Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi A4 3.0 TDI Quattro (2005-2006) - mida kontrollida/millele tähelepanu pöörata enne ostmist ??? (Vastuseid: 32 | Vaatamisi: 5886)
Kaiii1
huviline



Registreerunud 02.02.14
Kasutaja on eemal


postitati 02.02.14 19:09 Tsiteeri
Audi A4 3.0 TDI Quattro (2005-2006) - mida kontrollida/millele tähelepanu pöörata enne ostmist ???



Pm küsimus on juba pealkirjas olemas.
Olles ise autode alal võhik, mõtlesin et tulen ja uurin siin targemate käest, mis on antud mudeli head ja vead. Millised on võimalikud üllatused ja millele enne auto ostu tähelepanu peaksin pöörama ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Leopold661
huviline



Registreerunud 17.11.04
Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal


postitati 02.02.14 19:19 Tsiteeri


Kui ise asja ei jaga võta keegi pädev kaasa või vii kuhugi kontrolli.
Lugemist leiad foormumist küll: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=52520


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 02.02.14 19:32 Tsiteeri


Seal on palju, mida vaadata ja uurida, seega ära parem üritagi ise sellega hakkama saada. Pead kas kellegi appi paluma või pea ees tundmatusse hüppama.
Leia korralik (väga raske ülesanne) ja sõida muretult.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
madvello
huviline



Registreerunud 27.08.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 09:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kaiii1
Pm küsimus on juba pealkirjas olemas.
Olles ise autode alal võhik, mõtlesin et tulen ja uurin siin targemate käest, mis on antud mudeli head ja vead. Millised on võimalikud üllatused ja millele enne auto ostu tähelepanu peaksin pöörama ?


TDI puhul mängib rolli ka aastane läbisõit ehk kui sa sõidad vähe, siis nende diisli muredega (foorumis nendest juttu) tegelemine ei too kuskilt säästu. 3.0TDI ainuke pluss on korralik dünaamika, kütusesääst on minimaalne, eriti kui linnas sõida rohkem.
Ehk kirjelda, mille jaoks sa seda autot plaani kõige rohkem kasutada (linnas, pikad maantee sõidud jne) ja küll inimesed oskavad sulle siis ka rohkem nõu jagada. Foorumis otsides leiab 3.0TDI kohta väga palju infot, arvamusi selle mootori kohta on ka seinast seina. Kui sul on mõni kindel auto valitud, siis lingi põhjal osatakse teinekord päris palju huvitavaid asju välja tuua.
3.0TDI ahvatleb oma näitajatega, kuid 2005-2006a diislid kõik minimaalselt 300-400tuh+ sõitnud (näidiku järgi kindlasti oluliselt vähem) ehk remondisummadega tuleb kindlasti arvestada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.14 09:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madvello
TDI puhul mängib rolli ka aastane läbisõit ehk kui sa sõidad vähe, siis nende diisli muredega (foorumis nendest juttu) tegelemine ei too kuskilt säästu. 3.0TDI ainuke pluss on korralik dünaamika, kütusesääst on minimaalne, eriti kui linnas sõida rohkem.
Ehk kirjelda, mille jaoks sa seda autot plaani kõige rohkem kasutada (linnas, pikad maantee sõidud jne) ja küll inimesed oskavad sulle siis ka rohkem nõu jagada. Foorumis otsides leiab 3.0TDI kohta väga palju infot, arvamusi selle mootori kohta on ka seinast seina. Kui sul on mõni kindel auto valitud, siis lingi põhjal osatakse teinekord päris palju huvitavaid asju välja tuua.
3.0TDI ahvatleb oma näitajatega, kuid 2005-2006a diislid kõik minimaalselt 300-400tuh+ sõitnud (näidiku järgi kindlasti oluliselt vähem) ehk remondisummadega tuleb kindlasti arvestada.

