Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Kehvad autod turul ja kehvad automüüjad. (Vastuseid: 87 | Vaatamisi: 24004)
scottimees
huviline



Registreerunud 22.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.11 11:17 Tsiteeri
Kehvad autod turul ja kehvad automüüjad.



Tere. Otsustasin teha siia ühe värske teema seoses sellega, et otsin kahele sõbrale turult häid autosid, müügis olevad autod on ilusti üles löödud, kena jutt on juures, kuid tegelikult on osad autod vägagi kehvas seisus. Kuna otsime suhteliset kallist autot ehk 220000 - 270000 vanas vabariigi rahas, siis arvasin, et oleks hea teisi ka hoitada, kui mõni turul olev auto on "ront", et keegi orki ei lendaks. Autosoov on lihtne- Audi Quattro 3.0TDI ja kere kas A6 C6 või A4 B7. Kuna ise tegelen diagnostikaga suhteliselt pikka aega, siis teeme üldjuhul väga põhjaliku ülevaate. Loodan, et sellest on teistele autoostjatele abi.

Esimene auto mis sai ülevaadatud: http://www.auto24.ee/used/807248

Piltide peal kena, libe, ilus jutt juures, läbisõit tundub esimese hooga mõistlik. Sai helistatud ja müüjaga räägitud, tundus, et auto on justkui perfektsuse tipp. Ilmselt omaniku palvel helistati meile isegi Pärnu Revalist (vähemasti inimene tutvustas end olevat revalist). Kui läksime masinat vaatama, oli kokkulepe, et saame Tlns kokku, kuna A6 müüja (või omank) tuleb töö või äriasjus Tlna. Sai Tlns oodatud, kuid masinat ei tulnud. Pika ootepausi pärast helistas automüüja ja ütles, et ta ei saa tulla, et kui me soovime ikkagi autot näha siis peame ise sõitma vähemalt Märjamaale. Midagi pole teha, läksime Märjamaale. Kui kohale jõudsime siis pidi ka päris pikalt ootama, kuid lõpuks auto tuli kohale. Väljast vaadates (oli küll pimeas) tundus tõesti, et auto on perfektne, sile, libe, kena, salong oli küll veidi väsinud kuid sellise läbisõidu juures tundus kõik mõistlik. Kui aga läksime proovisõidule ja seejärel sai arvuti külge pandud siis tuli alles üllatusi. Esiteks: auto ei lähe koheselt käima, selles suhtes et kui auto seisab mõned minutid, siis starterit andes mootor poob kinni ja sekundi pärast krutib edasi ja läheb käima kogu protseduur kestab 2-2.5 sek. Ei ole pikk käivitus, aga tõrkega. Proovisõidu ajal oli tunda, et mootoril pole seda "õiget" jõudu, mootoris oli kiirendades detanatsioon sees- nö mootor tiksus ja käigukast ei vahetanud käike sujuvalt, käis korralik nõks läbi. Kui sai arvuti külge pandud, siis selgus, et autol on 3 pihustit täitsa läbi ja on konkreetselt tehase etteantud piiridest väljas. Sellelt oligi see tigin, jõuetus jne. Kui müüjale sai seda mainitud, ütles ta mulle niimoodi "kuule poisike, ära tule siia targutama, et ma just lasin Revalis 4 pihustit vahetada". Väga huvitav küll, 5 minutit tagasi kui küsisin, et kas mootoriga on üldse kunagi midagi tehtud, öeldi, et see on nii hea et sinna kapoti alla pole pidanud enda nina toppima ja ei pea veel pikka aega toppima ka. Ja kui ma küsisin, mis pihustid vahetatud said, siis kõlas see umbes nii et "mis pihustid seal arvuti järgi läbi on need saigi vahetatud, et Revalis öeldi: sõida 500km maha siis hakkab asi tööle". Huvitav küll, mina oma pikaajalise kogemusega ei ole küll kuulnud, et uuest peast pihusti "kuseb" nagu poisike silindrisse ja et 500 km tripp peaks selle "korda" tegema. Kui ma sain arvutiga pihustid kontrollitud, siis sain poindile pihta, miks see masin peale seismist kohe käima ei lähe. Pihustid jooksevad läbi ja silindritesse jookseb niipalju kütust, et käivitades see "hakkab vastu". Müüja oli ülimalt ebaviisakas ja ülbe. Kui sai aru, et kõik vead on meile teada, siis muutus agresiivseks. Jutt muutus kohe "kas võtad ära või nus...d niisama mu ajusid". "Imelikud vennad, sõitsid krt teab kust kaugelt, et autot lihtsalt vaadata". Ma ütlesin, et loogiline et autoga peaks tutvuma, see pole ju 1000€ ne auto. Siis müüja hakkas raha nõudma! Et ma pidin sinu m...i pärast oma aega raiskama ja niikaugele sõitma (mis siis, et tegelikult pidime hoopis meie sõitma, kuna alguses jäi jutt, et inimene on ise sel hetkel Tlns ja temal on mugavam Tlns kokku saada, kuhu ta üleüldse ei jõudnud.) Nõudis 20€ kütuseraha, millepeale saatsime me muidugi ta pikalt ja müüja ropendades istus autosse, agresiivselt vajutas gaasi põhja ja sõitis minema nii, et seda mootori tiksumist oli jumalast kõvasti kuulda ja auto viskas sinist tossu välja, mis haises mittepõlenud kütuse järgi. Vat sellised ärimehest-automüüjad on Pärnus. Üks asi jäi mainimata- Pärnus on veel selline müüja nagu Andre. Kui sai mainitud, et käime Andre autosid vaatamas ka, siis kukkus see audimüüja Andre autosid maha tegema, et tol olevat kõik autod rondid, keritud ja avariilised. Et see Andre on õemees, et nad ajavad äri koos aga lihtsalt temal on "korralikud" autod ja Andre tassib ronte. Kui Andrega suhtlesime siis selguski, et need 2 inimest on konkurendid ja too audimüüja koguaeg teeb seda Andret maha teiste ees. Ülimalt ei soovita ei seda autot mis on üleval oleval lingil ja samuti ei soovita selle müüjaga mingit äri ajada, kuna ei ole tal ei ausust ega austust, inimene on nagu odav turumutt. Loodan, et see info aitab heal inimesel sellist romu mitte osta, vaid leida tõsiselt korraliku isendi. Olge ettevaatlikud kellega te äri ajate!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lkallas
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe 2.6 V6 110kw 1995

