Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  6  7  8  9  10  ..  19
Autor:
Pealkiri: Orig. maki väljavahetamine (Vastuseid: 460 | Vaatamisi: 171854)
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 11.06.09 08:09 Tsiteeri


Ühesõnaga ei saa ma ikka aru. Lootsin väheke teist pilti sealt maki tagant leida, aga ei. Seal siis Iso voolu jaoks, Iso esikõlarite jaoks (mis oli ühendatud maki külge ning esikõlarid töötavad) ja siis on suurem "iso" kus on 2 juhet ning veel 2 juhet mis ühe klemmi alla pandud.
Ehk siis selline süsteem :
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=55968
Ainuke vahe selles, et seal pildil kõige all olev pistik (punane on ta värvuselt mul), sellel on mul 17,18,19 pin olemas, aga massi ehk siis 24 pin, seda pole, ei usu, et sealt keegi selle välja tirinud. On kellegil kokkupuuteid sellise asjaga, et on 2 liiniväljundit (2 juhet) ning 2 juhet mis lähevad ühe kontakti alla ehk siis aktiivkõlarite juhtvool, aga massi pole? Muidugi leidsin sealt veel kollase, rohelise ning valge vist, 3 juhet oli veel millel otsad olid maha lõigatud. Ma ei oska nagu mitte midagi nüüd minna ostma, hi-low converteri ja RCA kaabli (0,5m) ostsin, aga mis edasi saab?:o


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 11.06.09 08:19 Tsiteeri


Sinul on siis see teise pistikuga süsteem seal. Seal pistikus on nüüd niimoodi, et need kaablid mis üksikult sees on, neist üks on vasaku kanali signaal ning teine parema kanali signaal ning need kaks mis kokku ühe klemmi alla lähevad, need on miinused/varjestused. Nüüd lõikad selle ostetud RCA kaabli pooleks ja ühendad keskmised sooned üksikute kaablite külge ning varjestuse keerad kokku ja paned kokku nende kahe kaabli peale. Edasine ühendamine käib juba kõik nii nagu ka seal õpetuses on.
Aaa, ja tehase võimu remote peaks sellise skeemi puhul olema voolu iso pistikus, et eraldi lülitus otsa muud ei olegi, vaata lihtsalt üle, et sul makist tulev sinine kaabel (võib ka olla sinine valge triibuga) ühendatud on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 11.06.09 14:54 Tsiteeri


Tänud, igal juhul sai asi lahendatud nii, et käisin Audiocity-s, ostsin veel Boschi antenni (eelmine ära murtud) ning siis küsisin huvi pärast ja paarisaja krooni eest RCA kaablite vedamine, maki ühendamine ning antenni vahetus pole nagu suur raha minu arust. Homme hommikul läheb tegemisse ja ausalt öeldes kes ei viitsi mässata, julgen soovitada küsida pakkumist. Minu auto läheb siis R&P Gruppi. Oleksin võinud ka ise teha kuid enne kui Ranzi vastust nägin siis käisin ja panin juba aja kirja ja pärast eilset pusimist väga ei viitsinud ka enam. Tänud igal juhul Ranz teist korda juba :).


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 12.06.09 21:30 Tsiteeri


Lisan siia teemasse, et kui ise osta Hi-Low converter ning ütleme kõige lühem RCA mis võimalik (pole vaja pikka) (Kokku ca. 275.-) siis selle töö hind R&P Grupis (Audiocity ametlik paigaldus) vähemalt Audi C4 kerel 200.-.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 12.06.09 21:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: str
Lisan siia teemasse, et kui ise osta Hi-Low converter ning ütleme kõige lühem RCA mis võimalik (pole vaja pikka) (Kokku ca. 275.-) siis selle töö hind R&P Grupis (Audiocity ametlik paigaldus) vähemalt Audi C4 kerel 200.-.

Ega sa ei oska öelda mida ja kuidas nad nii väikse summa eest selle asja lahendavad:cool: sest nt kui minu juures selline töö sisse tuleb siis eriti alla 250.- ei venita kuidagi välja... selle sees on siis Hi-low adapter, ISO pin-d ning töö raha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 13.06.09 07:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Ega sa ei oska öelda mida ja kuidas nad nii väikse summa eest selle asja lahendavad:cool: sest nt kui minu juures selline töö sisse tuleb siis eriti alla 250.- ei venita kuidagi välja... selle sees on siis Hi-low adapter, ISO pin-d ning töö raha.

