Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Ootan soovitusi =) (Vastuseid: 39 | Vaatamisi: 4504)
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

smile.gif postitati 23.09.04 19:23 Tsiteeri
Ootan soovitusi =)



plaanis panna audi 100-le (c4) taha aknalauale ovaalid (tööle eraldi võimult) ootaks nüüd soovitusi milliseid ovaale soovitate! tahaks midagi võimast:D ja mis samas ka kvaliteetsed!
(kohe ütlen ära et woofrit alguses plaanis pole ja tahaks tavalisete kõlaritega läbi ajada!:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 23.09.04 21:14 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=8867


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 24.09.04 09:40 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=8129


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.09.04 07:39 Tsiteeri


ära pahanda, aga kaalu sellist varianti:
pane parem woofer ja loobu ovaalidest.

räägi mis võimu taha sa nad paned. ovaalid võivad pool kilovatti per tykk olla, aga ega nad 20wrms võimu taga võimsamad ole kui 100 vatised.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 08:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
ära pahanda, aga kaalu sellist varianti:
pane parem woofer ja loobu ovaalidest.

räägi mis võimu taha sa nad paned. ovaalid võivad pool kilovatti per tykk olla, aga ega nad 20wrms võimu taga võimsamad ole kui 100 vatised.


no ega mul võimu nüüd päris otseselt veel ei ole! (aga kui leian kõlarid siis ostan neile ka vastava võimendi mis need ilusti ära toidab!) woofrit tõesti panna ei taha kuna läheb ruumi pagassis vaja aeg ajalt(ja ei viitsi kõlarit sisse välja tõsta!,mul oli woofer vahepeal 500w rms JBL aga müüsin maha!)

nüüd uuringi asja kuidas oleks kõige parem müüsika süsteemi teha ilma woofrita!:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.09.04 13:06 Tsiteeri


üle 100wrms per kanal võimu sa ei leia. sellise võimsuse puhul on autos naguinii natuke kehv.
seega otsi parem häid elemente, mitte võimsaid. 50wrms per kanal on piisav minu arvates.
või alternatiivseva variandina kaalu kahte 8" freeair subbarit aknaluale :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 13:08 Tsiteeri


arvan et lähevad loosi 100w rms ovaalid mul!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.09.04 13:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Kiro
arvan et lähevad loosi 100w rms ovaalid mul!


arvesta, et 100wrms võim maksab suurusjärku 5-8 tuhat ning seda 2 kanaliline. ära killi üle ;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 13:50 Tsiteeri


nii kalliks mul see pull küll ei lähe! pakuti mulle juba 2k-ga võime mis toidavad vabalt ära need ovaalid!;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.09.04 14:12 Tsiteeri


tuuleveskitega ei ole mõtet võidelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 14:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja MaQQu
tuuleveskitega ei ole mõtet võidelda.


mis mõttes!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 25.09.04 15:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Kiro
Tsitaat:
Esialgne postitaja MaQQu
tuuleveskitega ei ole mõtet võidelda.


mis mõttes!


tegelikult oli see mõeldud "AzA"-le, kes soovitas Sul tagakõllidest loobuda, tehes ka selgeks, et korralikud 2x100w rms võimud suht suurt raha maksavad.
Ühesõnaga, kes tahab endale aknalauale ovaale, see paneb need sinna niiehknii. Peace.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.09.04 15:38 Tsiteeri


jah maqqu sul on õigus, aga kui üldse ära ei maini, siis inimesed jäävadki ainult ühte uskuma ning ei mõtle laiemalt.

milline on mitte korralik 2x100w võim? need dsaksonid võivad misiganes olla, aga 2x100wrms sealt ei tule, kirjutagu tootja mida iganes.

kiro: sa ju tahtsid soovitusi, siin esitatakse sulle kohati lausa fakte, aga sa juba tead, et see 2k võim, mis sulle pakuti on 100wrms per kanal. miks sa üldse teema tegid?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 16:30 Tsiteeri


igaks juhuks!kuna pakuti seda nagu 1400 ga !tahtsin teada mida nagu arvatakse üldiselt sellistest võimudest! aga mis teie jutu järgi on point et 100w rms ja võimsamad on mõtetud ja tasuk panna mingi laahjemat vä??(point selles et woofrit ei pane ja tahaks saada ilma woofrita hea tümpsu autosse! mis siis variandi oleks!?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 25.09.04 17:00 Tsiteeri


Need ovaalid seal taga on mõttetu jah. Parem pane, nagu Aza ütles, 2*8" freeairi mängima, saad rohkem seda bassi kui ühestki ovaalist.
Õige variant oleks ikkagi norm kompod ette ja supakas pagassi.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 17:13 Tsiteeri


arvad et freeairid siis? aplju korralikud freeairid maksavad!:) ja kui võimsad oleks normaalne panna!??


