Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Autotulepirnid Super White H4 (Vastuseid: 28 | Vaatamisi: 6185)
furvios
huviline

Avatar


Registreerunud 24.06.07
Asukoht: Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 4-Motion

postitati 04.09.07 09:00 Tsiteeri
Autotulepirnid Super White H4



Vaatasin siis neid: http://ladu24.ee/index.php?p=1&kat=7008&search=1&x=38344 pirne ja tekkis küsimus et kas nad on paremad endal praegu peal olevatest OSRAM Cool Blue pirnidest ??

Ise arvan et Osramid on paremad.. Kas keegi targem lükkab selle väite ümber?

Ja teine küsimus oleks kas neil on Xenon effekt suurem kui Osramitel?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 04.09.07 11:08 Tsiteeri


Osrami Cool Blue'le on peale kirjutatud 4000K ja noh... on selline valkjas jah. Nende Super White'dega küll kogemus puudub, kuid need tunduvad veel sinisemad olevat (4150K).
Mulle isiklikult tundub see sinine filter, eriti koos "xenon look"'iga sügavalt mõttetu. Enda auto tuledest viskasin hiljuti Cool Blued välja ja panin ilma sinise filtrita Silverstarid asemele. Nähtavus sai kohe hulka parem...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 04.09.07 12:56 Tsiteeri


ma pead küll ei anna, aga ma arvan, et silmaga küll 4000K ja 4150K vahet eristada ei suuda


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Choise
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 04.09.07 14:07 Tsiteeri


Ei oska küll antud pirnide kohta midagi öelda aga olen proovind igasugu nn "häid ja paremat nähtavust andvaid pirne"
Esitex kõik need sinakat ehk siis valgemat effekti või tugevamat valgust andvate pirnide miinusex on see et iga kolme kuu tagant pead vahetama kui hästi läeb!
Aga kui tava pirniga nähtavust tahad ja xenon looki taga ei aja siis Phillips Vision Plus oli üx parimaid!
Ise loobusin iga kvartal sellest 300 eegusest välja minekust ja läxin xenonide peale üle!Enam tavapirnidega sõita ei taha ja täistulesid ka otseselt vaja ei ole;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
bob
klubiliige

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B2CQ 20vT, BMW G31

postitati 04.09.07 14:41 Tsiteeri


Olen ka proovinud erinevaid pirne, kõige parem tundus Philips GT150, väidetavalt 50% tugevam valgus. Siiski ennem rahu ei saabunud kui panin Xenonid :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 04.09.07 20:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Choise
Ei oska küll antud pirnide kohta midagi öelda aga olen proovind igasugu nn "häid ja paremat nähtavust andvaid pirne"
Esitex kõik need sinakat ehk siis valgemat effekti või tugevamat valgust andvate pirnide miinusex on see et iga kolme kuu tagant pead vahetama kui hästi läeb!

Need "valged" pirnid on valged imelihtsal põhjusel - sinine filter lõikab maha valgusest punase komponendi. Kui pirnile lihtsalt sinine klaas panna, siis läheks selle arvelt päris suur osa valgustusest kaduma, kuna inimsilm on selles punasemas osas oluliselt tundlikum kui sinisemas. Seda kompenseeritakse imelihtsalt - pannakse heledamat valgust andev hõõgniit, mis siiski ei ületa lubatud piirvõimsust. Niisugune hõõgniit on tavalisest peenem ning loomulikult põleb see kiiremini läbi, eriti veel meie teeolude juures, kus kõik, mis rappuda saab ka rappub. See sinine, õigemini punase puudumine, tekitab mulje, et valgust oleks nagu rohkem, tegelikult aga ei ole ning kui tabeleid uskuda, siis valgustavad need sinise filtriga pirnid ainult õige natukene kehvemini kui tavalised harju keskmised filtrita pirnid :-)

Tsitaat:
Algselt postitas: Choise
Ise loobusin iga kvartal sellest 300 eegusest välja minekust ja läxin xenonide peale üle!Enam tavapirnidega sõita ei taha ja täistulesid ka otseselt vaja ei ole;)

