Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  16
Autor:
Pealkiri: A8/S8 (4D2, 4D8, 1994–2002) (Vastuseid: 395 | Vaatamisi: 133306)
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 05.05.10 06:42 Tsiteeri


Ise imestan teema algataja meeletut valiku vahet. Keskklassist rahulikult läheb mees üle luksklassi, samas annab märku, et kasko ja liising nagu käiks rahakoti pihta? Mina küll arvan, et Avensis oli odavam ülal pidada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lehys
huviline

Avatar


Registreerunud 31.05.08
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra Leon Sportstourer

postitati 05.05.10 07:02 Tsiteeri


Pigem soovitaks selle raha eest mingi C4 kerega quattro muretseda,suhteliselt pommikindlad kordades odavam pidada kui A8-t


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 05.05.10 07:28 Tsiteeri


Millest selline valikuvahe? Minu tööautod on olnud alates Peugeot Partnerist, Ford Rangerist kuni Avensiseni välja, neid autosid ma ei valinud vaid sain.
Maasturitega sõitmisest meeldis nelivedu ja käis närvidele isteasend, avensisega sõitmisest meeldis jällegi sõiduauto isteasend, Partnerist ei meeldinud loomulikult midagi :)
Isiklikuks ma ei plaani osta mingit euro seljakotti, silmanurgast olen koguaeg vaadanud suurte ja võimsate masinate poole.
Kuni selle talveni olin veendunud tagaveo austaja, aga nüüd langes e38 valikust välja.

Tahan sõita luksklassi v8-ga veel seni kuni bensuliiter ei maksa 40kr.
20 aasta pärast piniseme ilmselt kõik elektrijõul ringi.

Miks ma ei taha liisingut ja kaskot? Mulle meeldib hoida jooksvad kulud madalal (väljaarvatud bensiin ja hooldus), kasko raha jätaksin pigem auto remondiks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 05.05.10 07:49 Tsiteeri


Kui auto taustast mingi vähegi adekvaatne ülevaade olemas on, siis selle raha eest paremat autot pole. Kui siinsamaski huviliste autode all ringi vaadata, jääb mõni sarnane auto oma heas ja halvas ka kindlasti silma.
Suurem teema


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 05.05.10 09:34 Tsiteeri


Soovitage töökoda kus saaks soovitavalt samas kohas sillad üle vaadata, mootorist ja käigukastist veakoodid välja lugeda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 05.05.10 10:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stinger
Miks ma ei taha liisingut ja kaskot? Mulle meeldib hoida jooksvad kulud madalal (väljaarvatud bensiin ja hooldus)

Siis see auto ei ole sinule.
Mul läks C4 kerega masinale peale ostu kohe 15k sappa remondile. Seejuures mul ei ole automaatkasti ja ka mootor on väiksem.
Hetkel minu Excel näitab jooksvateks kuludeks (v.a. bensiin) 370 EEK / päev. Muidugi see läheb ajaga alla, aga iga sõidetud kilomeetri kohta võiksid 2-3 eek kõrvale panna remondiks.
Igasugused vanad luks autod on kõike muud, kui madalate jooksvate kuludega. Usu mind, jaapani auto liisida on odavam, räägin kogemusest.


Aga teemasse ka...
Kontrollida saab Forssis, Reval Autos ja Audihoolduses näiteks. Samuti eelistaks ma sinu asemel 1998 aasta masinat, sest seal on 5-e käiguline automaat ning minu teada on 97nda automaadi lastehaigused ravitud (aga võin ka eksida).
Kui inglise keel vähegi käpas, soovitan lugeda järgmist lehekülge, kui piiblit: http://www.audipages.com/usedA8.html.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 05.05.10 10:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:
Usu mind, jaapani auto liisida on odavam, räägin kogemusest.


Olen 100% nõus.

Vanemate Audidega, eriti A8/S8 peab rahakott pika puuga seljas olema. Isegi kui esialgu tundub kõik valutu ja makstav, leiad ennast õige pea mõtte eest "milleks ikka see".. Ma ei vaidle vastu, et A8 on mugav, minulgi oli raske loobuda, kuid selge mõistus sai lõpuks võidule. Ka minul polnud bensiin probleemiks, kuid kui reaalselt vaadata, palju see loom rüüpab ja palju see loom su rahakotist rüübanud on- siis hakkab lausa imelik.. Selle rahaga on palju palju muudki teha, kui seda mõtetult kulutada. Või ma eksin?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 05.05.10 10:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Usu mind, jaapani auto liisida on odavam, räägin kogemusest.