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 17:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
üle 100wrms per kanal võimu sa ei leia. sellise võimsuse puhul on autos naguinii natuke kehv.
seega otsi parem häid elemente, mitte võimsaid. 50wrms per kanal on piisav minu arvates.
või alternatiivseva variandina kaalu kahte 8" freeair subbarit aknaluale :)


see mõte tundub tegelt päris hea sul?? vaatan aj uurin asja natuke!:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 25.09.04 18:43 Tsiteeri


vaata sa pead kompromisse tegema. ovaalid ongi iseenesest freeairid. 6x9" ehk umbes 15x22cm. oled sa näinud mõnes toa helisysteemis ovaalseid kõlareid? ega otseselt vahet pole tümakal, küll aga vast nö täpsusel. kui paned ümmarguse saad parema kvaliteedi.
ma ise arvan, et ovaalseid kõlareid pannakse autodesse seepärast, et firmad on suutnud mingisuguse lollaka tagakõlari teema inimestele pähe ajada ning aknalauale mahuvad ovaalid paremini - 6x9" ovaalil on pea sama õhu liigutamise pind kui 8" elemendil, kuid teda on kitsama aknalaua peale lihtsam panna. miskipärast on aga ovaalidel ka kõrged elemendid - jama minu arvates, kuna stereoheli on 2 kanalit mitte 2 ja veel need samad seljataha peegeldatud.
selle tagakõlari teemaga rikud sellegi vähese helikvaliteedi mis sul seal on.
arvesta sellega, et kui sul on 4x30wrms asi, siis täisvõimsusel ei suuda su kõrvad väga pikalt seda asja taluda, isegi kui ta tuleks tõesti puhtalt läbi.
minu enda systeem koosneb ntx 12" subbarist 4" mididest ja 1" tviitritest. kogu systeemi rms on umbes 400 vatti. poolel võimsusel mängib ta täiesti puhtalt, kui armatuurinaginaid ja muud taolist värdjalikku rappumist mitte arvestada. sellel võimsusel tunnen vägagi ebamugavat värinat esiistme seljatoes :( ehk siis bassiheldidest tekitatud värinaid on raske muusikaks pidada või mis? loomulikult kui sa tahad saavutada just mingit tymakat, mis on muusikast kaugel, siis on õige lähenemine panna ovaalid, vastasel juhul ära tee seda.

katsu parem mõelda sellele, miks su audi esikõlarid ei suuda sulle pakkuda rahuldavat heli ja siis neid vastavalt parandada - igasugune subbar, 8" freeair, ovaalid on ikkagi lihtsaim moodus nö esiotsa parandada.
subbari puhul kyll kysimus selles, et vastavalt suur element ei mahu ette.

tead miks on kõikides tehase helisysteemiga autodes tagakõlarid? oled sa mõelnud ise, miks tagakõlareid pannakse?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 25.09.04 23:58 Tsiteeri


no eks need on ikka selleks et kompenseerida viletsaid esi kõlareid!:) ega ma mingi ekspert pole ja selle pärast tean ka asjast vähe seepärast soovingi soovitusi kuulda!:)

aga palju 8sed freeairid maksavad muidu?(head ja normaalsed)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raigo
huviline



Registreerunud 11.03.03
Kasutaja on eemal


postitati 26.09.04 00:09 Tsiteeri


käisin mina ükspäev ühes kohas kus müüakse auto helitehnikat ja mulle ütles müüa et iga kell osta ovaalid ennem kui kompod sest niisama tümitamiseks pole vahet ,kas on ovaal või kompo,et tavainimese kõrv ei pidavat tegema vahet.....selline lugu


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 26.09.04 07:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja raigo
käisin mina ükspäev ühes kohas kus müüakse auto helitehnikat ja mulle ütles müüa et iga kell osta ovaalid ennem kui kompod sest niisama tümitamiseks pole vahet ,kas on ovaal või kompo,et tavainimese kõrv ei pidavat tegema vahet.....selline lugu


äkki postid mulle imelise müügimehe asukoha?
niisama tymamiseks pole vahet, aga isegi mu isa teeb kompodel ja ovaalidel vahet - samas ta ei erista saarma krääksumist ja pardi prääksumist.
ja mdx pigem on küsimus selles, kuidas elemendid paigutatakse ja kuhu.
pealiskaudne ja põhjendamatu soovitus müügimehe poolt.

kiro: pöördu ghosti - http://www.ghost.ee
seal otsi üles kristjan aka crac. temal on freeairid aknalaual. oskab ehk sulle kõige paremini nõu anda.
tagakõlari poindi suutsid mu tekstist välja lugeda. nyyd suudad edaspidi vastuse anda oma dsaksoni võimule ka kui vähegi mõtled.
kumma ostaksid - 50kw mersu või 50kw lada? (lada 140 tuhat ja merss 350 tuhat) vastavalt rahakotile ja vajadusele eks.
heinamaal pole sul merssu vaja, lada ajab asja ära, kuigi parandama peab võibolla tihemini.
umbes sama süsteem on ka audios.
too dsakson on näitajate järgi 1400 eeku väärt küll, aga kas sul on sellist vaja? mina ntx ostaks ta omale esimeseks võimendiks - kui garantii saab. ta peaks olema parem kui automaki sees olev lõppvõimendi. leian, et 1400.- investeering oleks väärt. hetkel ma aga kõnniks kaarega mööda sellisest võimendist, sest ma ei oska välja lugeda tema andmetest, miks ta nii odav on :(
mina ostaks 1 korra ja korraliku kui mitu korda sellist, mis ei sobi.

