Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Millise mootoriga A4 osta? (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 2588)
jeck
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.06
Asukoht: Pääsküla
Kasutaja on eemal


postitati 28.05.07 09:41 Tsiteeri
Millise mootoriga A4 osta?



Niisiis, mis mootoriga oleks mõistlik A4 osta. Olen ise siiani VW-ga sõitnud, otsustasin Audi peale üle tulla, kuid ei tea neist mootoritest kuigi palju.
Ise arvan, et ilmselt need 74 ja 92kW variandid jäävad uimaseks, kuigi mingit väga hirmsat püssi pole mul ka vaja. Olen mõelnud 2,6 V6 110kW ostmise peale, kuid äkki keegi teadjam oskaks soovitada või veidi täpsemalt põhjendada, kui tasuks miskit muud eelistada.

1,6 R4 74kW
1,8 92kW
1,8T 110kw
2,6 V6 110kW
2,8 V6 128kW

Samas ei teeks paha ka muud soovitused ja tähelepanekud, mida peaks A4 ostmisel silmas pidama.
Tänan ette asjalike vastuste eest!

edit: Lisaksin, et otsin Audit hinnaga kuni 85k.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
duman
huviline

Avatar


Registreerunud 15.01.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2,6; 100 C4 2,3

postitati 28.05.07 09:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jeck
Niisiis, mis mootoriga oleks mõistlik A4 osta. Olen ise siiani VW-ga sõitnud, otsustasin Audi peale üle tulla, kuid ei tea neist mootoritest kuigi palju.
Ise arvan, et ilmselt need 74 ja 92kW variandid jäävad uimaseks, kuigi mingit väga hirmsat püssi pole mul ka vaja. Olen mõelnud 2,6 V6 110kW ostmise peale, kuid äkki keegi teadjam oskaks soovitada või veidi täpsemalt põhjendada, kui tasuks miskit muud eelistada.

1,6 R4 74kW
1,8 92kW
1,8T 110kw
2,6 V6 110kW
2,8 V6 128kW

Samas ei teeks paha ka muud soovitused ja tähelepanekud, mida peaks A4 ostmisel silmas pidama.
Tänan ette asjalike vastuste eest!

edit: Lisaksin, et otsin Audit hinnaga kuni 85k.


no põhimõttteliselt vw ja audi mootorid on samad kui ma ei eksi:).... on olnud kogemusi nende kõigiga... endal 2,6 v6..... olen uurinud asja ja arvan, et kui küttekulu taga ajad siis vast 1,6 mootor kuna 1,8-st saadik ei ole nad niiväga ökonoomsed(isa 1,8-sel oli küttekulu sama nagu minu 2,6 ja sõbra 1,8T aga võibolla oli see lihtsalt selle isendi viga)
mina soovitaks ikka 2,8 kuna suuri erinebusi küttekulus pole aga jõudu sutsu juures....ja 1,8T-st niipalju et olen sõitnud mitme selle mootoriga isendiga ja oma 2,6-sega ei anna võrrelda.... turboga pead andma lapatsit koguaeg et võimu kätte saada aga v6 on ka väikeste pöörete peal hea norm linnas 5-käiguga kulgeda.... ja muidugi häälest ma ei räägigi:)
muidugi hooldusest ka niipalju et räägitakse küll nendest V-mootorite jamadest nagu plokikaaned jnejne... aga sõbraga võrreldes on minu mootori peale läinud kordades vähem raha(uus turbo maksis juba ligi 10 k kui ma ei eksi:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
olc
huviline



Registreerunud 02.06.06
Asukoht: Põlva/Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 28.05.07 10:13 Tsiteeri


Tsitaat:

(isa 1,8-sel oli küttekulu sama nagu minu 2,6 ja sõbra 1,8T aga võibolla oli see lihtsalt selle isendi viga)
mina soovitaks ikka 2,8 kuna suuri erinebusi küttekulus pole

väo, et 1.8 ja 2.8 rüüpab sama palju. siis peaks esimene koguaeg vist gaas põhjas ringi ajama ja teine ei tohiks gaasi puudutadagi eriti.
kuluvahe on suht olematu 1.8 ja 1.8t vahel
Ise sõidan nüüd aastajagu 1.8 92kW A4 avantiga ja viimase paagitäie keskmiseks sain 7.3l


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kirsa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.05.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe Q 20v

postitati 28.05.07 11:09 Tsiteeri


A4-le kõige sobivamad mootorid on ikka 1.8 ja 1.8T.
1.8t on kindlasti lõbusam mootor kui 2.6 - v6-d on audil siiski üsna janused oma mineku kohta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jeck
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.06
Asukoht: Pääsküla
Kasutaja on eemal


postitati 28.05.07 11:12 Tsiteeri


Volkaril ja Audil jah osalt samad mootorid, kuid siiani olen vanemate VW-dega sõitnud, nüüd prooviks miskit värskemat.

Kui tõesti 1,8 2,6 ja 2,8 küttekulud sarnased on, siis muidugi eelistaks 2,8. Kuid kas näiteks 2,6 ja 2,8 on miskitpidi remondihinnas erinevad?