Olen 100% nõus.

Vanemate Audidega, eriti A8/S8 peab rahakott pika puuga seljas olema. Isegi kui esialgu tundub kõik valutu ja makstav, leiad ennast õige pea mõtte eest "milleks ikka see".. Ma ei vaidle vastu, et A8 on mugav, minulgi oli raske loobuda, kuid selge mõistus sai lõpuks võidule. Ka minul polnud bensiin probleemiks, kuid kui reaalselt vaadata, palju see loom rüüpab ja palju see loom su rahakotist rüübanud on- siis hakkab lausa imelik.. Selle rahaga on palju palju muudki teha, kui seda mõtetult kulutada. Või ma eksin?


Mulle tundub küll, et eksid :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 05.05.10 10:45 Tsiteeri


Ok, ma väljendasin selle rüüpamise kohapealt ennast halvasti. Pidasin silmas raha hulka, mida see auto tarbib + küttele kuluv summa.
Uuemate V8 teema on terake teine, kuna tegemist uuema autoga ja reeglina on korralik uuem aparaat vähenõudlikum. Seega edukat tankimist.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 05.05.10 10:55 Tsiteeri


Ma ütleks kah, et kütusekulu on sellise masina puhul viimane, mille üle üldse pabistama peaks :D. Seda eriti veel 5'se 1997+ kasti puhul. Mina kasutasin seda looma parema meelega pikkade otste jaoks, kus 1.6 liisiriis suvel kliima sisse lülitatult võttis ainult ~1L vähem kütust ja kui kiirus tõusis üle lubatud piiri, siis näris liisiriis raudselt rohkem kütet kui 2 tonnine v8'ga mölakas ;). Muid hüvesid ei maksa üldse mainidagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 05.05.10 10:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Siis see auto ei ole sinule.
Mul läks C4 kerega masinale peale ostu kohe 15k sappa remondile. Seejuures mul ei ole automaatkasti ja ka mootor on väiksem.
Hetkel minu Excel näitab jooksvateks kuludeks (v.a. bensiin) 370 EEK / päev. Muidugi see läheb ajaga alla, aga iga sõidetud kilomeetri kohta võiksid 2-3 eek kõrvale panna remondiks.
Igasugused vanad luks autod on kõike muud, kui madalate jooksvate kuludega. Usu mind, jaapani auto liisida on odavam, räägin kogemusest.


No ma sõidan praegu jaapani autoga, möödasõidu ajal tuleb vägisi pisar silma.
Avensise jääk tuleb mul umbes 140 tuh.
Kui ma sama raha panen ajajooksul koos ostusummaga A8-sse siis peaks seda autot veel pikaks jaguma.
Iseasi, et kui probleemid ei lõppegi ära ja ainult remondid siis saab ühel hetkel siiber ja lööd käega.
Sellise vanusega autode juures ostetakse ikkagi seisukorda mitte aastaarvu ja minu lootus on see et eelnevate omanike poolt pole päris laibaks sõidetud.

Esimeses postis olevat autot käisin vaatamas.
Tundub täitsa okoo aga juhtmed vaja külge panna ja alt ka vaadata enne kui otsustan.
Peale prooviringi suri pargi peale pannes mingil põhjusel välja, niiet ei teagi kas läksin kogemata vastu võtit ise või oli mingi muu probleem.
Imelik on see, et riisipiruka roolist tulnuna oleksin arvanud et audi veel nobedamalt liigub - aga ehk see oli ka petlik, salong oli siiski üsna vaikne ja möödasõidud saab sellega kindlasti kordades paremini tehtud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 05.05.10 11:16 Tsiteeri


Jäi veel mainimata, et minu läbisõidud on komöödia valdkonnast.
Töökoht 5km kodust, see küll linnasõit, niiet kulu kilomeetri kohta suur, samas osad päevad sõidan üldse tsikliga, niiet kütusekulu muret ei valmista.
Suvekuudel ainult tuleb üle 1000km kuus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
gorm
huviline

Avatar


Registreerunud 14.12.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4.2Q

postitati 05.05.10 12:02 Tsiteeri


Ma olen ka täiesti nõus eelpool öelduga, et kui auto taustast ja tehnilisest olukorrast on ülevaade olemas ja see on vastuvõetav, siis tasub osta kui auto meeldib. Enda praegune '94 D2 A8 on olnud minu käes peaaegu viimased 5 aastat ja selle aja jooksul on remondile ja hooldusele (õlivahetused, piduriklotsid, erinevad õõtsad, puksid, rehvid jne) läinud ~80k. Keskmine aastane läbisõit 17..18tuh km, 80-90% läbisõidust maanteel läbitud (võibolla kui suhe linn / maantee oleks vastupidi, siis kuluks sillaosad rohkem). Kõik mis küljes töötab v.a. kõrvalistuja elektirline peatoe liigutamine ja peeglite elektriline kokkuklappimine.

