Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: A6 C5 Navigation Plus paigaldus vead! (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 2985)
CrS
huviline



Registreerunud 10.12.15
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: Hitlers Rache

postitati 22.12.15 18:46 Tsiteeri
A6 C5 Navigation Plus paigaldus vead!



Tere, sai siis mõeldud ning tehtu, et vaja 1din eemaldada ja soetada omale 2din Nav Plus,
soetasin siis ka kliimabloki ja uue tuhadoosi, kuid paigaldamise järel ilmnes probleem, "SAFE Pin jadajadajada"
A.k.a - ei suuda Pin koodi salvestada, kerge uurimine googlist näitas et Pin 5'e ja Pin 7'e vahele tuli teha sild
(Pin 5 täiesti tühi), tehtud ja taas asetatud masinasse selgus järgnev probleem... makk töötab ja puha kuid
heli ei tule, otsin kinnitust targematelt, et kas tegu võib olla BOSE puudumise pärast? Autoks ikkagi 2001 pre facelift,
kas peab selle jama siis laskma välja kodeerida või saab sellest ka muud moodi "by-passida"?

Mainides kohe ka ära, et mul pole veel gps juhtmeid koos mooduliga ja CD Boxiga ostetud, tahtsin ennem ostu
veenduda, et ikka Navigation Plus mängib mu autos ennem kui liigseid kulustusi tegema hakkan!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 23.12.15 15:51 Tsiteeri


Kui sul bose süsteemi ei ole, siis, kas sul on taga mingi võimendi või midagi?
Selles mõttes, et RNS-D-l on väljundiks kaks 20W kanalit, mis on tavaliselt telefoniga rääkimiseks kasutusel või filleritel. Põhiline heli tuleb välja line-out'idest ning läheb võimendisse, kust edasi läheb ta kõlaritesse. Mis moodi sina kõlarid ühendasid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CrS
huviline



Registreerunud 10.12.15
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: Hitlers Rache

postitati 23.12.15 17:17 Tsiteeri


Tagumised kõlarid olid inactive, 1 juhe rippus lihtsalt, ühendasin selle PIN 4 alla vist, kui õieti mäletan, ning sain taha ka heli, tal on originaal subwoofer taga paremal, tegu Avant'iga.

Tähendab, ma soundi saan vahest mängima, ainult korraks, kas telefoni Menu alt või siis hoian all "TONE" nuppu ja lülitan maki välja-sisse ning kui ragin käib läbi kõlarite saan heli ka, aint et raadio jaama ei saa vahetada, kaob kohe heli ära uuesti, kusagilt lugesin, et pean osad juhtmed ringi ühendama või sootuks Bose koodi välja kodeerima... lootsin, et ehk keegi oskab soovitada mida teha ilma kodeerimata, ühtegi juhendit senini leidnud pole koos skeemiga, mida kus kuhu ühendama pean...

Socket A - Pin 5 ja Pin 7'e vahele tegin silla et vool säiliks koos mäluga!
Socket B - Täpselt ei oska õelda millisest Pin'ist see lääbakil juhe veetud oli, kuid heli sain taha kõlaritesse ühendades Socket A'sse Pin 4'ja.

http://i998.photobucket.com/albums/af103/cristjan87/audi_gamma_car_audio.gif

Ei tea kas keegi aru saab mida ma mõtlen :D Kuid nädalake juba lammutan armatuuri kinni lahti ja ikka ei saa asja!!! :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 23.12.15 17:26 Tsiteeri


Kui tegu on RNS-Dga siis: http://pildid.audiclub.ee/black/naviplus.02.jpg

Sealt LINE-OUT on liini väljund, mis läheb teise võimendisse. Lüliti märgike remote signaal võimendisse, com on helisiini maandus ja RR,LF,LR,RF(right front, left front, rear right, rear left). Kõlarimärgikestega LF ja RF on 20 vatise väljundvõimsusega kanalid, millest rääkisin. Kas sa oskad öelda, misasi sul varem oli? St mis makk ning kas töötas korrektselt. Siis oskan öelda, et misasi kuhu nüüd minema peaks.

Ütlesid, et ühendasid Socket A pin 4, tegelikult ikkagi Socket B ning pin 4, socket A pin 4 on süüde sisse signaal +12v.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CrS
huviline



Registreerunud 10.12.15
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: Hitlers Rache

postitati 23.12.15 17:34 Tsiteeri


ennem oli mingi JVC sisse pandud, plug and play põhimõtteliselt, originaal otsad otse makki lykatud, woofer, esimesed ja tagumised töötasid ilusti, isegi equalizerile reageerisid ilusti!

