Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6
Autor:
Pealkiri: Diisel või bensiin? (Vastuseid: 126 | Vaatamisi: 96212)
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 01.06.16 10:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Kas omanik on selle eemaldanud? muidu on see Euro 4 normidele vastav auto ehk tehasest tuli ikka DPF-iga

A6/C6 tellimise hetkel, 2007 aastal, sai valida hinnakirjast - kas tahad koos DPF'iga sõidukit, või ilma DPF'ita sõidukit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 01.06.16 10:28 Tsiteeri


Mulle tundub, et konkreetne auto ilma selleta. Mälu võib petta ka. :)
Igatahes isiklikult otsiks ilma dpf-ita, eriti tallinnas elades. Euro 5-ga vist muutus dpf kohustuslikuks juba.


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 01.06.16 17:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Iden
Uurin hetkel a6 c6 ostu kohta. Tekkis küsimus, et kui enamus sõidust linnas on, kas peaks kindlalt bensiini vaatama. Et kui miskit sellist http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=2232254 vaadata, siis on kindlalt probleeme oodata?


Minu arust see ei ole üldse määrav kas sõita rohkem linnas või maanteel. Ei ole ka määrav väike kütuse hindade (need kõiguvad edasi-tagasi, vahel diisel odavam, vahel bensiin) või kulude erinevus- võid soovi korral osta 5l/100 km kütust võtva bensiinimooriga või diiselmootoriga auto ja võid osta ka 10 (+) kuluga auto, samuti on võimalik valida nii bensiini- kui diiselmootorite hulgast. Seetõttu kütusekulu ei saaks ka nagu valides määravaks osutuda.
Ilmselt bensiin vs. diisel- see on rohkem maitseasi, mõnele meeldib madalate pööretega löristada ja et arvestatav mootori jõud juba madalatel pööretel välja tuleb ja see kaalub tema jaoks üles suurema tõenäosusega tekkida võivad käivitumisprobleemid talvel ning spetsiifilise (ei saa öelda, et meeldiva?) diiselmootori heli ja ka vahel välja paiskuv must tahmalont (reaalsuses tänavapildis siiski vähemalt 10+ vanustel autodel pigem reegel kui erand) roolis istujat väga ei sega. Mina olen seni koguaeg olnud "bensiiniusku", bensiinimootori heli meeldib oluliselt rohkem kui diisli lagin. Kõrv lausa puhkab ja jalg vajub rõõmsalt sirgemaks :D kui istun diiselmootoriga tööautost isiklikku bensiinimootoriga autosse. Ilmselt see ei oleks päris nii kui oleks mingi 1,4...1,6 R4, eelduseks on ikka alates 2,0 ja silindreid soovitavalt rohkem kui 4. ;) Töö ajal võib ju diiselmootoriga või väikese bensiinimootoriga sõita, vabal ajal sõites ei suudaks miski vastu seista korraliku mahuga ja silindrite arvuga bensiinimootorile. Selline siis on lihtsalt minu arvamus.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 01.06.16 19:55 Tsiteeri


Käivitamisprobleemid, diisli lõrin ja tahmalont on kõik vanade diislite teema. Nende samade diislite, millel pole vahet kas sõidad linnas või maanteel. Kaasaegne diisel nagu seda on C6 peal ei valmista tõenäoliselt talvel käivitusprobleeme, ei tahma ega lõrise. Ja kaasaegsed diislid ei sobi lühikesteks linnasõitudeks. Ummistub DPF ja EGR, ei lähe nad soojaks ilma lisasoojenduseta, viimane omakorda tapab lühikeste otstega aku ära. Lühikesed otsad täidavad kiiremini DPFi mille põletuse ajal on küttekulu suurem kui bensukatel. Mul kõik probleemid praegu meelde ei tule aga kui sai omatud diisel E61 bemmil, siis igatahes sain selgelt aru, et diislile meeldivad pikad sõidud ja üldse ei meeldi külmad lühikesed otsad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 02.06.16 17:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sigaelmar
Käivitamisprobleemid, diisli lõrin ja tahmalont on kõik vanade diislite teema.


