Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5
Autor:
Pealkiri: Xenontuled C4-l (Vastuseid: 114 | Vaatamisi: 26797)
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 21.06.12 22:11 Tsiteeri


Ikka seesama:
1. tuli tähisega "~K44517", C4 FL küljes olevana ja ksenoontulele iseloomulikku tulevihku omavana, on Eestis legaalne nii TÜV punktis kui ka Politsei vaatevinklist
2. see komplekt(tuli) omab Saksa ABE(allgemeine betriebserlaubnis ehk saksa kasutusluba, mida ka sealne TÜV tunnistab, alates tootmisest saadik), mida on ka siiasamasse teemasse uploaditud lingina, see on ka Eesti Maanteameti poolt tunnustatud alates 2011 aasta aprillikuust(ja sealt allapoole mööda ameteid, nii TÜV, kui ka politsei)
3. Maanteeamet kui tunnustas Saksa kasutusluba, saatis oma ametisiseselt memo asjassepuutuvatesse organitesse laiali, see puudutab siis ainult C4 FL kere külge sobivat sedasamust tuld, mille üle me siin ammuilma teematame.

Ma siiralt loodan, et see teema ometi ükskord ses suhtes ammendub. Politsei ja ka TÜV ei tohi teid õiget vihku ja klaasi omades kottida, ei pesuritega ega ka ilma!

mõnevõrra väsinud,
veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
audicabrio
huviline

Avatar


Registreerunud 30.08.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: C4 2,5TDiQ Avant;C2 2.1;C6;Cabrio;200 2,2TQ, Suzuki Tl1000R,D-max,Renegade800

postitati 21.06.12 23:08 Tsiteeri


Kahjuks just nii tartu kui ka jõhvi ülevaatuse punktides oli pikk ja ebameeldiv vaidlus selle üle. Tartu omas käisin kontrollis ning jõhvis siis ülevaatusel. Seal nad otsisid ka seda DC tähist taga, et ainult see peab olema ja kõik. Õnneks pika vaidlemise peale nad ei hakanud sellega jebima, viisakalt vaieldes muidugi. Nad vaatasid et ei olnud kuskil hiina imesid näha ning valgusvihk korralikult paigas. Kuid ütlesid et see DC peab olema ning nemad ei ole midagi kuulnud sellest ussikese tähisest. Tartu omad võtsid ka lahti mingid materjalid ning näitasid et ainut DC on seal kirjas ka. Lihtsalt tahaks ise ka et nad end ära hariksid, kasvõi viia kohale neile mingi eesti paber. Eelpool postituses olev maanteeameti kiri eriti julgust ei anna, kuna siin maal sain ka erakorralise kustuti kleepsu puudumise ja tõkiskingade puudumise pärast, xenoniga lastakse vist siis kohapeal juba maha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 21.06.12 23:33 Tsiteeri


Sedasamust paberit soovisin ka mina saada, oma saaga lõppedes, ometi kinnitati mulle, et vastavasisuline info on edastatud KÕIKIDESSE TÜV punktidesse ja edaspidi mingisugust probleemi selle tuledekooslusega Eestis ei teki. Miks küll kõik ametisolevad TÜV-inimesed pole veel e-ajastuga liitunud? Vast sama probleem, mis mõnes poes ekspresskassadega(ei oska numbreid jne).....

veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Kikkike
huviline



Registreerunud 25.11.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat

postitati 25.06.12 07:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Ikka seesama:
1. tuli tähisega "~K44517", C4 FL küljes olevana ja ksenoontulele iseloomulikku tulevihku omavana, on Eestis legaalne nii TÜV punktis kui ka Politsei vaatevinklist
2. see komplekt(tuli) omab Saksa ABE(allgemeine betriebserlaubnis ehk saksa kasutusluba, mida ka sealne TÜV tunnistab, alates tootmisest saadik), mida on ka siiasamasse teemasse uploaditud lingina, see on ka Eesti Maanteameti poolt tunnustatud alates 2011 aasta aprillikuust(ja sealt allapoole mööda ameteid, nii TÜV, kui ka politsei)
3. Maanteeamet kui tunnustas Saksa kasutusluba, saatis oma ametisiseselt memo asjassepuutuvatesse organitesse laiali, see puudutab siis ainult C4 FL kere külge sobivat sedasamust tuld, mille üle me siin ammuilma teematame.