Varsti seisab hammasrihma vahetus ees.

Närvidele käib aga see, et kord aasta jooksul on olnud vaja kas immoblokki parandada või vahetada, sest seal olevad jooted hakkavad jebima. Samas see viga pole kallis likvideerida (Aasta Autos Tartus viimati lasin immobloki vahetuse teha, siis maksis ~1400 raha kokku). See tundub nagu üks tüüpvigasid olevat selle põlvkonna / aastakäigu A8'tel.

Korra mädanes ka starteri +klemm ära, mis oli aga lihtsalt ja odavalt parandatav. Muid ootamatusi pole ette tulnud.

Järgmine masin praeguse asemel on ka A8 kindlasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mig
huviline

Avatar


Registreerunud 14.04.07
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal

Auto: A8 quattro 4,2 '99 / Chrysler Grand Voyager Ltd CRD

postitati 05.05.10 16:30 Tsiteeri


1 kommentaar lisaks nii vana A8 kohta:
- A8 värv ei kooru,
- A8 sillad on suhteliselt ok võrreldes uute riisikatega,
- A8 näeb suht ok välja uute autode vahel, keegi ei vaata viltu,
- A8 ei ole parima kulu/kestvus suhtega kohe kindlasti,
- A8 hind enam naljalt ei kuku,
- A8 annab sulle piisavalt nokitsemise rõõmu ilusatel suveõhtutel,
- A8 on auto, mida müües hakkab raske tunne,
- A8 on emotsiooni auto, tal puudub praktiline väärtus.

mig


mig
eturunduse töövahendid: mail, twitter, facebook marketing; CRM; eCommerce, web
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 05.05.10 22:13 Tsiteeri


Kuna sellel mida proovimas käisin puudusid mõned olulised lisad ja teised odavamast otsast kas asuvad kaugel või ei sobi muul põhjusel, siis peab vägisi kallemaid masinaid ka vaatama.
Uueks hinnapiiriks on ~90k.
Heast küljest võiks eeldada et hooldusajalooga ~2000a. pillidelt on ka vähem ootamatusi tulemas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 05.05.10 22:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stinger
Kuna sellel mida proovimas käisin puudusid mõned olulised lisad ja teised odavamast otsast kas asuvad kaugel või ei sobi muul põhjusel, siis peab vägisi kallemaid masinaid ka vaatama.
Uueks hinnapiiriks on ~90k.
Heast küljest võiks eeldada et hooldusajalooga ~2000a. pillidelt on ka vähem ootamatusi tulemas.


Mis need olulised lisad on, milleta ei saa ja mis vaadatud autol puudusid? Ja asuvad kaugel - millest?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 06.05.10 08:15 Tsiteeri


Oluliste lisade all mis puudusid pidasin silmas kiirusehoidjat ja parkimisabi.
Üleliigne lisa oli jäik vedrustus.
Arvasin, et plussiks on S-i istmed, et toetab külgi ja puha, aga tagantjärgi mõeldes ei tundnud ennast seal mugavalt, ilmselt sellepärast, et ma ei ole just kõige kitsam poiss.
Ja osad kellele helistasin on kaugel Tallinnast, mis teeb asjade ajamise tülikamaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 06.05.10 15:29 Tsiteeri


Veel üks proovisõit tehtud.

Kas teab keegi kogemusest öelda mis suurusjärgu kulutusega võib nende kahe vea likvideerimiseks tegemist olla?

1) Odomeetri displeil pooled pikslid vaevalt loetavad.
2) Esi radiaatori ventilaatori laager kõriseb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 06.05.10 15:36 Tsiteeri


Ma sügavalt kahtlen, et need ainsad vead on.
Selline auto on seest nii vaikne, et sa ei kuule seda, kui sul pool veermikust koliseb...

