Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  19  20  21  22  23  ..  29
Autor:
Pealkiri: Õlide arutelu (Vastuseid: 714 | Vaatamisi: 210454)
Urmet24
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: a4 avant b8

postitati 20.09.14 14:36 Tsiteeri


Ma olen neid palju müünd ja ise ka kasutand ning ei ole mitte, kui midagi halba öelda.Väga hea õli hea hinnaga


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KristoM
huviline

Avatar


Registreerunud 12.09.11
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2.0 TFSI S-Line

postitati 23.09.14 17:47 Tsiteeri


juttude järgi on mul üpris kehv mootor 2.0 TFSI (2008) ning väidetavalt pidi olema tüüpviga, et õli võtab palju - eks näha ole, aga see selleks.

Millist õli soovitaksite antud masinasse panna? Mida näeb ette Audi tehas? Mitu liitrit?
Õli ei ole mina veel vahetanud, autoga olen sõitnud 3 nädalat ning enne seda on auto seisnud umbes 2 aastat. Õlitase siiani normaalsuse piirides, kuid kindlasti tahaks nüüd algaval nädalal õlivahetuse ära teha.

Kas keegi veel oskab öelda, kas põhjakattel on õlivahetuse jaoks eraldi kate, mis ära kõib või tuleb eemaldada kogu suur põhjakate?

Parimat,
K.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 23.09.14 17:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KristoM
juttude järgi on mul üpris kehv mootor 2.0 TFSI (2008) ning väidetavalt pidi olema tüüpviga, et õli võtab palju - eks näha ole, aga see selleks.

Millist õli soovitaksite antud masinasse panna? Mida näeb ette Audi tehas? Mitu liitrit?
Õli ei ole mina veel vahetanud, autoga olen sõitnud 3 nädalat ning enne seda on auto seisnud umbes 2 aastat. Õlitase siiani normaalsuse piirides, kuid kindlasti tahaks nüüd algaval nädalal õlivahetuse ära teha.

Kas keegi veel oskab öelda, kas põhjakattel on õlivahetuse jaoks eraldi kate, mis ära kõib või tuleb eemaldada kogu suur põhjakate?

Parimat,
K.

Minu omal terve kate. Palju raha loodad säästa siis ise vahetades? Kas kaabliga nullid ära ka pärast?


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
KristoM
huviline

Avatar


Registreerunud 12.09.11
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 2.0 TFSI S-Line

postitati 23.09.14 17:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: real-illusion
Tsitaat:
Algselt postitas: KristoM
juttude järgi on mul üpris kehv mootor 2.0 TFSI (2008) ning väidetavalt pidi olema tüüpviga, et õli võtab palju - eks näha ole, aga see selleks.

Millist õli soovitaksite antud masinasse panna? Mida näeb ette Audi tehas? Mitu liitrit?
Õli ei ole mina veel vahetanud, autoga olen sõitnud 3 nädalat ning enne seda on auto seisnud umbes 2 aastat. Õlitase siiani normaalsuse piirides, kuid kindlasti tahaks nüüd algaval nädalal õlivahetuse ära teha.

Kas keegi veel oskab öelda, kas põhjakattel on õlivahetuse jaoks eraldi kate, mis ära kõib või tuleb eemaldada kogu suur põhjakate?

Parimat,
K.

Minu omal terve kate. Palju raha loodad säästa siis ise vahetades? Kas kaabliga nullid ära ka pärast?


Õlid vahetan ise kasutades tuttava garaa˛i. Kaabliga nullimisega saan ise hakkama :)
Tekibki küsimus, et mis õli kasutada - rahaline osa ei ole probleem.

Õlivahetuseks esindusse ei ole mõtet minuarust minna, kui ise saab töörahata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 23.09.14 18:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KristoM
Õlid vahetan ise kasutades tuttava garaa˛i. Kaabliga nullimisega saan ise hakkama :)
Tekibki küsimus, et mis õli kasutada - rahaline osa ei ole probleem.

Õlivahetuseks esindusse ei ole mõtet minuarust minna, kui ise saab töörahata.

Eks kõik oleneb. Mina sain näiteks Tartus Õlimaailmast parema pakkumise, kui ise oleks vahetanud. :)


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lunatic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.02.05
Asukoht: Tallinn-Keila
Kasutaja on eemal

Auto: A4 allroad ja Volvo C70

postitati 23.09.14 20:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KristoM
...2.0 TFSI (2008) ...
Millist õli soovitaksite antud masinasse panna? Mida näeb ette Audi tehas? Mitu liitrit?

Endal sama mootoriga isend.
Reval paneb sinna sisse Mobil1 ESP Formula 5w30 (vaadist). Arvestavad 5L ehk 100 euri + filter (15,69) + vahetus (mais oli 52,71).
Ise sama õli ostes on võimalik ~50ga saada 5 liitrine kanku ja sealt jääb pealekallamiseks üle umbes pool liitrit. Põhjakatte luugi kohta ei oska öelda, vist ei olnud sellist asja.

