Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Mootoril hing kinni (Vastuseid: 91 | Vaatamisi: 10589)
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 02.03.04 23:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ranz
Kurjam... unustasingi enne juurde panemast nende koodide lugemise kohapealt. Eespool on juttu kuda koode saada siis kui ei ole 2x2 diagnostika pistikud... kuid mul ju siiski on ja ei ole mul bensiinipumba relee peal kaitsme kohta. Et kuda sellega see koodide saamine käib? Ja kui ma sealt koodi saan, kuskohast ma koodile vaste saan? et mida mis nr tähendab.


Loe seda linki, peaks vastused saama! (jutt NF mootorist aga peaks kehtima täies ulatuses ka NG kohta)
http://sjmautotechnik.com/100ecuf.html#fault
http://sjmautotechnik.com/ecupic/twoterm.jpg


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 03.03.04 08:12 Tsiteeri


OK, tänud... püüan sellest asjast seal täieslikult sotti saada päeva jooksul ja võibolt õhtal korra proovin ära ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Dantee
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.04
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 320

postitati 03.03.04 14:23 Tsiteeri


Lugesin teemat ja pakuks välja, et kui tegu tõesti 2,3l R5 mootoriga, siis mingit rabamist sellele mootorile alla 3000 pöörde suht mõtetu tahta. See rohkem jõuline mootor, tegu ju Audi mitte BMW või muu taolisega.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 03.03.04 18:04 Tsiteeri


Olen tundnud BMW 325 tõmmet ja seda ma sealt saada ei tahagi. Asi pigem sedapidi, et enne oli hea, nüüd on hakanud ära vajuma.
Ja olgu moto milline tahes, ei ole normaalne see et kuskilt maalt äkitse tuleb miski äkiline jõud juurde. Täiega kiirendades peaks asi sujuvalt minema... tähendab kuskil on siiski viga sees.
Õhtal nüüd meisterdan omale selle jubina valmis millega ma saan need veakoodid tõmmata ja vaatame kas ka kasu sellest on miskit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 03.03.04 20:40 Tsiteeri


Nii... veakoodid olemas :) tänud siinkohal kõigile kes selles asjas kaasa aitasid, sest see asi läks praegu maksma 25.- (lamp, lüliti ja paar pisikest jullat veel) oleks elektriku juurde läinud kellel on see hirmkallis stend seal oleks kindlalt miski 500.- :P
Nüüd siis vaja vaid aru saada mida see kood tähendab.
Esimese koodina blinkis välja 2142 mis siis inglise keeles tähendaks:
Knock sensor
Open or short circuit, Defective sensor
Check sensor and wiring
Symptom: (kusjuures jummala õige, just nii nagu mul on ju) Timing retarded, high fuel consumption, power loss.
kuid mis sensor on Knock sensor?
Teisena blinkis välja 2341 mis siis tähendaks:
Oxygen Sensor Control Regulating exceeded
Nagu mina aru saan on see lambda? kuid see teine viga võib vabalt olla põhjustatud esimese mittetoimimisest, nii et esmasena kontrolliks ära selle seal.

edit: viga leitud :) sain siis teada et see on detonatsiooni andur millest siis jutt peaks olema ja mis vigane peaks olema. Sai siis otsima hakatud kus ta täpselt asub ja ka palju maksta võiks... jõudsime siis selleni et kahte varianti on neid ja läksin garaa¸i vaatama milline ta neist siis on... otsisin ja otsisin ja jõudsin enne mootori tagaotsas oleva pistikuni, mis lihtsalt näppu jäi :P sellel klambri osa, mis teda kinni hoiab lihtsalt katki ja ju ta sealt pealt siis niipalju lahti oli et ühendust ei andnud. Et lahti olid siis see detonatsiooniandur ja kaks miskit õli andurit ka sealt.
Soovitati nüüd miski aeg ringi liigelda ja siis test uuesti teha, et kohe pole mõtet.... moto peakst õige töörütmi enne tagasi saama.

Suurimad tänud siinkohal veel asjaosalistele :) :) :) eks kirjutan mis asjast edasi ka sai


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 04.03.04 19:32 Tsiteeri


Nüüd siis ka sõiduproov tehtud... asjal teine minek kohe, et sellega asjad kõik korras nüüd.
Ja täna siis linnast tagasi tulles tegin korra uuesti testi, viskasin otsad peale ja ta näitas mulle 4444 et siis vigu pole eksju, peale seda kui uuesti hoida 4sek nuppu alla siis lamp põleb 2,5sek ja on kustus 2,5sek mis peaks siis tähendama et test on läbi.
Kuid hoidsin korra veel 4sek nuppu alla... siis tõstab ta mootori pöörded kuskile maale ja annab mulle uuesti selle 2341, et miski kala lambdaga siiski. Tea kas seda võib ka mõjutada see et katti enam all ei ole? kuid lambda on ju enne katti nii et eriti ei tohiks mõjuda, kui siis ainult miskis osas see et temperatuur tal madalam peaks olema (vist).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rafaello
huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Tallinn, Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: audi

postitati 05.03.04 22:09 Tsiteeri


kust võiks analoogset infi 2.0 ABK mootori kohta leida. Mul üsna sarnased sümptomid. Peab ka üle vaatama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.03.04 22:44 Tsiteeri