Kas mõni probleem on seotud ajaga, mitte läbisõiduga? Ma pole sellest diisli ja läbisõidu teemast kasutatud masina ostu puhul nagu päris aru saanud. Näiteks 20 vs 80 tuh km aastas. OK, kui algne ostuhind on kõrgem (no kasutaud masina puhul ei pruugi üldse olla, uued enamasti on), siis on ka pärast müügihind kõrgem, tõsi, proportsionaalselt on kõrgem, aga alus, millest proportsioon võetakse, väheneb, seega alles kuskilt läbisõidust alates on võrreldes bensukaga mõistlikum. Kui hinnaerinevust ostes pole, siis seda suure ls ja tasuvuse juttu ei saa nagu tõepähe võtta?


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 10:09 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=106736


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
madvello
huviline



Registreerunud 27.08.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 10:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: madvello
TDI puhul mängib rolli ka aastane läbisõit ehk kui sa sõidad vähe, siis nende diisli muredega (foorumis nendest juttu) tegelemine ei too kuskilt säästu. 3.0TDI ainuke pluss on korralik dünaamika, kütusesääst on minimaalne, eriti kui linnas sõida rohkem.
Ehk kirjelda, mille jaoks sa seda autot plaani kõige rohkem kasutada (linnas, pikad maantee sõidud jne) ja küll inimesed oskavad sulle siis ka rohkem nõu jagada. Foorumis otsides leiab 3.0TDI kohta väga palju infot, arvamusi selle mootori kohta on ka seinast seina. Kui sul on mõni kindel auto valitud, siis lingi põhjal osatakse teinekord päris palju huvitavaid asju välja tuua.
3.0TDI ahvatleb oma näitajatega, kuid 2005-2006a diislid kõik minimaalselt 300-400tuh+ sõitnud (näidiku järgi kindlasti oluliselt vähem) ehk remondisummadega tuleb kindlasti arvestada.

Kas mõni probleem on seotud ajaga, mitte läbisõiduga? Ma pole sellest diisli ja läbisõidu teemast kasutatud masina ostu puhul nagu päris aru saanud. Näiteks 20 vs 80 tuh km aastas. OK, kui algne ostuhind on kõrgem (no kasutaud masina puhul ei pruugi üldse olla, uued enamasti on), siis on ka pärast müügihind kõrgem, tõsi, proportsionaalselt on kõrgem, aga alus, millest proportsioon võetakse, väheneb, seega alles kuskilt läbisõidust alates on võrreldes bensukaga mõistlikum. Kui hinnaerinevust ostes pole, siis seda suure ls ja tasuvuse juttu ei saa nagu tõepähe võtta?


Minu mõte teema algatajale oli see, et TDI säästlikus ei pruugi tehnikat mittetundvale inimesele tulla lõpuks soodsam, kui bensukas (siin ka erandeid jälle). Kõik oskavad meil numbreid "paberil" vaadata, reaalsus on tihti midagi muud. Eks meil kõigil on oma arvamus. Lihtsalt remondiga tegelevad inimesed ei soovita diislit (mina ei tea ühtegi kahjuks), samas kõik inimesed tahavad diislit, kuna "paberil" paistab diisel väga soodne alati. Eks teatud vanusest see läbisõit ei ole enam määrav, samas ikkagi on hea teada ülalpidamiskulusid, mis diislitel on enamikul juhul alati kõrgemad.
Ma tean, et siin foorumis on 3.0TDI väga levinud, samas ei räägita siin kuskil kui palju, siis on enamikul nendel ka läbisõitu aastas vs kulud. Auto ostmine on alati emotsioon ning kõik muu jääb tihti tahaplaanile. Kui auto maksab 6-7k euri, siis mina isiklikult ei sooviks teostada kettide vahetust summas 2k eur ja kui see ära teha, siis kaua selle masinaga tuleb sõita, et see lõpuks tagasi teeniks? Diisel on ikkagi sääslikuks kulgemiseks mõeldud mootor.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 10:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madvello
Ma tean, et siin foorumis on 3.0TDI väga levinud, samas ei räägita siin kuskil kui palju, siis on enamikul nendel ka läbisõitu aastas vs kulud. Auto ostmine on alati emotsioon ning kõik muu jääb tihti tahaplaanile. Kui auto maksab 6-7k euri, siis mina isiklikult ei sooviks teostada kettide vahetust summas 2k eur ja kui see ära teha, siis kaua selle masinaga tuleb sõita, et see lõpuks tagasi teeniks? Diisel on ikkagi sääslikuks kulgemiseks mõeldud mootor.



