Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: A4 B5 ukselinkide läigestamine (Vastuseid: 6 | Vaatamisi: 4633)
Esthet-x
huviline



Registreerunud 09.05.04
Asukoht: Saue
Kasutaja on eemal

Auto: C5

postitati 13.04.08 20:17 Tsiteeri
A4 B5 ukselinkide läigestamine



Et siis hakkas tüütavaks juba muutuma, et juba teisel B5 facelift kerega järjest üks ja sama probleem. Nimelt hakkab ukselinkidelt, mis alumiinumist, värv maha tulema ja seejärel oksüdeeruma. Lisaks muidugi ka tagaluugi numbripealne osa, mis tegelikult isegi suurem probleem, kui lingid. Mina lahendasin siis asja selliselt:

Esiteks eemaldasin nii lingid kui ka numbripealse osa autolt.Ukselinkide all mõtlen tegelikult linkide katteid, mis kinnituvad ülejäänud lingi külge alt 2 nagaga. Nagadele peenikesed kruvikeerajad mõlemale poole vahele ja ongi kate käes. Tagaluugi numbripealse osa kätte saamiseks tuleb luugi polster eemaldada ja seejärel peaks näha olema kahte polti, mis tuleks lahti keer
ata ning lisaks luugilukk ka lahti keerata. Lisaks tuleb lahti võtta pistikud, mis eemaldatava detaili külge lähevad.Kui asjad olid küljest, läks lihvimiseks.

Kõigepealt läksin 160-se liivapaberiga asjadele kallale :), kuni värv koos krundiga oli kadunud ja ehe alumiinium vaatas vastu. Seejärel läks 240-ne paber, siis 400, peale seda 800 ja lõpuks 1500. Peale seda läikisid detailid üsna hästi juba, aga kerged kriimud olid sees. Sellele leidsin lahenduse poleerpadjaga, mis lõi kerge vaevaga detailid korralikult läikima ja kriimud olid kadunud.

Nüüd oleks vaja detailid üle lakkida, kuid seoses sellega sooviks nõu, mis lakki haljale alumiiniumile peale lasta. Head ideed on oodatud, sest numbrivalgustuseta ja ukselinkideta veidi jama liigelda :) Asjad iseenesest jäid väga ilusad koos nikkel katusereelingutega ja klaasiümbristega.

Loodan, et keegi sai siit idee, kuid mainin ette ära, et ukselinkide selline töötlemine on üsna tülikas, kuna detailid üsna väikesed.

Edit: teen mõned pildid ka, kui jupid lakitud ja auto küljes :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Esthet-x
huviline



Registreerunud 09.05.04
Asukoht: Saue
Kasutaja on eemal

Auto: C5

postitati 21.04.08 14:17 Tsiteeri


http://www.zone.ee/melodija/Pilt019.jpg
http://www.zone.ee/melodija/Pilt017.jpg

Pildi kvaliteet jätab kõvasti soovida, kuna tehtud odava otsa telefoniga. Muidu ise olen rahul tulemusega ja soovitan teistelegi, kel sama probleem :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Harry_R
huviline



Registreerunud 07.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 21.04.08 17:23 Tsiteeri


eks see oleneb ikka auto värvist ka,mis autole seda teha.Hõbedasel see ehk nii silma ei hakka,aga mina enda sinisel sellist asja küll ei teeks.Isiklikult endale meeldib just nii,et mida vähem kroomi seda parem.Jummel tänatud,et katusereelingud mustad on :P
Aga kõigil on erinevad maitsed.


Audi 90 typ85 2.0 --> Audi coupe typ89 2.3 --> Audi A4 avant B5 2.4 V6 --> Audi 90 typ85 2.0 --> Audi A4 avant B5 1.8TQ --> Audi A4 avant B8 2.0 TDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 21.04.08 17:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Harry R
eks see oleneb ikka auto värvist ka,mis autole seda teha.Hõbedasel see ehk nii silma ei hakka,aga mina enda sinisel sellist asja küll ei teeks.Isiklikult endale meeldib just nii,et mida vähem kroomi seda parem.Jummel tänatud,et katusereelingud mustad on :P
Aga kõigil on erinevad maitsed.


