Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Audi A4, 2008 - mille peaks jälgima (Vastuseid: 14 | Vaatamisi: 5572)
ObiWan
huviline



Registreerunud 24.10.12
Kasutaja on eemal


postitati 24.10.12 20:56 Tsiteeri
Audi A4, 2008 - mille peaks jälgima



Tere head audisõbrad,

Olen oma esimest autot soetamas. Olen 35, enne pole suuremat huvi autode vastu tundnud - nii, et olen paras võhik. Oma valikul jäi silm peale Audile - alati on meeldinud, ilus ja soliidne auto.

Praegu vaatan A4 2008 poole, selle uue kerega (ma ei tea seeriat v kuidas seda kutsuda). Kütuseks sooviks diislit ja manuaal v automaat - eriti suurt vahet pole, ökonoomset autot sooviks (7-8 l linnas).

Pole kindel, mis poliitika on autokuulutuste avaldamisel siin, aga tahtsin küsida teie nõu nende autode vahel:
http://www.auto24.ee/used/1135230
http://www.auto24.ee/used/1085063

Mida peaksin hoolikalt jälgima, kas on teada mingisugused tüüpvead.
..ja mida üldse soovitaksite kas alternatiivina näiteks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Harry_R
huviline



Registreerunud 07.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 24.10.12 21:13 Tsiteeri


Alusta SELLEST teemast.


Audi 90 typ85 2.0 --> Audi coupe typ89 2.3 --> Audi A4 avant B5 2.4 V6 --> Audi 90 typ85 2.0 --> Audi A4 avant B5 1.8TQ --> Audi A4 avant B8 2.0 TDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ObiWan
huviline



Registreerunud 24.10.12
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.12 07:02 Tsiteeri


Suured tänud! Päris palju lugeda ning läbi närida, paljude teemade osas (nt MMI) olen endiselt veel nõutu, aga küll sellegi selgeks saab peale natukest süvenemist.

Omanike kommentaarid olid väga kasulikud artiklis - tegi veidi ettevaatlikuks, see hoolduse küsimus näiteks.

Üks võhiku küsimus lisaks - mida VIN koodilt välja lugeda saab ja kuidas seda lugeda. Kas selle järgi näeb näiteks auto avariilisust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 25.10.12 07:08 Tsiteeri


Enne ost on tark minna koos müüjaga Audi esindusse ja lasta VIN koodi järgi auto ajalugu kontrollida .Näeb ka ära kas läbisõit õige. Koos müüjaga just sellepärast, et kui ise lähed uurima ei öelda midagi. Sealt näeb mida ja millal tehtud, kas midagi garantiikorras jne.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ObiWan
huviline



Registreerunud 24.10.12
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.12 07:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ObiWan
Üks võhiku küsimus lisaks - mida VIN koodilt välja lugeda saab ja kuidas seda lugeda. Kas selle järgi näeb näiteks auto avariilisust?


Google ikka aitab (rubriigist ise küsin-ise vastan). Aga kummaline nähtus:
http://s2central.net/vin_entry_sonic.html siia kleepisin http://www.auto24.ee/used/1135230 kuulutuse VIN koodi, dekooder ütleb ehitusaastaks 2009, kuulutus ütleb 12/2008 - kas see on normaalne nähtus v peaksin olema kahtlev einevuse üle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 25.10.12 08:02 Tsiteeri


2009 ei pruugi olla selle auto ehitusaasta, pigem ikka 12/2008 !!! Sellist infot ei ole ka toodud lingil: http://s2central.net/vin_entry_sonic.html

Peab selgelt eristama kolme asja:

1. Tootmisaeg (või aasta)
2. Mudeliaasta (ingl. keeles Model Year)
3. Esmaregistreerimise aeg (või aasta)

Need kõik võivad olla erinevad numbrid.


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ObiWan
huviline



Registreerunud 24.10.12
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.12 18:26 Tsiteeri


Suured tänud. Nagu näha, asjatundmatus siin lehel on hea - leidub häid ja tarku inimesi kes on nõus seletama - aitäh.

Igatahes, nüüd peale nende artiklite lugemist läks ülesanne veidi raskemaks. Lugedes mis on saadaval ja mida vaadata - see tähendab, et head mudelit ei pruugi kergesti leida.

Kokkuvõtvalt, oleksin õnnelik A4 B8 mudeli omanik peagi küll. Niipalju kinnitust olen siit saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ObiWan
huviline



Registreerunud 24.10.12
Kasutaja on eemal


postitati 27.10.12 15:58 Tsiteeri


Kiire küsimus, et kas kellelgi on kogemust kuidas diisleid korralikult kontrollida?
Osad artiklid siin tekitasid väikese kahtluse..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lauriL90
huviline



Registreerunud 15.10.12
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2005 A4q 3.0tdi

postitati 27.10.12 17:59 Tsiteeri


Vii ostueelsesse kontrolli, las panevad juhtmed külge ja vaatavad. Oma silmaga on väga keeruline uutel diislitel midagi tuvastada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 27.10.12 18:16 Tsiteeri


Samas ei näe tavaline veatester mootori või transmissiooni sisse. See "veakoode pole" võib valesid illusioone tekitada. Põhjalik ülevaatus kaasab ka inimsilma, kõrva ja käe pluss vajadusel muud abivahendid.
Ja loomulikult proovisõit, mida pikem ja vaheldusrikkam- seda parem.