Ma siiralt loodan, et see teema ometi ükskord ses suhtes ammendub. Politsei ja ka TÜV ei tohi teid õiget vihku ja klaasi omades kottida, ei pesuritega ega ka ilma!

mõnevõrra väsinud,
veekaheksa



2010 aastast.


Muutuste tuuled....
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hannespoiss
huviline

Avatar


Registreerunud 27.11.03
Asukoht: Tallinn/Antsla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDi Q 2001 a. ja Audi A8 3.0 TDi Q 2004.a.

postitati 29.06.12 16:59 Tsiteeri


Uurisin täna siis oma orig xenoni tulesid seest ja üllatuseks leidsin d2s pirnid eest. Ju keegi nendega mingi "ratsi" juba teinud. Huvitav mitu pirni need plokid vastu peavad?


Parem surra seistes kui elada põlvili
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Indrek001
huviline



Registreerunud 01.07.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Vectra 1.9 110kw

postitati 18.11.12 06:33 Tsiteeri


Olen ise ka TÜV punktides jauranud nende meestega, kes arvatavasti ei tahagi omale selgeks teha seadusemuudatusi! Kunagisel S6-el olid orig xenonid ja nende olemasolu kuidagi neelati alla aga praegusel autol millel on vaid DC tähis tulel ja auto aastast 1999 on ise paigaldatud xenon! Suht esimene küsimus, kui sisse veeresin ÜV punkti oli, et kas ise topitud pirnid! "Jaa,see lubatud ju" Ei ole!!! Aga peale pisikest vaidlust kontrolliti mu auto "korralikult":D üle ja peale pooletunnist paberites tuhlamist tunnistati, et mul igati õigus kasutada gaaslampe kui tähis DC olemas ja auto vanem kui 01.10.2000! Kauba peale sain rahulolu, et auto ikka tõesti heas tehnilises korras:)

Ja teemaalgatajale: aastat 7 tagasi tõi hea tuttav saksamaalt C4 kerega S4-ja...olid tehase xenonid! Auto oli aastast 94!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tehnic
huviline

Avatar


Registreerunud 19.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a4 1.9tdi, A6 C5 Avant Quattro BAU

postitati 18.11.12 18:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Siin xenon, ja nii näitab ka legaalne C4 xenon.
http://image.made-in-china.com/2f0j00OCVtMHRhYIkG/HID-Projector-Low-Beam.jpg

Siin tavaline halogeen.
http://img295.imageshack.us/img295/8551/1996bmw3serieshidkit1vs9.jpg


Siin on selgelt näha ksenooni ja tavalise halogeeni cutoffi erinevused, seinal. Iga TÜVi-mees saab sellest erinevusest koheselt aru, juhul kui ta seda kontrollib. Ja seda ei tee klaas, vaid ikka tuli ise. Sisu peab kah õige olema. Pildid pole konkreetselt C4, aga illustratsiooniks käib küll.


Kas see cutoffi erinevus ei tule mitte sellest, et ülemisel pildil USA standard projektor ja alumisel euroopa standard?

