Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: A4 või A6 (Vastuseid: 37 | Vaatamisi: 5317)
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 29.11.13 06:48 Tsiteeri


Loomulikult on q parem valik. Kuid q pidamine on kallim. Soovitasin ennem lihtsalt soodsamaid variante. Ssmas kui kasutad korralikke varuosi, siis peab kõik ilusti vastu ka, kuid hind krõbedam.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
siimuu
huviline

Avatar


Registreerunud 19.08.11
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat BiT 4motion B8 3G '17 / BMW Z4 E85 3.0 Convertible

postitati 29.11.13 07:04 Tsiteeri


1,8T on ka esivedusena täiesti töötav lahendus. FWD vs Q vaidluse uba peitub veel selles, et lisaks sõidumugavusele, on Sul quattrot hiljem võimalik ka parema hinna eest müüa & läheb teine tõenäoliselt paremini kaubaks kui FWD auto.

Ainuke miinus on see, et 1,8TQ'sid pole hetkel turult nii võtta - üks korralik on, aga sellegi hind 3300€.
2,8 mootorist võta siis juba 142 kW versioon.


Ise mõtlesin nii, et kuna tegemist on Audiga ja lagunemine on üsna teemas, siis pigem juba elustada quattrot kui FWD autot. :D Kui raha on pigem vähe, siis otsi parem 2,0 (85 kW) mootoriga Audit. Vist üks selline 80 B4 quattro isegi müügis.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tulistaja
huviline



Registreerunud 20.01.12
Kasutaja on eemal


postitati 29.11.13 19:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sl1990
1,8T on ka esivedusena täiesti töötav lahendus. FWD vs Q vaidluse uba peitub veel selles, et lisaks sõidumugavusele, on Sul quattrot hiljem võimalik ka parema hinna eest müüa & läheb teine tõenäoliselt paremini kaubaks kui FWD auto.

Ainuke miinus on see, et 1,8TQ'sid pole hetkel turult nii võtta - üks korralik on, aga sellegi hind 3300€.
2,8 mootorist võta siis juba 142 kW versioon.


Ise mõtlesin nii, et kuna tegemist on Audiga ja lagunemine on üsna teemas, siis pigem juba elustada quattrot kui FWD autot. :D Kui raha on pigem vähe, siis otsi parem 2,0 (85 kW) mootoriga Audit. Vist üks selline 80 B4 quattro isegi müügis.



B4 on olemas.... Soov oleks midagi muud proovida...Kas a4 või siis a6..Kaua aega sõitnud juba b4jaga tahaks midagi muud proovida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tulistaja
huviline



Registreerunud 20.01.12
Kasutaja on eemal


postitati 29.11.13 19:53 Tsiteeri


Aga arvan võib teema loetuks panna.Sain kõik oma vastused kätte mis tahtsin.Tänud kõigile kes aitasid.väga tänulik teile.Nüüd ei jää muud üle kui turgu jälgida ja omale sobiv auto leida...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 29.11.13 19:57 Tsiteeri


B4 vs b5 on kohati ühese omadusega, st, et söidad ringi lihtsalt uuenenud b4-ga, kitsikus ja selline olemas, juhitavus on parem, kuid a6 on juba lahedama olemisega, mönusalt pehme kruiser tabureti körval.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 29.11.13 21:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
B4 vs b5 on kohati ühese omadusega, st, et söidad ringi lihtsalt uuenenud b4-ga, kitsikus ja selline olemas, juhitavus on parem, kuid a6 on juba lahedama olemisega, mönusalt pehme kruiser tabureti körval.

Millest sa räägid, b5 on b4-jast sama palju laiem, kui c4 b5-st ja kui oled keskmist eestlase mõõtu (mehed siis mingi 176 cm äkki pikad ja noh mitte mingi eriline tünn), siis ei ole b5-l ruumipuudusest juttugi, tagaistmel ka mitte. Mina ise võtaks b5-e, nende valik siiski parem, c4-ja oma hakkab juba hääbuma:(


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 29.11.13 21:30 Tsiteeri


Ma tahaks näha, mis nägu teed, kui minu seljataga peaksid istuma, iste, ütleme keskmises asendis. Minul igatahes sellises asendis tagaistmel pea, et vöimatu olla, jutt b5-st. A6 see-eest lebota nagu limus (kergema liialdusega).
Lisan juurde, et telgede vahe on b4 ja b5 pöhimötteliselt sama 2611 vs 2615, b5 laius ühtib coupega, sedaan tiba kitsam 1733 vs 1717 vs 1694. c4 möödud tunduvalt kogukamad. Andmed kiire googel ja viki.
Tönis, ja ma ei viitsi vaielda, pikkust mul ligemale 1900mm.

Vag alternatiivina ka passat'ski suht arvestatav ja laia valikuga, kuid nüüd tömbasin enesele selle vihjega vee kaela;).