postitati 05.02.11 12:20 Tsiteeri


Jah, kahjuks on väga suur enamus automüüjatest väga ülbed ja üleolevad. Tundub nagu ostja on see kes peab tänulik olema, et müüja üldse müüb autot talle ja suvatseb seda näidata. Tegelikult tahab ju müüja sellest autost lahti saada ja ostja ei ole kohustatud ostma. Seda enam kui auto ei vasta kirjeldatule.

Head teenindust saab loota vaid siiski korralikest autosalongidest, kuid ka nende kliendisõbralikkuses ja suhtlemisoskuses hakkan vaikselt kahtlema.

Kui tahate end tunda nagu kuningas autot ostes siis tellige uus auto oma äranägemise järgi ja minge ise Ingolstadti või Neckarsulmi järgi. See on garanteeritult fantastiline päev ja erakordne elamus.

Väike ülevaade siit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 05.02.11 12:31 Tsiteeri


Ma ei näe antud teemal erilist mõtet. Mida me siis teeme...kirjutame kõik vähegi kehvas olukorras autod siia üles? Lihtsam oleks teha teema väga korras autodest...siis ei peaks sinna kogu aeg kirjutama, sest sellisi väga palju ei leiagi:)

Pealegi kopeerib antud teema osaliselt ostuabi teemat.

Madu


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lOOOOl
huviline



Registreerunud 18.09.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, SUV

postitati 05.02.11 13:17 Tsiteeri


Kas vigased pihustid teevad sellises hinnaklassis autot kohe romuks (vähemalt tekstist ei saanud aru, et midagi muud viga oleks)? Hind ei tundu ka kõrge sellise auto jaoks. Ja 180 000 km ongi juba selline läbisõit, millega auto hakkab rohkem raha nõudma, kui soovitakse , et oleks ideaalses korras.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 05.02.11 13:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lOOOOl
Kas vigased pihustid teevad sellises hinnaklassis autot kohe romuks (vähemalt tekstist ei saanud aru, et midagi muud viga oleks)? Hind ei tundu ka kõrge sellise auto jaoks. Ja 180 000 km ongi juba selline läbisõit, millega auto hakkab rohkem raha nõudma, kui soovitakse , et oleks ideaalses korras.