Mõni kerge vastuväide oleks.
Käivitumisprobleemid suures osas tulenevad ka lihtsalt diislikütusest endast, mitte konkreetselt autost. Kui ikka sügisel ootamatult saabunud külmade ilmade ajal autos veel suvine kütus on ja kütus lihtsalt hangub torustikus/filtris ära, siis pole midagi teha. Kõik ei sõida nii palju, et iga nädal värsket kütust tankimas käivad. Eesti külmarekord on -43,5 C. Kui ühel "heal" päeval isegi -40 või veidi all sellegi viskab, siis reaalsus on see, et enamus diisleid seisavad. :) Talvise kütuse külmataluvus peab kehtivate normide kohaselt olema minimaalselt -26°C. Statoil on reklaaminud midagi üle -30 C, aga kui palju reaalselt see erinevates tanklates on, seda ei tea ükski juht täpselt, võibolla mõni tankla müübki -26 C...-27 C külmataluvusega kütust.
Uuematel diislitel muidugi nii hullu "traktorihäält" pole nagu eelmise sajandi omadel, aga nii palju kui tööl olen ka uuemate diislitega sõitnud (hetkel 2014 a), vahe on ikkagi nii seest kui väljast selgelt eristatav.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
real-illusion
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.11
Asukoht: FIN-EST
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0 TDI 165 kw Q

postitati 02.06.16 18:22 Tsiteeri


Ma olen -32 käima saanud. Rohkem pole külma näinud. Muidu ikkagi diislitel hääl on kõvem jah. C7 kere peal on juba vaiksem, aga millegipärast nüüd päris vaikset pole näinud. Võiks ju juba olla. :o


Life is tough.
It`s tougher if you`re stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 18.08.12
Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 02.06.16 21:52 Tsiteeri


CR moto müra ei peagi ise nii suureks, pigem on kuulda pihustite klõbin/tigin,

Aga samas uued FSI/TSI/TFSI pihustid ka just vaiksed tigina poolest pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tiit002
huviline



Registreerunud 08.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 09.10.16 16:17 Tsiteeri


Mis jama asi on DPF? Kas algusaasta Q7 disladel ka see olemas?

Siit ka küsimus, et kas sellel isendil ka mingid konkreetsed lastevead, konkreetsetel mootoritel? 3,0 dislad, või siis 3,6 ja 4,2 bensiin.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tiit002
huviline



Registreerunud 08.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 14.10.16 16:21 Tsiteeri


Kuda, või kus seda DPF-i diagnoositakse? Algusaastate Q7-st siis jutt..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 14.10.16 16:29 Tsiteeri


Auto vin koodi alusel saad näiteks esindusest teada, kas on dpf.


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tiit002
huviline



Registreerunud 08.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 14.10.16 17:20 Tsiteeri


Tark jutt, aga mulle kahjuks arvatavasti ei anna midagi. Kuidas see dpf seal vin koodil märgitud on, ja kas üldse on Q7-id, millel pole seda?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 14.10.16 17:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tiit002
Tark jutt, aga mulle kahjuks arvatavasti ei anna midagi. Kuidas see dpf seal vin koodil märgitud on, ja kas üldse on Q7-id, millel pole seda?


Kuna sa esinduse andmebaasi ei oma, siis vin koodi järgi ei näe sa ise mitte midagi. Mina pole ühtegi ilma kohanud, kuid see ei tähenda veel absoluutset tõde.
Kui auto alla ronida ja vaadata ei viitsi, siis arvutiga saab 10 sek. jooksul tuvastada, kas on või mitte. Või on hoopis välja võetud, mida jällegi silmaga ei näe.. Samas näeb arvutiga, mis seisukorras DPF süsteem on, kui ta on. Seega, iseenesetarkusega ei tuvasta sa midagi.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sigaelmar
huviline



Registreerunud 25.08.07
Kasutaja on eemal


postitati 21.10.16 08:13 Tsiteeri


Kas selle järgi ei saa otsustada, et passis on EURO3 või EURO4 (DPF) ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tiit002
huviline



Registreerunud 08.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.16 11:50 Tsiteeri


Seltsimehed!
Kiibitsen ikka seda al 2007a. Q7-t Valikus on siis 3.0diislid, või 3,6 ja 4,2 bensukad.
Argipäeviti on mul tavaliselt 5km otsad tööle ja koju, vahest muidugi ka rohkem, lisaks kuus korra või paar ka 100-200km kaugused otsad on.
Kas minul tasuks ikka bensukat vaadata, iseenesest ta mulle rohkem meeldibki, kui nüüd välja jätta see bensukulu.
Kas neil 3,6 ja 4,2 bensiinimootoritel on ka mingi põhimõtteline erinevus, kumba eelistada, või ikka 3,0diisel?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.12.16 11:59 Tsiteeri


Nii 3.6 kui ka 4.2 on mõlemad üsna pommikindlad mootorid.
3.6 peaks olema sama mootor, nagu Passat CC peal.

Kumba neist eelistada oskad ainult sina ise valida - kas eelistad väiksemat kütusekulu või suuremat võimsust.