Xenon on tore asi, kui ta on õigesti tehtud, kuid lihtsalt H4 auku sobiva xenoni paigaldamine ei ole õigesti tehtud ja ei pruugi tegelikult nähtavust suurendada (kindlasti suurendab see illusiooni, et nähtavus on suurenenud, kuid see on ohtlik nagu iga teinegi illusioon).
Üldiselt tundub mulle, et autolaternate osas tuleb Daniel J. Sterni seisukohtadega suuresti nõustuda, et ainus viis halogeenidelt xenonite peale üle minna, on vahetada välja terve tuli - sellise vastu, mis on algselt xenoni jaoks mõeldud. Kui aga tuld ennast mitte välja vahetada, tundub olevat mõistlik soovitus valida võimalikult suure valgusjõuga H4 halogeenid, mis lubatud piirvõimsust veel ei ületa ning millel mitte mingit sinist filtrit ei ole, lisaks muidugi vaadata kriitilise pilguga üle reflektorid ning klaasid.

http://www.danielsternlighting.com/tech/bulbs/Hid/conversions/conversions.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kirsa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.05.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe Q 20v

postitati 04.09.07 21:05 Tsiteeri


Pirnidest on siin teemas pikemalt juttu:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=32251

Ma olen need variandid kõik ise samadel ja erinevatel autodel läbi proovinud: Osram silverstar ja cool blue ning philips vision plus ja bluevision ultra.
Minu arvates on siiski bluevision ultra ja cool blue heledamad kui silverstar ja vision plus - kohe ikka kõvasti heledamad. Mul peaks kuskil võrdluspildid ka olema.

Aga see võib siiski oleneda ka pingest, reflektorist ja siis inimese maitsest ning pinnasest/asfalditüübist millel sõidad.
Kindlasti tekitab "blue" pirn heledama valguse/efekti kui pinge on madal. Vanadel audidel tihti see häda et pirnini jõudev pinge on ainult 11 volti. Et siis tavaline pirn tundub nagu küünal, aga bluevision midagi ikkagi näitab(või siis tundub).
Võib-olla tõesti päris 14v juures vahe puudub, sedasi pole proovinud.

Aga see jutt, et päris sinised pirnid on jamad, on õige. Üleni sinised pirnid on lihtsalt edevuse pärast olemas ksenoon wannabeedele, aga ma ei ytleks et bluevision ja cool blue sinised on. Tulemus on kollase asemel lihtsalt valge ning teiseks on sinise filtriga kaetud ainult pirni ots.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 04.09.07 21:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kirsa
ning teiseks on sinise filtriga kaetud ainult pirni ots.

Nope, Cool Blue ja Blue Vision on tervenisti sinise klaasiga, sinine ots on Vision Plus'il.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 04.09.07 21:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kirsa
aga ma ei ytleks et bluevision ja cool blue sinised on. Tulemus on kollase asemel lihtsalt valge ning teiseks on sinise filtriga kaetud ainult pirni ots.

No muidugi ei ole nad sinised - see filter ei ole mitte meditsiinis kasutatav "sinise valguse" tekitamise klaas, mis lõikab maha kõik peale sinise, vaid selline, mis lõikab maha punase osa, mis võtab valguselt ära sellise määrdunudkollase värvingu. (aga see on just see värv, mida me tegelikult kõige paremini näeme) Põgus netiotsing andis näiteks sellise viite:
http://www.automotivehelper.com/topic511427.htm
Osram H1 Silverstar (NOT Sylvania Silverstar!):
1750 lumens, 350 hours

Osram H1 CoolBlue or Sylvania H1 Silver Star:
1380 lumens, 250 hours

Peaks Philipsi kah kõrvale otsima ja leidma andmed H4, mitte H1 kohta, kuid ka need numbrid on kõnekad...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 04.09.07 21:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: bob
Olen ka proovinud erinevaid pirne, kõige parem tundus Philips GT150


Täiesti nõus.

Samuti on Kirsa jutt õige pingete kohapealt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kirsa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.05.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe Q 20v

postitati 04.09.07 21:29 Tsiteeri


Ma tahaks segaduse vältimiseks rõhutada, et need bluevisionid ja cool blue-d ei ole eriti sinised midagi, ühesõnaga ei meenuta hid'i.
Wannabe sinised ei näita kindlasti midagi.
Teine asi on see, et Audi tuled on by default alati väga kollased ( mis iganes põhjusel siis, minu vana sigari tulede pinge oli 10.8v ntx). Ning natuke sinisemate pirnidega tuleb kahepeale kokku valge valgus. :)


