Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: vajaks abi uue auto soetamisel!!!! (Vastuseid: 5 | Vaatamisi: 3044)
Ehaidak
huviline



Registreerunud 05.08.15
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 06.08.15 00:04 Tsiteeri
vajaks abi uue auto soetamisel!!!!



tere kõik see audi foorumi pere :)

nimelt on mul suur mure kuna ma väga palju audidest ei tea siis ootaks targematelt abi :)

mure siis selline et vaja soetada uus auto just nimelt pereautoks, varasem auto oli bmw e39 aga see ei sobi väga pereautoks kuna tal ruumi ikkagi vähe, kuna meil sündis mõned kuud tagasi väike laps oleks vaja auto nüüd välja vahetada ja sooviks osta audist
A4 või siis A6 (universaal kerega)
aasta võiks jääda neil 2008-2013 vahele
küsimused siis kui suur on neil siis ruumi vahe(kuna vedada tuleks samuti ka lapsekäru)
millised on mugavuse erinevused
kui vastupidavad nad on ja kui palju erinevad ülalpidamise kulud,
millist marki ja mudelit soovitate, ja mis aasta,
mis on neil head ja vead( ehk siis tugevad ja nõrgad küljed)
ja kas quattro või siis tavaline..

oleksin ülimalt tänulik kõigile kes saavad anda asjalikku nõu ja aitavad leida mul uue pereks sobiliku auto


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
joffe
klubiliige



Registreerunud 04.04.14
Asukoht: Valga 56623817
Kasutaja on eemal


postitati 06.08.15 03:31 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=62785


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
v2ikejoss
huviline



Registreerunud 18.03.08
Kasutaja on eemal

Auto: A6 , C7, bi-tdi

postitati 11.08.15 09:49 Tsiteeri


Tere.

Nagu kasutaja joffe-gi vihjas, siis natukene kummaline postitus on Teil küll...

Kasutajanime järgi ja lausete ülesehituse järgi eeldan, et tegemist on vist naisterahvaga.
Muigama paneb ka selline liiga seinast-seina jutt ja küsimused, Te ei oleks nagu üldse vist asjadega kursis või mingitki uurimist eelnevalt teinud.

Olen ise ka natukene värskem foorumi tegelane ja mitte nii suur postitaja, ning olen aru saanud, et siin keegi ei viitsi päris sellist pikka referaati kirjutada. Üldiselt ollakse väga abivalmid, kui on konkreetne küsimus, konkreetne näide või konkreetne mure..

Ühesõnaga üritan Teid natukene aidata niipalju kui ise oskan.
Esiteks võin julgelt öelda, et kui sõitsite eelnevalt vana E39 kerega bmw-ga siis teete Te väga suure hüppe edasi - selle vana "rullnoka" pilliga neid Audisi küll võrrelda ei kannata.

Teiseks on väga suur vahe A4 ja A6el eriti just loomulikult ruumi ja mahutavuse mõistes, kuid samuti on erinevused mootorites-lisades-veermikus-käigukastidel jne.
Kui on pere ja lapsed, siis kahtlemata on mugavam variant A6 - olen ise näiteks pikemat kasvu inimene ja A4 roolis istuda on ikka üsna selline konservikarbi tunne - rääkimata siis sellest, kui mõni inimene veel minu taga peaks istuma.
Aastaarvu kohta olete Te ka kuidagi väga suure mängumaa jätnud. 2008-2009a A4 või A6 võib saada Eesti turult 9-10000euroga, ent 2012 aasta A6 maksab ikka juba 25-27000eurot
Uuema kerega A6 tuli välja 2010aasta lõpus ja uuema kerega A4 tuli vist 2008aasta keskel kui ma ei eksi - väga korralik mudeliuuendus ehk facelift tuli vist 2011aasta

Ühesõnaga laias laastus tehke ikka ennem selgeks, mida Teie rahakott kannatab :) Kas võtate liisingusse või ei, kaua kavatsete autoga sõita jne jne. Ilmselgelt soovitaks kõik Teil valida ikkagi uuemat mudelit, A6te siis 2011-2012aasta ja A4 siis ka näiteks 2010-2011aasta.

