodeid, kuid ei ole veel mina saanud survepesuga autot pigist puhtaks. Lasen vahendi peale, näen, et tumedad triibud jooksevad mööda masinat alla. Võtan surveka, lasen üle, kuid suurt vahet ikka ei täheldanud. Teen sama asja, kuid surveka asemel pesen svammiga ja masin oluliselt puhtam. Pika jutu lühike mõte on see, et minu arvates tahavad pigitäpid ikkagi füüsilist kontakti saada. Kui teil on mingi varunipp, siis andke teada!

Minu arvates jäävad mitmed autod ka pesulates mustaks. Olen korduvalt peale pesulat käega õrnalt üle auto tõmmanud ja tunnen, kuidas saast on küljes.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 27.03.09 11:51 Tsiteeri


Niisama ämrbi ja nuustikuga ei maksa kevadel kindlasti kallale minna. Mul on ikka mingitpidi survega vesi olemas garaasis, mitte küll sama mis masinaga aga piisav (jämedam voolik pisikese spets-otsikuga, pesemiseks kõlbab). Kusjuures leotusvahend oligi Polar vist. Liiga suur pesupede pole ma kunagi olnud. Mõned pesevad 2 korda nädalas, et muidu kahjustab pinnale settinud rokk värvi. Ma leian et 2 korda nädalas pesemine lihvib ka seda päris hoogsalt. Eelistan pesta tunduvalt harvem, nagunii talvel on mõne päevaga jälle must ja ei see audi kere mädane :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
taadu
huviline

Avatar


Registreerunud 14.02.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.0

postitati 27.03.09 13:13 Tsiteeri
Iidne pigieemaldaja



25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 27.03.09 14:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Olen proovinud erinevaid meetodeid, kuid ei ole veel mina saanud survepesuga autot pigist puhtaks. Lasen vahendi peale, näen, et tumedad triibud jooksevad mööda masinat alla. Võtan surveka, lasen üle, kuid suurt vahet ikka ei täheldanud.

Kui on normaalne leotusvahend olnud, tuleb sel kombel ligi 90% pigist maha. Õiged töövõtted surveka käsitsemisel ka muidugi abiks. ;) Pärast seda oleks hea lasta veest kuivada, siis uuesti pigileotusaine peale ja svammiga fine tuning. Seda pesulates üldiselt tavapesuhinna sees teha ei viitsita. Klient ei ole kulutatud aja eest nõus maksma, firma ei ole nõus tunnihinda liiga alla viima... Enne vahatamist aga tehakse see siiski vast ära.

Tsitaat:
Algselt postitas: taadu
25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.

Või toimib tõesti. Mäletan, kuidas ema mul nii 25a tagasi kuumal suvepäeval võiga käsi pigist puhastas. Mitte, et sellest kuigi kauaks kasu oleks olnud... :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 29.03.09 20:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Kui on normaalne leotusvahend olnud, tuleb sel kombel ligi 90% pigist maha. Õiged töövõtted surveka käsitsemisel ka muidugi abiks. ;)
No nii, tegin jällegi katse. Lasin vahendi peale ning mõne aja möödudes jooksid mustad täpid mööda autot alla. Pesin survepesuriga üle ja suur osa täppe olid ikka olemas. Lasin siis uuesti vahendi peale, tegin valmis šampooniga pesuvee ning pesin sama koha svammiga üle. Uuesti survekaga üle ja voilaa, masin pmst puhas.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 29.03.09 20:54 Tsiteeri


Ma pole küll väga palju keemiat autodel katsetanud, aga see vahend küll üllatas oma tõhususe poolest:
http://www.autoladu.ee/veljed/618

Mul oli juhus kus auto esiklaasile sattus märjalt asfaldilt mingit seniteadmata sodi, mis muutis väljavaate pea olematuks. Paiskus eessõitva veoka rataste alt. Nagu rasvane-õline kiht oli üle terve auto esiotsa. Proovisin paari mootoripesu vahendit ja mingit universaalset leotusvahendit (ei mäleta nende nimesid enam), aga ei midagi! Täiesti uskumatu, aga sõna otseses mõttes nagu hane selga vesi. Siis sattus kätte toosama eelpool mainitud vahend ja nagu imeväel muutus sodi esiklaasil halliks emulsiooniks ning veega üle loputamisel nõrgus maha. Julgen soovitada!


