Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Targemad inimesed, pakkuge nõu | Audi A4 1.8T (2001) (Vastuseid: 38 | Vaatamisi: 3973)
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.09.11 16:06 Tsiteeri
Targemad inimesed, pakkuge nõu | Audi A4 1.8T (2001)



On plaanis soetada siis seda isendit endale http://www.auto24.ee/used/906349. Hetkel olen 17, sünnipäev u. 2 kuu pärast ja siis hakkan ka asju ajama alles põhjalikumalt, aga sooviks siiski teada, kas see oleks mõistlik esimene auto. Muretsema paneb veidi asjaolu, et ei tea täpsemalt paljut autodest ning sellest kuidas peaks käituma.
Olen kuulnud soovitusi, et enne ostutehingu sõlmimist lasta oma poolt üle vaadata auto, aga ei tea kus seda oleks mõistlik teha ja mida täpselt paluda vaadata. Lisaks hirmutab mind ka veidi see, et odomeetri näit puudub ning pole õrna aimugi kuidas hinnata mootori seisu jms. kui lähen vaatama autot lähemalt ja sõitma sellega.
Põhiline asi, mida teada sooviks targematelt foorumi külastajatelt on see kas esimesel vaatlusel kapoti alla vms tundub auto olevat see mis kirjas on (olen lugenud postitusi, kus väidetava R5 turboga mootorilt on öeldud et tegemist on tegelikult R4 vabalthingava ja vähem võimsaga :D)

Ootan nõuaandeid, tahaks tõesti tõsisemalt sellega tegelema hakata, kuid puudub korralik tegutsemisplaan ja ei taha, et esimene kogemus oma autoga oleks valuline ja halb. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 26.09.11 16:24 Tsiteeri


Hästi palju aitab kaasa kui märgid ära oma asukoha profiili. ;) Siis teab edasi soovitada kohta, kus lasta auto üle vaadata. Kui ülevaatusel selgub, et mootor ja muud sõlmed on korras, siis pole ju erilist vahet palju seal ees on? Müüalt võid ju küsida ka VIN koodi ja sellega Revalist järelpäringu teha. :)

EDIT: Mõtle endale välja ka, mida sa autost tahad, kui palju sa sõitma hakkad jne. Kas on huvi ise autot remontida või käid pigem teeninduses.


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 26.09.11 16:34 Tsiteeri


Muutsin profiili ära, tänan soovituse eest :), muidu seal lehel on ka VIN kood olemas õnneks. Autost tahaks mugavat transpordivahendit, aga ka kiiret vajadusel. Tulevikus oleks huvi chip tuning lasta teha autole, kuna mulle mainiti, et sellel konkreetsel mootoril annab see jõudu korralikult juurde. Loomulikult oleks plaanis ka ise katsetada ja remontida autot, kuid hetkel oskus ja korralik arusaam autode osadest logiseb. Muidu rahalisi vahendeid teatud piirini on, et täiustada ja parandada autot, kuid ei soovi esimene aasta autoga kulutada teenindusest teenindusse ronides igasugusi autoga seotud üllatusi parandamas :D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.09.11 21:35 Tsiteeri


Tsitaat:
aga kas mõni tallinlane oskab öelda kuhu esindusse peaks viima selle auto kontrolli? ja mida täpsemalt lasta kontrollida?

Aga kas mõni tallinlane oskab öelda, kuhu esindusse peaks viima selle auto kontrolli? Ja mida täpsemalt lasta kontrollida?


***
Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 28.09.11 06:28 Tsiteeri


Esimeseks autoks väga hea auto. Paljud siisne foorumi kasutajad on alustanud ikka väga jubedate räimedega, mille juurde kuulus iganädalane remont sama loomulikult kui tankimine. Mis muidugi ei tähenda, et võimalusel ei peaks ostma korralikku autot. Pildi järgi väga ilus auto. Mootor ka igati hea valik, rahulikult sõidul öko, vajadusel päris kiire.
Antud mudeliga üldiselt palju probleeme ei ole, aga et vältida halbu üllatusi, siis lase kontrollida kas Audi margiesinduses audi.ee v siis Flamenko. Ja lihtsalt ütlegi, et plaanid seda autot osta, kuid soovid kindel olla, mida see auto endast kujutab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 28.09.11 06:40 Tsiteeri


