Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Odava talvise klaasipesu vedeliku kahjulikusest tervisele ... (Vastuseid: 54 | Vaatamisi: 10137)
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 27.11.06 19:43 Tsiteeri
Odava talvise klaasipesu vedeliku kahjulikusest tervisele ...



Eelmine aasta ei mõelnud ma ausalt öeldes sellele eriti mis klaasipesu vedelikku ma oma autosse valasin. Kuna sõidan palju sellistel teedel mis muudavad auto välimuse õudusunenäoks teinekord, siis läheb ka vedelikku tunduvalt rohkem. Sestap vaatasin ikka, et kust odavamalt saaks. See aasta pani mind mõtlema ühe autotarvete kaupluse müügimehe sõnad mida ta lausus minu küsimuse peale - et kas odavamat polegi? Ta ütles et nemad sellist saasta omale enam sisse ei võta. Las säästukad ja muud sellelaadsed kaupluste ketid müüvad neid aga nedele on tähtis nende klientide tervis. Teadupärast pole müügimehe jutt tavaliselt 100 % humaanne vaid siiski isiklikele kasudele püüdlev aga tutvudes mõningate materjalidega mis käsitlesid sedasamust metanooli sisaldusega pesuvedelikku, tekkis tunne et jätan ise ka selle kus seda ja teist sest metanolil pidi olema samalaadne omadus aurustudes ning hingamisteid pidi inimese kehasse talletades nagu tsingil (keevitades) vms muudel mürgistel aurudel. Algul pole midagi aga ühel hetkel lööb talletatu kogus kriitilisest piirist üle ning siis pole enam midagi tagasi võtta. Aga las foorumi lugejad avaldavad ka oma arvamust ning jagavad teistega seda teavet. Vaatasin et siin pole sellest eriti nagu juttu tehtud nii et teema igati asjakohane ning kui kartused tõeks osutuvad, siis ehk suuab see säästa nii enda kui pereliikmete tervist ... olgu et paarikümne krooni võrra suurema kaduga rahataskust. Kuskilt lugesin ka et mujal maailmas olevat sellelaadse koostisega vedelik juba ammu ära keelatud ja on vaid aja küsimus, millal seda eestis tehakse. Jutt käis siis vedelikest mille kanistril on pealuu kujuline hoiatusmärk mida kvaliteetsetel pesuvedelike kanistritel ei esine. Jäägem siis vastukajasid ootama :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 27.11.06 20:02 Tsiteeri


Ma usun, et sul on täiesti õigus, selles suhtes, et kõikvõimalike auto juures kasutatavatele vedelikele füüsikalisi või keemilisi omadusi andvaid põhikompenente üritatakse paaniliselt asendada odavamate või kättesaadavamatega.
Niikaua on mul ükskõik, kui ei kannata minu tervis või auto tehniline korrasolek.
Mul on igaljuhul tekkinud tunne, et need suvalistest mittetahkuvatest vedelikest kokku valatud aknapesuvedelikud suudavad kahjustada nii auto detaile, mitte parandada nähtavust jne.
Kuidas ikkagi muidu saaks tekkida nii suur hinnavahe, kui Statoilis maksab samat eesmärki täitev vedelik 2-3 korda rohkem kui mujal hyper/super/säästvates marketites.

Tänases (27.11.2006) ajalehes Äripäev on lugu bensiinist.
Nimelt oktaanarvu tõstetakse labaselt aromaatsete süsivesikute ehk näiteks tolueeni lisamisega. Toluool ehk tolueen on ka üks ehituspoes müüdavatest mürgistest lahustitest. Panin seda just hiljuti tähele, et bensiin töötas hästi minu punase matkakütuseanuma värvi lahustades.