Tsiteerin ennast teisest teemast:
A6 kohta.
Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
3.0 TDI 2007 171kW kulud siis järgmised:
Esimene õlivahetus, filtrid(õhk, kütus, õli ja salong), sildade reguleerimine(ostuhetkel veits paigast ära) - ca 300€
Talverehvid + replica veljed talveks 225/50 R17 - Good year Ultragrip Ice Arctic 167€ tk + ca 80€ tk velgede pealt ehk ümmarguselt ca 1000€
Jahutusventilaatori relee ja tagumine aknapesuvedeliku voolik ja tagumise kojamehe mootor - Esimesed kaks tasuta tagasikutsumise korras(vajalik pmst igale C6 Avantile), mootor koos vahetusega 150€
Teine hooldus ca nädal tagasi - Pidurikettad ja klotsid, EGR-i puhastus, Veovõlliots(kumm katki ja liiva täis), õli ja filtrid(salong, õhk, õli ja kütus), esimestele logaritele kadunud tüüblid tagasi, diagnostika(profülaktika mõttes) - 790€

Kulutused tehtud ca 16000km jooksul. Läbisõit perioodi alguses 169000km ja viimasele hooldusele minnes oli 184000km.
Pärast teist hooldust öeldi, et kõik on korras ja pole enam midagi teha
Tsitaat:



Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 10:48 Tsiteeri


Lisaks vahetasin enne müüki ära sisselaske kolded, mis läks koos tööga 1000€, see oli sellepärast, et seal olevad klappide juhtmehhanism läks läbi. Samas võimalik need 300€ eest eemaldada. Mõlemal juhul on pärast töid järgmised mitu aastat mureta.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Leopold661
huviline



Registreerunud 17.11.04
Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 11:03 Tsiteeri


Minuarust kui tahad ulme öko autot,siis ilmselgelt 3.0tdi ei ole ju see.
Lihtsalt võrreldes sama suure bensiini mootoriga on ta ökom.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.14 12:38 Tsiteeri


KuldarA, kui kaua (mitu km) sa c6 a6-te omasid?


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 12:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
KuldarA, kui kaua (mitu km) sa c6 a6-te omasid?



2005a ca 1kuu ja 5000km, 2007a 8-9kuud ja 20000km.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 03.02.14 13:28 Tsiteeri


Omasin 6a.165kw. kolmeliitrist A6t. ja rahuliku südamega võin öelda, et selle ajaga olid selle auto kõik kulud kokku 30000k. euri, plus küte, plus liising.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Leopold661
huviline



Registreerunud 17.11.04
Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 14:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vedru
Omasin 6a.165kw. kolmeliitrist A6t. ja rahuliku südamega võin öelda, et selle ajaga olid selle auto kõik kulud kokku 30000k. euri, plus küte, plus liising.


400 euri igakuu remondi alla,pluss küte,liising?
Sama rahaeest oleks saanud ju esindusest täitsa uue liisida?

Kõik on võimalik aga arvan,et see on väga äärmuslik näide.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 03.02.14 14:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madvello
TDI puhul mängib rolli ka aastane läbisõit ehk kui sa sõidad vähe, siis nende diisli muredega (foorumis nendest juttu) tegelemine ei too kuskilt säästu.

Põhimõtteliselt su väide pole korrektne.
Sõidad palju, säästad rohkem. Sõidad vähe, säästad vähem. Igal juhul säästad. Point on selles, et kasutatud autot tuleb targalt ja värskelt osta.
Kui selle vastu eksitakse, siis tuleb lihtsalt maksta - lihtne. Tegelikult see bensuka siia teemasse toomine on OT. Inimene küsis 3.0 TDI kohta.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 03.02.14 14:54 Tsiteeri


