Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Millised pirnid ma ostma peaks lähi ja kaugtuledele? (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 2275)
valgeavve
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.19
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A5

postitati 18.10.20 21:02 Tsiteeri
Millised pirnid ma ostma peaks lähi ja kaugtuledele?



Ma avastasin, et mu auto (A5; 2008) tuled on kohutavalt kehvad. Millised pirnid ma peaks poest ostma?

Raamat ütleb, et kaugtuli on 55W H15 ja lähituled 55W H7.. aga valik on ikka väga väga suur. Kas ehk keegi viitsib/oskab panna mulle hea pirni lingi :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Typhome
klubiliige



Registreerunud 12.12.13
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant quattro 2.0TDI 125kW '10

postitati 18.10.20 21:53 Tsiteeri


H7 näiteks Osram Night Breaker Laser

https://www.osram.com/ecat/NIGHT%20BREAKER%20LASER-Halogen%20headlight%20lamps-Car%20lighting-Automotive/com/en/GPS01_3043435/PP_EUR OPE_Europe_eCat/

Miinus on see, et kuna need on sul lähituledes, siis need võivad minna rutem läbi, aga valgustavad teed hästi.

... või Philips X-treme Vision

https://www.philips.co.uk/c-p/37170328/x-tremevision-car-headlight-bulb


H15 midagi paremat pole saada, võta suvaline.


Veakoodide lugemine/kustutamine, kodeerimine, lisade (de)aktiveerimine • Tartumaal/Tartus • Originaal Ross-Tech HEX-V2
Liitu Facebooki grupiga: Audi B8 fännklubiM: A4 B8 varuosadLae üles pilte siit kaudu ja postita foorumisse
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 19.10.20 05:05 Tsiteeri


Loe selle vana teema postitusi, kus kirjutasin, milles asi.
https://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=118811
Arvatavasti ainult lampide vahetus Sind oluliselt ei aita kahjuks. Hetkel on oluliselt rohkem võimalusi kui 8a. tagasi oli, kui see teema tuli.
Autol on ju luuptuled?


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 19.10.20 06:31 Tsiteeri


Kui tegemist on luuptuledega, siis suure tõenäousega on viga väsinud reflektorites (kõrbenud/matistunud) ja miski muu ei aita, kui uued tuled või taastamine (projektorite vahetus ja klaaside lihv+lakk). Taastamise osas julgeks soovitada Vexon auto OÜ'd. Enda auto tuled seal taastatud ja nüüd vist juba 2a möödas ja siiani on pimedas väga hea sõita.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
valgeavve
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.19
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A5

postitati 19.10.20 09:00 Tsiteeri


Ma ei oska küll kommenteerida mis tuled mul on. Aga tuhmid on nad küll. Ja suvisest Saaremaa tripist alates on kuidagi nagu tule sees tolm.

Vexon pole Tallinnas, ehk oskate soovitada kelle juurde tuledega pöörduda Tallinnas? Ja huvitav palju see maksab? 🤔 Uued tuled saab umbes 1000€-ga... 😱😱😱


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ott_S
klubiliige

Avatar


Registreerunud 15.08.06
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B9

postitati 19.10.20 11:50 Tsiteeri


Kui auto sama mis pildil, siis kas see pole üldse mitte xenon versioon?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
altzz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.02.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 2,0TFSI | Audi A6 c6 Avant 2,8FSI Q

postitati 19.10.20 13:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: valgeavve
Vexon pole Tallinnas, ehk oskate soovitada kelle juurde tuledega pöörduda Tallinnas?


http://www.retrofitparts.ee teeb analoogset asja Vexoniga võrreldes.


praegused http://images.spritmonitor.de/723331_5.png ja http://images.spritmonitor.de/680430_5.png ning endine http://images.spritmonitor.de/480080.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 19.10.20 17:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: valgeavve
Ma ei oska küll kommenteerida mis tuled mul on.

Juhul, kui selgub, et ikkagi xenonid, siis võib olla küll vabalt see, et lambid ise väsinud (xenon kaotab päris tugevalt valgusviljakust vananedes, erinevalt halogeenist, mis on kuni läbi põlemiseni suhteliselt sama).

Tsitaat:
Algselt postitas: valgeavve
Vexon pole Tallinnas, ehk oskate soovitada kelle juurde tuledega pöörduda Tallinnas? Ja huvitav palju see maksab?


Ega sellise teenuse pakkujaid (kes teeks seda professionaalselt ja omaks erinevate tuledega piisavalt kogemusi) ei olegi palju. Tean, et Vexon taastab "klaasid", mis tuleb kindlasti odavam, kui uued "klaasid" ja tõenäoliselt on taastatud "klaasid" vastupidavamad, kui originaalid/uued (kuna taastades kantakse peale paksem ja tugevam kiht lakki, kui tehasest). Hinnaklass sõltub tuledest (kas peab klaasi eest eemaldama, või saab tagant ligi ja millised uued projektorid lähevad jne) küll aga peaks hind tulema vähemalt poole soodsam.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
valgeavve
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.19
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A5

postitati 19.10.20 18:49 Tsiteeri


Sain hinnapakkumise ca 550€. Päris kallis. Ja lisaks peab autoga paariks päevaks hüvasti jätma. Mis on päris piinarikas, arvestades ilmastikku. Natuke juurde panna ja saan täitsa uued tuled...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Mustanq
klubiliige

Avatar


Registreerunud 10.10.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S7 (C7.5) 4.0TT

postitati 19.10.20 18:50 Tsiteeri


Ehk on lähemalt pilti tuledest? Kui tuli päikese tõttu kolletunud ja matistunud, siis valgust tuleb vähem läbi ka. Võimalik, et abi saad juba kergest poleerist või ülelakkimisest. Poleerimise või lakkimisega aitab sind ilmselt enamus värvitöökodasid.


Puidu tööstuslik viimistlus. Color It OÜ.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
valgeavve
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.19
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A5

postitati 20.10.20 10:54 Tsiteeri


https://www.auto24.ee/used/1512099

Vist on ikka xenonid. Nii ka vanas kuulutuses kirjas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 20.10.20 13:14 Tsiteeri


Tundub et xenonid, pirn D3S.
Kõige kehvemal juhul on klaasid matid/hallikad + projektorid on ära kõrbenud (peegelpinna asemel on nagu liivapaber ja sealt ei ole võimalik ka misiganes kalliste xenonitega normaalset valgust välja võluda).

Mina uusi tulesid ei ostaks.
Lihtsam on see aeg võtta ja lasta tuled korda teha ehk asendusauto kui autot igapäevaselt vaja, ning lasta projektorid välja vahetada + tuleklaasid poleerida (ka kaitsekihiga katta) + sisse Philips/Osram uued D3S xenonid. Jah, kallis on, kuid siis on ka tulemust näha. Lisaks siis paistab ka led päevasõidutule riba efektsem välja.

Paar aastat tagasi C6-le tegin seda ise. Tulemus oli seda väärt.

Kuu aega tagasi sai lastud Passati esituled ära poleerida (no sealne päevasõidutule led särab hoopis efektsemalt ja valgemalt, kui seda ennem), tulemuseks rohkem valgust teel. Kuid ka seal hakkab vaikselt vanus tunda andma, et tahaks kunagi uusi projektoreid ja korralike xenon lampe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 65.2% - SQL: 34.8%]