ja kogu mu jutu mõte on selles, et soeta omale asju, mis läheksid ülejäänud süsteemiga kokku. ära osta kraami uisapäisa - poes telekat sa ju ei vali müügimehe soovituste järgi, ikka selle järgi, kas pilt kärab. ntx kui autot vahetad, siis ei peaks hakkama võime vahetana jne.
ükski inimene, kes natukenegi jagab asjast, ei soovita sulle konkreetseid mudeleid. asi nimelt selles, et need elemendid, mis minu autos on superhead ei pruugi sinu autos seda olla.
hindadega on lugu veel lahedam - sa võid leida need 8" 1000.- paar aga ka 10000.- paar. kõik on suhteline ;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiro
huviline



Registreerunud 12.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a6 (c5) 1.9

postitati 26.09.04 09:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
Tsitaat:
Esialgne postitaja raigo
käisin mina ükspäev ühes kohas kus müüakse auto helitehnikat ja mulle ütles müüa et iga kell osta ovaalid ennem kui kompod sest niisama tümitamiseks pole vahet ,kas on ovaal või kompo,et tavainimese kõrv ei pidavat tegema vahet.....selline lugu


äkki postid mulle imelise müügimehe asukoha?
niisama tymamiseks pole vahet, aga isegi mu isa teeb kompodel ja ovaalidel vahet - samas ta ei erista saarma krääksumist ja pardi prääksumist.
ja mdx pigem on küsimus selles, kuidas elemendid paigutatakse ja kuhu.
pealiskaudne ja põhjendamatu soovitus müügimehe poolt.

kiro: pöördu ghosti - http://www.ghost.ee
seal otsi üles kristjan aka crac. temal on freeairid aknalaual. oskab ehk sulle kõige paremini nõu anda.
tagakõlari poindi suutsid mu tekstist välja lugeda. nyyd suudad edaspidi vastuse anda oma dsaksoni võimule ka kui vähegi mõtled.
kumma ostaksid - 50kw mersu või 50kw lada? (lada 140 tuhat ja merss 350 tuhat) vastavalt rahakotile ja vajadusele eks.
heinamaal pole sul merssu vaja, lada ajab asja ära, kuigi parandama peab võibolla tihemini.
umbes sama süsteem on ka audios.
too dsakson on näitajate järgi 1400 eeku väärt küll, aga kas sul on sellist vaja? mina ntx ostaks ta omale esimeseks võimendiks - kui garantii saab. ta peaks olema parem kui automaki sees olev lõppvõimendi. leian, et 1400.- investeering oleks väärt. hetkel ma aga kõnniks kaarega mööda sellisest võimendist, sest ma ei oska välja lugeda tema andmetest, miks ta nii odav on :(
mina ostaks 1 korra ja korraliku kui mitu korda sellist, mis ei sobi.

ja kogu mu jutu mõte on selles, et soeta omale asju, mis läheksid ülejäänud süsteemiga kokku. ära osta kraami uisapäisa - poes telekat sa ju ei vali müügimehe soovituste järgi, ikka selle järgi, kas pilt kärab. ntx kui autot vahetad, siis ei peaks hakkama võime vahetana jne.
ükski inimene, kes natukenegi jagab asjast, ei soovita sulle konkreetseid mudeleid. asi nimelt selles, et need elemendid, mis minu autos on superhead ei pruugi sinu autos seda olla.
hindadega on lugu veel lahedam - sa võid leida need 8" 1000.- paar aga ka 10000.- paar. kõik on suhteline ;)


suur tänu!:) uurin asja siis!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 27.09.04 09:17 Tsiteeri


kus inimesed võivaid ikka jahuda . . . Maqqul oli tegelikult õigus. Kole raske on inimesele midagi soovitada, kui ta alles alustab audiovallas. Suunata võib, kuid kahjuks lõppeb see sellega, et minnakse poodi ja võetakse ikkagi see ülekõige a´la müüa poolt kiidetud boshmann vms. No offence.

Imo freeair on siiski mingi napakas väljapääs, korralik 10" element u. 30l kastis (mis pole üldse suur ja ei jää segama) teeb mitu korda paremat häält. FA toodab ainult müra ja kumiseb.

loomulikult kõik on maitse asi...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 27.09.04 09:22 Tsiteeri


Kui freeair on korralikult paigaldatud, teevad nad täiesti ok häält. Ise pooldan ka siiski iga kell supparit kastis. Samas olen kuulnud 2*8" aknalaual ja seda B4 sedaanis. Impressive oli, kõrvale väga mõnus.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 27.09.04 09:34 Tsiteeri


ei vaidle vastu . . . kõik on siiski lõpuks maitse asi :)

p.s> mina hea meelega kuulaks vega Stroker 18", või siis DLS irdiumi supparit :P


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 73.3% - SQL: 26.7%]