Kui oleks mingi normaalne inimene olnud oleks kindlasti vast kaubale saanud tingides või midagi välja mõeldes. Isiklikult kui müüja mingi ülbe konn on siis mina jätaks auto ostmata, õnneks olen siiamaani isiklikult sattunud viisakate inimeste otsa :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
jaspa
huviline



Registreerunud 15.03.05
Asukoht: Setumaa.
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.11 14:28 Tsiteeri


Autot autodeks, kuid mis teenindusse puutub siis see jätab meil ikka soovida küll. Samal põhjusel ostis ka üks minu sõpradest endale "paadi" Hollandist mitte Eestist. Ühel hilisemal tööreisil otsustasime huvipärast antud paadipoodi uuesti külastada. Väravast sisse astudes teretati sõpra kätt- ja NIMEPIDI !!! :oLoomulikult oli kohvi ka kogu ülejäänud seltskonnale tasuta. Meile pühendas ennast üks teenindaja ja kogu kaadervärk mis meile huvi pakkus toodi niiöelda "kandikul" lauale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
eko89
huviline

Avatar


Registreerunud 11.11.06
Asukoht: jõhvi city
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 d3 171kw

postitati 05.02.11 15:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madu
Ma ei näe antud teemal erilist mõtet. Mida me siis teeme...kirjutame kõik vähegi kehvas olukorras autod siia üles? Lihtsam oleks teha teema väga korras autodest...siis ei peaks sinna kogu aeg kirjutama, sest sellisi väga palju ei leiagi:)

Pealegi kopeerib antud teema osaliselt ostuabi teemat.

Madu




Mina, aga näen sellisel teemal mõtet!
Oleksin kunagi 1 bmw ostnud, kuid lugedes BMW foorumist selle autokohta, loobusin ja jumalale tänu!
Ma arvan, et keegi ei otsigi uut C6 sellise raha eest, kuid kahju on sõita teiselepoole eestit ja kohapeal sellest kuulda näha, ning peale seda hakkab auto müüa sind sõimama ja kütuse raha nõudma!
Väga hea oleks lugeda "petturitest" siin teemas.(Olen kahe käega selle teema poolt)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 05.02.11 15:21 Tsiteeri


Lisaks oma tänase kogemuse automüügist.

Sõber tahab omale järgmist masinat osta, nädala sees tehti kaupa, et laupäeval tuleme Haapsalust Viljandise.

Kindel müüja sõna oli et masinat ei müüda enne, kui oleme kohal käinud.

Hommikul Viljandi poole teele, kui lõpuks müüjl telefoni võttis olime Võhmas.

Ja oh üllatust, masin müüdi eile hilisõhtul ära :mad:, krt. nii raske oli siis teada anda sellest.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 05.02.11 15:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: eko89


Mina, aga näen sellisel teemal mõtet!
Oleksin kunagi 1 bmw ostnud, kuid lugedes BMW foorumist selle autokohta, loobusin ja jumalale tänu!
Ma arvan, et keegi ei otsigi uut C6 sellise raha eest, kuid kahju on sõita teiselepoole eestit ja kohapeal sellest kuulda näha, ning peale seda hakkab auto müüa sind sõimama ja kütuse raha nõudma!
Väga hea oleks lugeda "petturitest" siin teemas.(Olen kahe käega selle teema poolt)



:) Vaata, igale autole on ostja, asi on lihtsalt hinnas. Kui sa loodad, et sellise teema olemasolul sa pääsed auto ostu korral kohapeale vaatama minemast, siis eksid. Esiteks ei jõua iga auto kohta siia teemat teha, teiseks on alati võimalus, et omanik seda vahepeal on remontinud, kolmandaks auto tehniline korrasolek on asi mida inimesed erinevalt hindavad. Mõne jaoks on auto siis korras, kui pool elektroonikast veel töötab, mõni kisab ka ühe kehvemini hõõguva pirni pärast. Maitseasi...