Kui sul tõesti aastas tuleb 5000-7000km, siis on täiesti mõttetu diislit osta.
Müügis olevatel bensukatel on reeglina läbisõidud ka väiksemad ning autod värskemad selle arvelt.
Samuti läheb bensukas kiiremini soojaks ning lärmab ja vibreerib vähem.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tiit002
huviline



Registreerunud 08.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.16 16:55 Tsiteeri


Hea vastus.
Mõtlesin, et kas neil bensukatel on ka mingeid suuri tehnilisi erinevusi ja äkki ühel varjandil rumalaid titevigasi..
Ilmselt tuleb võtta see, millega saab kaasa parema kere ja kõik muu..

Kujutan ette, et 3,0 diisliga on võimalik keskmist kütusekulu alla 10l sajale hoida. Millise miinimumiga julgeks aevestada bensiinimootoriga Q7-ga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.16 17:16 Tsiteeri


Q7 ostja ei vaata kütusekulu. Kui see on faktor siis oled vale või väga vale auto valikute jälgedes.
PS: Vaata selle auto täismassi indeksit! Kui on mõte järelkäru külge võtta siis mine E kursustele/tee kood96 (kuni 4250kg) sõidueksam.


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 11.12.16 17:31 Tsiteeri


3,6-l 12 l/100 km; 4,2-l 16-17 l/100 km, midagi sellist ehk. Kas diisel või bensiin, seda peaks ikka ise tundma ja järgi proovima kumb rohkem meeldib, pelgalt kütusekulu järgi otsustamine oleks "veidi" naljakas tõesti neljaveolise Audi ja veel Q7 puhul. Kes võimalikult väikest kütusekulu tahavd, nende jaoks tehakse 1,1..1,2 mootoriga väikeseid ja nunnusid masinaid. :D Mina jätaks diisli traktorite ja veoautode jaoks ja isiklikke sõite sõidaks parema meelega bensiiniga. :) Isegi 2-kordne kütusekulu erinevus ei paneks ümber mõtlema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tiit002
huviline



Registreerunud 08.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.16 18:39 Tsiteeri


Ok, kütusekulu kohta enam ei uuri, 12-16 on ok. Bensiinimootoriga auto meeldib rohkem ja kui mootor probleemivabam ka on, siis hästi, kas on? Kas pensuka põhijama on see sama ketiring ja hooratas, või veel midagi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sir-mac
huviline



Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Harjumaa, Keila vald
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4,2 Avant

postitati 11.12.16 19:52 Tsiteeri


Kui bensiin rohkem meeldib, mis sa enam põed ja uurid. Ostetakse tavaliselt see tehnika, mis meeldib. Ja kui 12-16 on oki, siis osta ja naudi!
Isiklikult ka ei soetaks diislit. Aga see on minu arvamus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.12.16 20:23 Tsiteeri


Disla Q7 peal on maantekulu ca. 8.5-9 kui eriti ei vajuta.
Keskmine tuleb linnas koos webastoga ca. 16 kanti talvel lühikeste otstega.

Bensukas võtab mõlemal juhul veel rohkem, aga jäävad ära väga paljud probleemid, mis neid tavaliselt vaevavad, samuti saab värskema auto sama raha eest.

3.6 on natukene lollikindlam, kui 4.2. 4.2-l rohkem probleeme carbon buildup-ga ning osadel ka ketiga (kuid pigem harva).
3.6 on sisuliselt otsepritsega edasiarendus 3.2-st, kus on kõik lapsehaigused likvideeritud. Samas, olenevalt kasutajast on ta ehk natuke lahja selle kere peal, aga jalgu kindlasti ei jää.

Ise arvan, et vaata seisukorra ja varustuse järgi. Kui sul nii väike läbisõit, siis kütus ei maksa selle auto hoolduse kõrval nii palju, et sellest üldse kuidagi välja teha.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
tiit002
huviline



Registreerunud 08.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 12.12.16 21:16 Tsiteeri


5km hommikul ja 5km õhtul linnas, kulub diislit 1,5liitrit päevas, bensiinimootoriga masinal kulub 2 liitrit. Kõva 60 eurosenti säästaks päevas diisel masinaga. Ja mina ei usu, et bensukas 5km otstega 5l/100le rohkem võtab, a vbl võtab ka :-)

Aga jätame selle igapäevase kuluvõrdluse, see mind väga ei huvitagi. Huvitab näiteks veel, et millele tuleks veel tähelepanu pöörata 3,6 bensumootori juures.