Kirjutas ju, et lahendavad nii, et lasevad materjali endal osta. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
str
huviline

Avatar


Registreerunud 17.03.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018, Octavia 2013

postitati 14.06.09 06:38 Tsiteeri


No põhimõtteliselt võib lasta niiöelda neil ka osta, et läheb arvele otsa.
Nagu kirjutasin - hi-low converter 175.- (A-Sound), RCA Kaabel Audison (0,5m) 95.- = 270.-
Tööraha 200.-, usun,e t kui nendelt need asjad osta siis ümmarguselt 500-ga võib arvestada.


Škoda Superb Elegance 1.8TSI 2018, Škoda Octavia Elegance 1.8TSI 2013
AllParts - sõidukite varuosad, kereosad ,tuningosad jne. Subaru24 - Subaru originaal varuosad & muu.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lri
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.07
Asukoht: Mustamäe
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9 TDI 81kW

postitati 20.06.09 16:49 Tsiteeri


A4 Avant 1996

Keegi siin kirjutas et kui on orig. supakas süsteemis siis on tagakõlarite võimendid supaka sees mitte kõlariga kokku ehitatud.
Kas oleks võimalik saada tagakõlareid mängima otse maki taha nii et
eest maki tagant tulevad juhtmed seal võimendi juures kokku ühendada nende juhtmetega mis lähevad uste sisse kõlarite külge?
Oletame et tagumised originaalkõlarid on 4 oomised.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 20.06.09 18:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lri
A4 Avant 1996

Keegi siin kirjutas et kui on orig. supakas süsteemis siis on tagakõlarite võimendid supaka sees mitte kõlariga kokku ehitatud.
Kas oleks võimalik saada tagakõlareid mängima otse maki taha nii et
eest maki tagant tulevad juhtmed seal võimendi juures kokku ühendada nende juhtmetega mis lähevad uste sisse kõlarite külge?
Oletame et tagumised originaalkõlarid on 4 oomised.

On küll võimalik jah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raiot
huviline



Registreerunud 06.12.06
Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1.9TDI 81 kW, B4 2,0 85 kW, B3 1,9E 83kW

postitati 28.06.09 10:13 Tsiteeri


Tervist asjatundjad!
Mul probleem, kuna ei jaga sellest värgist. Paar aastat tagasi tõin Leedust A4 Avandi ´97. Mingi Gamma makk oli sees, a ei töötanud. Ostsin sealt samast Kenwoodi, mingi vana mp3, ka see ei töötanud kuna kõllid väljas. Kodus panin uued kõllid, mitte originaalid. Kuna tagumisi kõlle tööle ei saanud, siis vedasin uued juhtmed. Ostetud sai ka subakas ja võim, ja ka nende jaoks juhtmed veetud. Subakat kordagi sisse ei pannud kuna pidevalt vaja midagi vedada ja võtab ruumi. Nüüd avastasin, et originaal supakas sees ja paneks selle hoopis tööle. Mini-iso maki tagant on maha lõigatud, seal on neli juhet(kollane, valge, lilla ja valge musta triibuga), oskab keegi mis miski on? Loogiliselt peaks vist olema kollane ja valge kõllide omad, lilla remote ja valge musta triibuga NF ehk mass? Ma ei lugenud eespoolt välja, kas ma saan supaka üksi tööle panna ilma, et tagumised kõllid läbi võimu käiks ja mis ma selle jaoks tegema peaksin kui saab???

Ette tänades!

Ja teemast kõrvale, kuhu kelladesse raadio info kuvatakse, mul see mini-iso ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.09 16:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Sinul on siis see teise pistikuga süsteem seal. Seal pistikus on nüüd niimoodi, et need kaablid mis üksikult sees on, neist üks on vasaku kanali signaal ning teine parema kanali signaal ning need kaks mis kokku ühe klemmi alla lähevad, need on miinused/varjestused. Nüüd lõikad selle ostetud RCA kaabli pooleks ja ühendad keskmised sooned üksikute kaablite külge ning varjestuse keerad kokku ja paned kokku nende kahe kaabli peale. Edasine ühendamine käib juba kõik nii nagu ka seal õpetuses on.
Aaa, ja tehase võimu remote peaks sellise skeemi puhul olema voolu iso pistikus, et eraldi lülitus otsa muud ei olegi, vaata lihtsalt üle, et sul makist tulev sinine kaabel (võib ka olla sinine valge triibuga) ühendatud on.


Tervist! Mul makiks JVC KD-G501.
Pildid juhtmetest ja maki skeemist - http://www.speedyshare.com/218725590.html
Autoks audi A4 2003 ja probleemiks see, et mängivad vaid esikõlarid.