Tark ei torma, kuid mina isiklikult huvi korral lähen alati kohapeale, ning teades, et ma ei lähe uue auto järgi, oskan oodata igast ebameeldivaid üllatusi. Kui ma enda jaoks suudan vea suuruse ja selle maksumuse selgeks teha, ning suudan selles mahus tingida, ei ole see minu jaoks mure.

See, et mõni müüja on idioot ja oskab ja julgeb küsida tagasi kulutatud kütteraha on muidugi nali, aga mõne sellise pärast siin teemat teha on ka mõtetu.

Ja üldse...vigadeta auto saad esindusest, ei ole vaja kohale minna...enamused korrad on vigadeta sõiduk ka ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
scottimees
huviline



Registreerunud 22.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.11 18:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lOOOOl
Kas vigased pihustid teevad sellises hinnaklassis autot kohe romuks (vähemalt tekstist ei saanud aru, et midagi muud viga oleks)? Hind ei tundu ka kõrge sellise auto jaoks. Ja 180 000 km ongi juba selline läbisõit, millega auto hakkab rohkem raha nõudma, kui soovitakse , et oleks ideaalses korras.


No kui jõnksutav käigukast on hea näitaja, siis võib öelda, et peale pihusteid vigu ei olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
scottimees
huviline



Registreerunud 22.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.11 18:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madu
Ma ei näe antud teemal erilist mõtet. Mida me siis teeme...kirjutame kõik vähegi kehvas olukorras autod siia üles? Lihtsam oleks teha teema väga korras autodest...siis ei peaks sinna kogu aeg kirjutama, sest sellisi väga palju ei leiagi:)

Pealegi kopeerib antud teema osaliselt ostuabi teemat.

Madu


Inimesed peaksid aitama üksteist. Ja ülbed-üleolevad inimesed peaksid oma karistuse saama. Mina näiteks Sind isiklikult ei tea/ei tunne aga oleks siiski nõme, kui sa ostaksid sellise auto ja peaksid sellega päevast päeva jamama. Selline asi ehk aitaks müügis olevate autode kvaliteeti parandama. Kui "ülbikud" saavad ka aru, et sellist sara on raske müüa kuna info levib kiiresti, ehk hakkavad kas paremaid autosid tooma või vähemalt paneksid mõistliku/vastava hinna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 05.02.11 18:19 Tsiteeri


:) Usu, sa ei suuda maailma päästa...ning nagu ma juba mainisin...auto korrasolek on subjektiivne asi. Mõne arvates ongi korras aga teine ütleks selle kohta sara...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
scottimees
huviline



Registreerunud 22.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.11 18:34 Tsiteeri


Selge see, et kasutatud auto on kasutatud auto, et ideaalset autot ei leia. Aga tegeledes auto diagnostika ja remondiga võin konkreetselt A6 C6e kohta niipalju öelda, et see on väga vastupidav ja hea auto. Kui seda korralikult hoida, hooldada siis kestavad väga tublisti. 180 tuhandega pjezo pihustid otsa küll ei saa, samuti automaatkastid kestavad 300 tuhat vabalt. Eestis liigub piisavalt palju autosid, kus on läbisõit 250000+ ja pihustid ja muud asjad on perfektsed. Mul poleks midagi vastu, kui müüja oleks tunnistanud, et selline viga võib olla, et teeks hinna ilusamaks. Aga kui müüja kargab näkku ja kukub sõimama ja ropendama, et "sa oled tattnokk, mida tuled targutama" ja hakkab mingisugust raha nõudma, nagu mina oleksin süüdi, et tal auto läbi on või mina olen süüdi, et ma ei taha sellist autot. Väga alatu käitumine. Poes ju keegi ei sõima kui sa midagi selga/jalga proovid aga ei soovi seda :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
scottimees
huviline



Registreerunud 22.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 05.02.11 18:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madu
:) Usu, sa ei suuda maailma päästa...ning nagu ma juba mainisin...auto korrasolek on subjektiivne asi. Mõne arvates ongi korras aga teine ütleks selle kohta sara...