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Harry_R
huviline



Registreerunud 07.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 27.10.12 18:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ObiWan
Kiire küsimus, et kas kellelgi on kogemust kuidas diisleid korralikult kontrollida?
Osad artiklid siin tekitasid väikese kahtluse..


Kõige kindlam ja lihtsam on ostueelne kontroll esinduses.
Loomulikult tuleb panna ka mingi vastutus müüjale, sest muidu sa jäädki neid "väga heas korras kirikuõpetaja auto" laadseid sõidukeid oma raha eest kontrollima. Mina näiteks leppisin kokku nii, et kui esialgne kena jutt tõele ei vasta ja auto tegelikult kubiseb vigadest või on mingi muu kulukam viga küljes, siis maksab kontrolli kinni müüja.
Ja juba sellega sa saad terad sõkaldest eemaldada - kui vastu hakkab puiklema, siis on asi vähe kahtlane.
Minu auto müüjal mingeid kõhklusi ei olnud, käis masin esinduses kontrollis, kus tuli välja 2 väikest viga, mis ei olnud loomulikult argument auto ostmata jätmiseks.

Nii uusi autosi ei tasu osta AINULT kõrvakuulmise ja silmanägemise järgi, sest suur osa infot on ka auto ajus.

Edit: rocketil oli ka õige tähelepanek. Proovisõite tee nii linnas, kui maanteel, ära karda gaasipedaali põhja vajutada. Minu proovisõidul müüja lausa kohustas seda tegema, mis taaskord tekitas usaldust - järelikult ei ole midagi alla andmas.


Audi 90 typ85 2.0 --> Audi coupe typ89 2.3 --> Audi A4 avant B5 2.4 V6 --> Audi 90 typ85 2.0 --> Audi A4 avant B5 1.8TQ --> Audi A4 avant B8 2.0 TDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ObiWan
huviline



Registreerunud 24.10.12
Kasutaja on eemal


postitati 30.10.12 06:51 Tsiteeri


Tänan, head pointid.
Üks osa on tehniline ülevaatus kindlasti, teine osa on müügiga seonduv. Tehnilise kontrolli osas oli veidi kartust, et ehk ei paista kõiks vead kohe välja, aga selle saab maandada proovisõidu ja omavahelise kokkuleppega kulude osas.

Sellega seoses, kuidas (ja kas) olete oma ostu-müügilepinguid sõlminud. Iseenesest klauslid kvaliteedi mittevastavuse kohta tunduvad mõistlikud ja isegi hädavajalikud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 31.10.12 15:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ObiWan
Tänan, head pointid.
Üks osa on tehniline ülevaatus kindlasti, teine osa on müügiga seonduv. Tehnilise kontrolli osas oli veidi kartust, et ehk ei paista kõiks vead kohe välja, aga selle saab maandada proovisõidu ja omavahelise kokkuleppega kulude osas.

Sellega seoses, kuidas (ja kas) olete oma ostu-müügilepinguid sõlminud. Iseenesest klauslid kvaliteedi mittevastavuse kohta tunduvad mõistlikud ja isegi hädavajalikud.

Eraisik vaevalt sulle mingit garantiid anda saab, sest ega auto ka tutikas pole ja kunagi ei tea mis on homme. Kui seda mõtlesid. Kui esinduses kontrollida lasta ja vigu on siis ehk kannatab hinnast kangutada nende vigade maksumus alla.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
arlen
huviline



Registreerunud 17.03.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 2,5TD

postitati 10.11.12 12:05 Tsiteeri


Tere,

Kas teema algataja või keegi ülaltoodud autot vaatamas ka käinud?
Hakkas antud isend huvi pakkuma ja mõtlesin, et uurin maad.
http://www.auto24.ee/used/1135230


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ObiWan
huviline



Registreerunud 24.10.12
Kasutaja on eemal


postitati 28.07.14 22:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ObiWan
Tere head audisõbrad,

Olen oma esimest autot soetamas. Olen 35, enne pole suuremat huvi autode vastu tundnud - nii, et olen paras võhik. Oma valikul jäi silm peale Audile - alati on meeldinud, ilus ja soliidne auto.

Praegu vaatan A4 2008 poole, selle uue kerega (ma ei tea seeriat v kuidas seda kutsuda). Kütuseks sooviks diislit ja manuaal v automaat - eriti suurt vahet pole, ökonoomset autot sooviks (7-8 l linnas).

.....


Igatahes kaalusin plusse ja miinuseid ning oma esimeseks autoks soetasin vanema isendi (2001) A4st, tänaseks olen pea 3 nädalane omanik ja esimesed 3000 km on pea täis.
varsti ehk jagan infot "uute lemmikute" (ei tea täpset rubriigi nime) all.

Aituma veelkord eelmistele abistajaile. Seda võin öelda küll, et auto on aus ja nö armastus Audi vastu kasvab iga hetkega - on nägus ja tegus masin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 38.4% - SQL: 61.6%]