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.11.06 20:08 Tsiteeri


mis vastukaja see minu jutt on aga
ise ostan 29.90 5l säästust vöi prismast
vedeliku kui statoilist 95kr 4l.
aga nu ju ma olen kooner siis.:D
tervisele pole möelnud nüüd otseselt
aga meenub lugu kui mul oli veel vaz 2107 (ammu ammu)
siis sattus kuidagi minu klaasipesu vedeliku paaki vedelik millel
pidi körval istmel olema kurk kui aknapeale vett lasin. jube hais.
see oli mingi soga mis -60c ka ei külmunud (väidetavalt)
aga pole hullu, üle elasin selle ja siiamaani tervise üle ei kurda :cool:


To rocet; mul on olemas vördlus töömasina näol. uus klaasipuhasti, statoili klaasi vesi ja nähtavus on mul sama mis audiga millel ka uued klaasipuhastid ja niinimetatud säästu klaasivesi sees. pealegi audi klaas vähe rohkem täkkeid täis. pärast pühkimist klaas ikka pole selline nagu tahaks et nähtavus oleks aga milleks osta siis kallimat vedelikku?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TanelJ
huviline



Registreerunud 28.08.06
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Probe 24V 2.5L V6 120kw '96a

postitati 27.11.06 20:13 Tsiteeri


Siiamaani olen kasutanud statoilist saadavat 4L kanistris olevat Kemetyl aknapesuvedelikku. Aitab kenasti mustuse vastu, tervise koha pealt ei oska kommenteerida. Sisaldab antifriisi. Kasutamise aeg viskab korraks salongi nati tugevama lõhna aga selleest töö teeb ära.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 27.11.06 20:15 Tsiteeri


võib tõsi olla ,samas statoilis ikka panevad ju kvaliteetsele asjale ka hullud hinnad otsa. kas nüüd statoili möksis metanooli pole?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Shelby-SV
huviline



Registreerunud 06.01.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b4 66kw 1994

postitati 27.11.06 20:15 Tsiteeri


ega vähk sind ka jalalt ei löö...

aga kuidas oleks kui teha ise mingit segu?
3L vett, mingi 0.5L taluviina, ja siis pesuomaduse mõttes tilk fairyt ntx?

(fairy konkreetselt küll vahutab, aga point on pesuomadustes)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.11.06 20:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Shelby-SV
ega vähk sind ka jalalt ei löö...

aga kuidas oleks kui teha ise mingit segu?
3L vett, mingi 0.5L taluviina, ja siis pesuomaduse mõttes tilk fairyt ntx?

(fairy konkreetselt küll vahutab, aga point on pesuomadustes)

fairyt olen pannud suvel pesu vee paaki sest siis need sääse ja kärpse jama tuleb paremini maha ehk siis rasvane värk. fairy pole paha möte.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 27.11.06 20:20 Tsiteeri


shelby,sis selle seguga saad läbi vaid - 5 kraadi külmaf´ga mitte rohkem aga jah spirt ja mingi mõtekas segu,vat ei tea ainult kas klaas nii hästi kaitstud on aga tervisllik ja ei jäätu kui oige lahus


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 27.11.06 20:29 Tsiteeri


Fairy on hea asi. Ise pesen oma autod alati Fairyga ja ka aknapesu paaki panen suvel tilga Fairyt tavalisele veele hulka. Mõnikord kasutan ka suvist klaasipesu vedelikku, "säästu" varianti.

Statoilist ei suuda mina seda kallist pesuvett küll osta. Tundub kuidagi rumalana :) Eriti arvestades, et seda kraami ikka kulub päris palju ja põhimõtteliselt saab hakkama ka ca. 5x odavamalt ostes "säästu" (vastik sõna iseenesest... :D ) vedelikku.