Võib-olla tõesti. Aga ma usun, et selline teema võiks olla. Äkki mõni vend vaatab ja mõtleb, et nii väike viga, et tal äkki pihustite komplekt vedeleb kuskil garaazis, on kuskilt üle, võtab ja ostab ära. Et teised oskaksid arvestada mis kulutused võivad mõne autoga kaasa tulla. BMW foorumis selline asi on olemas ja toimib edukalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 05.02.11 18:41 Tsiteeri


Ok, lihtsalt küsin juurde siis: Kuidas sa siis seda müüjat nimetaksid, kui ta tõesti oleks autokauge inimene ning ei teaks tõesti nendest pihustitest ja asjadest midagi...lihtsalt ei tea ja ei peagi teadma, sest kui midagi autol viga, siis käib teeninduses. Kas siis oleks ta ikka pettur?

Ma tahan lihtsalt viidata sellele, et paljud inimesed sõidavad aastaid poolvigaste autodega, ning neil ei ole ausalt aimugi et autol pihusti pekkis, või lambda jamab. Käimakastist rääkimata. Siiani ju auto liigub, ning ta ei ole tõesti kapoti alla vaadanud 2 aastat. Minu arvates ei saa teda siis petturiks kutsuda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
rainer9968
huviline

Avatar


Registreerunud 02.03.08
Asukoht: Põltsamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1,9TDI

postitati 05.02.11 20:53 Tsiteeri


Tegelikult selline kuulutus teeks juba ettevaatlikuks kui juba SUURTE tähtedega kirjutatakse, et auto ideaalses korras. Masin on võibolla odavalt Saksast soetatud antud olukorras, et löödud ilusaks ja kuna Saksas oli odavam uus auto soetada kui hakata sel masinal vigu likvideerida siis müüdi Ida-Euroopasse. Samas see toodud Saksast on moekas märksõnad, kuna enamus Audisid pärineb Saksast. Kõik pole kuld, mis hiilgab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 05.02.11 22:08 Tsiteeri


Mõistlik teema, kuid pilt tuleks ikkagi foorumisse ilma auto.24 või muu portali reklaamita salvestada kuna kuulutus muutub lõpuks kui auto müüdud ja ikkagi kokkuvõttes ka purjus inimesele loob pildi ette. No neile ilmselt sellest teemast vähe kasu kes ühe "saaniga" pool elu sõidavad/ärge solvuge :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 06.02.11 10:08 Tsiteeri


Teie lahkel loal annaksin ma mõned vihjed/soovitused auto ostjale, kes otsib sellisest hinnaklassist autot.

1. Miks müüb 2006a täislisadega autot eraisik? Kus on käibemaks?
2. Täna ostad auto ära, homme juhtub miskit, kelle poole sa pöördud???
3. 180tkm sõitnud Saksa bahniautol peaks olema salong nagu tutikas(Ok, juhiiste võib olla nii ja naa, sõltub kasutajast.)
4. C6 180tkm pealt ei nõua küll mingeid erilisi lisakulusid. Olen müünud ka ca 240tkm sõitnud isendi - esisillas tuli u-rauad ära vahetada, muu oli laitmatu. See viitab kas väga koonrile eelmisele omanikule v. on odo näiduga miskit juhtunud
5. Müüjaga konflikti vältimiseks soovitan autosid kontrollida esinduses, mitte toppida ise juhtmeid külge. Mina nt. oma autodel seda teha ei luba. Soovid kontrolli - selleks on olemas margiesindus.


To: yanekk
Minul müüjana tuleb kokku puutuda paar korda kuus inimestega, kes telefonis paluvad auto broneerida, kuid nendest autot ostma/ vaatama jõuab ehk 10%.
Kui tahad, et auto sind kindlasti ootaks, maksa käsiraha. Kasvõi 50eur, ja ma ootan rahulikult 3-4 päeva.

See on minu arvamus ning ei pretendeeri kindlasti absoluutsele tõele.