Mul on vaja 7kohalist masinat, või vaatan siis discoveryde, või Pathfinderite poole? :-)


Tänud viimasele asjalikule kommenteerijale! Ja kohe küsimus, mis on carbon buildup ja kuidas tema olekut kontrollida ja millisesse suurusjärku remont jääda võib?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 12.12.16 21:37 Tsiteeri


Kas see "carbon buildup" võib oleneda ka kasutatavast kütusest, 95 vs. 98. 95 teadagi sisaldab igasugust kahtlast kraami (nagu biolisandid, mis on muutumas Eestis kohustuslikuks, kuid reaalselt juba mõnda aega olemas) võrreldes 98-ga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 12.12.16 21:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Keskmine tuleb linnas koos webastoga ca. 16 kanti talvel lühikeste otstega.


Ma nüüd räägin vahele A6'st 3.0tdi 171kw.
Kui ikka vähegi nii sõita, et teistele jalgu ei jää linnas ja AINULT lühikesi otsi (2km otsad näiteks koju-tööle-poodi) ja webastot ka kasutada, siis tuleb arvestada ca 22-27l/100'le keskmisesks kuluks (olen talvel 3.0tdi'ga niimoodi paagitäisi maha sõitnud. Keskmiseks tuli neid kolme otsa sõites 22, kuid ainult kaht otsa 27l/100le) ja sealjuures ma ei tea, kas kompuuter loeb webasto igapäevaselt tarbitud kütuse ka sellele kulule sisse.
Tavaline talve keskmine, normaalsete otstega (st Järvevana teed tuleb ka läbida), on 16-17 l/100'le A6 peal.
Igaks juhuks mainin, et auto oli väga heas korras ja chipitud.
3.0tdi on ökonoomne vaid suvel või siis, kui ei vajuta (milleks ilma turbota diisliga sõita?). Lisaks tasub arvestada, et lühikeste otstega ei lähe mootor soojaks (salong veidi läheb, aga 50 sekundit enne kohalejõudmist punkti B) ning tihti tekib tahtmine meelega sõita oma lühikesed otsad pikemaks, ainult selle pärast, et mootor läheks soojaks - kuna ei taha head asja ju katki teha.

Q7 peale valiksin igal juhul 4.2l (või 6.0l) mootori ja kui kiirelt maanteel möödumine pole oluline, siis kaaluksin teisi variante.
Väikse läbisõidu ja lühikeste otstega ostaks ainult bensiinimootori ega mõtleks diisli peale üldse, kuigi dünaamika on tal Eestis kehtivatel kiirustel võrdlemisi hea, kui kohapealt liikuma saamise osas järeleandmisi teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 12.12.16 22:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: end3l
Ma nüüd räägin vahele A6'st 3.0tdi 171kw.
Kui ikka vähegi nii sõita, et teistele jalgu ei jää linnas ja AINULT lühikesi otsi (2km otsad näiteks koju-tööle-poodi) ja webastot ka kasutada, siis tuleb arvestada ca 22-27l/100'le keskmisesks kuluks (olen talvel 3.0tdi'ga niimoodi paagitäisi maha sõitnud. Keskmiseks tuli neid kolme otsa sõites 22, kuid ainult kaht otsa 27l/100le) ja sealjuures ma ei tea, kas kompuuter loeb webasto igapäevaselt tarbitud kütuse ka sellele kulule sisse.
Tavaline talve keskmine, normaalsete otstega (st Järvevana teed tuleb ka läbida), on 16-17 l/100'le A6 peal.
Igaks juhuks mainin, et auto oli väga heas korras ja chipitud.
3.0tdi on ökonoomne vaid suvel või siis, kui ei vajuta (milleks ilma turbota diisliga sõita?). Lisaks tasub arvestada, et lühikeste otstega ei lähe mootor soojaks (salong veidi läheb, aga 50 sekundit enne kohalejõudmist punkti B) ning tihti tekib tahtmine meelega sõita oma lühikesed otsad pikemaks, ainult selle pärast, et mootor läheks soojaks - kuna ei taha head asja ju katki teha.

Q7 peale valiksin igal juhul 4.2l (või 6.0l) mootori ja kui kiirelt maanteel möödumine pole oluline, siis kaaluksin teisi variante.
Väikse läbisõidu ja lühikeste otstega ostaks ainult bensiinimootori ega mõtleks diisli peale üldse, kuigi dünaamika on tal võrdlemisi hea, kui kohapealt liikuma saamise osas järeleandmisi teha.
Vähelduseks ka mõni mees, kes räägib asjadest nii nagu need on.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  3  4  5  6
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 56.1% - SQL: 43.9%]