Edu:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jeanman
huviline



Registreerunud 07.11.14
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.14 12:08 Tsiteeri


Tervist.
Teemat lugedes on siin enamusel probleemid mootoriõli valikuga, mul aga oleks küsimus just automaatkasti õli kohta.

Autoks on A6 C5 1.9TDI 81 kw ja aastaks 2000.

Millise õli ma võiks selle aparaadi automaatkasti panna? Endal on Dexron 3 õli olemas(miskine punane ).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TarmoValk
huviline

Avatar


Registreerunud 27.06.14
Asukoht: Tapa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3.0TDIQ

postitati 07.11.14 12:42 Tsiteeri


Ole meheks ja ära hakka sinna mingisugust punast õli toppima.
Kui tahad et kast korralikult edasi toimiks, siis võta Hõbenoolega ühendust (hobenool.eu),
pesevad kasti läbi ja panevad õge õli sisse.


Oli, on ja jääb - Audi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 07.11.14 12:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jeanman
Tervist.
Teemat lugedes on siin enamusel probleemid mootoriõli valikuga, mul aga oleks küsimus just automaatkasti õli kohta.

Autoks on A6 C5 1.9TDI 81 kw ja aastaks 2000.

Millise õli ma võiks selle aparaadi automaatkasti panna? Endal on Dexron 3 õli olemas(miskine punane ).


Kas sa täpselt kujutad endale ette kuidas ATM kasti õlivahetus käib? Kui palju seda õli sinna läheb. kui palju sa suudad sealt kätte saada? Kas sa tead, et ATM kasti õli "paisub" kui selle temperatuur tõuseb? Kümnest liitrist võib järsku saada 10,5 või isegi 10,7 kui temperatuur muutub 50-70C võrra. Kas sa tead kuidas pärast õlitaset kontrollida, mis temperatuuri juures seda tuleb teha? Kui vähemalt nendele küsimustele ei oska vastata siis ära ise tee, muidu järgmine asi mida sa teed on uus teema vastavas alamfoorumis pealkirjaga "ATM kast jamab, ei vaheta käike" jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jeanman
huviline



Registreerunud 07.11.14
Kasutaja on eemal


postitati 07.11.14 15:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TarmoValk
Ole meheks ja ära hakka sinna mingisugust punast õli toppima.
Kui tahad et kast korralikult edasi toimiks, siis võta Hõbenoolega ühendust (hobenool.eu),
pesevad kasti läbi ja panevad õge õli sisse.


Minu asukoht on Võru seega se Hõbenool jääb ikka väga kaugele.Sain niipalju teada et peaks mu aparaadi kasti minema Mobil LT 71141 õli ja 5,5 liitrit.

Kuivõrd see vahetus on vist jah keerulisem kui mootoriõli vahetus siis peaks laskma kellegil oskajamal ära teha.

Kastist rääkides siis vist jamab jah , käiku vahetab alles 4tuhaned pöörde juures ja enamaltajaolt ka siis kui gaasi järgi lasen.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 07.11.14 15:45 Tsiteeri


Niisama vahetades ei saa sa kogu vana õli sealt kätte ning mustus jääb ikka sisse. Kui see Hõbenooles käik tundub hetkel suure väljaminekuna siis lõppkokkuvõttes on see ikka odavam kui hilisem kastiremont peale seda kui mingisugune sossepp peaks nüüd midagi valesti tegema. Võru-Kadrina-Võru on ju kõigest 400km, sinu auto kütusekulu juures on see väga väike raha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
EnricoN
klubiliige



Registreerunud 19.02.14
Asukoht: Pilves selginemistega
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe Quattro 2.2T | MB 190e

postitati 21.01.15 23:26 Tsiteeri


Tervist, mis firma õli oma 1.8T mootorites kasutate?

Liqui Moly? Mobil? Gulf? GM?..
Addinol vist ei olnud väga soovituslik?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 22.01.15 07:52 Tsiteeri


Tallinnas saab minu käest ka Motul õlisid hea hinnaga. Samuti Motul jahutusvedelikke.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
oke139
huviline



Registreerunud 18.12.14
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.15 19:44 Tsiteeri


Tervist, pöörduks ka targemate meeste pooe. Sai päris võileivahinnaga ühe a6 c5-e soetada. Mootoriks 2.4 v6 121kw bens. Masin ise 97a oktoobri toodang.

Probleem tavaline, ei kujuta ette ka mis õli seal sees võib praegu pesitseda ja kui vana see on. Klapikambrikaane vahelt on ta juba päris pikka aega läbi lasknud vaikselt(nuhtluseks kollektori peale) aga õli veel normis, eks peab need tihendid ka ära vahetama. Täna hommikul mootor vedas hästi aeglaselt, kuigi uus aku peal, lõpuks pärast 20-30sekist käivitust läks ta käima ja siis oli normaalne aga käivituseaeg vilkus paarkorda õlitaseme andur. Kevadel oli plaanis niivõinaa see õlivahetus & klapikambritihend ära vahetada. Samas nüüd mõtlen, et peab selle raha leidma ja selle juba varem käsile võtma, süda rahul vähemalt.