See 110kw selle masina peal nüüd vajadusel päris kiire ei ole ikka küll, aga alati võimalus chippida:P Aga muidu näeb (liiga) kena välja sellise hinna kohta, paraku salongist vähe pilte, ei tea, kas ka põhjusega? Mis muidu omanik ise telefonis räägib? Tasub kindlasti esmalt temalt küsida, seejärel otsustada, kas on mõtet kuskile kontrolli minna või uurida järgmisi. Huvitav ka muidugi see, et 2002 aasta pandud, aga reaalselt 06.2001, kuidagi imelik:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 28.09.11 07:15 Tsiteeri


Mine vaata, proovi sõita ja kui meeldib ja eelarve juba 17-aastaselt tõesti sellise hinnaga auto osta lubab, osta ära.

See, et müüja on auto enne pildistamist ära pesnud, ei tähenda, et kohe mingeid kahtlusi peaks fabritseerima hakkama. Lihtsalt meeldiv erand oskamatute autost lahti saada soovijate hordide seas.

Mina näen sisu ka hetkel pildilt suht piisavalt. Juhiistme põhi, pedaalid ja rool on näha ja nende järgi on võimalik ligikaudne hinnang anda küll.

Ma ei usu, et see auto kaua müügis püsib, seega soovitaks huvi korral kiirustada, 2 kuu pärast vaatad neid pilte juba huviliste või klubiliikmete autode sektsioonist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 28.09.11 07:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
See, et müüja on auto enne pildistamist ära pesnud, ei tähenda, et kohe mingeid kahtlusi peaks fabritseerima hakkama. Lihtsalt meeldiv erand oskamatute autost lahti saada soovijate hordide seas.

Oskaja autost lahti saaja on küll jah, fabritseerib aastaarve, mida pole, et otsingus ikka tema auto ka välja tuleks. See on selline salakaval nipp, ei tea, kus neid veel peidus on ma küsik selle peale? Aga üldiselt, kui auto põhimõtteliselt korras, siis väga hea ost.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 28.09.11 09:01 Tsiteeri


Eks sellest ole ka palju juttu olnud, et osta tasub siiski autot, mitte aastaarvu. Selle jaoks ongi ostueelne kontroll.
Ühtlasi jääb mulle segaseks, mis kuupäev on 06.2001? Kas esmane registreerimine v midagi muud? Minu 2 viimast autot on olnud teh. passis suurema aastaarvuga kui tehas seda mudelit üldse tootnud on. Lihtsalt esmane regamine on toimunud järgmise kalendriaasta sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 28.09.11 09:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Oskaja autost lahti saaja on küll jah, fabritseerib aastaarve, mida pole, et otsingus ikka tema auto ka välja tuleks.

Kuna 2001 toodeti/müüdi veel B5 ka, siis võib see vabalt mudeliaasta eristamiseks olla küll. Paljud panevad B6 otsides ehk otsingusse aastaarvuks 2002. Ma liigitaks seda pigem kergeks müügitrikiks kui pettuseks. Ostja kohus on ju niikuinii faktid enne üle kontrollida.

Tsitaat:
Algselt postitas: undu
Ühtlasi jääb mulle segaseks, mis kuupäev on 06.2001? Kas esmane registreerimine v midagi muud? Minu 2 viimast autot on olnud teh. passis suurema aastaarvuga kui tehas seda mudelit üldse tootnud on. Lihtsalt esmane regamine on toimunud järgmise kalendriaasta sees.