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 29.11.13 21:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Ma tahaks näha, mis nägu teed, kui minu seljataga peaksid istuma, iste, ütleme keskmises asendis. Minul igatahes sellises asendis tagaistmel pea, et vöimatu olla, jutt b5-st. A6 see-eest lebota nagu limus (kergema liialdusega).

Kuits, ma räägin omadest kogemustest, olen neid kõiki ju omanud ja kui minu istme asendi korral on taga vähe ruumi, siis naise järgi istme korral (172 pikk umbes ehk siis sutike lühem kui keskmine eesti mees), mahun kenasti taha ära. Pigem ma tahtsin öelda, nagu sa ka vast aru said, et b4 ja b5 on siiski oluliselt erineva laiusega. Seda, kas taha ka keegi mugavalt mahtuma peab (ja mahub), otsustab ja proovib ilmselt ostja, sõltuvalt vajadusest võib näiteks üks pereautodestki sisuliselt kahekohaline olla, ei pea ilmtingimata neli 190 meest sisse mahtuma:) Oma olemuselt, disain ja sõiduomadused, jätab b5 siiski märksa värskema mulje, kui c4.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 29.11.13 23:07 Tsiteeri


Juhitavuse poolepealt vaidleks tublisti vastu, juhul kui pole tegu ringiajaga või jäärajaga. Viljandi kogunemisel sai proovitud juhil kinnisilmi slaalomit, kus kõrvalistuja pidi juhti juhendama ja ei tohtinud torbikuid riivata. Tagasitee oli juhil silmad lahti ja tagurpidi slaalom. Ütleme nii, et parimad ajad sõitsid välja esikolmikud, kus kõik olid just c4 kerega isendid. C4 juhitavus on ikka väga hea. B5 ees valiksin just c4. Sõitnud mõlemaga ja c4 pakkus rohkem sõidumõnu nii oma ruumikuse, kui ka teelpüsivuse poolepealt. Eks siin mängib rolli ka auto mass. Samas a8 ei saa kumbagi võrrelda.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
CE
huviline



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1,9 TDI q

postitati 29.11.13 23:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Ma tahaks näha, mis nägu teed, kui minu seljataga peaksid istuma, iste, ütleme keskmises asendis. Minul igatahes sellises asendis tagaistmel pea, et vöimatu olla, jutt b5-st. A6 see-eest lebota nagu limus (kergema liialdusega).

Kuits, ma räägin omadest kogemustest, olen neid kõiki ju omanud ja kui minu istme asendi korral on taga vähe ruumi, siis naise järgi istme korral (172 pikk umbes ehk siis sutike lühem kui keskmine eesti mees), mahun kenasti taha ära. Pigem ma tahtsin öelda, nagu sa ka vast aru said, et b4 ja b5 on siiski oluliselt erineva laiusega. Seda, kas taha ka keegi mugavalt mahtuma peab (ja mahub), otsustab ja proovib ilmselt ostja, sõltuvalt vajadusest võib näiteks üks pereautodestki sisuliselt kahekohaline olla, ei pea ilmtingimata neli 190 meest sisse mahtuma:) Oma olemuselt, disain ja sõiduomadused, jätab b5 siiski märksa värskema mulje, kui c4.


Oman ja sõidan ka suht-koht vaheldumisi B5 ja C4 Audidega: C4 on peres olnud juba 7 ja B5 4 aastat. Minu tähelepanekud B5 ruumikuse kohta pikema inimese vaatevinklist: esiistmel on olek enam-vähem OK, kui iste tagumisse asendisse lükata siis põlved mahuvad kenasti ära. Laiust on normaalselt, kõrvalistujaga õlg-õlas kinni tunnet ei ole. Katuseluugiga isendi puhul kipuvad juuksed lage harjama ka siis, kui (sport)iste on madalaimas asendis. Minu taha istuma mahuvad normaalselt ainult jalutud invaliidid. Samas, kui abikaasa A4 roolis on, siis tagaistmel jagub jalaruumi on küll ja küll.

C4 sobib pikka kasvu kasutajale B5 märksa paremini: juhikohal on ruumi palju lahedamalt ja isegi 190+ cm pika juhi taha mahub kenasti istuma teine sama pikk reisija (üks põhjus, miks ma üldse kunagi C4 ostsin: kaalusin ka E34 BMW'd, kuid kui selles esiistme enda järgi paika panin ja tagaistmele üritasin ronida, siis osutus see suht-koht võimatuks ülesandeks).