Kas oleks võimalik saada mingi joonis (skeem), kuidas need juhtmed, konverter(id) ja makk kokku ühendatult peaksid olema? Kuid paluks joonise tegemisel arvestada minu maki skeemi ja juhtmetega.
Suured tänud ette!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.09 17:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AleXiuS
Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Sinul on siis see teise pistikuga süsteem seal. Seal pistikus on nüüd niimoodi, et need kaablid mis üksikult sees on, neist üks on vasaku kanali signaal ning teine parema kanali signaal ning need kaks mis kokku ühe klemmi alla lähevad, need on miinused/varjestused. Nüüd lõikad selle ostetud RCA kaabli pooleks ja ühendad keskmised sooned üksikute kaablite külge ning varjestuse keerad kokku ja paned kokku nende kahe kaabli peale. Edasine ühendamine käib juba kõik nii nagu ka seal õpetuses on.
Aaa, ja tehase võimu remote peaks sellise skeemi puhul olema voolu iso pistikus, et eraldi lülitus otsa muud ei olegi, vaata lihtsalt üle, et sul makist tulev sinine kaabel (võib ka olla sinine valge triibuga) ühendatud on.


Tervist! Mul makiks JVC KD-G501.
Pildid juhtmetest ja maki skeemist - http://www.speedyshare.com/218725590.html
Autoks audi A4 2003 ja probleemiks see, et mängivad vaid esikõlarid.

Kas oleks võimalik saada mingi joonis (skeem), kuidas need juhtmed, konverter(id) ja makk kokku ühendatult peaksid olema? Kuid paluks joonise tegemisel arvestada minu maki skeemi ja juhtmetega.
Suured tänud ette!

Õpetus on siin: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=55968
Erinevus ainult selles, et sinu masina puhul ei ole tegu kolme eraldi seisva pistikuga selles ülemises sektoris ja ei ole eraldi kollast, vaid on üks suur must pistik kuid sektorid on samamoodi eristatavad, nüüd võtadki selle juhendi ette ja saad asjad töötama. Punane pistik jääb nii nagu on, seda vaja ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 14.07.09 12:04 Tsiteeri


Veel selline, võimalik, et rumal, küsimus, et kust ma tean, kas mul on võimendatud ainult tagumised kõlarid või kõik 4 (supakas on ka süsteemis, aga nagu ma aru sain, siis tema hakkab tagumiste kõlarite signaali peale ise tööle)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
automees6
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.06
Asukoht: Ida-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant 2,5TDi Quattro, A7 3.0 TDI Biturbo

postitati 14.07.09 12:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AleXiuS
Veel selline, võimalik, et rumal, küsimus, et kust ma tean, kas mul on võimendatud ainult tagumised kõlarid või kõik 4 (supakas on ka süsteemis, aga nagu ma aru sain, siis tema hakkab tagumiste kõlarite signaali peale ise tööle)

Kui maki välja võtad ja kõlarite pistikusse lähevad makil juhtmed siis on esimesed ilma võimuta. Kõlarite pistik on esimene. Suur lai on võimendamatta väljund esi tagakõlaritele, supakale ja cd poksi sisend. Ja keskmine toite pistik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 15.07.09 09:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Tsitaat:
Algselt postitas: AleXiuS
Veel selline, võimalik, et rumal, küsimus, et kust ma tean, kas mul on võimendatud ainult tagumised kõlarid või kõik 4 (supakas on ka süsteemis, aga nagu ma aru sain, siis tema hakkab tagumiste kõlarite signaali peale ise tööle)

Kui maki välja võtad ja kõlarite pistikusse lähevad makil juhtmed siis on esimesed ilma võimuta. Kõlarite pistik on esimene. Suur lai on võimendamatta väljund esi tagakõlaritele, supakale ja cd poksi sisend. Ja keskmine toite pistik.

Ega ikka ei ole küll. Esimene ja üldjuhul musta värvi pistik on toite pistik, pruun on keskmine ja too on kõlarite tarbeks, must ühes tükis või kolmest erinevast värvist koosnev pistik on võimu väljund, CD box ja kelladeploki vaheline info, punane on tavaliselt miskitsorti sisend navi ja selliste asjade jaoks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 16.07.09 13:26 Tsiteeri


Ma siis veel kindluse mõttes küsin üle.
See suurem must pistik, selle juhtmed ühendan siis konverteriga ja konverteri teised juhtmed siis maki RCA pesadesse eks?
Loodetavasti te ei pahanda, aga ma lihtsalt üritan olla ettevaatlik, et midagi valesti ei läheks :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 16.07.09 16:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AleXiuS
Ma siis veel kindluse mõttes küsin üle.
See suurem must pistik, selle juhtmed ühendan siis konverteriga ja konverteri teised juhtmed siis maki RCA pesadesse eks?
Loodetavasti te ei pahanda, aga ma lihtsalt üritan olla ettevaatlik, et midagi valesti ei läheks :P