Nii passis kui auto24 kuulutustel on selle välja nimi "esmane registreerimine". Eelmisel aastal toodetud auto võib vabalt olla järgmisel aastal müüdud. Mõni müügisalongi auto koguni aasta hiljem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.09.11 14:43 Tsiteeri


Ilmselt pean võtma kaasa mõne targema sõbra ja käima vaatamas autot enne kui esindusse aja kinni panen. Igal juhul tunduski algul liiga hea, et tõsi olla. Tundub, et auto on väärt vähemalt kokku saamist omanikuga.
Aitäh vastuste eest. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.09.11 21:22 Tsiteeri
A4 2,5 TDI



Leidsin uue isendi auto24 lehel tuuseldes http://www.auto24.ee/used/823074.
Kuigi mulle auto välimus meeldib oluliselt vähem, meeldib mulle auto juures see, et see on diisel, võimsam ja ka ökonoomsem veidi. Kõige rohkem aga annab juurde autole nelivedu, kuna isiklikult meeldib rohkem taga- ja neljaveolised autod.
Igastahes, sellega seoses tekkisid ka mõned uued küsimused. Kas selle autoga seoses arvestama ka lisakuludega? (diiselmootori ülalpidamine ja kallimad sillajupid) Kas hind ei tundu kuidagi odav selle auto mudeli kohta? (VIN-kood puudub, seega registreeritud õnnetusi ei saa ka kontrollida)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 28.09.11 21:49 Tsiteeri


2.5 V6 diisel unusta kohe ära. Toksi otsingusse ja loe terviseks. See diisel ei ole ka teab mis ökonoomne.

Lisaks torkavad piltidelt kohe silma purunenud mootorikate, kadunud akukate, purunenud kindalaeka hoob, toonivahed kerel jne. Need tunnused ei viita just hoolsale omanikule ega korras autole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Big
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.03
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, Ford, Vaz

postitati 28.09.11 22:34 Tsiteeri


Samad sõnad, hooldada kordades kallim, kui 1.8T`d, just mootori osas. 4wd oleks muidugi elementaarne lisa, kui Audit vaatad, aga kindlasti mitte 2.5v6 tdi. Imelik juba mainida, aga see 2.5v6 tdi võtab 1.8T`st rohkem kütust. Chipid 1.8T ära ja on samad kilovatid ja väheneb kütusekulugi.

Ühesõnaga vali 4wd ja mootorite eelistus võiks säärases järjestuses olla, kui vastupidavust, ökonoomsust ja hoolduskulusid silmas pidada: 1.9tdi, 1.8T, 3.0 bensiin/3.0tdi...kusagil lõpus võiks olla ka 2.5v6tdi, mis on äsja remonditud.


Audi 100 c3 2.2 } Audi 100Q c3 2.1T } Audi 100 c4 2.8 aut. } Audi 80 b4 1.9TD } Audi 100 c4 2.8Q } Audi 100 c3 2.3 } Audi A4 b5 1.8 } Audi 100 c3 2.0 aut. } Audi A6 C5 1.8T aut. } Audi 100 c3 Avant 2.1 } typ81 Q } Audi 80 b2 TD } Audi 80 Competition Q } Audi 80 typ85 Coupe } Audi 90 typ85 2.0r5 } Audi Coupe b4 } Audi 90 quattro } Audi V8 } Audi A4 b6 1.9TDI } Audi 80 b3 2.0r4 101kw } Audi 100 C4 2.5tdi ...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 29.09.11 06:05 Tsiteeri


No hakkab jälle see nelikveo peale surumine pihta, ma ei saa aru.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 29.09.11 09:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
No hakkab jälle see nelikveo peale surumine pihta, ma ei saa aru.


Once you go black, you never go back. :P EI ole mõeldud kindlasti halvasti vaid olles ise samasugune Quattro eeliseid (nii suvel, kui talvel) mitte teadev inimene, mõtlesin ka mina, et misjaoks need Q mehed kõvatavad igal aastal foorumis. EI jäänud ka mina KUHUGI oma esiveolisega kinni talvel. Siis muidugi polnud selliseid talvesid ka nagu viimased on olnud. :) Usu mind inimesed annavad lihtsalt oma soovitused, kogemused edasi. Keegi ju ei müü oma autot hetkel talle, et suruks peale hirmasti. Aga tasub kaaluda.


