Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Rehvid ja veljed S mudelite all (Vastuseid: 86 | Vaatamisi: 29048)
altz1
huviline



Registreerunud 13.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: V8tt

postitati 30.11.06 20:29 Tsiteeri


Oma Ketastega (314x30mm) S-ile mersu plekkvelgi alla ei saanud.
Supportisse hakkas...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 30.11.06 22:33 Tsiteeri


Kustkohast tuleb see arvamus, et MTM mehed asju ise testides järsku hoopis millegiga oluliselt puusse panevad. Ju oli see optimaalsem setting nende jaoks(rinkale ja S2 jaoks). Arvan, et siin selleüle OLEKS/POLEKS juttu ajades, me midagi põhjapanevat küll ära ei tõesta. Tõsiasi on see, et sama rehviga ja sama laiusega ees/taga on enamus audisi tugevalt alajuhitavad, vahet pole kui laiaks rehv ajada(kaalujaotus ette/taha jääb ikka samaks).

PS! Ideaalne ringraja tööriist on neutraaljuhitavusega kuni lõpuni.


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Lauri_T
huviline

Avatar


Registreerunud 12.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1,8T

postitati 01.12.06 11:38 Tsiteeri


Ma lugesin kolm korda sinu posti läbi ja ikkagi ei saanud pihta mida öelda tahtsid. Auto kaalujaotus ei muutu ka ju siis kui ette rullid alla keerad ja taguots käib tänu kitsamatele rehvidele nagu tallesaba. Hea näide tuua ranzi s2-ga, mis analoogselt käitus raplas. Sõitis ta tookord slick rehvidega ja probleeme valmistas ainult kerge taguots, mis kurvides ette hakkaks tikkuma.
Meibi tõesti oli MTM-i meestel hekte olukorras (antud auto, antud sõidustiil, antud rada jne jne) sellest kasu, kui ette laiemad rehvid panid, kuid miks ei kasutata siis sellist varianti profid rinka ässad? minu silm pole igatahes veel sellist lahendust näinud.
Aga vahet ju polegi....

S..tta kah, ütles kana ja nokkis teri edasi :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.06 12:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Lauri_T
Meibi tõesti oli MTM-i meestel hekte olukorras (antud auto, antud sõidustiil, antud rada jne jne) sellest kasu, kui ette laiemad rehvid panid, kuid miks ei kasutata siis sellist varianti profid rinka ässad? minu silm pole igatahes veel sellist lahendust näinud.
Aga vahet ju polegi....

Ma olen suht kindel, et S2 Couped, mis on rinkadel meeskonna nimel väljas käinud, ei ole enam kaugeltki stock koditsioonis. Pean silmas telje- ja telikuvahesid. Vaatame näiteks WRC pesukotte, need lõigatakse sõna otseses mõttes rellakaga legodeks ja ehitatakse uuesti kokku. Võin ainult oletada, et S2 Coupe oli antud hetkel antud rajal tõesti tõsiselt alajuhitav ja Mayeril oli lihtsam rataste ning rehvidega mängida, kui autot kõvasti ringi ehitada.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 01.12.06 12:28 Tsiteeri


Mõtled SQ stiilis lahendusi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TT
huviline



Registreerunud 08.06.04
Asukoht: GDN
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.06 14:25 Tsiteeri


Ma ei saa enam midagi aru - Ranz-i auto on kurvides ülejuhitav, MTM-i auto aga alajuhitav ?
Eks mingi uba on kindlasti asjal sees kuna laiema rehvipuutepinnaga saavutatakse ka pidamine suuremal teepinnal, aga MTM ei ehitanud ju rinkaautosid - milleks siis suurem veeretakistus ette?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
päkapikk
huviline



Registreerunud 18.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4Q & Mx5

postitati 01.12.06 15:59 Tsiteeri


Nii palju kui mina olen rajal viibinud - nii ise roolis kui ka kõrvalistmel - ei ole ma kordagi ennast tabanud pead murdmas kas üle või alajuhitav. Alati on veel kümme asja mille tõttu saaks kiiremini sõita.
Ka audi üle/ala juhitavust saab mingilmääral muuta. Ranzi näide kerge (loe jäik) tagaots on selle tõestus.

Ehk enne kui audispetsiifiline ala/üle juhitavuse probleemiga maadlema hakata on väga palju asju millega saab kurvi kiirust märgatavalt tõsta, alustades näiteks tihendist - kõik see jutt muidugi juba OT.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
*Andu*
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Civic type-R

postitati 08.12.06 17:01 Tsiteeri


S6 peaks ette sobima 15" plekkveljed mis on 7 laiad ja ET vähemalt 40. Alla selle hakkab supporti vastu käima. Vähemalt minu autole läks ainult selline kompinatsioon alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 08.12.06 19:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: *Andu*
S6 peaks ette sobima 15" plekkveljed mis on 7 laiad ja ET vähemalt 40. Alla selle hakkab supporti vastu käima. Vähemalt minu autole läks ainult selline kompinatsioon alla.


Tegu on S4 org plekkveljega. Endal just samasugused talveks pandud. ;)


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TT
huviline



Registreerunud 08.06.04
Asukoht: GDN
Kasutaja on eemal


postitati 28.12.06 23:15 Tsiteeri


Natuke lugemist rehvidest ja vedrustusest.

http://www.sportcompactcarweb.com/te...ing/index.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 01.04.07 17:31 Tsiteeri


Järgnev jutt on pärit BMW raamatust. Teeme natuke selgemaks, mida rehvi peal olevad numbrid tähendavad. Võtame aluseks näiteks 225/60 R 15 96 W:
225 tähendab rehvi laiust millimeetrites;
60 tähendab rehvi kõrgust (täpne tõlge on "läbilõige") protsentides, ehk siis 60% rehvi laiusest;
15 tähendab rehvi suurust tollides;
96 on rehvi koormusindeks;
W on rehvi kiiruse indeks.