Paraku oleneb kõik läbisõidust. Ise olnud omanik 2.5a 3.0tdi-l. Sõitnud olen taga 80 tkm ca. Töödest tehtud siis sillas mõned puksid. Täiesti kommi raha eest. Vb sada euri sinna läinud kokku. Siis 2x talve rehve ja ühed suve omad. Ostes olid uued suve omad all. Ca tuhat euri vast. Siis käigukasti õli vahetus hõbenooles. 400.- mälu järgi. Sisse laske kollektorid välja ja chip peale, täpset hinda ei mäleta, ütleme 300.- Tagumised piduriklotsid, kettad ja geneka remont kokku ca 210 euri flamenkos. Siis tagadiffri õli vahetus ja midagi seal lekkis mõlemalt poolt. Ca 150€ vist oli. Muid pisi töid ka vast paari saja eest ja õli ning filtri vahetusi muidugi iga 8-10 tkm järel. :) Viimane õlivahetus 97.50 € mälu järgi tartus. :)
Hetkel odomeetril siis 302 tkm. :)


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 03.02.14 15:00 Tsiteeri


Kui juba näidete toomiseks läks, siis mina olen oma 140kw A6-ga sõitnud sügisest saati 9000km, kuludeks on olnud liikluskindlustus (22eur kolm kuud) ja uus tagatuli 110eur, mis jamas. Korra olen vahetanud õhufiltri, mootoriõli ja muidugi kütus (kompu järgi 9000km; 40km/h.; 7,8l keskmine). Tegelik on umbes sama. Õli ja kütust ma kuludeks ei arvestaks, kuna need on nagunii, sõida millise autoga tahes. A4-ga on enam-vähem sama lugu, kuid see on suht vähe sõitnud eestis, kuna tütar kasutas. Mina ei tea, kust te sellised kulud saate.
Aa, ja veel tuli meelde, klaasipesuvedelik ja puldi patarei.:D


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.14 15:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Kui juba näidete toomiseks läks, siis mina olen oma 140kw A6-ga sõitnud sügisest saati 9000km, kuludeks on olnud liikluskindlustus (22eur kolm kuud) ja uus tagatuli 110eur, mis jamas. Korra olen vahetanud õhufiltri, mootoriõli ja muidugi kütus (kompu järgi 9000km; 40km/h.; 7,8l keskmine). Tegelik on umbes sama. Õli ja kütust ma kuludeks ei arvestaks, kuna need on nagunii, sõida millise autoga tahes. A4-ga on enam-vähem sama lugu, kuid see on suht vähe sõitnud eestis, kuna tütar kasutas. Mina ei tea, kust te sellised kulud saate.
Aa, ja veel tuli meelde, klaasipesuvedelik ja puldi patarei.:D

No see on nagu kütusekulu arvutamine kujul, kus paak tangitakse täis, sõidetakse 1km ja siis tangitakse uuesti täis ja siis tehakse järeldusi:P 9000km jooksul saad ainult paar korda tankida ja vastupidavuse kohta ei saa midagi öelda, räägime ikka siis, kui läbisõidud natukenegi suuremad on. Ma sõistin näiteks b6 a4-ga ca 100tuh km, b5-ga natuke vähem, ma arvan, et ma juba võin ühtteist nende masinate vastupidavusest rääkida, aga 9000km ja 20000km peab vast ka kõige halvema koostekvaliteediga masin lagunemata vastu, kui ostes asi korras on:) Tesisisõnu öeldes ei nõua autod ju raha mitte mingi kindel summa kuus, vaid aastate baasil saab teha tagasiarvutuse, palju oli summa kuus. Kui sul Jann läheb nüüd 9000 peal läbi mootor, pead vahetama, maksad 5000eur, siis ekstrapoleerid selle 90tuh km peale ja arvutad, et 90tuh km läbimiseks kulub selle masinaga 50tuh euri:) Vedru jutt on ajaliselt ainuke tõsiselt võetav, summad muidugi tunduvad ulme, aga mis teha.
EDIT: Mul tuttav sõitis 2004 c6 3,TDI q aut-ga 0-200tuh km, oli väga rahul, mootoriga 0 probleemi, kulus ainult klotse ja kere roostetas korralikult igalt poolt, aga see vist küttega garaazi viga. Vot see on tõsiselt võetav kogemus, kuigi jah, sellega pole enam eriti miskit peal hakata, 200tuh ja edasi masinad on nüüd saadaval sellest ajast, sealt edasi võib olla hoopis teine maailm see hooldamine.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.02.14 15:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
No see on nagu kütusekulu arvutamine kujul, kus paak tangitakse täis, sõidetakse 1km ja siis tangitakse uuesti täis ja siis tehakse järeldusi:P 9000km jooksul saad ainult paar korda tankida ja vastupidavuse kohta ei saa midagi öelda, räägime ikka siis, kui läbisõidud natukenegi suuremad on. Ma sõistin näiteks b6 a4-ga ca 100tuh km, b5-ga natuke vähem, ma arvan, et ma juba võin ühtteist nende masinate vastupidavusest rääkida, aga 9000km ja 20000km peab vast ka kõige halvema koostekvaliteediga masin lagunemata vastu, kui ostes asi korras on:) Tesisisõnu öeldes ei nõua autod ju raha mitte mingi kindel summa kuus, vaid aastate baasil saab teha tagasiarvutuse, palju oli summa kuus. Kui sul Jann läheb nüüd 9000 peal läbi mootor, pead vahetama, maksad 5000eur, siis ekstrapoleerid selle 90tuh km peale ja arvutad, et 90tuh km läbimiseks kulub selle masinaga 50tuh euri:) Vedru jutt on ajaliselt ainuke tõsiselt võetav, summad muidugi tunduvad ulme, aga mis teha.



