Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Audi S6 esimeseks autoks? (Vastuseid: 14 | Vaatamisi: 2202)
Celtic
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.09
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: BMW & FIAT/SEAT - CoDriver

postitati 28.07.10 19:42 Tsiteeri
Audi S6 esimeseks autoks?



Tervist!
Olen autonduse alal alles noor ja roheline, kuid olen juba vaikselt erinevaid autosi piilunud.
Hetkel olen saanud teha oma esimesed sõidud RKsilverile kuuluva V8'ga, mis tundub minu, kui algaja jaoks, veidi äkiline. Muidu aga suur ja mugav. Seoses sellega ei tohiks mul ka probleeme tulla auto tehnilise poolega, väike kõne Silverile, ja abi on olemas. (Ja küll ma ise kõrvalt õpin, olen juba vaikselt sellega algust teinud).
Nüüd aga siis pealkirjas esitatud küsimuse juurde. On silma jäänud üks väliselt kena Audi S6. Ehk on kellelgi selle auto kohta rohkem infot, just tehnilise poole pealt. Väliselt igatahes tundub hästi hoitud auto olema.
Samas aga on sellel autol peal sama, 4.2 V8 mootor, mis ka Silveri V8'sal. See tähendab siis sama äkilisust ja sarnast kütusekulu?
Loomulikult, kui keegi oskab/tahab soovitada mõnda teist S6'te, siis olete teretulnud.
Ja kuna siiski olen ka A4 piilunud, siis võite S6 ja A4 erinevusi lahata, tüüpvigu jms. Ja ka soovitada mõnda head A4'ja.


Eliise "Celtic";)


RWD viib külgees edasi.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 28.07.10 19:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Celtic
võite S6 ja A4 erinevusi lahata


VÄGA erinevad. S6 on põhimõtteliselt keskmisest suurema kerega luksusauto... A4 ikka tunduvalt väiksem, nö. luksust ikka oluliselt vähem...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Celtic
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.09
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: BMW & FIAT/SEAT - CoDriver

postitati 28.07.10 19:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Tsitaat:
Algselt postitas: Celtic
võite S6 ja A4 erinevusi lahata


VÄGA erinevad.

ptüi, ilmselgelt suutsin ma end väga valesti väljendada.:(
Mida ma mõtlesin, oli see, et... Kumb oleks mõtekam ost, mis tüüpvead kummalgi esinevad. Ja üldse arvamused mõlema auto suhtes jnejne...Saate aru küll, ma loodan:D


RWD viib külgees edasi.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simsik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B5 V6

postitati 28.07.10 19:50 Tsiteeri


Tsitaat:

See tähendab siis sama äkilisust ja sarnast kütusekulu?

Vihjeks võin öelda, et see S6 on veel äkilisem. ;) Esimeseks autoks kohe S'i ei soovitaks, võid saada päris (eba)meeldivate üllatuste osaliseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Celtic
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.09
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: BMW & FIAT/SEAT - CoDriver

postitati 28.07.10 19:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simsik
võid saada päris (eba)meeldivate üllatuste osaliseks.


Nagu näiteks?.;)


RWD viib külgees edasi.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 28.07.10 19:55 Tsiteeri


Kui S6 käest ära lastud, siis rahakotile mõjub päris laastavalt.
Muidugi jupid on sellel kallid, samuti hooldused jms liita kütus. Odav teda pidada kindlasti pole vast.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
lkallas
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.08
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe 2.6 V6 110kw 1995

postitati 28.07.10 19:58 Tsiteeri


Vaata oma rahakoti paksust ja siis tead, mida saad endale lubada. Esimese auto puhul isiklikult ei ostaks S6't. Algajal juhtub igasugu asju isegi kui oled ettevaatlik ja S6 ei ole odav masin mida remontida. Samuti juhtuda võivad väikesed kõksud, mis maksavad kätte defitsiitsete stangede jms pudina näol. Lisaks kõigele see, et kui ostad kohe võimsa masina ei ole nagu mille poole püüelda rohkem. Ise omasin 2.0 mootoriga B4'ja nüüd 2,6 mootoriga couped ja järgmiseks tahaks juba V8 mootoriga audit - progress peab olema :P
Kui ostad kohe V8 mootoriga S6'e siis mis oleks järgmine masin: V10, W12? Järgmist masinat ikka õmblusmasina mootoriga ei võta ju?! Mõtteainet kui palju;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Simsik
huviline