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 06.02.11 11:38 Tsiteeri


See "head pakkumised" ära mainimine või mingi huvitava isendi kohta uurimine võib teinekord lõppeda sellega, et masin ostetakse teiste kasutajate poolt lihtsalt ära - ühe klassikalise näite leiab siit.
Ja teine hea juhtum on mul enda tuttavaga, kellega käisin koos liikureid üle vaatamas. Minu soovitatud isendist ta loobus ja ostis mingi "hooldatud" isendi. Kuna ka mul endal oli ühte liikurit juurde vaja ja olin pikalt igasuguseid kallimaid võimalusi kaalunud ja samuti hunnikus liikureid üle vaadanud erinevates Eesti otsades, siis otsustasin selle viisaka vanema isendi ise ära osta mõne pisiveaga, millega tuttav tegeleda ei viitsinud. Hetkel on seis selline, et minu masin sõidab kolmandat aastat probleemideta, aga "hooldatud" masina kohta saan pidevalt kõnesid, et "mis ma siis nüüd teen" - iroonia või Murphy seadused, võta kinni :). Ja mis sama liikuri soetamisega varasemast ajast kokku puutub, ei jäta ka selles teemas mainimata. Mina ja Tartus MVS autoaia töötajad on vist vastunäidustatud teineteisele. Karta on, et nende juures käib "igasuguseid" ostjaid, aga nad on oma oskusvõime eristada ostjat "ostjast" ammu kaotanud. Kui 2008 oli veel üle vaatamata üks isend MVS'ist ja eelnevalt jutuks olnud ja hiljem soetatud liikur sealtsamast kõrvalt autoaiast, siis mul põhimõtteliselt ei lastudki masinat käima panna või üldse mingit aimdust saada sellest liikurist. Vahiti ainult kõrval suu ammuli, kui ma teise liikuri treilerile ajasin. Eelmise aasta lõpus sai käidud seal jälle ühte huvitavat isendit vaatamas ja no minu viga, et ei võtnud kohe sissemakse rahapakki ja positiivset otsust liisingufirmast kaasa. Hinnaklass jäi samuti 200+ eelmist raha kanti ja mulle ei võimaldatud isegi autosse sisse piiluda, et liikuri kaubanduslikku välimust üle vaadata rääkimata sellest, et kapoti alla piiluda.
Samas toon näiteks müüjate kaitseks ühe näite veel - minu üks tuttav on loobunud Eestisse autode müügist (tegeleb kallimate liikuritega). Ostab esindustest ja liisingutele tagasi toodud isendeid kokku, teeb need suurte summade eest täielikult korda ja müüb läände tagasi. Väga palju on juhtumeid, kus klientuuriks on lääne portaalide kaudu kuulutustest just idapiiri taga olevad kindlad ostjad. Miks on nii, asi suht lihtne - eestlased on oma vaimusilmis nende "hooldatud liikuritest juttudega" nii ära hirmutatud, et isegi reaalsete remondiarvete või varuosaarvete ette näitamine ei muuda neid usaldavamaks ja eriti just siis kui endal pole üldse tehnikalaadset oidu peas olemas :). Isegi siis on liikur soetamata jäetud, kui margiesinduses on asi ülevaatusel käinud ja positiivse hinnangu saanud :D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lumekass
huviline



Registreerunud 15.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel Auditu

postitati 06.02.11 12:28 Tsiteeri


Ma ise olen ka mõned aastad tagasi ühe nn hooldatud ja heas korras liikuri ostnud. Omanik oli siin klubis ka huviline. Lasin auto ka Audihoolduses üle kontrollida. Esmapilgul oli kõik suhteliselt ilus,veakoode polnud,mõned puksid ja tihendid. Ajapikku selgus, et pori all on kriipimisjäljed, roostes ukseääred, stangega on mingi pauk olnud, seda pahteldatud ja värvitud jne. Nüüdseks on 3 aasta jooksul igasuguste juppide peale kulunud juba üle 70000 kr. Seega nõus kps-ga, kui kuulutuses on rõhutatud, et vähe sõitnud ja väga heas korras, siis vähe sõitnud on sellepärast, et enamuse ajast on katki olnud ja korras ainult müügi jaoks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
madu
huviline



Registreerunud 31.07.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D4

postitati 06.02.11 12:46 Tsiteeri


:) Olles nüüd vaadanud eeskujuks toodud bmw-klubi analoogset teemat, siis minuarust sealt küll palju kasulikku ei saa. Enamus kähmlus on ikka läbisõidu ja M-paketi alal, et kas siis on M või ei ole:)

Üldiselt on audiclubi ostuabi teema suund sama, ning seal on asjalikku infot rohkem. Inimene huvitub konkreetsest autost, ning kui keegi teab, siis kommenteerib. Mööda autoplatse sõites ja kõigi vigaseid liikureid siia teemasse pannes ei jõua lõpuks keegi sealt endale vajalikku infot otsida.