http://www.retrofitlab.com/blog/dot-vs-ece-beam-pattern/

Tellisin USAst enda B5 depo tuledesse uued kvaliteet bi-xenon reflektori/luubi kit-i, ehk saab pimedas sõidetud ka, sellekohane teema ka tulemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 19.11.12 20:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Indrek001
Olen ise ka TÜV punktides jauranud nende meestega, kes arvatavasti ei tahagi omale selgeks teha seadusemuudatusi! Kunagisel S6-el olid orig xenonid ja nende olemasolu kuidagi neelati alla aga praegusel autol millel on vaid DC tähis tulel ja auto aastast 1999 on ise paigaldatud xenon! Suht esimene küsimus, kui sisse veeresin ÜV punkti oli, et kas ise topitud pirnid! "Jaa,see lubatud ju" Ei ole!!! Aga peale pisikest vaidlust kontrolliti mu auto "korralikult":D üle ja peale pooletunnist paberites tuhlamist tunnistati, et mul igati õigus kasutada gaaslampe kui tähis DC olemas ja auto vanem kui 01.10.2000! Kauba peale sain rahulolu, et auto ikka tõesti heas tehnilises korras:)

Ja teemaalgatajale: aastat 7 tagasi tõi hea tuttav saksamaalt C4 kerega S4-ja...olid tehase xenonid! Auto oli aastast 94!

Samast teemast eestpoolt:
Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: A6-dasker
no selge, mul pesureid ega automaatset reguleerijat ei ole kuid on luubid ees, ning seega pole keelatud paigaldada xenoneid lähituledeks.... audi a6 c4 isendi puhul... on mul siis õigus`!?!?! :)

Kui tehases on laternasse ette nähtud H1, siis tahab ülevaatuseonu seal sees ka H1 pirni näha, mitte hiinlaste väikesi näpujälgi täis olevaid ilma igasuguse E-sertifikaadita H1 pesasse füüsiliselt sobivaid gaaslahenduslampe. Nii et see on keelatud ja sul ei ole õigus. Luup ei ole mingi näitaja. Vanemal kurvasilmsel mersul pole mingeid luupe, siiski on tehasest xenon ees. Sama asi facelift D2 kerega A8-ga, neid on nii luupidega kui ilma, xenon'i on mõlemal variandil.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
faraesko
huviline



Registreerunud 05.12.12
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.12 15:12 Tsiteeri
Audi C4 Xenonid - Kas piisab esitule klaaside asendamisest?



Tere!
ütlen kohe ära, et olen laialdamaste teemadega juba tutvunud, mis käsitlevad C4-sid ja xenoneid, ent soov oleks siis teada, kas piisab sellest, kui vahetan esitule klaasid ~~K44517 klaaside vastu? Nagu lugesin, mingit määrust muidugi kuskilt vist väga saada ei ole, mida võimudele näidata, kui tekib mingi vaidlus?

Palju selliste klaaside hinnad on ja kus kohast neid saada? Elukohaks endil Tartu linn.
Märgiksin veel ära, et xenon-süsteem, mis auto peal ei ole mingi tavaline hiina aftermarket, tegemist siis Audi 2003a OEM Xenon ignitori ja ballastiga ning D2S Phillips 4300k pirnidega, isegi võimud kiitsid, et pole nii korralikku aretist näinud :D

Et lühidalt siis, ootan kiiret ja konkreetset vastust,
Kas ainuüksi klaaside vahetusest piisaks või tuleb ikka minna seda teed, et xenonid n*hhui ja halogeenid ette?

Ette tänades,
Taavi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hannespoiss
huviline

Avatar


Registreerunud 27.11.03
Asukoht: Tallinn/Antsla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDi Q 2001 a. ja Audi A8 3.0 TDi Q 2004.a.

postitati 05.12.12 16:25 Tsiteeri


Idee järgi peaks ka luup xenoni oma olema, aga vaevaltpolitsei või TÜV punkt vahet oskavad teha. Kui klaas õige, siis ehk jätavad rahule - minu masinal on orig xenon tuli ja klaasud. Ülevaatusel muidugi K-tähest ja "ussist" ei teatud midagi - aga läbi lasti väikese seletamise peale:cool:
Klaasi hind on jube, kui ma õieti mäletan siis ca 1000 eeku oli tükk....