Kas keegi võiks öelda palju peaks olema lambda pinge tühipööreltel?
Sest siiski keerates saab ta ära muuta ja aju ei keera asja ise maha.
Enne oli mul tühipöörtel ta seal 0,1V juures, kuid saan keerata ta ka 0,4-0,5V peale... kuid mis peaks olema see õige?
Peab vist ikka korra kuskile minema kus õige CO mõõtja olemas on ja paika asja keerama, saaks vähemalt teada... kuid asja teeb jamaks see et katti ju all pole :P et tegelikkuses ei saa ma ka õiget infot sealt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 05.03.04 23:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ranz
Kas keegi võiks öelda palju peaks olema lambda pinge tühipööreltel?
Sest siiski keerates saab ta ära muuta ja aju ei keera asja ise maha.
Enne oli mul tühipöörtel ta seal 0,1V juures, kuid saan keerata ta ka 0,4-0,5V peale... kuid mis peaks olema see õige?
Peab vist ikka korra kuskile minema kus õige CO mõõtja olemas on ja paika asja keerama, saaks vähemalt teada... kuid asja teeb jamaks see et katti ju all pole :P et tegelikkuses ei saa ma ka õiget infot sealt.


Co-d peaks mõõdetama väljalaskekolle küljes oleva toru kaudu, millel kummilutt otsas, katt või selle puudumine ei tohiks segada!


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 06.03.04 09:12 Tsiteeri


CO-d mõõdetaksegi enne catti st. kas ta seal on või ei ole ei koti kedagi peale roheliste.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.03.04 09:15 Tsiteeri


Azoo... ma tean jah et see ots selle jaoks seal on... kuid mitte ainsaski ülevaatus punktis ei mõõdeta seda ju sealt, vaid ikka tagant, et mõõta ka vist miskeid muid väärtusi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 06.03.04 09:30 Tsiteeri


ülevaatusel kontrollitakse seda et sa õhku ei reostaks. Aga mootori töö pannakse paika ikkagi enne catti mõõdetud info järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.03.04 09:36 Tsiteeri


Mo krt... siis minu siiamaani teeneduses käimised on ikka jummala mõtetud ju olnud.
Mitte iial ei ole keegi kunagi seda otsa sinna pannud... visatakse ots ikka sumpa tahaotsa ja mõõdavad ja krutivad... kurjam :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.03.04 14:10 Tsiteeri


Nii, käisin kontrollis ära. Aga jama lugu tiba, miski asi paneb näkku :(
Panime otsa järgi ja näitas liiga lahjat segu, et siis keerasin juurde, sinnamaale kus peaks õige nagu olema ning siis hakkas pull pihta. Kui lambda läheb õigeks siis CO läheb valeks ja vastupidi... siis hakkab niimoodi tantsima (mitte keerates, vaid ise) lihtsalt kohapeal seistes.
Ka AF näitab 0,3V ja siis tõuseb 0,6V peale ja langeb tagasi ning niimoodi jääbki tegema, hetk all ja siis ülesse ja alla tagasi.
Nüüd linnast tulles lasin peeneks korra ja panin otsad peale jälle et mis näitab... näitas oma 4444 ära ja siis see teine test, et enne tõstis pöörded ühele maale ja hoidis neid seal... nüüd jõnksutas üles alla üles alla ja andis koodi 2342 (enne oli 2341) kuid mida tähendab see kood?

BTW: uurisin ka oma konele uue lambda hinda... "kõigest" kerge 1900.- millekagi.

edit: kood 2342:
Heated Oxygen Sensor

Defective Sensor or Wiring to sensor defective

Resistance Heater in probe faulty

Symptom: Emissions not within specifications

Et siiski lambda nagu aru saan :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 08.03.04 10:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ranz
Nii, käisin kontrollis ära. Aga jama lugu tiba, miski asi paneb näkku :(


Lambda anduri ikka ühendasid lahti mõõtmise ja kruttimise ajaks?