Avatar


Registreerunud 05.03.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B5 V6

postitati 28.07.10 19:59 Tsiteeri


Tsitaat:

Nagu näiteks?.;)


No kütusekulu ja remondiarved näiteks. Rahakotis peab kindlasti olema "kerge" reserv igasuguste ootamatuste jaoks, sest need S'id kipuvad ikka suht palju lagunema. On olnud omajagu kokkupuuteid nendega. Samas, kui satud korralikult hooldatud isendi otsa, siis see 4.2 on ikka täiesti pommikindel mootor ja teenib Sind kaua.:)

Edit: lkallas juba esitas põhiargumendid ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Celtic
huviline

Avatar


Registreerunud 24.05.09
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: BMW & FIAT/SEAT - CoDriver

postitati 28.07.10 20:07 Tsiteeri


Nonii, aga räägime ka A4'st siis väheke.
1.8 92kw ja 2.6 110kw mootorid? Loomulikult quattro.
Kus mis ja kuidas?

Mainiks ka selle ära, et mõlema puhul on eelistatuim variant automaatkast.


RWD viib külgees edasi.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
krimix
huviline



Registreerunud 31.10.05
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi s6 4,2 audi 80 2,0 audi a4 1,8T

postitati 28.07.10 20:09 Tsiteeri


Oman ise mõlemit autot S6 4,2 ja A4 1,8t. S6 kindlasti mugavam ja suurem ja võimsam, eriti annab tunda kui sõita 4-5 kesi. Juhitavuse poolepealt A4 parem. Asju vedada S6 väga hea( kui on avant).S6 ostsin ka omale esimeseks autoks. Suuremateks välja minekuteks on olnud ainult hammasrihma vahetus 11000-12000, millest jupid olid umbes 8000. A4 tegin vahetuse ise ja jupid läksid 5000.- Muidu mõlemad vägahead autod.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 28.07.10 20:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Celtic
Väliselt igatahes tundub hästi hoitud auto olema.

Ei pruugi selle auto puhul paika pidada, aga minu viimase kuu (nagu ka paar aastat tagasi autot otsides) tähelepanek on taaskord see, et kuulutuse piltidel üpris viisakas auto osutub päriselus selliseks, et silmad lähevad vaatamisest katki. Ja seda veel seejuures, et ma vaatan teatud mudeli viimaseid vl aastaid ja kõrgemat hinnaklassi. Tore näide oli kuulutuses märgitu "avariivaba" sõiduk, mis oli nähtavalt taastatud küljekarbi, vale kujuga B-osa esitiivaga ja täies ulatuses üle värvitud. Siis vaatad müüjale otsa ja küsid, et mis siis see on? Tema kehitab õlgu ja ei oska midagi vastata...
See on muidugi suhteline prioriteet, paljud oleks küsinud, et miks ei ostnud - korralik auto ju?


