Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Audi 80 B4 - 1992 - RaidoB4 (Vastuseid: 52 | Vaatamisi: 11413)
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 25.12.07 14:11
Audi 80 B4 - 1992 - RaidoB4



Niisiis mina ostsin omale Audi eelmise aasta detsembris, ehk nüüdseks olen temaga sõitnud veidi üle aasta. Kokku oleme Eesti maanteid paitanud umbes 40000km. See teeb päevas keskmiselt veidi üle 100 km. Olen teinud selle aja jooksul 3 õlivahetust ja neljas tuleb järgmise aasta alguses.
Ostes oli auto heas seisukorras. Mootoriga pole siiamaani probleeme olnud. Autol oli olemas toonkile (õnneks) ja ka kärukonksu kummist kate, mis nüüdseks on uue omaniku leidnud. Samuti oli suhteliselt hea audiosüsteem hinna sees. Ehk istu sisse ja sõida.
Paranduses olen käinud vähe. Paar korda on olnud probleem elektroonikaga, selle saime ilusti korda. (näiteks ei tulnud Viljandis folgil käies signa maha ja muud sellist pudi padi). Ja nüüd asjad, millega teenindused hakkama ei saa:
1. Poolasside vahetus. Asi siis selline, et millegipärast oli parem poolassi telg läinud ellipsisse ja otsustasin lasta ära vahetada. Käisin tõin romulast jupi (uusi enam ei toodeta) ja carstop´i vahetama. Ise läksin linna peale asju ajama ja mõne aja pärast tuleb kõne, et jupp on liiga lühike. Mis seal´s ikka, ütlesin, et pange vana tagasi, sõita on ju vaja. Viisin jupi romulasse tagasi ja ütlesin, et andsite vale jupi. Mees tegi suured silmad ja ütles, et varem pole sellist asja juhtunud. Siirdusin teise romulasse ja seal võeti doonorilt mõlema poole poolassid alt ära ja järgmine päev läksin sõbra juurde kanali peale ja hakkasin ise vahetama. Kõigepealt võtsin lahti parema poole ja panin uue jupi asemele. (uutest juppidest pikema sest paremale läheb ju pikem). Pikkust ma vanaga mõõta ei saanud, sest sellel olid selleks ajaks juba separaatorid puruks ja ma ei teadnud kui pikk see tegelikult on. Keerasin poldid kinni ja kõik oli timmis. Võtsin vasaku poole alt ära (see oli terve aga vahetasin ikkagi ära) ja oioi mis ma avastasin. Võrdlesin selle pikkust uue jupiga ja need olid erinevad. Küsisin tuttavate käest nõu ja jõudsime järeldusele, et kunagi varem on ka sellel autol poolasse vahetatud, aga vahetatud on valet pidi. Parem oli pandud vasakule ja vasak paremale poolele. Sest fakt on et kui uued jupid on võetud samasuguse auto küljest siis nad peavad ju sobima. Panin siis uue jupi külge ja siiamaani sõidab ilusti ( kusagil 2 kuud on vahetamisest möödas). Point on selles et sellepärast oligi poolass kõver sest pikem oli pandud lühema asemele ja mingi koht peab ju järgi andma. Ja teisel olid separaatorid puruks läinud sest jupp oli jühike ja pöörates tuli poolassi ots veidi välja. Pärast vahetust käisin uuesti carstopis ja ütlesin, et te panite puusse. See jupp mis ma neile viisin oli tegelikult ikkagi õige. Nemad võrdlesid seda selle vale jupiga mis oli kunagi varem teadmata isiku poolt alla pandud. Küsisin, et kas teil mingit andmebaasi pole kus on auto juppide mõõdud ja kust saaks vaadata. Vastus: “Kui oleks, siis oleks meil veel kahte inimest tööle vaja, kes neid andmeid kontrolliks”. Küsisin ka raha tagasi aga kus sa sellega, ega nemad ju oma viga ei tunnista.
2. Sumpsi keevitus. Keskmine pütt oli valtsi juurest susisema hakanud ja tahtsin lasta ära keevitada. (oleks ise teinud, aga mul pole kemppi) Kõigepealt käisin küsisin ühe Rakvere sumpsikeevitaja käest mis see maksma võiks minna, öeldi umbes 100.- Läksin aega kirja panema ja hind oli tõusnud 200-300. Keevitama minnes ütles tüüp, et tal pole mõtet seda 400 krooni eest keevitada kui uus jupp maksab 450. (päris müstiline hinnatõus umbes kuu ajaga, kas pole?). Tulin sealt tulema ja ülejärgmine päev läksin teise sõbra juurde, võtsin sumpsi alt ära, panin plekitüki neetidega kinni, möginat vahele ja elektroodiga (!) siristasin servad kinni. Enam pole susinat kuulda.
Mis ma siis veel olen teinud selle masina juures.
Audio: Pikapeale hakkas autoga kaasas olnud woofer (mis oli kastita) pinda käima. Ei olnud päris see mis alguses tundus. Tegin siis kasti talle ümber ja asi hoopis teine. Samuti läksid vahetusse esimesed kõlarid sest 1 plahvatas. Tagumisi ovaale pole puutunud. V ahetasin välja ka maki, mille sain koos 12cd-lise cd-boxiga tuttavalt hea hinnaga. Võimendi on alpine ja muu süsteem pioneer. Makk mängib ka kassetti ja saab sinna ühendada ka arvutit või mida iganes. Kokku on kõlarite võimsus 1.22kW ja helirõhku on sealt välja mõõdetud 125.1 dB, see tulemus oli carrating treffil. Minu arust tava kuulamiseks täiesti piisav. Kui rohkemat tahta, siis juba teha võistluste jaoks.