Päris enda kogemusest rääkides olen omanud 2007a Audi A6te(universaal,2.7diisel, quattro). Sõitsin temaga vahemikus 2012-2013a. Ütleks et oli väga hea auto, talvel turvaline ja mõnus, nelikvedu toimis ideaalselt, ruumi oli nii endal kui tagaistujatel + istmed alla lastes oli kaubaveoks ka väga okei. Kütusekulu oli mõistlik, keskelt läbi ca 8L/100km - ent samas 132kw otseselt hätta ei jätnud ja käis edasi küll. Hoolduse hinnad olid igati taskukohased ja midagi suurt ega kallist tal vahetama ei pidanud, kuigi läbisõit oli juba pea 240000km

2008-2009a A4l pidi olema mingisuguse käigukastiga probleem - täpselt ei mäleta millisel käigukastil aga kaasas käis ta 105kw diisel mootoritel (kahel sõbral on sama probleem olnud-tundub täitsa tüüpviga olevat)

Kindlasti soovitaksin veel vaadata läbisõitu ja kus-kunas on autot hooldatud. Kui aasta on 2008-2009 siis pole mõtet väga loota et ta alla 130000km läbisõitnud on. Kui autol läbisõit üle 200000km ja korralikult hooldatud ning õigeaegselt jupid vahetatud, ei tohiks ka siis probleeme tekkida, ent kindlasti on risk oluliselt suurem et peate varsti mingeid kallemaid juppe vahetama.

Üldiselt niipalju kui mina Audidest tean, siis nende diiselmootorid on väga head, piisavalt ökonoomsed, samas väänet ja jõudu on autol kõvasti. 2.7TDI 132kw oli vist veidi vanem, uuem mootor on juba 140kw. Samuti on veidike uuem mootor 176kw (3.0tdi) ja veel uuema kere peal kas siis 150kw või 180kw variant. Eks see sõltub kindlasti ka inimesest, kuid isiklikult eelistan alati ennem diislit, kui bensiini - seega bensukate kohta suurt midagi kaasa rääkida ei oska. Kui valida A6 kere, siis valiksin 110% quattro - ühel sõbral hea ütlus selle kohta, Audi ilma Quattrota on nagu Kass ilma käpata :)

A4 tahate, saate ikka märksa väiksema "naiste" auto. Kindlasti on ta veidi ökonoomsem ja võib ka vabalt juba esivedu olla.

Ei tea kui palju sellest jutust abi oli, ent kuna paistab, et hüppate tõesti täiesti tundmatus kohas pea ees vette, siis uurige ja lugege igaltpoolt foorumitest, autolehe arvustustest ja võite ka vabalt esindusest küsida nende mudelite plusse ja miinuseid.

Edu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Ehaidak
huviline



Registreerunud 05.08.15
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 11.08.15 18:17 Tsiteeri
tere



tänan sind põhjaliku vastuse eest, olen natuke uurinud ja a4 jääb tõesti välja. Tänaseks kaalun audi a6 2012a või siis bmw f11 2012 mudelit


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 11.08.15 20:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ehaidak
tänan sind põhjaliku vastuse eest, olen natuke uurinud ja a4 jääb tõesti välja. Tänaseks kaalun audi a6 2012a või siis bmw f11 2012 mudelit

Tundub, et sama küss ja autode valik oli ka bemmi foorumis üleval? ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ehaidak
huviline



Registreerunud 05.08.15
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 12.08.15 13:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ehaidak
täpselt nii :) infot uurisin mõlemast foorumist :)

Täpselt nii, :) infot uurisin mõlemast foorumist. :)

Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 30.0% - SQL: 70.0%]