Ei me ei pahanda kuid siiski võiks natuke seda DIY teemat lugeda kah natuke.
Sellest mustast pistikust pead otsad maha lõikama ning jootma nende otsa RCA pistikud või kaabli mille otsas on RCA, need RCA-d pistad konverteri väljundisse. Konverteri teses otsas on 4 juhet mis tuleb pista pruuni pistiku äärmistesse tühjadesse akudesse milledest üks on siis vasak pool ja teine parem pool, alati tuleb ka üle vaadata kumb on pluss kumb miinus. Maki enda RCA-d jäävad täiesti kasutuseta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 22.07.09 16:58 Tsiteeri


Siuke huvitav küsimus veel, et kas see konverter läheb töötamise ajal kuumaks ka? Kui jah, siis kui kuumaks?
Huvitav, kas võib teda lihtsalt maki taha teiste juhtmete sisse vedelema jätta?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 22.07.09 19:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AleXiuS
Siuke huvitav küsimus veel, et kas see konverter läheb töötamise ajal kuumaks ka? Kui jah, siis kui kuumaks?
Huvitav, kas võib teda lihtsalt maki taha teiste juhtmete sisse vedelema jätta?

Ei lähe kuumaks, ehk siis võib ta sinna toppida kuhu vähegi saad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 23.07.09 11:50 Tsiteeri


Ranz, aga oskad mulle äkki öelda, mis juhe see on, mis on kohe maki küljes? (http://www.speedyshare.com/218725590.html - pilt "makk tagant.JPG ")

Selline lugu selle juhtmega, et kui ma puudutan sellega raadioantennijuhet, mis on parasjagu ühendatud maki taha, siis on levi väga hea, vastasel juhul pole aga üldse levi ega mängi ükski raadiokanal.

Kindlasti pole mina midagi seal valesti teinud, sest levi polnud ka enne, kui vahetatud makiga auto kätte sain.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 23.07.09 18:59 Tsiteeri


Ausaltöelda ei oska vastata sellele küll, mis makiga muidu üldse tegu on? ja milline see pistiku ots välja näeb? kui ta RCA on nagu need neli seal maki paneeli küljes paistavad siis võiks tegu olla subwoofri väljundiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 23.07.09 19:58 Tsiteeri


RCA see olla ei tohiks, ma küll pistsin RCA pistiku sinna ja see ka mahtus, kuid selle sai liiga kergelt sealt välja tõmmata. Makiks on JVC KD-G501.
Siin on ka mingi instruktsioon vms - http://instrukcje.elektroda.pl/caud/jvc/KD-G501.pdf, kuigi mul ei jäänud seal midagi silma seoses selle juhtmega.
See selleks. Aga seoses raadio leviga, kas ma saan midagi teha või üle kontrollida kuidagi, et miks seda pole või on väga nõrk?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 23.07.09 20:11 Tsiteeri


Hmm... omal manual olemas ja ei osanud vaadata mis otsaga tegu on? :P Vaata LK 53, seal kirjas mis otsaga tegu.
Mis autosse sa seda makki hetkel installida püüad? äkki on sul seal aktiiv antenn ning toide käis originaal makiga läbi antenni kaabli... kuid järelturu makil sinna otsale toidet ei tule ja võim lihtsalt ei tööta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 23.07.09 21:55 Tsiteeri


To steering wheel remote controller, ehk nagu ma aru saan, siis rooli külge saab panna mingi maki juhitava puldi?
Tegu on 2003a. audi a4-ga. Siit sealt uurides olevat originaalmakk olnud selline - http://www.erta.ru/base/audi/chorus_grun.shtml
Et kui võim ei tööta, siis kas ma saaksin selle töölepanekuga ise hakkama kuidagi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AleXiuS
huviline

Avatar


Registreerunud 12.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 27.07.09 11:48 Tsiteeri


Nii, ühendasin konverteri ära, sain kõik kenasi tehtud, tagumised kõlarid ka mängivad. Auto seisis nüüd 2 päeva niisama. Nüüd istusin autosse ja oh õnnetust, auto ei käivitu - aku tühi. Kas ma võisin midagi valesti ühendada? Selle remote juhtme ühendasin maki 12v otsa külge.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  6  7  8  9  10  ..  19
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 24.7% - SQL: 75.3%]