Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Vajaks abi otsustamisel A6. (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 2749)
Rmadis
huviline

Avatar


Registreerunud 21.09.06
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 97a. A6 1.8T 97a.

postitati 23.04.08 17:51 Tsiteeri
Vajaks abi otsustamisel A6.



Nii mure siis järgmine, olen siis juba pool aastat otsinud endale A6-te. Hetkel on A4 1997a. 1,8 92kw.
Aga tahaks suuremat autot(vana jätan naisele).
A6-st olen vaadanud ainult 1,8T(110kw) 2000a. aga valik on suht kesine. 1,8 T sellepärast et tegemist R4 mootoriga, muud eriti ei julge osta sest V6-e kohta ainult halba kuulnud igast esindusest. Et remont kallis ja remont äärmiselt aeganõudev, seega tihtipealt töö kallim, kui jupp ise. Ja et keegi ei taha neid ültse remonti võtta. Kas see jutt vastab tõele?
Kindlast tahan bensukat, diisel pole minu jaoks(minust traktoristi pole) ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 23.04.08 18:01 Tsiteeri


Ei tea küll kus sa elad, et keegi V6 remontida ei julge ja ei taha.
1,8L turbosi müün suht palju ja ei ole just odav ~10000.- sõltub täpsemalt mudelist.
Turbot ennast suht lihtne lõhkuda kui kasutada ei oska.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 23.04.08 18:33 Tsiteeri


Bensu V6 üks lolli kindlamaid mootoreid. 2.8 või 3.0 oleks minu valik. Soovituslikult veel quattro. Aga see muidugi maitse asi. 110 Kw-d jääb A6-e joks väheks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AudiMihkel
huviline

Avatar


Registreerunud 12.12.07
Asukoht: Tallinn-Lehtse
Kasutaja on eemal

Auto: Mitte audi

postitati 23.04.08 19:14 Tsiteeri


Mis jutt see olgu,et V6-ed pahad on? Minu arust on nad küll suht edulised:D Isiklik soovitus on see,et ära 1,8-t küll võta....see võib ikka päris lahjaks jääda selle kere kohta:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 23.04.08 19:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AudiMihkel
Mis jutt see olgu,et V6-ed pahad on? Minu arust on nad küll suht edulised:D Isiklik soovitus on see,et ära 1,8-t küll võta....see võib ikka päris lahjaks jääda selle kere kohta:P

No kui siin foorumis vähegi ringi tuuseldada, siis leiab ikka kõvasti materjaali v6-te kohta, ja enamjaolt ikka negatiivsuse poole kalduv jutt.
Kui inimesel juba on 1,8mootor ilma turbota a4 peal ja see talle sobib, siis miks mitte osta 1,8T 110kw. a6 pole ju niipalju ka raskem.


.:Rasta I Land:.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 23.04.08 19:32 Tsiteeri


Turboga ja ilma ikka erinevad mootorid


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 23.04.08 20:12 Tsiteeri


Enamus negatiivne jutt V6-test on diisel mootorite kohta. Bensukatel ainult talla ja kalla. Ainuke viga on neil lekkivad ülemise otsa tihendid. Kui see korras, siis ainult vaheta küünlaid ja õli. Turbo mootoril oleneb kõik sellest mis moodi teda enne on hooldatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MAKIX
huviline

Avatar


Registreerunud 19.12.06
Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal

Auto: S6 2,2Tq 1995

postitati 23.04.08 20:23 Tsiteeri


Mina arvan et V-6el on rohkem resurssi see tähendab et olenevalt läbisõidust tuleb tuleb otsustada kumba eelistada kas V-6te või siis 1,8T.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 23.04.08 20:30 Tsiteeri


Kui sul juba 92kw A4 peal kärab, siis on ka 110kw A6'le hea küll.
Mõned eelised V6 ees tal ju siiski on:


  • R4 mootor on kergem, esisild peab paremini vastu ja auto alajuhitavus on väiksem
  • Õli võtavad R4 mootorid üldiselt vähem kui V6'd
  • Mootorile on tõesti parem ligipääs ja kergem hooldatavus (kapoti all pole ju ainult mootor, vaid ka muud süsteemid)
  • R4 bensiinikulu on üldiselt väiksem (talvel linnas kohe kindlasti)
  • Hammasrihma, küünalde, õli jne. vahetus on R4 kokkuvõttes odavam