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.03.09 09:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
No nii, tegin jällegi katse. Lasin vahendi peale ning mõne aja möödudes jooksid mustad täpid mööda autot alla. Pesin survepesuriga üle ja suur osa täppe olid ikka olemas. Lasin siis uuesti vahendi peale, tegin valmis šampooniga pesuvee ning pesin sama koha svammiga üle. Uuesti survekaga üle ja voilaa, masin pmst puhas.

Auto, mis pole talve jooksul eriti hooldust saanud või on näiteks ainult automaatpesulas käinud, on siiski midagi muud, kui selgelt eristatavad pigitäpid. Terve külg on ühtlase pigikelme all. Kui seda tavalise shampooni ja nuustikuga nühkima hakkad, saad suure sita ehk maha, kuid hele auto jääb ikkagi vööjoonest altpoolt pruunikas ja tume auto hall. Üksikute pigitäppideni jõuad alles siis, kui pigileotusaine on peale kantud ja uuesti maha lastud. See oli see, mida ma 90% all silmas pidasin. Kui korralikult teha, tuleks ikkagi kasutada 2 etappi: algul üldine pigiainega leotus ja survepesu ja pärast seda kui survekaga on kergelt lahtitulev osa maha lastud, siis uuesti pigiaine peale ja svammiga õrnalt üle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 30.03.09 11:44 Tsiteeri


Kõigepealt korralik loputus kerele. Kasutan tavaliselt suva šampooni, harrastan käsipesu, harjaga. Loputus, ja siis Sonax Leotus-vahašampoon peale svammiga. Loputus ja valmis. Pigitäpid sellega tulevad raskelt, aga vaha jätab hea vettõrjuva kihi pikemaks ajaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ohvlain
huviline



Registreerunud 27.07.08
Kasutaja on eemal


postitati 04.05.09 10:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: taadu
25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.


Pigi vast ei erine, aga või võib ja ma arvan, et suht kindlasti erineb :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 05.05.09 20:33 Tsiteeri


Taluvõid vast võiks katsetada. Ainuke, selle vist peaks üles sulatama ja lapiga peale kandma. Aga kuidas pärast maha loputad? Fairiga?:D



Tsitaat:
Algselt postitas: ohvlain
Tsitaat:
Algselt postitas: taadu
25-30 aastat tagasi oli autokeemiaga kitsas ja siis sai pigiplekkidest lahti tavalise võiga mida leiva peale määriti.. Määrid pigiplekile, lased natukene laagerdada ja pühid lapiga puhtaks. Lihtne, odav ja ei mingisugust keemiat mis oleks võinud olla tolleagsele värvile agressiivne. Ega tänapäeva pigi palju tollasest vast ei erine.


Pigi vast ei erine, aga või võib ja ma arvan, et suht kindlasti erineb :P



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
huljes
huviline

Avatar


Registreerunud 30.01.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 2.0, Audi A4 2,8Q

postitati 29.05.09 05:51 Tsiteeri


Mina enda autol pidiplekke nuustikuga hõõruma küll ei lähe. Survekaga asi ohutum ning alati saab ju protseduuri korrata, mitte jääda arvamusele, et ühe korraga peab puhtaks saama ning, kui ei saa, siis jama vahend või ei kõlba survekaga pesemine.
Alles nädalapäevad tagasi võtsin ämma passati puhastamise käsile(2005a) mis sellist hõbedast(õrna helesinist sees) metallik värvi. Oi kus mua n---isin sellega, et puhastamatta pigiplekke maha saada. Kokku sai 4x pigiplekki eemaldust tehtud ennem, kui värv õiget tooni hakkas võtma:D
Kuid tulemus oli hea, pärast korralik pesu ja vaha peale. Asi lihtsalt selles, et auto igapäevases kasutuses linnas sees, ainult pesulas pesemine ning viimane käsitsi tehtud plekieemaldus vast aasta tagasi.
Mina näiteks vaevun pärast iga kolmandat pesu ka vaha kasutama(umbes 1x kuus suvel) ning pigi plekid ja muu sodi tuleb kordi kergemini maha. Tänu sellele ei pea ka sellist jamamist taluma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kikunaator
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.6E

postitati 18.10.09 11:28 Tsiteeri
Miks ja kuidas autot hooldada



Mõtlesin et paneks mõned nõuanded auto hooldamise kohta. Nõuanded hõlmavad endas siis pesu, poleerimist ja puhastamist. Vabandan kui teema juba olemas. Alati võib täiendada.

Milleks üldse autot pesta?