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ülks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.04
Asukoht: Tartu/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5Tdi & Cabrio 2.8 & Chevrolet Astro AWD

postitati 29.09.11 18:16 Tsiteeri


Kui valikus on 1.8T ja 2,5 Tdi V6 siis ise valiks igatahes 1.8T. Jäävad ära igasugused V6 diisli kallid hooldused ja mured. Oleks valikus vanakooli R5 diisel hakkaks juba diislile ka mõtlema. :P


Mobiilse kümblustünni rent Tartus->
www.teemetünni.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 29.09.11 19:31 Tsiteeri


Okei, tänud vastuste eest. Oma lolli peaga oleks ilmselt eelistanudki 2,5 tdi'd. Eks ma pean natuke järele mõtlema, kas mul seda nelikvedu on nii väga esimesel autol vaja või ei ole. Loomulikult kui nüüd mõne nädala jooksul tuleks 1,8T quattro kuulutus auto24 oleks super aga kui ei tule siis on vähemalt teada, et see algne variant on kvaliteetne ja usaldusväärne mootor.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiin21
huviline



Registreerunud 17.10.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 29.09.11 19:51 Tsiteeri


Nelik võta kindlasti, kui müügis ei ole siis ära kohe pooleveolist nuhtlust ostma torma.Kindel valik ja lõbus talv:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 29.09.11 20:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kiin21
Nelik võta kindlasti, kui müügis ei ole siis ära kohe pooleveolist nuhtlust ostma torma.Kindel valik ja lõbus talv:P


Ei tasu ka mainimata jätta, et tasuta lõunaid ei ole olemas, ehk siis kui tahad, et ka tagarattad veavad: = suurem kütusekulu ja hoolduse/remondiraha (eeldame, et nii esiveoline kui Q on sama mootori, käigukasti, väljalaskeaasta ja läbisõiduga ning tehnilise seisukorraga). ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiin21
huviline



Registreerunud 17.10.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 29.09.11 20:16 Tsiteeri


Olen omanud kahte nelikveolist ja need kulud on väga pisised.See lõbu kaalub selle tugevalt üle;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 29.09.11 20:28 Tsiteeri


Kisub küll veidi teemast kõrvale, aga oleme ausad: kes tegelikult vajab neljaveolist, see ei osta omale sõiduautot, need lihtsalt on nii madalad, et kõrgus on palju olulisem kui vedamisvõimeliste rataste arv (jah, just nimelt vedamisvõimeliste rataste arv, sest 4-veoline oleks siis kui mõlemal sillal diffrilukud on, vastasel juhul igas olukorras kõik 4 ratast ei vea ja nelikveost võib vaid märga unenägu näha).;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rom
huviline



Registreerunud 28.05.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C6 3.0TFSI S-line

postitati 29.09.11 21:08 Tsiteeri


Nelikvedu 1,8T otsas on overkill. IMO pole seal seda powerit, et röömu tunda. Pooleveolisel pole hädakest kedagi, ökom ja pisut muretum.
Esimeseks autoks 1,8T on hea valik, kui ostes olulisi vigu ei tehta. Kui müüja valetab tootmis aastaga, siis see võib alles "lillekesed olla" valesi ja vassimist võib veelgi tulla. Tavaliselt müügiks üles pedereeritud autod tekitavad minus rohkem kahtlusi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 29.09.11 21:43 Tsiteeri


Kui te arvate, et nelikveo kasulikkus ning rõõm sellest väljendub vaid suure võimsusega, siis eksite rängalt. Ka 1.8 vabalthingav on nelikveolisena oluliselt asjalikum, kui esiveolisena. Esiveoline turbokas on veel eriti rõve ma kujutan ette - nii kui boost tuleb, kastreerib veojõukontroll vähegi libetamates tingimustes mineku ära. :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tkv
huviline



Registreerunud 26.09.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 29.09.11 21:47 Tsiteeri


No igal juhul sain vanematega rääkides aru, et Audit enne ei tule kui load käes, siis tulevad aga kohe jõulud nii et jaanuarini peab ootama.
See tähendab ka seda, et ilmselt kui see auto on tegelikult ka selline nagu kuulutuses näib, siis on mu must 1.8T ammu läinud juba nagu Black ka varem tõdes.
Eks siis 3 kuu pärast vaatab uuesti, äkki leiab samasuguse Quattro sel ajal juba ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 43.7% - SQL: 56.3%]