Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Tavalise rooli asendamine sportrooliga (Vastuseid: 9 | Vaatamisi: 2511)
margus
huviline

Avatar


Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 30.06.10 09:00 Tsiteeri
Tavalise rooli asendamine sportrooliga



Sooviks enda autole peale panna nn. Audi sportrooli(või S-rooli või kuidas iganes keegi nimetab). Kõik tundub lihtne ja loogiline kuni hetkeni, et sportroolil on kas midagi puudu või ongi teistsugune süsteem signaali puhul - tavalisel rooli on all mingisugune messingust rõngas, mis jookseb mööda roolisambal asuvat klemmi, kust läheb edasi signaali impulss. Sportroolil sellist "rõngas" küljes ei ole.

Küsimus - kas minu käes oleval roolil on see kuidagi kaduma läinud või peabki nii olema? Kui peabki, siis kuidas olete endal lahendanud signaali probleemi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 30.06.10 09:03 Tsiteeri


Kusjuures minul kontrolliti TÜV'i punktis signaali korrasolekut. Ennem arvasin, et see on lastele mängimiseks mõeldud :D


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kevadlilleke
klubiliige



Registreerunud 26.04.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe '95 85kW

postitati 30.06.10 09:33 Tsiteeri


Siin on näha sportrooli tagakülge. Vaskne klemm, mis nuudiaugu tagant/kõrvalt paistab, peaks olema signaali klemm. Ja rõngas peaks siis olema roolisamba küljes...


Noh? Päris kõva, mis? Onju?
Nojah, ainuke jama on selles, raisk, et, kuradi, kaua ei saa nii lasta - tõmbab... tõmbab aku tühjaks...
B4 http://images.spritmonitor.de/308015_5.png Coupe http://images.spritmonitor.de/739191_5.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margus
huviline

Avatar


Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 30.06.10 16:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kevadlilleke
Siin on näha sportrooli tagakülge. Vaskne klemm, mis nuudiaugu tagant/kõrvalt paistab, peaks olema signaali klemm. Ja rõngas peaks siis olema roolisamba küljes...


Just just selline näeb ka minu rool välja, kuid roolisambal ei ole rõngast. Originaalroolil(koos airbagiga) on see rõngas ka rooli küljes :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ööbic
huviline



Registreerunud 17.06.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel Audita

postitati 30.06.10 16:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Kusjuures minul kontrolliti TÜV'i punktis signaali korrasolekut. Ennem arvasin, et see on lastele mängimiseks mõeldud :D


Kusjuures mulle täna öeldi,et kaks aastat oled läbi saand. Ja kui järgmine aasta tuled sportrooliga siis läbi ei saa ja lähed kordusülevaatusele.

Ja oli mingi jutt,et signaali ei tohigi niisama törtsutada,ehmatad memmed ära. Aga ülevaatusel kontrollitakse. Võta siis kinni.

Ehk siis küsimus selline,et kuidas n.ö. legaliseerida sportrool. Et ei tekiks küsimusi nii politseil kui ka tehnomeestel.
Kusagilt jäi kõrvu jälle,et peab olema erialase töömehe paigaldatud ja töö tõendatud paberiga. Siis sellega vut vut ARKi, maksta riigilõiv ja kannavad sisse.
Või kellelgi omast kogemusest rääkida midagi või teab konkreetseid lahendusi,peale selle,et panna tavaline rool tagasi.


"Elu nagu hernes"
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
-kupu-
huviline

Avatar


Registreerunud 05.05.09
Asukoht: elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 2.5tdi quattro

postitati 30.06.10 17:15 Tsiteeri


See ju audi originaal rool kuidas siis teised autod läbi saavad? :D
Pasun pane mingi nupu alla tõõle armatuuri ja olemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 30.06.10 17:21 Tsiteeri


Mõistlik on järgmine aasta ülevaatuse kohta vahetada :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 01.07.10 10:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: margus
Sooviks enda autole peale panna nn. Audi sportrooli(või S-rooli või kuidas iganes keegi nimetab). Kõik tundub lihtne ja loogiline kuni hetkeni, et sportroolil on kas midagi puudu või ongi teistsugune süsteem signaali puhul - tavalisel rooli on all mingisugune messingust rõngas, mis jookseb mööda roolisambal asuvat klemmi, kust läheb edasi signaali impulss. Sportroolil sellist "rõngas" küljes ei ole.

Küsimus - kas minu käes oleval roolil on see kuidagi kaduma läinud või peabki nii olema? Kui peabki, siis kuidas olete endal lahendanud signaali probleemi?