Tankides hingad sisse kütuse aure, õli vahetades hingad õli "aroome", liikluses hingad teiste liikurite heitgaase, mis on ikka päris vänged kohati jne. Aknapesu vedeliku kahjulikud omadused on minusilmis selle kõige muu kõrval pea tähtsusetu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 27.11.06 20:36 Tsiteeri


Üldiselt on asi sedasi et Statoli kaupa ei tahaks nagu hästi võrdlusesse seada seepärast et seal on ka teiste asjade hinnad üle võimendatud. Aga ma pidasin silmas ntz Polarise firma toodangut ning ka muid samalaadseid vedelikke mida pakuvad autokauplused ning millele pole lisatud pealuu märki kujutavaid initsiaale. Selliseid on küll ja küll ja on kõvasti odavamad kui see Statoili klaasipesu vedelik :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 27.11.06 20:53 Tsiteeri


No ütleme siis nii, et kui ikka on kohe vaja, ei hirmuta 50.- / 4L sugugi. Aga kui on võimalus valida, valin odavama.
Ainsad kirjad, mida sildilt loen, on külmataluvuse temperatuur ja anuma maht liitrites. Ehk siis mida odavamalt ja rohkem saab, seda parem ;) .Pealuud, tootjad, segu koostis reeglina ei huvita.

Ma pole kooner, autod on mul ikka suht hästi hooldatud, aga sellist kulumaterjali nagu on klaasipesu vedelik ei maksa minuarust ületähtsustada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.11.06 21:09 Tsiteeri


mina kui keemik saan ka sõna sekka öelda :)

jah metanool on mürgine, selles pole üldse küsimus. aga ei maksa arvata, et teised klaasipuhastusvedelikud on tervisele kasulikud :P
ja metanool ei ole raskemetall, et see kehas ladestuma hakkab :)
kui palju sõita ja pidevalt klaasipuhastusvedelikku klaasile lasta (ja paratamatult selle aure natuke sisse hingata), siis mingil määral see tervist ikka mõjutab. Soomes oli selle kohta mingeid uuringuid ka tehtud, täpseid tulemusi ei mäleta, aga mingi kahjulik mõju toodi välja küll.
Mõtlen praegu, et tegelikult kui autol on aktiivsöefilter, siis see peaks aitama.

Ise kasutan klaasipuhastuseks vett, kuhu panen fairyt :P Ma ei näe üldse mõtet suvist klaasipuhastusvedelikku osta. Miinuskraadidega vett kasutada ei saa, aga minul pole seni metanooli sisaldavate vedelike vastu midagi olnud, ma ei sõida nii palju.

Ja nii palju kui ma mäletan, siis see kallis Statoili kontsentraat oli just kangem metanoolilahus :P sry, kui ma nüüd eksin


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Freddys
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.06
Kasutaja on eemal


postitati 27.11.06 21:10 Tsiteeri


see jutt on umbes nii, et 98-t jõuan tankida küll (see on autole üldjuhul ka parem) aga vähe kallimat ja tervisele ohutumat klaasipesuvedelikku osta enam mitte

näiteks Soomes minuteada on kõik klaasipesuvedelikud etanooli põhjal ja metanooliga vedelikud keelatud. eks kunagi jõuab see aeg ka siia

ise kasutan Polarise toodangut, kus pealuud puuduvad
eks igaüks otsustab ise ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 27.11.06 21:53 Tsiteeri


Metanool on mürgine, seda on viimasel ajal (eriti pärast pärnus juhtunut) pasundatud küll ja küll, ning see peaks olema kõigile pähe kulunud.:D Sellest, et ka metanooli aurud mõjuvad pahasti on räägitud üsna vähe, samas nagu ka mainitud võib probleem tekkida neil kes tõsiselt palju sõidavad ja kogu aeg vedelikku klaasile pritsivad.
Korralikud pesuvedelikud sisaldavad metanooli asemel etanooli (mis nagu teada on suhtes 2/1 metanooli vastumürk) mis on samuti mürgine :D kuid aurudena ta inimese tervisele nii olulist kahju teha ei suuda.
Mina olulist probleemi ei näe kuna suurem osa pesuvedelikust on nagunii vesi ja auto salongi neid aurusid eriti palju ei jõua. Kui oleks võrreldav alternatiiv siis metanooli ei kasutaks, kuid paraku seda pole...