Äkki keegi oskab miskit head või halba veel A4 kohta kosta. Ise vaatan ühte 97 a mudelit, sel ei tohiks vist enam titevigu leiduda? Kuidas A4 veermik on, vajab tihti remonti?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jeck
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.06
Asukoht: Pääsküla
Kasutaja on eemal


postitati 28.05.07 11:19 Tsiteeri


Ja siis on vist veel üks 2,4 V6 121kW, aga need V6-d lähevad vist kütte- ja hoolduskuludelt kõik samasse klassi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Vanja
huviline



Registreerunud 18.09.03
Asukoht: Narva
Kasutaja on eemal

Auto: hetkel liikurita

postitati 28.05.07 12:10 Tsiteeri


Pakuksin ka kui 1.8 endine omanik, et parim valik oleks ikkagi see 1.8T, see on ka võimsam ja kokkuhoidlikum(maanteel)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 28.05.07 12:13 Tsiteeri


Loe ostuabi alt, seal on A4 kohta päris palju kirjas.

Ka abiks:
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=6686
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=36465
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=40019
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=40088

Üle 100 kW minnes ma jälgiks, et taguots ikka ka vedamisele kaasa aitaks, rõõm Audi üle tükk maad suurem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jeck
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.06
Asukoht: Pääsküla
Kasutaja on eemal


postitati 28.05.07 12:45 Tsiteeri


Mis kosta sellise mootori peale - LINK

1,8 R4 110kW


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ülks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.04
Asukoht: Tartu/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5Tdi & Cabrio 2.8 & Chevrolet Astro AWD

postitati 28.05.07 12:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jeck
Mis kosta sellise mootori peale - LINK

1,8 R4 110kW


See on ju hea mootor küll ja lahjaks see küll ei tohiks jääda :)


Mobiilse kümblustünni rent Tartus->
www.teemetünni.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 28.05.07 13:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jeck
Mis kosta sellise mootori peale - LINK

1,8 R4 110kW

1.8T on see, kuigi seal on see kirja panemata jäänud. Juhul, kui Sa seda ehk vabalthingavaks pidasid...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jeck
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.06
Asukoht: Pääsküla
Kasutaja on eemal


postitati 28.05.07 13:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: jeck
Mis kosta sellise mootori peale - LINK

1,8 R4 110kW

1.8T on see, kuigi seal on see kirja panemata jäänud. Juhul, kui Sa seda ehk vabalthingavaks pidasid...


Pidasingi:S


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jeck
huviline

Avatar


Registreerunud 16.02.06
Asukoht: Pääsküla
Kasutaja on eemal


postitati 28.05.07 17:34 Tsiteeri


Mida peaks selle 1,8t juures ostes ilmtingimata kontrollima, või kuidas aru saada, et näiteks turboga on mingi tõsisem jama tulekul?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
andu666
huviline



Registreerunud 18.04.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Golf 4 1,9 4 motion 2002, Audi A8 4,2 q-97,Audi A6 2,8q-99

postitati 30.05.07 11:43 Tsiteeri
audi



kui vaatad a4 2,8 mootoriga siis võta kindlasti juba see uuema audi a6 mootoriga 142kw küttekulu 10 ringis ja tõmmet piisavalt oman hetkel sellist isendit ja ei kahetse-läheb küll varsti müüki kuna soov saada caravani.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 23.07.08 10:40 Tsiteeri


Kasutan ära seda vanat teemat, et hakkas siis silma täna selline isend: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=628b3e421022e5d79e7dce8ac5d5adce
kas tegu siis nn. uuematüübi a6 mootoriga 142kw.
Äkki lausa omanik meie klubist või siis keegi käinud vaatamas selle auto tehnilist korrasolekut, ise nädalavahetusel pealinna ja siis vast viskan pilgu peale.
edit: plaan endale soetada midagi uuemat nüüd lähiajal, pelgan saksast toodud autosi, kuna liiga palju omanahal tunda saanud hoolt mittekantud isendi puhul. Otsin autot mis eelnevalt korralikult hooldatud ega ole käest lastud, et saaks korralikult edasi hoolt kanda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Po18
huviline



Registreerunud 08.05.03
Asukoht: Saku/Rootsi
Kasutaja on eemal

Auto: S4 avant 2.2 tq

postitati 23.07.08 11:05 Tsiteeri


Naiselegi sai siin mingi hetk soetatud audi a4 2.8 142kw.Moto on vanaga võrreldes erksam kõvasti.


Parim asi maailmas ja veel loodusesäästlik Segway.
Segways.webs.com
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
q3
huviline

Avatar


Registreerunud 28.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant Quattro 2,5 TDI `04

postitati 01.08.08 18:50 Tsiteeri


endalgi 2,8 142kw. suht rahul. kuigi sümbioos quattro ja tiptronicuga ei ole see ökonoomsuse tipp:D aga eelmise, 110kw 2,6sega võrreldes-öö ja päev.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 35.7% - SQL: 64.3%]