Sõiduomadustelt ja vedrustusmugavuselt on B5 kahtlemata C4 omast üle: multilink vs McPherson. Samas vastupidavus ja remondikulud on tugevalt C4 kasuks: pakuks, et minu 19 aastat vana ja ~340kkm sõitnud A6 vedrustusest on vähemalt pooled puksid veel originaalid. Minu silmis rõvedaim C4 tüüpviga on seespoolt väljapoole ära mädanevad esimesed rattakoopa servad. B5 näikse kere roostetamise koha pealt tüüpvigadeta olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
CE
huviline



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1,9 TDI q

postitati 29.11.13 23:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Juhitavuse poolepealt vaidleks tublisti vastu, juhul kui pole tegu ringiajaga või jäärajaga. Viljandi kogunemisel sai proovitud juhil kinnisilmi slaalomit, kus kõrvalistuja pidi juhti juhendama ja ei tohtinud torbikuid riivata. Tagasitee oli juhil silmad lahti ja tagurpidi slaalom. Ütleme nii, et parimad ajad sõitsid välja esikolmikud, kus kõik olid just c4 kerega isendid. C4 juhitavus on ikka väga hea. B5 ees valiksin just c4. Sõitnud mõlemaga ja c4 pakkus rohkem sõidumõnu nii oma ruumikuse, kui ka teelpüsivuse poolepealt. Eks siin mängib rolli ka auto mass. Samas a8 ei saa kumbagi võrrelda.


Üldjoontes ise samal arvamusel: B5 on rohkem "sportautolik", kuid niisama kulgemiseks (eriti maanteel) tundub C4 mulle mugavam. Raskema ninaga ning aeglasema rooliga C4 hoiab märksa paremini sõidujoont näiteks rööpas teel ja pole nii tundlik külgtuule suhtes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 29.11.13 23:38 Tsiteeri


B5 vs C4 võrdluses on minu arvates väga oluline faktor juhitavus, mis on B5-l märksa parem.

Sõidan hetkel B5 quattroga, enne seda oli C4q (vähest aega sõitsin ka paralleelselt). Sõidutunnetus ja auto käitumine teel on nagu öö ja päev. C4 on paadijuhitavusega ja kuigi potentsiaalselt töökindlam, siis niivõrd suure sõidumõnu erinevusega olen nõus seda veermikku ka rohkem remontima, aga isegi siin näitab elu vastupidist - C4 remontisin oluliselt rohkem, kui B5-t, millel olen vaid rooliotsa vahetanud. See aga on ilmselgelt algmaterjali seisukorra küsimus, mis muidugi näitab, et hea valiku korral kestab ka B5 väga hästi (sõidan palju ka kruusateedel ja agressiivselt).

Kusjuures C4 remontimise käigus üritasin võimalusel veermikku arendada (vahetasin vedrusid, kasutasin jäigemaid pukse, jämedamaid vardaid jne), et juhitavus paraneks ja see õnnestuski - asi läkski tunduvalt paremaks, aga B5 on veel parem. Ilmselt on oma osa ka mootorite erinevuses - B5 1.8T annab C4 V6 ees juhitavuses selgelt edumaa (minu puhul väga selgelt ka võimsusnäitajates, rääkimata ökonoomsuest), aga peaasjalikult on põhjus ikkagi kardinaalselt erinevas veermiku ülesehituses.

Mis puudutab mugavust, siis juhikohal tunnen end (192 cm) B5-s suurepäraselt, jalgadel on isegi pisut rohkem ruumi kui C4-s, kuna armatuur on teise kujuga. Ainus, mida igatsen on C4 sportistmed (samas muu rikkalik varustus teeb tasa). B5-s on ka sportistmed, aga C4 omad on paremad - reite külgtoed olid kogukamad ja esimest jalatuge sai pikendada, mis minusugusele pikka kasvu inimesele väga sobilik oli. Ilmselgelt tahaistmele samasugune ei mahu, aga seda ei juhtu ka tihti, et pean taga kahte pikka inimest vedama. Enamasti juhtub üks neist lühem olema ja see mahub minu taha kenasti. Teine istub elukaaslase taha, kus on ilmatuma palju ruumi. :D


Kui palju suuregabariidilist kaupa ja pikka kasvu sõpru vedama ei pea, siis ei näe C4-l eelist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 30.11.13 02:09 Tsiteeri


Multilink ju juhitavuse pärast loodigi.
Tegelikult mängib ka arvatavasti madalam raskuskese, väiksem üldine mass ja ka mootori enda mass kõvasti rolli. Ripub ta ju üle esisilla ja mida raskem, seda rohkem ta otse läheb. C5 korraliku sportvedru ja amordiga on juhitavuselt mu (arvatavasti standardvedrustusega) C4 S4-st kõvasti üle. Sõita aga meeldib mulle miskipärast C4 rohkem. Mitte ainult mineku pärast, aga just istmed ja muu ergonoomika on minu arust veidike üle. Üleüldine emotsioon autos olles on samuti vanema mudeli kasuks minu jaoks.
Üleüldse, hommikul kui peaks autot valima, siis võtaks C4. Suurus ja mugavus. Tahad sportlikumat, võta B5.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 36.7% - SQL: 63.3%]