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 27.11.06 22:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaits
Fairy on hea asi. Ise pesen oma autod alati Fairyga ja ka aknapesu paaki panen suvel tilga Fairyt tavalisele veele hulka. Mõnikord kasutan ka suvist klaasipesu vedelikku, "säästu" varianti.

Statoilist ei suuda mina seda kallist pesuvett küll osta. Tundub kuidagi rumalana :) Eriti arvestades, et seda kraami ikka kulub päris palju ja põhimõtteliselt saab hakkama ka ca. 5x odavamalt ostes "säästu" (vastik sõna iseenesest... :D ) vedelikku.

Tankides hingad sisse kütuse aure, õli vahetades hingad õli "aroome", liikluses hingad teiste liikurite heitgaase, mis on ikka päris vänged kohati jne. Aknapesu vedeliku kahjulikud omadused on minusilmis selle kõige muu kõrval pea tähtsusetu.


Autot siiski ei tasu fairyga pesta. Kui kuskil peaks miskine pragu või muu pisike (või suur) värvikahjustus olema, siis fairy poeb sealt sisse ja hakkab laamendama. Autopesuks siiski olemas vastavad vahendid. Kui kardad miskite resvaste asjade pärast siis on olemas ka leotuspesu- ja pigieemaldus vahendid. Väga hästi puhastavad.

Samas klaasipesuvedeliku suhtes nõustun sinuga. Ei näe mingit mõtet maksta rõvedalt palju miskise vedeliku eest, mida minul isiklikult kulub sit*a kanti. Oma töö teevad ära ühtemoodi. Ja tõesti, see kahjulik mõju on küll minimaalne võrreldes kõikide teiste teguritega, millega igapäevaselt kokku puututakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 27.11.06 22:12 Tsiteeri


Aga mida halba see Fairy siis autole teeb? Ma pole jällegi viitsinud vahendi koostisesse süveneda... :)

Mul on saanud juba traditsiooniks igal kevadel auto üleni lahustiga (white spirit) üle pesta. Kõigepealt tavaline veepesu, siis lasen korralikult ära kuivada ja pärast veel 2X lapiga hõõrudes lahustiga üle. Talvega koguneb oluliselt rohkem pigi autole kui suvega! Ja et see lahustijama maha saada (jääb selline rasvane kiht), aitab vaid Fairyga 2X ülepesu. Ja auto läigib nagu juudi muna ning pole ma ühtki kahjulikku asja märganud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
InTz
huviline

Avatar


Registreerunud 05.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant Quattro, 200 20V

postitati 27.11.06 22:18 Tsiteeri


Ise Fairyt ei kasuta, kuid usun, et see pole pooltki nii hull kui talveperioodil tänavatel lendlev soolvesi....


Audi - Home Of Quattro
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.11.06 08:28 Tsiteeri


Fairy peseb auto puhtaks küll, aga arvestada tuleb sellega, et kui oled millalgi autot vahatanud, siis Fairy peseb vahakihi ka maha. Vahakiht peaks muidu ikka kauem kestma. Selles suhtes on autoshampooniga ikka parem pesta.
Pigiplekkide eemaldamiseks soovitan kasutada ikka spets vahendid, need pole eriti kallid ja hulka vähem vaeva on vaja näha kui lakibensiiniga ja neid vahendeid on pärast lihtsam maha ka pesta.

Kallimad klaasipuhastusvedelikud sisaldavad etanooli või isopropanooli, mis on ka mürgised ained, kuid aurustuvad vähem ja seetõttu pole nende aurud nii ohtliku.
Aga minu jaoks on see metanooliasi ikka suht pseudoprobleem, mõelge pigem suitsetamisest loobumise, sportlike eluviiside ja tervisliku toitumise peale :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raivo
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: Pealinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.11.06 08:31 Tsiteeri


Minumeelest kõige jälgima haisuga ongi see krdi Kemytel-i virts, mis maksab pealekauba 4x rohkem kui normaalne vedelik. Hais on selline et sõites tuleb vahepeal pea aknast välja pista, et salongis päris kaifi all ei peaks olema.