Regulaarne auto pesemine ja vahatamine vähendab roostetamise ohtu ja kaitseb auto pindasid ilmastiku kahjustuste eest
Regulaarsel pesemisel ei määrdu auto uuesti nii kiirest
Reklaamkleebistega auto puhtus väljendab ka ettevõtte hoolikust ja korrektsust
Hoolitsetud auto on ilusam ja endal tuju rõõmsam
Millal autot pesta?

Talvel vähemalt 1-2x nädalas, vähendamaks tänavasoola mõjusid auto metallpindadele
Muul ajal pese autot nii tihti, et ei peaks musta autot häbenema
Miks pesta autot just käsipesulas?

Käsipesulas pestakse autol kõik pinnad - alumised servad, rattad/veljed, kuivatatakse uksevahed jne
Käsipesu võimaldab pesul keskenduda probleemsematele kohtadele
Pehme svammiga pesemine ei kriimusta auto värvkatet
Auto kuivatatakse korralikult
Välditakse uste ja lukkude jäätumist spetsiaalsete määrete abil
Käsipesula teenuste paketid on mitmekülgsemad ja võimaldavad täpsemini keskenduda kliendi vajadustele
Käsipesulas antakse nõu paljude auto puhastuse ja hooldamise võimaluste kohta
Käsipesulas on võimalik oma aja säästmiseks broneerida teenindusaeg
Ise aias pestes võivad segada nii päike kui tuules lendav liiv
Kodus ise korraliku survepesuri ja leotusaineteta autot pestes ei eemaldata suuremat mustust. Seejärel svammiga autot nühkides on värvkatte kriimustamise oht suur
Käsipesulas autot pestes saab klient aega sisustada lõunatamas käies või kaubanduskeskuses sisseoste tegemas
Käsipesulas ei ole vaja autolt eemaldada antenne ja muid vidinaid
Käsipesulas saab autot pesta ka katuseboksiga
Automaatpesulaga samal hinnatasemel pakutakse tulemuslikumat puhastusteenust
Käsipesulas auto puhtaks pesemine ei eelda regulaarset autopesu (pigi ja soola eemaldamine on siiski eraldi teenusena)
Kuidas autot veel hooldada?

Vähemalt 2x aastas on mõistlik autot vahatada. See muudab auto säravaks, kaitseb rooste jms eest ning annab autopesul parema tulemuse
Tuhmunud ja kriimustatud värvipinnad tuleb pooleerida. See muudab värvi taas säravaks ja annab autopesule parema tulemuse
Ka auto salongi on vaja regulaarselt puhastada. Selleks on käsipesulas erineva tasemega pakette alates kiirpuhastusest tolmuimejaga ja tolmulapiga ning lõpetades põhjaliku märgpesuga! Märgpesu ehk keemilist puhatust on soovitatav teha samuti 1-2 korda aastas
Ka nahast autosalongid vajavad hooldust, et püsida kauem värskena ja ilusana.

See konkreetne info on võetud OÜ Vanni Autopesulast.


"...The Progress has no Emergency Brake!" Garry Taylor
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dzonny
huviline

Avatar


Registreerunud 12.10.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6

postitati 25.06.10 11:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Oskab ka keegi kommenteerida miskit nanovahade kohta.

Autoeksperdi poes hakkas riiulil silma nt Sonaxi Xtreme NanoPro vaha. Suurem pott oli mingi 250.- ligidal vist.

On ka need nanovahad paremad kui tavalised vahad? Kummaga jääb parem ja kauakestvam tulemus?



Mina olen proovinud. Kevadel oli Autoekspert-is tasuta amordi-kliima kontroll ja samas näidati ka Sonax-i autokeemiat. Mind veenis ostma just see, et need Xtreme NanoPro vahad on vee baasil - ei jätnud neid valgeid plekke plastile-kummile mis teised vahad on jätnud. Ja neid võis peale kanda ka päikese käes, ei kuivanud külge. Isegi mõned veepiisad ei teinud midagi, teiste vahadega on olnud jama kui kohe pärast pesemist teha, ikka tuleb kuskilt liistu alt natuke vett ja siis vaha ei jää peale.

Eks see kaua peal püsib oleneb kuidas pesta. Mina pesen käsitsi survekaga ja siiamaani on värv kenasti sile ja vett tõrjuv. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 25.06.10 11:41 Tsiteeri


Üleval on kirjas : Vähemalt 2x aastas on mõistlik autot vahatada
Wat? Ma vahatan iga kord peale käsipesu :D
Kasutan suht normaalselt vaha, vihma ajal tõmbub kere peal kenasti tilka vesi..