Edit: ma pean silmas ikka nähtavust, et kui kaugele sa näed ja kui hästi sa näed.
Ja peenike hõõgniit... võimalik... olgu. Mul on juba teist aastat samad pirnid sees, ennem jõuan auto maha müüa kui pirnid läbi lähevad. Muidugi jah minu läbisõit on vähene.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 04.09.07 21:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kirsa
Ning natuke sinisemate pirnidega tuleb kahepeale kokku valge valgus. :)

"valge valgus" ... milles mitte essugi ei näe. Selle asemel, et süsteem paremaks teha (kasvõi releede abil) paned sa sinna ülekoormusel töötava pirni (see õhem hõõgniit seda sisuliselt on) ning võtad sellest valgusest siis selle osa, mida sa kõige paremini näeks, ära... No on ju jabur idee? Valgem ei tähenda valgustavam...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 04.09.07 22:37 Tsiteeri


Aegu tagasi pandi autodele kollaseid tuleklaase... pidavat paremini valgustama, et silm eristab kollast kõige paremini. N.ö. nõuka-aja tuuning. Gaz veokad sõitsid kollaste udukatega ja RAFid-mossed kollaste klaasidega põhituledega.
Isegi näiteks Audi 200 (5000?) C2-le sai tehasest tellida kollased lähitule klaasid ja C3-le oli valikus ka mingi kollane tule filter.

Nüüd on sinine moes... :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 04.09.07 23:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Aegu tagasi pandi autodele kollaseid tuleklaase... pidavat paremini valgustama, et silm eristab kollast kõige paremini. N.ö. nõuka-aja tuuning. Gaz veokad sõitsid kollaste udukatega ja RAFid-mossed kollaste klaasidega põhituledega.
Isegi näiteks Audi 200 (5000?) C2-le sai tehasest tellida kollased lähitule klaasid ja C3-le oli valikus ka mingi kollane tule filter.

Valgustasidki üsna hästi... See on nn. "selective yellow" - valgus, millest on sinine komponent ära võetud, et ta ei segaks ja ei peegeldaks valedelt asjadelt (vihm, udu, lumi), eriti kuna sinises alas õiget nägemistaju nii ehk naa ei ole. Udus ja eriti sita nähtavusega väga hea, kuid kahjuks on sellel valgusel üks halb omadus - kollases valguses ei ole võimalik eristada valget ja kollast teejoont.
http://en.wikipedia.org/wiki/Selective_yellow


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jk.
huviline

Avatar


Registreerunud 01.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1990 Audi 80 B3 66kW

postitati 07.09.07 14:56 Tsiteeri


Ise vahetasin Philips GT150 peale ühe purunemist X-treme Powerite vastu välja. Nimesid nad muidugi oma toodetele välja mõelda ei oska, aga vähemalt minu arvates on pirnide vahe märgatav. GT150 pirn näitab mingi nurga alt suhteliselt haledat sinakat tooni samas kui X-tremed jätavad pimedas lumivalge ja väga intensiivse mulje.

Pirnil pole ka mingisugust sinist klaasi: http://www.xp-lamp.com/images/lamp.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 07.09.07 16:45 Tsiteeri


aga millised H4 pirnid siis lõppude lõpuks kõige paremad on?
Plaanis kah osta.. aga üks kiidab üht teine neist..
Tahan maksimaalset nähtavust ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 07.09.07 16:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Chuulo
aga millised H4 pirnid siis lõppude lõpuks kõige paremad on?
Plaanis kah osta.. aga üks kiidab üht teine neist..
Tahan maksimaalset nähtavust ;)



Xenon.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Chuulo
huviline

Avatar


Registreerunud 10.12.06
Kasutaja on eemal


postitati 07.09.07 16:49 Tsiteeri


ei ma mõtlen ikka vanaakooli lampe :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 11.09.07 19:27 Tsiteeri


Proovisin ka ära testida X-Treme Power vs. Power2Night GT150. H4, autoks C3 100.
Põhimõtteliselt mina vahet ei täheldanudki... Pimedal metsavaheteel eemalt vaadates ei tee vahet kumbas laternas on üks või teine. Nurga alt vaadates on mõlemas laternas kerget sinakat peegeldust. Sõites sama lugu, valgustavad mõlemad väga hästi ja valgus on valge, mingit sinist riba/ranti teele ei jää.