9 paagitäiega saab minu arust väga pädeva pildi auto kütuse tarbimisest.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.14 15:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KuldarA
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
No see on nagu kütusekulu arvutamine kujul, kus paak tangitakse täis, sõidetakse 1km ja siis tangitakse uuesti täis ja siis tehakse järeldusi:P 9000km jooksul saad ainult paar korda tankida ja vastupidavuse kohta ei saa midagi öelda, räägime ikka siis, kui läbisõidud natukenegi suuremad on. Ma sõistin näiteks b6 a4-ga ca 100tuh km, b5-ga natuke vähem, ma arvan, et ma juba võin ühtteist nende masinate vastupidavusest rääkida, aga 9000km ja 20000km peab vast ka kõige halvema koostekvaliteediga masin lagunemata vastu, kui ostes asi korras on:) Tesisisõnu öeldes ei nõua autod ju raha mitte mingi kindel summa kuus, vaid aastate baasil saab teha tagasiarvutuse, palju oli summa kuus. Kui sul Jann läheb nüüd 9000 peal läbi mootor, pead vahetama, maksad 5000eur, siis ekstrapoleerid selle 90tuh km peale ja arvutad, et 90tuh km läbimiseks kulub selle masinaga 50tuh euri:) Vedru jutt on ajaliselt ainuke tõsiselt võetav, summad muidugi tunduvad ulme, aga mis teha.



9 paagitäiega saab minu arust väga pädeva pildi auto kütuse tarbimisest.

Ei, ei, üldse ei rääkinud sellest, näide oli ikka vastupidavuse kohta ja toodud analoog, et kütusekulu me ju nii ei hinda.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 03.02.14 15:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Kui juba näidete toomiseks läks, siis mina olen oma 140kw A6-ga sõitnud sügisest saati 9000km, kuludeks on olnud liikluskindlustus (22eur kolm kuud) ja uus tagatuli 110eur, mis jamas. Korra olen vahetanud õhufiltri, mootoriõli ja muidugi kütus (kompu järgi 9000km; 40km/h.; 7,8l keskmine). Tegelik on umbes sama. Õli ja kütust ma kuludeks ei arvestaks, kuna need on nagunii, sõida millise autoga tahes. A4-ga on enam-vähem sama lugu, kuid see on suht vähe sõitnud eestis, kuna tütar kasutas. Mina ei tea, kust te sellised kulud saate.
Aa, ja veel tuli meelde, klaasipesuvedelik ja puldi patarei.:D