Aga see minu isiklik arvamus
side lõpp :)

M


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jantz73
huviline

Avatar


Registreerunud 04.01.09
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: Q 7; A6 C7 Q

postitati 06.02.11 13:41 Tsiteeri


Tekkis ka soov arvamust avaldada. Olen ka ise sattunud petturite või kehvade või halbade automüüjate otsa ja mitte ühe korra. Meil on siin teemad ostuabi ja petturite kohta aga kui tahad autot osta siis on suht keeruline sealt leida viletsaid automüüjaid. Minu soovitus on, et võiks olla selline teema kus on kehvad automüüjad. Et sealt oleks neid lihtsam leida. Ise olen ka Viljandist Pärnusse sõitnud autot vaatama ja kuulutuses oli, et on mittesuitsetaja auto siis jah eks ole automüüjal raske teada kas seal on suitsu tehtud või ei aga kui keset konsooli on koni põlemise jälg ja tuhatoosis tuhka siis ei tohiks kuulutuses olla kiri,et on mittesuitsetaja auto. Kusjuures selliseid juhuseid on kindlasti veel. Ka julgen öelda, et ei saa ka esindusest laitmatut autot. Endal oli juhus Tln Revaliga kus müügimees väitis,et antud auto oli tema tuttava naise auto ja vahetati uuema vastu välja seepärast müügis. Muidu enam vähem, esmapilgul puhas ja korras aga kui vaatasin, mis komplekt on tagavara rattaks siis ehmusin ja sõnaotseses mõttes jooksin sealt minema, sest tagavara ratas oli võetud kusagilt muda august ja see hallitas ja kopitas seal täiega.
Kindlasti ei suuda me maailma muuta aga tore on ka see kui suudame kasvõi mõnda üksikut inimest aidata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 06.02.11 13:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jantz73
Endal oli juhus Tln Revaliga kus müügimees väitis,et antud auto oli tema tuttava naise auto ja vahetati uuema vastu välja seepärast müügis.

Kunagi oli seal jah tööl selline mees, kelle müüdavad autod olid kõik tuttava tuttavate, heade sõprade ja vanaema kasutuses olnud liikurid:)


.:Rasta I Land:.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on foorumis

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 06.02.11 14:11 Tsiteeri


Ma näen iga päev oma tööga seoses, millist õudsat [roppus] inimesed endale kalli raha eest kaela on ostnud. Autod pole kaugeltki kõige hullemad seal loetelus.
Vabandage mind väga, aga kui ei oleks lolle, oleks majandus puhta p...ses.
Keegi peab ju neilt raha ära võtma, enne kui veel suurema lolluse kokku keeravad. Päris tõsiselt mõtlen..


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
scottimees
huviline



Registreerunud 22.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 06.02.11 19:21 Tsiteeri


Aina põnevamaks kisub. Täna helistas mulle seesamune automüüja, varjatud numbri pealt, ja tutvustas ennast "golova-na" (ida-virumaa üks tuntud allilma liider) ähvardas tappa anda jne. Mina ei suutnud naeru kinni hoida kuna see "golova" on mu hea sõber. Mainisin libagolovale ka seda ja ütlesin, et nii need asjad ikka ei käi. Siiski jäi asi niimoodi, et mind lubati maha lüüa. Vahepeal oli jutt selline, et "jah okey, autol võib-olla ongi pihustid läbi aga miks peab seda laiali laterdama". Ma ütlesin, et oleks see müüja asja rahulikult võtnud, nagu me ütlesime, et auto ei sobi meile ja kõik, siis poleks ma mingit teemat teinud, mõistagi, et turul on paremaid ja kehvemaid autosid. Siin teemas tahaks pigem seda automüüjat esile tuua. Ülimalt ebainimlik käitumine ja sigadus. Ma arvan, et ükski inimene poleks õnnelik, kui ütleb, et kaup ei vasta tema ootustele, ei sobi ja saab sõimata ja hiljem saab ähvardustega telefoni kõnesid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.8% - SQL: 45.2%]