Samamoodi võrdlesin kunagi ka GT150 vs. tavaline "vanakooli" H4. Vot seal on vahe mäekõrgune. Üks on valge, teine kollane.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 11.09.07 21:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Samamoodi võrdlesin kunagi ka GT150 vs. tavaline "vanakooli" H4. Vot seal on vahe mäekõrgune. Üks on valge, teine kollane.

Vanakooli H4 ja kõige tavalisema statoili osrami tava H4 vahe on kah mäekõrgune ;) Ja kui selle tava osrami kõrvale panin philipsi ~150%, siis polnud neil mingit vahet :( Ainus vahe oli see, kui panin selle tava uuema h4 kõrvale osrami silverstari. Ainult siis oli kergelt tajutav vahe sees pirni heledusel :( PS! Asjad olid läbi relee ehk otse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jk.
huviline

Avatar


Registreerunud 01.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1990 Audi 80 B3 66kW

postitati 18.09.07 22:52 Tsiteeri


Siin on näide X-treme poweritest. Video alguses on mulje õige, poole pealt muudab color balance-t ja muudab pildi kollasemaks kui reaalselt.

http://www.youtube.com/watch?v=ugGo5Vru6Zk


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jansadj
huviline



Registreerunud 07.08.07
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: a6 2.8 /2001

postitati 17.10.07 21:40 Tsiteeri


mul a4 esitulede pirniks gerlux cobalt 2 80/100w(nii kirjas muud mis H või rohkemat pole kirjas) jaug ja lähituli ühes elemendis ja pirn on sinine, valgustavad nii lähi kui kaugtulena hästi valgus paistab sinakana!

proovisin otsida nende pirnde kohta kuid pole eriti suut midagi netis mingi põhisait GERLUX-il on uuendamisel!

on kellegil veel kokkupuudet nende pirnidega?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 18.10.07 07:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jansadj
mul a4 esitulede pirniks gerlux cobalt 2 80/100w(nii kirjas muud mis H või rohkemat pole kirjas) jaug ja lähituli ühes elemendis ja pirn on sinine, valgustavad nii lähi kui kaugtulena hästi valgus paistab sinakana!

proovisin otsida nende pirnde kohta kuid pole eriti suut midagi netis mingi põhisait GERLUX-il on uuendamisel!

on kellegil veel kokkupuudet nende pirnidega?

Ma arvan, et pole vaja avalikult kekata, et lubatust poole võimsamaid lampe kasutad? Valmistu parem uusi lüliteid ja reflektoreid ostma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 18.10.07 07:33 Tsiteeri


Audi100-online'is tegid tüübid erinevatele pirnidele teste. Erinevused on meeletud.
Eredaim erinevuste vahe näide:
"Philips Extreme Power" H4 55W = 1200Lux
vs.
"XD 5" H4 100W = 640Lux

Valguse võimsuse/tugevuse vahe on ca. 2x ja seda 55W pirni kasuks!

http://www.audi100-online.de/Forum_/Blog/blog.html

Endal mul just sealse testi võitnud setup kasutusel (releetatud esituled + 55W Philips Extreme Power H4) ja ülirahul. Lisaks on ka mõlemad esituled suht uued. Minupoolest võib pimedus maale langeda... :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jansadj
huviline



Registreerunud 07.08.07
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: a6 2.8 /2001

postitati 18.10.07 22:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: jansadj
mul a4 esitulede pirniks gerlux cobalt 2 80/100w(nii kirjas muud mis H või rohkemat pole kirjas) jaug ja lähituli ühes elemendis ja pirn on sinine, valgustavad nii lähi kui kaugtulena hästi valgus paistab sinakana!

proovisin otsida nende pirnde kohta kuid pole eriti suut midagi netis mingi põhisait GERLUX-il on uuendamisel!

on kellegil veel kokkupuudet nende pirnidega?

Ma arvan, et pole vaja avalikult kekata, et lubatust poole võimsamaid lampe kasutad? Valmistu parem uusi lüliteid ja reflektoreid ostma.


poelgi midagi kekata vaid räägin kuidas on sõidan selle autoga teist kuud ja pandud need eelmise omaniku poolt!
huvipärast lihtsalt võtsin lahti ja vaatasin mis sees! kuna tuttav kellel a8 tundis huvi mis pirn mul sees!

mingeid miinuseid lihtsalt sellekohapealt ei teadnud nagu räägid!


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.2% - SQL: 54.8%]