Välimus: Suurt pole teinud midagi, korra poleerisin. Teist korda see aasta ei jõudnud ja kulmud panin ka külge. Aga plaanis on vahetada mõned välimust muutvad jupid. Samuti sain AC numbrialused, mis samuti annavad ilmet juurde:)

Valgustus : Salongi paigaldasin ühe lisa lüliti jalavalgustitele ja pagass on samuti sinine. Woofri valgustus on punane. Ette pole veel kahjuks jõudnud lisatulesid panna, aga millalgi teen selle kindlasti ära, et pimedas kaugemale näeks ja kui keegi päeval või niisama hea nähtavuse korral udutuledega sõidab, siis saaks need tööle panna.
Ja eks vaatab mis sellest põhjavalgusest saab.

Mõne aja pärast kirjutan veel aga praeguseks aitab :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 06.01.09 22:31


Selline oli auto enne ostu http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4963c7806ff99.jpg
Siin antenni tagatiivale külge saanud
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4963c800c0bc6.jpg
Kulmud http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4963cf7d86992.jpg
16" veljed mis mulle endale väga meeldivad. Päike annab autole ka uue värvi http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4963c8e0ea949.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4963c947e84ae.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4963c99e14054.jpg
See siis talvel http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4963cec19c48c.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 07.01.09 14:29


Need 16 veljed on kyll kenad, eriti sobiks tumedama auto puhul:P Mootori kohta pole sa midagi maininud, mis mootoriga tegu


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 07.01.09 20:36


Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Mootori kohta pole sa midagi maininud, mis mootoriga tegu


Pole maininud, sest pole midagi mainimist väärt :p R4 2.0 66kW


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ööbic
huviline



Registreerunud 17.06.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel Audita

postitati 07.01.09 20:49


pole viga... kenake... räägi,kust kulmud said?


"Elu nagu hernes"
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 07.01.09 20:55


Tsitaat:
Algselt postitas: ööbic
pole viga... kenake... räägi,kust kulmud said?