Need odavamad ja haisuvabad on märksa paremad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 28.11.06 08:35 Tsiteeri


õu, keelame päikese kah ära, UV kiirgus olla kahjulik
pigi auramine on kah tervisele kahjulik, lähme sõidame ainult kruusateid pidi
ja muide, ka arvutiekraan pidavat silmadele kahjulik olema


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
priit
moderaator
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.09.03
Asukoht: Põltsamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi C4, Bora & Octavia

postitati 28.11.06 09:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
õu, keelame päikese kah ära, UV kiirgus olla kahjulik
pigi auramine on kah tervisele kahjulik, lähme sõidame ainult kruusateid pidi
ja muide, ka arvutiekraan pidavat silmadele kahjulik olema


Väga hea jutt :D
Ise kasutan ka just neid nn. säästu vedelike kuna kui sõita maanteed ja linna siis seda [roppus] koguneb ikka korralikult klaasile.
Ja olgem ausad selleks, et liiklus ohutum oleks peavad ka aknad puhtad olema.
Paraku minu rahakott ei võimalda osta vedelikke mis maksavad a'la 100.- / 4L


priitpoiss --> priit
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 28.11.06 09:58 Tsiteeri


Ma pole märganud et viimaste aastate odavad vedelikud väga haiseks, vanasti haisesid odavad lõhnatud vedelikud, aga kurat see statoili oma tapab ju roolis täitsa maha, puhta keemiarelv ju.
Lisaks sellele maksab too solk 3 liitrit ~98 eeku, säästuka lõhnatu seevastu 5l ~28 eek.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 28.11.06 10:42 Tsiteeri


Ma olen Polar'i talvist vedelikku kasutanud. Maksab Prismas ~50 eeku 5L. Kuna suvel klaasipesuvedelikku praktiliselt ei kulugi, pole ma kunagi paaki tavalist vett ega suvist pesuvedelikku valanud.

Odavate vedelike plussi näen selles, et konkurents hoiab Polar'i vedeliku hinna normaalsuse piires. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 28.11.06 14:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Freddysnäiteks Soomes minuteada on kõik klaasipesuvedelikud etanooli põhjal ja metanooliga vedelikud keelatud. eks kunagi jõuab see aeg ka siia

ei pea paika - täitsa vabalt ja ametlikult on ka metanoolipõhist kraami siin liikvel ja igatahes tundub see parem variant kui näiteks Lasol'i nimeline jubedus, mis haiseb nii, et on üldse võimatu aru saada, mida sinna selle haisu saavutamiseks kokku on segatud. Mingi Kemetyl või enamus muid etanoolipõhiseid asju on Lasoli haisu kõrval nohu. Kusjuures Lasol on täiesti värvitu.

Muidugi on siin siis ka sildid juures viitega metanoolisisaldusele ja need pealuumärgid.

Isiklikult ei näe mingit probleemi tavalise piiritusepõhise kraami aroomis (isegi kui mingi sidrunihais näiteks juures on) - kriteeriumiks võiks aga olla ennem see, kuidas miski kraam auto detailidele ja värvkattele võib mõjuda. Igasuguse haisu saab ju välja tuulutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 28.11.06 15:16 Tsiteeri


Aga miks mitte paar pudelit lauaviina ja toonikut sekka?
Oleks paras ports koksi ka kogu aeg kaasas.:D
Hind tuleb ju sama mis statoli haisukal.
Lisaks võiks ühe vooliku kohe salongi ka vedada,mõtle kui seff kui sõber kõrval äkki juua tahab.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.7% - SQL: 54.3%]