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reizor
huviline

Avatar


Registreerunud 26.01.10
Kasutaja on eemal

Auto: Õnnetud S6 2.2T, S6 4.2

postitati 28.07.10 20:55 Tsiteeri


Ma tõesti ei soovita sulle esimeseks autoks S- seeriat. Olen ise selle läbinud. Ostsin endale S4-ja teiseks autoks kõrvale. Tõsiselt, ei soovita S-seeriat sellisele inimesele, kellel ei ole püsivat sissetulekut. Neist autodest tuleb ikka igasuguseid üllatusi välja, mille remontimine ei ole mitte törts odav lõbu. Eriti hull on nende odavama otsa essidega. Kindlasti on erandeid, kuid üsnagi vähe. Inimesed ei osta endale sellist autot 1-3krpm vahemikus sõitmiseks. Tuntakse ikka mõnu, mõnu tundmisel aga saavad asjad natuke rohkem valu ja kipuvad lagunema. Remont ei ole aga odav ja tehakse igast pervertsuseid ning lükatakse müüki. Osta mingi väiksema mootoriga kulgur ja tunne rõõmu sõitmisest. Saad igalepoole minna ja ei pea pilku rahakotti viskama. Oli minulgi algul mõte, et ohh, mis see 15l linnas ja 10l maanteel ikka ära ole. Kuid kui pidin pikemaid otsi tegema siis võttis ikka mõtlema küll. Mina kui inimene , kes ei oma püsivat sissetulekut pidin tõesti enda sõite korrigeerima.. ei olnud enam päris nii ,et autosse ja käima ning tuld. Esimsed kolm kuud talvel nautisin ikka julgelt, kuid 4-5k kokku loetud bensiiniarved tõmbasid moka ikka viltu. Isegi kui sa saad remonditööd tasuta on juppide hinnad suhteliselt suured. Näiteks minu föönikal läks käputäis andureid läbi. Nende ostmine ei olnud jälle kerge. Ala 2k andur. Tundub ,et essiga sellist asja pole ,et saad muretult kulgeda. Mul vist varsti ring peal :D Auto on siiski igat senti väärt, mulle meeldib selle auto loomus ja iseloom ning oh seda nägu kui möödasõit on lõpetatud..

Minu viis senti..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 28.07.10 21:53 Tsiteeri


Minul oli S4 3 aastat ja S6 5 aastat, peale mida läks viimane noorele naisterahvale, kellel see samuti esimene isiklik auto oli. Niikaua kui Sul on sõpru ja tuttavaid, kellel mutrivõti peos püsib anna aga minna ja osta ära kui auto meeldib. Kui oskad lugu pidada V8 häälest ja minekust, automaatkasti mugavusest, suure kesklassi auto ruumikusest ja pretensioonitult kenast disainist ning ei kuku pikali 9-11l maanteekulust ja 15-18l linnakulust, mitmetuhande-kroonisest õlivahetuse arvest, iga 1000 km tagant õlivarda kontrollimisest ja 98% tõenäosusega iga aasta hooldamist vajavast kliimaseadmest, siis on see auto just õige. On igati elementaarne, et 15 aastat vana auto tahab elus püsimiseks hoolt ja pühendumust saada. Lihtsalt tuleb oma prioriteedid enne selgeks mõelda...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeuz
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.05
Asukoht: Tarbatu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 avant TQAT 110 kW õlipress '99 (Nora), MB W639 kombi AT CRD 80kW (Jasmin)

postitati 29.07.10 06:16 Tsiteeri


Egas siis Audi tootevalikus pole ainult A4 ja S6. Peale S6 on ju olemas ka A6 (ja ka 100). Seal on pisut ökomaid mootoreid. Aga on ka 4,2 V8 kui see soov rangelt paigas. Lihtsalt varustus on pisut lahjem ning mõned jubinad pole nii hinnalised, kuna pole arvestatud selliste jõuvarudega nagu seda S seeriale kohane. On ka 2,5 R5 või 1,9 R4 diisel kui on õlipressi soov. Kui soovid kindlasti automaati ja nelivedu, siis võid pilgu heita ka 2,8 bentsukale. Kuigi selle kulud on laias laastus sarnased V8 omadele, aga tunne jätab kõvasti soovida võrrelduna V8ga. Diisel automaadiga nelivedu on vist C5 kerest alates (alates 1998).
Ja siis võid veel vaadata pisut vanemat V8, või siis A8 (D1 ja D2 kere). Tänu MaSule on suuremate mootoritega premium autod väga odavaks muutunud. Ja seda ka põhjusega - nende ülalpidamine pole just sama hinnaga mis mõne odavama seljakoti oma. Ning kütte kulu on km hinnas jämedalt 1/3, ülejäänud on remont, hooldus, amortisatsioon ning muud kulud.


_________________
www.andmebaas.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 29.07.10 10:13 Tsiteeri


Isiklikult arvan, et S6 on sellise inimese auto, kellel igakuine sissetulek 20k ja üles.
Palju odavam on liisida mingisugune garantii all olev jaapani auto, kus kulud on konstantsed.

A4 B5 peaks täitsa okei olema.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 35.5% - SQL: 64.5%]