No see on nagu kütusekulu arvutamine kujul, kus paak tangitakse täis, sõidetakse 1km ja siis tangitakse uuesti täis ja siis tehakse järeldusi:P 9000km jooksul saad ainult paar korda tankida ja vastupidavuse kohta ei saa midagi öelda, räägime ikka siis, kui läbisõidud natukenegi suuremad on. Ma sõistin näiteks b6 a4-ga ca 100tuh km, b5-ga natuke vähem, ma arvan, et ma juba võin ühtteist nende masinate vastupidavusest rääkida, aga 9000km ja 20000km peab vast ka kõige halvema koostekvaliteediga masin lagunemata vastu, kui ostes asi korras on:) Tesisisõnu öeldes ei nõua autod ju raha mitte mingi kindel summa kuus, vaid aastate baasil saab teha tagasiarvutuse, palju oli summa kuus. Kui sul Jann läheb nüüd 9000 peal läbi mootor, pead vahetama, maksad 5000eur, siis ekstrapoleerid selle 90tuh km peale ja arvutad, et 90tuh km läbimiseks kulub selle masinaga 50tuh euri:) Vedru jutt on ajaliselt ainuke tõsiselt võetav, summad muidugi tunduvad ulme, aga mis teha.
EDIT: Mul tuttav sõitis 2004 c6 3,TDI q aut-ga 0-200tuh km, oli väga rahul, mootoriga 0 probleemi, kulus ainult klotse ja kere roostetas korralikult igalt poolt, aga see vist küttega garaazi viga. Vot see on tõsiselt võetav kogemus, kuigi jah, sellega pole enam eriti miskit peal hakata, 200tuh ja edasi masinad on nüüd saadaval sellest ajast, sealt edasi võib olla hoopis teine maailm see hooldamine.


Lugupeetud klubikaaslane. Mul on C6 kerega masinaid olnud samapalju, kui Sul üldse autosid kokku, niiet arvan, et Sul pole mulle eriti midagi õpetada. ;)


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 03.02.14 15:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Lugupeetud klubikaaslane. Mul on C6 kerega masinaid olnud samapalju, kui Sul üldse autosid kokku, niiet arvan, et Sul pole mulle eriti midagi õpetada. ;)

Kas vastupidavuse hindamisel on oluline masinate arv või kilomeetrid. Kui kaua on sul c6 olnud, mitu km?
EDIT: Oponeeri ikka mõnele minu väitele, mitte ära anna selliseid üldsõnalisi mittemidagi ütlevaid "macho" vastuseid.


Ära kunagi lükka teist meest nurka, kust ainus väljapääs on üle su enda.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 03.02.14 16:54 Tsiteeri


Auto ostetakse 3-5 aastaks ja peaks neid kulusid ka selle koha pealt vaatama. Kui sõita 5 kuud ja uus võtta sõit miseks siis see on auto vahendus ja äri ning võib kulude poole arutamisel vigaseks osutuda. Palju detaile väsib auto küljes ajahamba tõttu, mitte üldse läbisõidu tõttu.
Kui võtta perioodiks min. 3 aastat siis on näitajad usutavasti teised. Vähemalt minu kogemustest tulenevalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 03.02.14 17:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Auto ostetakse 3-5 aastaks ja peaks neid kulusid ka selle koha pealt vaatama. Kui sõita 5 kuud ja uus võtta sõit miseks siis see on auto vahendus ja äri ning võib kulude poole arutamisel vigaseks osutuda. Palju detaile väsib auto küljes ajahamba tõttu, mitte üldse läbisõidu tõttu.
Kui võtta perioodiks min. 3 aastat siis on näitajad usutavasti teised. Vähemalt minu kogemustest tulenevalt.


Eks igaüks tegutseb, nagu õigeks peab. Ma ei näe küll ühtegi põhjust, miks ühe autoga niikaua sõitma peaks. (Peale liisinguorjuse muidugi).


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 03.02.14 17:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Lugupeetud klubikaaslane. Mul on C6 kerega masinaid olnud samapalju, kui Sul üldse autosid kokku, niiet arvan, et Sul pole mulle eriti midagi õpetada. ;)

Kas vastupidavuse hindamisel on oluline masinate arv või kilomeetrid. Kui kaua on sul c6 olnud, mitu km?
EDIT: Oponeeri ikka mõnele minu väitele, mitte ära anna selliseid üldsõnalisi mittemidagi ütlevaid "macho" vastuseid.


Piisavalt kaua ja piisavalt kilomeetreid. Aga sul?


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 44.8% - SQL: 55.2%]