Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: 2 vahel - kas säästlik 1.9tdi 1997a. a4 või 2.8Q 1998 a4? (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 2144)
fire100421
huviline



Registreerunud 11.05.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 04.04.11 16:03 Tsiteeri
2 vahel - kas säästlik 1.9tdi 1997a. a4 või 2.8Q 1998 a4?



Omasin eelmiselt 95a. 2.6 v6 a4-ja ja nüüd tekibki küsimus kas selle 2.8 quattro küttekulu pisut suur pole? Nimelt pole ise mees kes teeniks miljoneid ja ei tahaks kogu palka ka paaki panna, kuid olen miskit kuulnud et .8 mootor võib kohati vähem võtta kui 2.6? sest kui kütekulu jääb sarnaseks 2.6-ga siis oleks selle 2.8 ostusoov reaalne :P
Sooviks igasugust infot millele tähelepanu pöörata ennem auto ostu?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 04.04.11 16:24 Tsiteeri


Säästlikusele röhudes vali 1.9TDI.
2.8 pead silmas kas 128 vs 142 kw isendit?
Nendest valikutest samas ka räägitud hulgim, otsingut kasut. saad ka oma rahulduse ehk leitud.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
fire100421
huviline



Registreerunud 11.05.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 04.04.11 17:52 Tsiteeri


142kw isendist räägin, ja kogu foorum on masendavalt mahukas, pole nii palju aega et kõike läbi sirvida :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
andriu
huviline

Avatar


Registreerunud 21.06.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: a6c6

postitati 04.04.11 18:49 Tsiteeri


2.4q ja 2.8q kütusekulu vahe linnas on 0,7l.
A4 peal eelistaks mina 1.8 liitrist mootorit, a6 peal 2.4 või 2.8.
Diisel on ka hea valik, aga neil pehmeid ja kalleid asju oluliselt rohkem(turbo, pump/düüs pihustid, plokikaan).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 04.04.11 18:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: andriu
2.4q ja 2.8q kütusekulu vahe linnas on 0,7l.
A4 peal eelistaks mina 2 liitrist mootorit, a6 peal 2.4 või 2.8.
Diisel on ka hea valik, aga neil pehmeid ja kalleid asju oluliselt rohkem(turbo, pump/düüs pihustid, plokikaan).


Oleks siis B5 A4 valikus kahe liitrine mootor olemas.
Ma soovitaks A4 1.8TQ, hea kombinatsioon mineku-ökonoomsuse vahel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 04.04.11 19:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: andriu
2.4q ja 2.8q kütusekulu vahe linnas on 0,7l.

Oleneb auto korrasolekust ja mis kastidega tegu.
Tsitaat:
Algselt postitas: andriu
A4 peal eelistaks mina 2 liitrist mootorit, a6 peal 2.4 või 2.8.

A4, kas diisel vöi 1.8T/2.8 otto, A6 samuti 1.9 diisel vöi 2.8/3.0 otto.
Tsitaat:
Algselt postitas: andriu
Diisel on ka hea valik, aga neil pehmeid ja kalleid asju oluliselt rohkem(turbo, pump/düüs pihustid, plokikaan).

Mis nende kaalikatega on?


A6 langeb valikust välja, sest jutuks on A4 b5 isend.
Hea önne korral on vöimalus leida isegi ökonoomne 1.9 TDI quattro, mis peaks 2.8 le nii läbivuse, kui k.kulu suhtes konkurentsi pakkuma, küll aga otto on nobedam ;)


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 04.04.11 19:14 Tsiteeri


Valid hetkel kahe äärmuse vahel. Umbes sama, mis tahta tikutoosisuurust 7"-se ekraaniga telefoni. Soovitus oleks osta mõlemad või siis jah, kompromissina hoopis 1.8TQ.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 04.04.11 19:36 Tsiteeri


Imelik kahevahelolek tõesti. Üks on öko maanteepill ja teine neliveoline võimsa mootoriga auto.
Ise müttasin täna taas poris quattroga, käru taga. 1,9tdi ning esiveoga poleks olnud suurt midagi teha. Maanteel linnast linna sõites pole jälle erilist mõtet quattrot ja bensiini kulutada - diisliga palju rahulikum lasta, teades, et kütet läheb pea kaks korda vähem.
Kumba siis rohkem vaja on? :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
andriu
huviline

Avatar


Registreerunud 21.06.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: a6c6

postitati 04.04.11 20:51 Tsiteeri


To kuits, pidasin silmas seda, et diisli ostuga on lihtsam alt minna, sest iga asi mis neist nimetasin, nende remontimine läheb maksma vanas rahas peaaegu 10 tuhat, v.a. pumba, sinna võib rohkem investeerida. Olen ise 3 1.9tdi kaant remontind, kahte turbot ja ühte pumpa, summad olid päris suured.
Kütusekulu vahe on tehaseandmetel linnas 2.4q ja 2.8q 0,7l.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 04.04.11 20:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: andriu
To kuits, pidasin silmas seda, et diisli ostuga on lihtsam alt minna, sest iga asi mis neist nimetasin, nende remontimine läheb maksma vanas rahas peaaegu 10 tuhat, v.a. pumba, sinna võib rohkem investeerida. Olen ise 3 1.9tdi kaant remontind, kahte turbot ja ühte pumpa, summad olid päris suured.
Kütusekulu vahe on tehaseandmetel linnas 2.4q ja 2.8q 0,7l.