Parem surra seistes kui elada põlvili
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 05.12.12 16:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: faraesko
Märgiksin veel ära, et xenon-süsteem, mis auto peal ei ole mingi tavaline hiina aftermarket, tegemist siis Audi 2003a OEM Xenon ignitori ja ballastiga ning D2S Phillips 4300k pirnidega, isegi võimud kiitsid, et pole nii korralikku aretist näinud :D

Kes need sinna aretas? Kuidas xenonid halogeenidele määratud pesadesse sobitati ja kas selle juures fookuspunktide õige koha peale sobitumise peale ka mõeldi? Ja lõpuks - on sul selle koostu ohutult tänavale sobimise kohta mingi sertifikaat? Vist mitte? Rohkem polegi legaalsuse koha pealt rääkida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
faraesko
huviline



Registreerunud 05.12.12
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.12 17:46 Tsiteeri


Seal on nii, et pirn käib süütaja külge ja süütaja ise kinnitub keerates 4 nagaga aukudesse, mis on luubi reflektorpinna korpuse küljes, fikseerib kindlalt ära, ent fookuspunktide kohta ma ei oska kaasa rääkida, ja mingit sertifikaati pole ka ette näidata, olgu mainitud, et mina seda süsteemi sinna peale ei aretanud, sellega seoses ka mõned küsimused seoses demonteerimisega - tean, et see nüüd võib olla väga üldistav küsimus, ent kas keegi oskab öelda kui asendada xenonid halogeenidega, tuleb see xenoni relee vahelt kiskuda eks? Ja kus pagana kohas see olla võib?
Ma loodan, et oma võhiklike küsimustega kellelegi pinda ei käi, aga selleks ma foorumisse üldse pöördusingi, et vähe elukogenumad inimesed nõustaksid.

Long story short, autol olid need xenonid juba ostes, mina olen selle süsteemiga väga vähe kokku puutunud, vaid nii palju, et tuttavatega sai uuritud, mis brändiga tegu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 05.12.12 18:18 Tsiteeri


Kas see nelja nagaga kinnitumine käib C4 orig reflektori külge?

Xenoniga mingit eraldi releed ei tohiks olla, on kõrgepingeplokid, milleni peaksid jõudma mööda juhtmeid edasi liikudes. Kuna kõrgepingejuhtmed üritatakse võimalikult lühikesed hoida, ei tohiks nad kaugel olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
faraesko
huviline



Registreerunud 05.12.12
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.12 18:37 Tsiteeri


Ma usun, et see on jah originaalreflektor, kuid pead ei anna.
releede kohapealt jäingi mõtlema, ballasti ja süütaja asukohad teada ning nende eemaldamisega probleeme ei ole.
Ilmselt lihtsalt vaadata, et halogeen sobiks pessa ja saaks juhtmed järele.

2 aastat küll kasutanud xenoneid ja hea nähtavusega ära harjunud, aga pigem harjun ümber vana süsteemi peale ümber kui ametimeestega maid jagan.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
faraesko
huviline



Registreerunud 05.12.12
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.12 18:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: faraesko
Ma usun, et see on jah originaalreflektor, kuid pead ei anna.
releede kohapealt jäingi mõtlema, ballasti ja süütaja asukohad teada ning nende eemaldamisega probleeme ei ole.
Ilmselt lihtsalt vaadata, et halogeen sobiks pessa ja saaks juhtmed järele.

2 aastat küll kasutanud xenoneid ja hea nähtavusega ära harjunud, aga pigem harjun ümber vana süsteemi peale ümber kui ametimeestega maid jagan.


Sealhulgas pirn ise(D2S) käib täiesti omasse soklisse, ma kipun arvama, et äkki seal tule sisu ümber tõstetud koos reflektorite ja asjadega? või on halogeenil ka siis erinev sokkel kõi võrrelda teda täistule ja udutule sokliga(2 metallklambrit)? Sest ma nagu küll ei mäleta, et enda omal see D2S mingite metallklampsidega kinnitunud oleks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.1% - SQL: 33.9%]