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 08.03.04 13:06 Tsiteeri


Ei ühendanud... kas oleks pidanud?
Selline asi ka veel juurde, et... täheldasin sellist asja et varem kui mootoriga pidurdasin siis AF läks ilusti ära nulli... mis nagu peakski nii olema eksju, nüüd aga gaasi maha lastes jäävad põema ja nagu pidurdamist ka ei toimuks nagu... et selline tunne et kuskilt saab lisaõhku... aga suurt palju võimalusi seal selle jaoks ju ei ole, peab otsima natuke.
Kurjam ma aru ei saa kuda see kõik hakkas toimuma peale termostaadi vahetust???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 08.03.04 13:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ranz
Ei ühendanud... kas oleks pidanud?
Selline asi ka veel juurde, et... täheldasin sellist asja et varem kui mootoriga pidurdasin siis AF läks ilusti ära nulli... mis nagu peakski nii olema eksju, nüüd aga gaasi maha lastes jäävad põema ja nagu pidurdamist ka ei toimuks nagu... et selline tunne et kuskilt saab lisaõhku... aga suurt palju võimalusi seal selle jaoks ju ei ole, peab otsima natuke.
Kurjam ma aru ei saa kuda see kõik hakkas toimuma peale termostaadi vahetust???


Lambda 1700EEK, kas sul gaasipedali asendi lüliti funkab, kui ei ,siis ta ei pidurdagi mootoriga


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 08.03.04 13:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ranz
Ei ühendanud... kas oleks pidanud?


Ma arvan küll. Nii kaua, kui lambda mängu juhib, pole ju midagi keerata, nii kui krutid, nii kompenseeritakse kohe, kui muidugi lambda andur korras on ;). Lambda signaal peabki kõikuma üles-alla, aga seda paar korda sekundis.


Tsitaat:

Kurjam ma aru ei saa kuda see kõik hakkas toimuma peale termostaadi vahetust???


Külmalt oli segu rikkam ja ka lambdaga ei arvestatud, ma arvan.


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 08.03.04 14:29 Tsiteeri


Aga enne oli kütusekulu ca 10 keskmist... nüüd on 13-14 :( oleks nagu pidanud ju vastupidi olema, et enne kõrge ja nüüd peale termostaadi vahetust oleks pidanud normi saama aga näe kurjam vastupid on.
Ja nüüd ta annab mulle selle testi ajal mida teeb kogu aeg seda 2342 koodi... sellest küsimus et kas lambda soendus töötab kogu aeg või lülitatakse ta ühelt maalt välja?
Gaasipeedaali asendi anduri peaks ka üle vaatama... ta tegelt kuidagi imelikult toimib, vahepeal on kõik korras nt 90 pealt 5 käiguga gaas maha lasta nagu töötaks... kuid linnas sees 50 pealt 4-janda (3-nda) käiguga ei tööta jällegi (ei pidurdata mootoriga)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 08.03.04 14:46 Tsiteeri


lamda soendus käib koos süütega


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 08.03.04 15:43 Tsiteeri


Ühesõnaga teda soendatakse pidevalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 08.03.04 18:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ranz
Ühesõnaga teda soendatakse pidevalt.


põhimõtteliselt pidevalt, sest lamda ei hakka õigeid numbreid välja andma enne, kui temp on 300 kraadi. Soendus on sellejaoks, et see temp kiiremini saavutada, pärast hoiab teda soe ka heitgaas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 08.03.04 21:01 Tsiteeri


Selge siis sees... kuid mida see veakood siis tähendama peaks???
Heated Oxygen Sensor

Defective Sensor or Wiring to sensor defective

Resistance Heater in probe faulty

Symptom: Emissions not within specifications


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 09.03.04 00:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja ranz
Selge siis sees... kuid mida see veakood siis tähendama peaks???
Heated Oxygen Sensor

Defective Sensor or Wiring to sensor defective

Resistance Heater in probe faulty

Symptom: Emissions not within specifications


Tingimata ei pea andur vigane olema siiski. Võib-olla segu nii paigast ära, et aju arvab lambda poolt söödetud info valeks. seal on mingid vahemikud (ajus), mille piiridesse ühe - või teise anduri teave peab jääma. Kui ei, siis aju arvab anduri vigaseks ja võtab ettekirjutatud keskmised väärtused. KE-3 jetronik suudab segu siiski vaid teatud ulatuses korrigeerida. Julgen arvata, et segu tglt liiga rikas (eriti kui A/F tühikäigul 5V näitas ja gaasi vabastades ka pinget näitab).
Arvan, et kuna segu füüsiliselt liiga rikkaks keeratud, siis ka küttekulu suur ja mootori töö häiritud.

Prooviks ehk saad kelleltki (kas või lammutusest) teise lambda?


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 09.03.04 07:28 Tsiteeri


Ise ka seda mõtlesin et teist lambdat proovida või miskit, sest liialt kallis julla et lihtsalt proovi pärast ära vahetada. Kuid kelle auto alt ma selle küll ära nüüd keeran... ja romulad ka eriti neid niisama välja anda ei taha et ma proovin.
Ma keeran tiba kütet maha, vaatab mis siis saab.
Kuid mõõturi järgi näitas et nii peaks asi enam vähem nagu paigas olema?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.3% - SQL: 31.7%]