Maitsete suhtes on sul õigus, aga kui sul aknaraamid on juba kroomiga (mitte mustad), siis sobiks ju katusereelingud samuti. Mul endal on suhteliselt tumedal autol hõbedased näiteks ainult radiaatorivõre rant ja originaalveljed. Olen küll mõelnud seitsme kodaraga mustade 16 tolli velgede (Saksast) ja ka kenama originaal RS4 võre (Venemaalt) peale juba ........ nii öelda minimaal ehk ökotuuning ;-)


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 21.04.08 19:10 Tsiteeri


Eks ta maitse asi ole.
Minul katuse reelingud läikivad mustal autol ja aknaraamid ka.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Harry_R
huviline



Registreerunud 07.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 21.04.08 19:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Tsitaat:
Algselt postitas: Harry R
eks see oleneb ikka auto värvist ka,mis autole seda teha.Hõbedasel see ehk nii silma ei hakka,aga mina enda sinisel sellist asja küll ei teeks.Isiklikult endale meeldib just nii,et mida vähem kroomi seda parem.Jummel tänatud,et katusereelingud mustad on :P
Aga kõigil on erinevad maitsed.


Maitsete suhtes on sul õigus, aga kui sul aknaraamid on juba kroomiga (mitte mustad), siis sobiks ju katusereelingud samuti. Mul endal on suhteliselt tumedal autol hõbedased näiteks ainult radiaatorivõre rant ja originaalveljed. Olen küll mõelnud seitsme kodaraga mustade 16 tolli velgede (Saksast) ja ka kenama originaal RS4 võre (Venemaalt) peale juba ........ nii öelda minimaal ehk ökotuuning ;-)


aknaraamide kroom kusjuures ei häirigi,aga iluvõre raam võiks küll must olla.Kroom reelingud ei meeldi üldse.Sama on ka S mudelite peeglitega....paljud tahavad enda tavalisele Audile kroomitud peeglikatteid,aga ma vahetaks (kui oleks) essilgi kere värvi.Äkki olen imelik,aga kroom ei lähe peale lihtsalt.
Ja samas must või tume velg mulle ei meeldi :P,velg võiks olla hõbedane.
Aga nagu juba mainisin,kõigil on erinev maitse ;)


Audi 90 typ85 2.0 --> Audi coupe typ89 2.3 --> Audi A4 avant B5 2.4 V6 --> Audi 90 typ85 2.0 --> Audi A4 avant B5 1.8TQ --> Audi A4 avant B8 2.0 TDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 01.09.08 07:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Esthet-x
Esiteks eemaldasin nii lingid kui ka numbripealse osa autolt.Ukselinkide all mõtlen tegelikult linkide katteid, mis kinnituvad ülejäänud lingi külge alt 2 nagaga. Nagadele peenikesed kruvikeerajad mõlemale poole vahele ja ongi kate käes. Tagaluugi numbripealse osa kätte saamiseks tuleb luugi polster eemaldada ja seejärel peaks näha olema kahte polti, mis tuleks lahti keer
ata ning lisaks luugilukk ka lahti keerata. Lisaks tuleb lahti võtta pistikud, mis eemaldatava detaili külge lähevad.Kui asjad olid küljest, läks lihvimiseks.
Edit: teen mõned pildid ka, kui jupid lakitud ja auto küljes :)


Lisaks siia niipalju, et saab tõesti ka "kruvikeerja vahele" või "kuvalda" meetodil linkide katted ära.
Tegelikult käib nii, et ukselink kergelt üles kergitada ja siis on näha ukselingile kinnituva metallkatte taga sellist ca 5 cm pikkust kõrgemat soont, selle sees jookseb plastmassist liistakas/tapp. Kui nüüd hoida linki kergitatud asendis ja võtta pisut kõver 1.5-2 mm läbimõõduga traat, siis on võimalik see tapp sealt soone alt välja lükata. Ei ole oluline kummalt poolt lükata- põhimõtteliselt liigub mõlemale poole edasi-tagasi.

Ise sai lingikatted koos tagaluugi numbripealsega värvimisse viidud.


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 67.5% - SQL: 32.5%]