Soe soovitus kuskil lasta üle vaadata.
See, mis võib juhtuda siis, kui üle ei vaata, võid lugeda siit: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=67666 (vihje: üle 100 000 krooni on läinud seal teemas juba).


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 06.05.10 15:45 Tsiteeri


Tänan.

Juba plaanisingi, et valitud autoga peab enne viimast otsust audihooldus.ee -st läbi käima ja sildadest veakoodideni ülevaate küsida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 06.05.10 16:47 Tsiteeri


A8 on küll selline auto, mida keegi naljalt heas seisukorras olevana maha müüa ei taha. :) Kindlasti peale sildade, jõuülekande ja mootori on vaja kõik lisad järgi kontrollida, kas kliima jahutab ja soojendab, kõikvõimalikud elektrilised lisad...
Mõnel läheb esimese aasta-poolteisega 100k ja rohkemgi hoolduse/remondi peale autosse sisse...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 06.05.10 18:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
A8 on küll selline auto, mida keegi naljalt heas seisukorras olevana maha müüa ei taha. :) Kindlasti peale sildade, jõuülekande ja mootori on vaja kõik lisad järgi kontrollida, kas kliima jahutab ja soojendab, kõikvõimalikud elektrilised lisad...
Mõnel läheb esimese aasta-poolteisega 100k ja rohkemgi hoolduse/remondi peale autosse sisse...


No nii ka päris üldistada ei saa - ka heas korras autosid müüakse siiski. Kõik ei kannata logudega sõita, eks vahel tüdine ka korralikust autost.

Aga ventikavahetus ei ole kaheksal väga kallis ajaviide - ilma loksuta ventikas romulast leida pole võimatu (ca 800 eek) või siis uuena poest (vist ca 2500 - mälu järgi).
Pikslitega on selline lugu, et parandada pole seal väga midagi, pigem ära vahetada kogu displei - 1700 eeki oli viimati soodsaim pakkumine, mida nägin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stinger
huviline



Registreerunud 04.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 06.05.10 19:17 Tsiteeri


Niisis järgmine proovisõit seljataga ja tekkis paar uut küsimust.

1)Kuidas mõjub see keskdiferentsiaalile kui ees on uued ja taga üsna kulunud rehvid?
2)Teiseks mida tähendab kui õlikorgi all on peenike kiht mingit heledat möksi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 06.05.10 19:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stinger
Niisis järgmine proovisõit seljataga ja tekkis paar uut küsimust.

1)Kuidas mõjub see keskdiferentsiaalile kui ees on uued ja taga üsna kulunud rehvid?
2)Teiseks mida tähendab kui õlikorgi all on peenike kiht mingit heledat möksi?


Kui rehvid on sama tootja ja sama mõõduga, siis katastroofi ei juhtu. Soovitatakse küll ühtlaselt kulunud rehve, kuid usutavasti ei ole see vahe nii suur.
Õlikorgi alla tekib seesugune valkjas emulsioon kasvõi lühikeste otste sõitmisest, kus mootorit korralikult soojaks ei saa. Kõikvõimalik kondensatsioon jms. Kui õli endaga miskit vedelikku kokku lasta, siis tuvastad sellesama emulsiooni ka õlivarda pealt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ozzipov
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.07
Asukoht: Jõgevamaa/Põhjamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A5 Sportback Quattro S-Line Black edition

postitati 06.05.10 19:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stinger
Veel üks proovisõit tehtud.

Kas teab keegi kogemusest öelda mis suurusjärgu kulutusega võib nende kahe vea likvideerimiseks tegemist olla?

1) Odomeetri displeil pooled pikslid vaevalt loetavad.
2) Esi radiaatori ventilaatori laager kõriseb.


Need on väga väikesed kulutused sellise auto ülalpidamisel :)

Esimene viga 2-3 tuhat, tüüpviga selle aja audidel.
Teine viga sõltub kas saad laagri vahetada või ei. Laagri vahetamine odav, paarsada krooni pakun. Kui kogu ventikas vaja vahetada siis mõned tuhanded jälle.

Mina enda autol kasutan ainult enam-vähem ühtlaselt kulunud rehve. Ei hakka parem katsetama kuna kulunud ja kulumata rehvi ümbermõõdu vahe on omajagu.
Õlikorgile valkja kihi tekitab vast (kondents)vesi. Karterituulutus umbes või sattunud muudmoodi vesi karterisse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  16
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.7% - SQL: 54.3%]