Seega ka küsimus, et millist õli peaksin kasutama mootoris ja kas võin ka kasutada poolsünti või see pole üldse hea idee? Ei tea mis seisus seal muud tihendid on, pärast täissüntiga leidub seda õli igalpool.

Praegu uuringi kas 5w40 või 10w40...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
quattro617
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.09
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 avant 3.0tdi quattro

postitati 26.01.15 20:29 Tsiteeri


Mootriõli valikul ehk abiks.
http://www.oilspecifications.org/articles/vw_motor_oil_specifications_explained.php


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
oke139
huviline



Registreerunud 18.12.14
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.15 19:31 Tsiteeri


Tänud lingi eest, on abiks ka edaspidi!

Seega ka küsimus, et kui ma ei tea mis mul sees on, siis kas on mõttekam kasutada poolsünti või täissünti?


Keegi muidu seda SAE 5W40 kasutanud sealt? Kirjas küll et 502.00 VW sertifikaadiga.
http://www.erimell.ee/tooted.php?cat=1

Mis muidu mannoli extreme 5w30 ja 40 arvate?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 27.01.15 19:54 Tsiteeri


5w/40 on lekkivale hea küll :), arvan, et Mannol on etem, kui Erimell toode .


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
oke139
huviline



Registreerunud 18.12.14
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.15 20:40 Tsiteeri


Mannol Energy Combi LL SAE 5W-30
API SN/CF ACEA C3 VW504.00/507.00/502.00/505.00/503.01/506.00/505.01/506.01 MB 229.51; BMW LL-04 PORSCHE C30

Mis sellest arvate? Hetkel kuulnud igast jutte mannolist aga see tundub nende kõige mõistlikum õli olevat. Saaks 6l 33.4€ kätte selle. Klapikambrikaane tihendid vahetan ka ära õlivahetusega.
Arvestades, et läbisõit juba 470k, siis väga mingit castroli või mobili täissünti sisse ei lükkaks...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Siim
huviline

Avatar


Registreerunud 26.04.10
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.15 21:42 Tsiteeri


Mannol õlina on ok küll, vastab ju nõuetele (MB ja muud jutud). Ise olen proovinud 5w-40 Extremi ja just odava hinna pärast. 5w-30 on vast liiga vedel v6-le, pigem 5w-40.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
oke139
huviline



Registreerunud 18.12.14
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.15 21:57 Tsiteeri


Seda 5w40 extremei saaks veel odavamalt kui seda 5w30 aga 5w30 tundub kvaliteetsem.
Nendelt lehtedelt vaadates kas mitte 5w30 pole väiksema viskoosusega?


Leidsin lehed ka üles. Kumbki nendest läheb sisse.

http://www.mannol.de/en/?action=accessory_chemical_preview&name=Energy%20Combi%20LL%205W-30

http://www.mannol.de/en/?action=accessory_chemical_preview&name=Extreme%205W-40


EDIT: Mõistsin mõistet valesti, ss lähen extreme-i teed. Parem ikka kui see solk mis mul praegu sees on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Siim
huviline

Avatar


Registreerunud 26.04.10
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 27.01.15 22:05 Tsiteeri


Extreme on parem 100c juures (töötemperatuur) st ei ole nii vedel kui 5w-30. Siin teemas saab päris targaks kui kõik hoolega läbi lugeda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.15 08:56 Tsiteeri


Erimelli õli tundus olema üldse Unil vmt mida nad seal eraldi ka müüsid-igatahes tolle andmed olid üks-ühele samad.
Niiet võrdlus on Mannol VS Unil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
oke139
huviline



Registreerunud 18.12.14
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.15 10:49 Tsiteeri


Ostsin kambrikaanetihendi, extreme 5w40. Nyyd leidsin motipi kleepsu, varem oli sees 10w40 super 2000, võib tekkida probleeme?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ehanurm
huviline



Registreerunud 22.10.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe 2.0 85kw '92 & E39

postitati 30.01.15 11:02 Tsiteeri


Kas keegi oskab kommenteerida seda õli : Poolsünteetiline Mootoriõli MoS2 10W-40 5L LIQUI MOLY.
Plaan hakata seda kasutama 2.8 (AAH) mootoriga (ls. kuskil 290K).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.15 11:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: oke139
Ostsin kambrikaanetihendi, extreme 5w40. Nyyd leidsin motipi kleepsu, varem oli sees 10w40 super 2000, võib tekkida probleeme?

Ei tohiks, kuna andmed neil samad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  19  20  21  22  23  ..  29
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 18.1% - SQL: 81.9%]