Kuid ma vist sain aru nüüd, pean Line outile pistiku saama ja ära ühendama kõlarite socketiga (tegema sillad sinna vahele) kuid värvide kombinatsiooniga võib alati aidata :) mis kuhu läheb, et ei peaks veel teist nädalat seda lammutama (Y)

Edit: Mul on Socketid vastupidi, kui sinu pildilt vaatad ülevalt alla siis minul on alt-ülesse vaadatuna õige järjestus, seega:
Line OUT on ülemine pesa, siis tuleb kõlarite pesa ja siis power pesa


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 23.12.15 17:41 Tsiteeri


Ei, mitte päris :D
Line-out ei tähenda tegelikult kõlarite väljundeid vaid hoopiski preamplified line-out ehk eelvõimendatud. See signaal on võimendite sisendiks mõeldud, sellega sa kõlareid tööle ei pane. JVC on ehitatud 4x50w kanaliga, millest saadki 4 kõlarit mängima panna, igaüks 50 vatti. Supakas sai sealt eraldi line out, mis läks supaka võimendisse ja supaka võimust siis line-outi võimendatud heli (supaka võimu poolt) supakasse.
Sinu RNS-D makis on vaid 2 20-vatist helikanalit, mitte 4 50-vatist. See tähendab, et kaks nõrgemat kõlarit saad sa tõepoolest mängima endal panna, väljundvõimsus max 20 vatti kanalisse. Kui sa tahad, et rohkem kõlareid mängiks, siis pead võtma Line-Out juurest vastavad signaalid (kas siis taga-parem, taga-vasak, ees-vasak, ees-parem) ning söötma nad kõigepealt võimendisse. Kas sa otsid kuskilt originaalvõimendi ning teed juhtmed ise (jama variant) või ostad nt 4 kanaliga tavalise võimendi.

Normaalne variant oleks see, et sa sebid 4 kanaliga autovõimendi. Sinna paned RNS-ist tulevad line-outid sisendiks. Välja läheb 4 kõlarit, mida see kõik toidab. Ja kui soovi on siis sellel autovõimendil võiks olla omakorda preamplified line-out, mis läheb siis subwooferi võimendisse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CrS
huviline



Registreerunud 10.12.15
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: Hitlers Rache

postitati 23.12.15 17:48 Tsiteeri


Selge, siis peab võimu sebima hakkama :)
Kas siis originaalis audil omal polegi mingit võimu subaka ja tagumiste jaoks?

Mille jaoks mul selline punane socket veel eraldi kõlarite ja power socketiga on?
Kui ma nüüd ei eksi, siis ehk seal ongi mingi a.la 4-5 juhet sees, Pin'e on oma 10 vist, kuid kusagile see ei istu ja netist piltti ka ei leia hetkel ei näidata mida ma mõtlen!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 23.12.15 20:40 Tsiteeri


Kui huvi, siis mul C5-e BOSE võimendi müügis. Saaksid praeguse lihtsalt välja vahetada, peaksid vedama ainult esimeste kõlarite pre-amplified signaali makist võimendisse ja sealt eesmiste kõlariteni.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
CrS
huviline



Registreerunud 10.12.15
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: Hitlers Rache

postitati 23.12.15 20:46 Tsiteeri


Soov oleks, aga alles peale jõule :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 24.12.15 10:28 Tsiteeri


Originaalis mingi võimendi peaks olema, sedaanil pagassis paremal, katte taga. Supaka korpuses kuskil kui õigesti mäletan, või seal juures. Selles mõttes, et audi makkidel peale 2x20W võimenduse ei ole C5 keredel, kuid mängima peab ju vähemasti 6 kõlarit.

Ostes BOSE võimu siis teoorias peaksid ka kõik kõlarid ostma bose omad, isegi mid-range filler, mis on ees armatuuri sees keskel (kui pole siis vaja teist armatuuri selle väljalõike ja kattega). Bose süsteem on ehitatud mängima kõikide oma elementidega, vahetades sealt midagi välja ei tööta asi nagu peaks ning heli jätab soovida. Mitte, et ma RIXi müümist rikkuda tahaks, kuid minu arvates on heli mõttes parem ja kokkuvõttes lihtsam aftermarket võim ning kõlarid paigaldada. + vajalik juhtmestik. Kui ette võtta kogu krempel, siis teha korralikult :D

Väga julgen soovitada Blaupunkt Blue magic komponente, 70 eur paar (woofer+tweeter, 2tk pakendis kumbagi). Mängivad tõsiselt head bassi (kastita kõlari kohta auto oludes) kui normaalne võimendi neid toidab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CrS
huviline



Registreerunud 10.12.15
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: Hitlers Rache

postitati 24.12.15 14:38 Tsiteeri


Selge, siis aftermarketi peale mu tulevik hetkel jääb :)
nagunii kavas jaanuaris ukse katted välja vahetada saab ka kohe kõlarid ja juhtmed ette võetud nng aftermarketi install.
Tänud abi eest :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rs156
Suletud konto



Registreerunud 24.03.15
Kasutaja on eemal


postitati 24.12.15 15:59 Tsiteeri


Edu projektiga. Kui on soov seda jäädvustada, siis foorumlased on kindlasti pildiseeriast ja/või kommentaaridest huvitatud, kuidas läks ning kuidas jäi :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
CrS
huviline



Registreerunud 10.12.15
Asukoht: Soome
Kasutaja on eemal

Auto: Hitlers Rache

postitati 24.12.15 19:49 Tsiteeri


Ka see oli plaanis teha, oma teema kuhu auto areng jäädvustada, kuid see jääb ka alles uude aasta :D Olen pikalt hoogu võtnud, mul viimane Audi suht värskelt hetkel veel käes ning kui saan kõik naha tykid tellitud, lõigatud, õmmeldud ning vajalikud juhtmed soetatud, siis kindlasti teen ka teema selle kohta :)

Edit: tehtud :D suht igav on mu Teema :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 32.0% - SQL: 68.0%]