Kui te siin kiidate V6'sid, millega olen ka sõitnud, siis V8 möiratuse ja toore jõu kõrval tegemist jälle omakorda hiirepissiga.
Ma võin teile ju V6 kohta samuti öelda, et jääb nõrgaks, pole mõtet üldse jamada jne, aga näe ikka sõidate !
Millegipärast usun, et internetisoovitused inimese väärtushinnanguid nii lihtsalt ei muuda .... ;-)

Minu soovitus on ikkagi täna rohkem rihma pingutada, ja siis juba alates 2001. aastast faceliftitud A6 osta. See, mille täna rohkem välja käid, hoiad hiljem hoolduselt kokku. Olgem ausad- 10 aastat vana auto on tihti kolmandal ringil olev pann. Kui hooldusraamat on olemas, siis teise ringi omanik olen ma veel nõus olema :-)


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Big
huviline

Avatar


Registreerunud 26.11.03
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Kasutaja on eemal

Auto: Audi, Ford, Vaz

postitati 24.04.08 23:22 Tsiteeri


Eelnev auto oli mul samuti A4 1.8 92kw ja nüüd A6 C5 1.8T tiptronic kastiga.
Ütleme nii, et A6 liigub paremini kui A4, samuti võtab A6 vähem kütust kuna maanteel sõites on põõrded palju madalamal kui manuaal kastiga a4`l.
See on täielik bs mis v6 tüübid siin seletavad, loomulikult on v6 kallim hooldada, esiteks juba seepärast, et v6`l tuleb paljude asjade vahetamiseks rihmad ja muu pudi eemaldada...termostaadi vahetuseks näiteks.
Samas rida neljal võid selle ise kodus ära teha poole tunniga.

Mis valemiga need dislamehed oma 2.5tdi 110kw`ga edasi liiguvad ja 1.8t ei liigu?
Ega kõik ac mile`l sõitmas käi.

Algselt mõtlesin ka v6 2.5tdi peale aga siis hakkasin arvutama: ega see 2,5tdi v6 nüüd mingi ökopill ka pole, keskmine tuleb ikka 8-9l/100km, praegune 1.8t võtab 9,5-10,5 keskmiselt, samuti on diiselkütus kallim kui bens. ja diiselmootori remont ka mitu korda kulukam + veel diiselmootori plärin ja nn. hooldus 240 000km tagant.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
wookie
huviline



Registreerunud 21.02.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A80 B4 Quattro 2.6 '94, VW Passat 4Motion '01, Audi A6Q C7 '11

postitati 25.04.08 00:40 Tsiteeri


V6 2.6 110kW kohta võib öelda nõnda, et esiveolise küljes ehk kuidagimoodi aga quattro peale nagu üldse ei sobiks.

Kusjuures, tundub mulle, et mitte jõud ei ole see, mida tal vähe on (eeldame ikka, et autot kasutatakse igapäevasõiduks, mitte rallimiseks) vaid pigem särtsakus ja täpsus on need, mis vajaka jäävad - selline üsna "tuim ja tundetu" tükk, nagu penskarile mõeldud...
Lisaks on tal üpris väike jõuvaru alla 1500rpm'i, mis esiveolisega väga silma ei paistagi, kuid quattro puhul teeb see maastikul manööverdamise tülikamaks.

Teisalt, vedada nagu jaksab, kiirendust on piisavalt - mööda sõidud tegemata ei jää, V6 kohta hea lihtne hooldada kah.
Et noh.. tegelikult ei ole üldse halb mootor, eriti esiveolisele, kuid... midagi oleks nagu puudu - ei tekita sellist "easy't" tunnet.... ei ole nagu mugav või nii, mis sest, et jõudu ja kõike nagu oleks.
Et noh, ei pea mumeelest olema veel suurem ega veel võimsam, vaid täpsem ja särtsakam. Usutavasti on kasvõi seesama 1.8T oluliselt mugavam ja rohkem "easy" juhtida kui 2.6 V6.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rmadis
huviline

Avatar


Registreerunud 21.09.06
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8 97a. A6 1.8T 97a.

postitati 25.04.08 06:43 Tsiteeri


Tundub, et siiski kaldun 1,8 T poole.
Neid tunduvalt vähem müüa ka, seega valikut lihtsam teha, kui valik väike.
Üritan, siis teistnädalat järjest midagi ära osta..siis muljetan..
Tänud vastajatele!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.1% - SQL: 43.9%]