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
priit0001
huviline



Registreerunud 04.09.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 07.07.10 10:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: dzonny
Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Oskab ka keegi kommenteerida miskit nanovahade kohta.

Autoeksperdi poes hakkas riiulil silma nt Sonaxi Xtreme NanoPro vaha. Suurem pott oli mingi 250.- ligidal vist.

On ka need nanovahad paremad kui tavalised vahad? Kummaga jääb parem ja kauakestvam tulemus?



Mina olen proovinud. Kevadel oli Autoekspert-is tasuta amordi-kliima kontroll ja samas näidati ka Sonax-i autokeemiat. Mind veenis ostma just see, et need Xtreme NanoPro vahad on vee baasil - ei jätnud neid valgeid plekke plastile-kummile mis teised vahad on jätnud. Ja neid võis peale kanda ka päikese käes, ei kuivanud külge. Isegi mõned veepiisad ei teinud midagi, teiste vahadega on olnud jama kui kohe pärast pesemist teha, ikka tuleb kuskilt liistu alt natuke vett ja siis vaha ei jää peale.

Eks see kaua peal püsib oleneb kuidas pesta. Mina pesen käsitsi survekaga ja siiamaani on värv kenasti sile ja vett tõrjuv. ;)


Sonax Extreme nanovahasid on 3 erinevat:
Nr1 - kahjustamata värvipinnaga uuele autole (ei sisalda poleerivaid aineid, rohkelt carnaubavaha)
Nr2 - keskmiselt kulunud, mitte esimeses nooruses autole (sisaldab õrnalt poleerivaid aineid ja karnauba vaha)
Nr3 - vanale ja tuhmile värvipinnale (sisaldab rihkem poleerivaid aineid ja karnauba vaha)
Peale tuleb kanda õhuke kiht, ja soovitatavalt üks detail korraga. Enne vahatamist on mõistlik autot pesta Sonax Extreme aktiivsampooniga (seda on saadaval ka pisike 25ml nippel, millest saab ämbritäie valmis pesuvahendit). Kui auto on juba vahatatud, ei ole seda mõistlik selle sampooniga pesta, kuna eemaldab vaha.
250ml pudelist nanovahast jätkub viiele autole, ehk siis 5 korda autot vahatada.
Olen enda autodel katsetanud igasuguseid vahasid aga nii head tulemust vähese vaevaga pole enne saavutanud.
http://www.autostuudio.ee/tooted.html?page=shop.browse&category_id=62


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Krooniline
huviline

Avatar


Registreerunud 19.03.08
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: Jeep GC; Volvo V70

postitati 03.08.10 19:42 Tsiteeri


Solgin teemat vähe. :) Kust osta akutrellile sobivat poleerimis komplekti ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.10 20:26 Tsiteeri


Audi RS4 - Daytona Grey Pearl (picture heavy!)


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
androt
huviline

Avatar


Registreerunud 19.09.09
Asukoht: Pärnu / Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.03.11 11:21 Tsiteeri


Viimane link tuletas meelde, et ma pole kunagi õieti mõistnud, millega on tegemist nn clay-bari puhul? (viide). Tundub, et seda kasutatakse tõesti kõikides vähegi tõsiseltvõetavates tutorialites, paraku pole kuskil poodides ega mujal tähele pannud, et seda saada oleks. Samuti sooviks küsida, et milline oleks parim viis hetkel autot pesta kui kere peal tõesti umbes mõne millimeetri paksune saastakiht. Vägisi tahaks selle maha loputada, aga kuna survepesurile pole hetkel ligipääsu, siis ei taha autot niisama ka nühkima hakata ja nn swirle veel hullemaks ajada. See suhtumine, et "mis sa temast ikka pesed, niikuinii kohe jälle rokane" üldse ei istu, hakkab autost lihtsalt kahju ja hiljem seda raskem igasugu peeneid pragusid pesta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 11.03.11 12:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Krooniline
Solgin teemat vähe. :) Kust osta akutrellile sobivat poleerimis komplekti ?
Sama asja kohta otsiks abi isegi, ideaalis 2000 või 3000 karedusega vesiliivapaberile sobiv ketas, ning poleerimiseks sobiv ketas.


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  7
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 72.6% - SQL: 27.4%]