Tänan. Ei mäleta enam täpselt kust. Tellisin Tallinnast ja saadeti postiga. Oli valida kas must või hall, võtsin halli ja värvisin ise ära


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 07.01.09 21:39


Mõned pildid woofri kastist. Kahjuks küll ei leia üles kasti tegemise pilte, peab leppima lõpptulemusega. Kui leian siis lisan need ka.
Vineer oli minu mäletamist mööda 22 mm ja tagumise seina pleksiklaas 20 mm paksusega. Klaasi ja vineeri vahele panin tavalist sanitaarsilikoni mäletamistmööda ja kipsikruvidega kinni. Enne muidugi puurisin läbi klaasi augud ette :)

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_49650fac16513.jpg

Ööpimeduses

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_49650feb5ac5b.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_49651001c1584.jpg

Päev/öö Näha ka 12 plaadi CD Box. Kahjuks ei mängi mp3

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_496510172c737.jpg

2 pilti kokpitist vaadatuna

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4965103e6bfcc.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4965106186e52.jpg

Uskuge või mitte aga sinna pagasi ruumi mahub ka tavaline lapsevanker ära


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.09 16:16


Minumeelest koodid on ühe pikkusega? (Veovõllid)
Kui tuledele releesid pole vahele pandud siis soovitan seda teha. Tuled paika timmida ja on tunduvalt parem. Lisatulesid/kaugeid poleks mul ntks kuskil põletada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.09 16:20


Tsitaat:
Algselt postitas: Tegelane5
Minumeelest koodid on ühe pikkusega?


Mis koodid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 08.01.09 17:07


Tsitaat:
Algselt postitas: Tegelane5
Kui tuledele releesid pole vahele pandud siis soovitan seda teha. Tuled paika timmida ja on tunduvalt parem. Lisatulesid/kaugeid poleks mul ntks kuskil põletada.

Mina soovitan ennekõike alustada parematest pirnidest ja kindlasti tuled laiali võtta ja korralikult seestpoolt puhastada. Enne kui releesi paigaldama hakata mõõta üle tuledele tulev pinge testriga. Enda masinal oli see 13,2 seega polnud mingit mõtet releesid paigaldada, kui siis ainult lüliti heaolu nimel, valgusele ei loe sealt enam midagi silmnähtavalt. Hiljem jah muidugi tuled lasta ülevaatuspunktis paika timmida.
Kui tuledele tulev vool madal, siis tasub muidugi ka releed lisada(otsingust leiad sellekohta asjaliku infot).

edit: Ise käitusin ka vales järjekorras, kõigepealt paigaldasin lisatuled (vahe oli märgatav) ja seejärel läksin põhitulede juurde. Oleks põhituled kõigepealt korda teinud poleks vajadust tekkinud lisade järele, kuid mind nad ei häiri, eks suveks saab eest keerata, siis pole nad praktilised. LINK Piltidele


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 08.01.09 17:20


Nüüdseks olen lisatulede paigaldamise mõtte ära unustanud, sest pikal kaalumisel ei leidnud sellel sügavat mõtet olema. Rikuvad minu meelest liiga palju auto esiosa ja samuti sai kunagi tuled lasta paika reguleerida, nüüd olen täistuledega väga rahul.

Veovõllid on erineva pikkusega (vist oli umbes 2 cm erinevus, vasak pikem kui parem kui õigesti mäletan)
Nüüd ka nad tegelikult välja keerates tagurdades kohati kolisevad/ragisevad vms. Aga arvan et seda enne täpsemalt uurima ei hakka kui see pidevaks muutub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helina
huviline

Avatar


Registreerunud 19.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: A5 coupe 3.2fsi q 195kw 2008

postitati 14.01.09 08:53


Plaan oma autole samasse kohta supakas panna. Palju maksma sul läks see sinna paigaldamine?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.09 12:22


Tsitaat:
Algselt postitas: Räpikiisu
Plaan oma autole samasse kohta supakas panna. Palju maksma sul läks see sinna paigaldamine?