Sul seal pigem see vahe, et ilmselt on auto väljalaskeaastaks 1994 ja sel ajal pandi B4-le seda 4 kodaraga airbagiga rooli, mille taguosa pole enam täpselt selline, nagu ilma airbagita 4 kodaraga roolil ja sellel 3 kodaraga S2/urS4 (ja ilma märgita ka paljud tavalised B3/B4/C3/C4-100-d) roolil. Signaal on tal kontaktrõngaga ja airbag lintkaabliga. 1995 hakati B4-le juba seda S6 pealt tuttavat airbagiga sportrooli pakkuma, millel on signaal ka juba lintkaabliga. Ma olen mõned pildid ka kunagi teinud:

1994 4 kodaraga airbagiga rool vs 1995-1997 3 kodaraga sportrool. 375 mm läbimõõduga mõlemad.

Audi vahetükiga 360 mm Nardi sportrool, mis mul p'n'p 1992 B4 peale läks. Vanem orig. sportrool ja ka muud vanemad ilma airbagita on sarnased. Need on ka kõik 375 mm läbimõõduga. Vaid esimese põlvkonna (ur-quattro, B2-d, mõned B3-d) orig. sportrool on reaalselt muudest orig. roolidest väiksem. Pole hetkel läbimõõt täpselt meeles ega ka rooli peos, aga pakun, et ka kuskil 360 mm kandis. Kõikide orig. roolide kinnitus on pöia suhtes ekstsentriline.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margus
huviline

Avatar


Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 01.07.10 12:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: margus
Sooviks enda autole peale panna nn. Audi sportrooli(või S-rooli või kuidas iganes keegi nimetab). Kõik tundub lihtne ja loogiline kuni hetkeni, et sportroolil on kas midagi puudu või ongi teistsugune süsteem signaali puhul - tavalisel rooli on all mingisugune messingust rõngas, mis jookseb mööda roolisambal asuvat klemmi, kust läheb edasi signaali impulss. Sportroolil sellist "rõngas" küljes ei ole.

Küsimus - kas minu käes oleval roolil on see kuidagi kaduma läinud või peabki nii olema? Kui peabki, siis kuidas olete endal lahendanud signaali probleemi?

Sul seal pigem see vahe, et ilmselt on auto väljalaskeaastaks 1994 ja sel ajal pandi B4-le seda 4 kodaraga airbagiga rooli, mille taguosa pole enam täpselt selline, nagu ilma airbagita 4 kodaraga roolil ja sellel 3 kodaraga S2/urS4 (ja ilma märgita ka paljud tavalised B3/B4/C3/C4-100-d) roolil. Signaal on tal kontaktrõngaga ja airbag lintkaabliga. 1995 hakati B4-le juba seda S6 pealt tuttavat airbagiga sportrooli pakkuma, millel on signaal ka juba lintkaabliga. Ma olen mõned pildid ka kunagi teinud:

1994 4 kodaraga airbagiga rool vs 1995-1997 3 kodaraga sportrool. 375 mm läbimõõduga mõlemad.

Audi vahetükiga 360 mm Nardi sportrool, mis mul p'n'p 1992 B4 peale läks. Vanem orig. sportrool ja ka muud vanemad ilma airbagita on sarnased. Need on ka kõik 375 mm läbimõõduga. Vaid esimese põlvkonna (ur-quattro, B2-d, mõned B3-d) orig. sportrool on reaalselt muudest orig. roolidest väiksem. Pole hetkel läbimõõt täpselt meeles ega ka rooli peos, aga pakun, et ka kuskil 360 mm kandis. Kõikide orig. roolide kinnitus on pöia suhtes ekstsentriline.


Hea info - tänan!
Auto on tõesti -94. aasta väljalase. Kas on nüüd ka "lihtsat" lahendust saada just mul olemasolev rool külge? Ei ole roole kohe käepärast võtta, et ümberehitust mõelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 01.07.10 12:52 Tsiteeri


Ma arvan, et roolisambapoolse osa pead ära vahetama, et sinna rõngas tekiks. Võimalik, et koos lülitikangidega. Romulates peaks neid vanemaid B4-sid lademetes olema. :)

Airbag'i veakoodi vastu aitab ~2-oomine 5W takisti. Selle võid vabalt koos vastava ülejääva juhtmega kuskile sinna roolisamba plastkatete alla kaablivitsaga kinni tõmmata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 39.5% - SQL: 60.5%]