Selge ja ei vaidle.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
fire100421
huviline



Registreerunud 11.05.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 05.04.11 03:21 Tsiteeri


Palju tehas selle 2,8q linnakuluks annab ?
ja kui ma tõesti leiaks ilusa mõistliku hinnaga 1,8tq siis võtaks heameelega ära :D aga masinat on kiiremas korras vaja ja võiks jääda 3500euri piiresse :/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
andriu
huviline

Avatar


Registreerunud 21.06.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: a6c6

postitati 05.04.11 05:56 Tsiteeri


Siit saad oma küsimustele vastused.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
eko89
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.06
Asukoht: jõhvi city
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 d3 171kw

postitati 05.04.11 06:19 Tsiteeri


Tere, ise oman A6 c5 kerega 2.8 142kw (manuaal) Quattro.
Olen täiesti rahul oma küttekuluga (see on vägapalju kinni, tihendis roolivahel).
A6-st ma a4 enam vaevalt istun, kuna a4 on piisavalt väike minujaoks, ja A6 on ikkagi klass kõrgem(mugavam) masin.
Kütusekulust siis, minul nii 50% linn ja 50% trass jääb keskmiseks 10.4(hetkel tänase seisuga)
Kuna sõidan ise suht rohkem linna siis olen arvestanud linansõiduks 12l/100km(reaalselt on natuke vähem),
Trassil olen märganud kütusekuluks 8.2, seda siis sõites 90-95km/h.
Muidugi, kui sai talvel lõbutsetud oli kütusekulu 13-14.
Järgmiseks autoks sooviks ma ka A6 3.0 Q või 4.2 Q


Ilusat päeva!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 05.04.11 06:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: fire100421
Palju tehas selle 2,8q linnakuluks annab ?
ja kui ma tõesti leiaks ilusa mõistliku hinnaga 1,8tq siis võtaks heameelega ära :D aga masinat on kiiremas korras vaja ja võiks jääda 3500euri piiresse :/


Täiesti olemas hetkel müügis sellise valemiga ja esmapilgul korralik auto. Kui võimsusest peaks puudu jääma, saab seda Chipi abiga tõsta pea sama kõrgele nagu 2.8 30V'l.
http://www.auto24.ee/used/622099

Kui aga leiaks mõnisada eurot juurde, saaks aga juba sellise kombinatsiooni. Selle pluss on kindlasti see, et tõenäoliselt hoiab väga hästi hinda, sest 1.9TDI Q on haruldane, kuid nõutud kombinatsioon
http://www.auto24.ee/used/819554


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
fire100421
huviline



Registreerunud 11.05.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 05.04.11 14:22 Tsiteeri


Tsitaat:
olen ise mõlemat autot juba mitmel päeval silmitsenud, aga asun tartus ja sellepärast ei kipu väga tln minema et lähemalt uurida.

hetkel lähen poodi seda kaema ja kui võimalik siis ostueelsesse kontrolli sellega:
http://www.auto24.ee/used/827912

või on kellegil miskit tarka selle kohta lausuda?

Olen ise mõlemat autot juba mitmel päeval silmitsenud, aga asun Tartus ja sellepärast ei kipu väga tln minema, et lähemalt uurida.

Hetkel lähen poodi seda kaema ja kui võimalik siis ostueelsesse kontrolli sellega:
http://www.auto24.ee/used/827912

Või on kellegil miskit tarka selle kohta lausuda?


***
Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 05.04.11 14:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: fire100421
olen ise mõlemat autot juba mitmel päeval silmitsenud, aga asun tartus ja sellepärast ei kipu väga tln minema et lähemalt uurida.

hetkel lähen poodi seda kaema ja kui võimalik siis ostueelsesse kontrolli sellega:
http://www.auto24.ee/used/827912

või on kellegil miskit tarka selle kohta lausuda?


190k km ja hooldusraamat + selline juhi iste? No see selleks, ära seda väga tõsiselt võta, eriti selle autoaia puhul. Muidu igati äge kombinatsioon ja odavamalt saad ilmselt selletõttu kätte, et on aut kliimata versioon, kui see sind ei sega (ilmselt mitte, muidu sa poleks seda siia toonud), siis vii kuskile kontrolli ja kui suuri vigu pole, kauple väikeste baasil hinda natuke alla ja osta ära. Ise plaanin sama asja (sedaan, 142kW, man ja q) osta paari aasta pärast miskit viimase b5 mudeli praeguse c4 a6 asemel, seega pean seda kombinatsiooni valikut väga heaks:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 05.04.11 14:39 Tsiteeri


Mina ei ostaks seda...
Juhiiste näeb välja, nagu auto oleks 350000+ sõitnud.
Kui mootoriremonti ei ole tehtud vahepeal, siis saad mõnuga raha kohe sisse laduda, samuti selle "190 000" hooldusraamatuga sa ei tea kuna kõik asjad tehtud on (rihm jne).


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
AronL
huviline



Registreerunud 07.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: M140i xDrive

postitati 05.04.11 15:00 Tsiteeri


See peaks olema juba ju selle väikese mudeliuuenduse läbinud, millele pandi uuem rool kui 95-97 aasta autodele, sellel igatahes küll veel see vana rool.
Kui nii siis on ta ka avarii läbi teinud, mille käigus rooli õhkpadi avanenud, kes teab kuidas taastatud.
Lisaks on see väga kahtlane müügiplats, kus kindlasti kõik vead on osavalt peidetud ja jäävad eriti asjatundmatu jaoks avastamata.

Ja no varustus on kehvem, kui mõnel 1.6 mootoriga autol.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 36.9% - SQL: 63.1%]