Enda aeg, rohkem midagi :) Vineer + lõikamine läks 500 ja klaas 200. Värvisin, lihvisin ja pahteldasin ise.
Joonised tegin ka ise, et sai odavalt läbi :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helina
huviline

Avatar


Registreerunud 19.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: A5 coupe 3.2fsi q 195kw 2008

postitati 14.01.09 14:49


Oskaks ka ise teha nii.. :D
Vähemalt vineeri saan ma niisama :P
Aga sul kindlalt jooniseid ei leidu, kuidas tegid?:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 14.01.09 15:45


Joonised peaksid mul kusagil olema alles. Pean natuke otsima. Aga siis peab woofri ka sama sama läbimõõduga ostma. Kui leian saadan joonised mailile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 15.01.09 18:20


http://motoclub.pri.ee/pildid/img_496f70548e8c6.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helina
huviline

Avatar


Registreerunud 19.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: A5 coupe 3.2fsi q 195kw 2008

postitati 15.01.09 18:22


Seeliste mudaste ilmadega nii ilus valge :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 15.01.09 18:48


šampoon ja soe vesi teevad imesid;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
salukas8
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.06
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Tq 2,2 169+kW `92

postitati 15.01.09 19:29


suvel läheb sul vist pigi eemaldaja peale terve varandus ära, et autot pigist puhas hoida:P ok.. nali .. täitsa kena auto.. eriti need kuldsed veljed;)


ESS:)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 18.01.09 18:46


Tsitaat:
Algselt postitas: salukas8
suvel läheb sul vist pigi eemaldaja peale terve varandus ära, et autot pigist puhas hoida:P ok.. nali .. täitsa kena auto.. eriti need kuldsed veljed;)

Eks teda natuke kulub ka, kui seda viimast pilti tegin, siis vaatasin et seda pigi on päris palju kogunenud. Pean plaani kas auto lasta üle värvida, ära on pleekinud. Kui paar korda veel poleeriks siis saaks valgeks küll tagasi, aga kivi täkkeid on ka palju, ja mõni kivi on nii raske olnud, et lohu tekitanud ja oleks natuke pahtlit vaja panna. Aga eks vaatab mis kevad toob:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TarvoL
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.03
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 18.01.09 20:50


Kui sa selle "Teeme ära!" kleepsuga just mingit kuuliauku ei peida siis ilma selleta oleks parem;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 18.01.09 22:23


Tsitaat:
Algselt postitas: Audivend
Kui sa selle "Teeme ära!" kleepsuga just mingit kuuliauku ei peida siis ilma selleta oleks parem;)


Peangi plaani selle eemaldamiseks, see aasta seda üritust kuuldavasti enam ei tule ja kaob (on juba kadunud) ka klepsu mõte ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Helina
huviline

Avatar


Registreerunud 19.10.08
Kasutaja on eemal

Auto: A5 coupe 3.2fsi q 195kw 2008

postitati 15.04.09 12:50


:)
Sa ka midagi vahepeal nokitsenud auto kallal oled?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
RaidoB4
Bännitud



Registreerunud 20.01.07
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal


postitati 15.04.09 15:48


Tsitaat:
Algselt postitas: Räpikiisu
:)
Sa ka midagi vahepeal nokitsenud auto kallal oled?


Natu olen, täna panin suverehvid alla nende kuldsete velgedega :p
Kohe lähengi neid keskosa katteid treima, kui valmis saab siis teen pilti ka :)
Aga rohkem nagu midagi, valmistun vaikselt pigieemaldus päevaks. Ja siis teine päev üritan ära poleerida ka, muidu värvil ei ole mingit kaitsekihti enam peal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 15.04.09 15:57


Tsitaat:
Algselt postitas: RaidoB4
...... Ja siis teine päev üritan ära poleerida ka, muidu värvil ei ole mingit kaitsekihti enam peal.


Äkki see tekib vahatades ikkagi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.3% - SQL: 29.7%]