Suverehvi kiiruse indeksid:
S = kuni 180 km/h;
T = kuni 190 km/h;
H = kuni 210 km/h;
V = kuni 240 km/h;
W = kuni 270 km/h;
ZR = üle 240 km/h.

Talverehvi kiiruse indeksid:
Q M+S = kuni 160 km/h;
T M+S = kuni 190 km/h;
H M+S = kuni 210 km/h.

Siit tuleb ka välja selline asi, et ei ole mõtet osta igapäevaks kange kiirusindeksiga rehvi alla, kuna tema sein on nii jäik, et ebamugav on sõita. Samas jälle suurtel kiirustel ei anna mängima nii palju. Iseasi on muidugi Tallinna tänavad, st nende auke silmas pidades ei tee vist paha, kui natuke jäigema seinaga rehv alla osta (valuvelje ohutust silmas pidades).

Mõned kasulikud lingid:
http://www.hot.ee/spidomeeter/kiirus.htm
http://www.hot.ee/spidomeeter/kalkulaator.htm
http://www.hot.ee/spidomeeter/fitment.html
http://www.hot.ee/spidomeeter/edasi.htm
Eesti BMW Klubi link


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
elevant
huviline



Registreerunud 21.07.07
Asukoht: võru
Kasutaja on eemal

Auto: a6

postitati 08.02.08 15:21 Tsiteeri
Rehvil olevad tähised.



Mida tähendavad rehvil 91 (V H W) tähised ja milline neist näitab suurimat kiirust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tanel
huviline

Avatar


Registreerunud 09.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant

postitati 08.02.08 17:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: elevant
Mida tähendavad rehvil 91 (V H W) tähised ja milline neist näitab suurimat kiirust?


Rehvil 91 tähendab koormusindkeksit ning need täheda V H W kiirusindeksit


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mafi
postitusõiguseta



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi s4 (c4 4,2L)

postitati 18.03.11 19:14 Tsiteeri
Kas sobib S4 (1993a c4) 18" 245/45 kõrgus?



Kas kellelgi on kogemusi,et sellist mõõtu rehvid vanale essile alla lähevad või ei?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cilaper
huviline



Registreerunud 16.06.07
Kasutaja on eemal

Auto: C5q

postitati 18.03.11 19:27 Tsiteeri


Olid mu vanal essil all sellised, pidamine oli super. Samas rööpas teepeal oli rooli väntamisest mull otsaees koguaeg :D

Oleneb kus sõidad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
mafi
postitusõiguseta



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi s4 (c4 4,2L)

postitati 18.03.11 19:28 Tsiteeri


Täpsustuseks,et tegemist a8 velgedega aga ET ei oska praegu öelda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mafi
postitusõiguseta



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi s4 (c4 4,2L)

postitati 18.03.11 19:30 Tsiteeri


Arvata on jah,et lapata saab korralikult:D aga kas kuhugi vastu ei hakanud käima?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cilaper
huviline



Registreerunud 16.06.07
Kasutaja on eemal

Auto: C5q

postitati 18.03.11 19:34 Tsiteeri


Vastu ei käinud kuhugi. ET ei mäleta kuid velgedeks olid ATS Cetus 8x18".

Edit: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=77375


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
fred2103
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.08
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal


postitati 18.03.11 19:35 Tsiteeri


Mina arvan et ei sobi. Sai minu A8 velgi venna audile proovitud 245/45R18 ET 48 ja kuskile hakkas vastu käima. Juhul kui flantsid vahele panna, siis läheks vast alla. Samas 235/40R18 sobib ilusti. Kui on täpsemat huvi, siis võin tsekata mingi päev. Temal siis 97 A6 (mitte see ümarama kerega, vaid ikkagi see nn. 100 kerega avant)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 18.03.11 21:08 Tsiteeri


245/45/18 ET48 avus c4'jale igatahes alla ei läinud, ülevalt vastu vedrutaldrikut, keerates käisid rehvinurgad vastu logarit/tiivaääre alumist ranti jne. Ma väga ei kujuta ette, et väljapoole ulatuva ET'ga oleks asi midagi päästnud. 235/40/18 oleks olnud probleemitu, aga ET43 või veel väljapoole oleks olnud ikkagi tahtnud asi saada, et vedrutaldrikust eemal asja hoida. Taga oli probleem Q puhul koopaäär, aga kuna mul viitsimist polnud kõrgemale masinale seda enam taha proovida, siis ei oska kosta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
fred2103
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.08
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal


postitati 18.03.11 22:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
245/45/18 ET48 avus c4'jale igatahes alla ei läinud, ülevalt vastu vedrutaldrikut, keerates käisid rehvinurgad vastu logarit/tiivaääre alumist ranti jne. Ma väga ei kujuta ette, et väljapoole ulatuva ET'ga oleks asi midagi päästnud. 235/40/18 oleks olnud probleemitu, aga ET43 või veel väljapoole oleks olnud ikkagi tahtnud asi saada, et vedrutaldrikust eemal asja hoida. Taga oli probleem Q puhul koopaäär, aga kuna mul viitsimist polnud kõrgemale masinale seda enam taha proovida, siis ei oska kosta.


Täpselt nii oligi ! 235/40R18 sobib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mafi
postitusõiguseta



Registreerunud 02.03.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi s4 (c4 4,2L)

postitati 18.03.11 22:07 Tsiteeri


Eks vist kõige targem on jah alla panna ja siis asi selge.aga kui kellelgi on pakkuda 235,225-40-18 rehve siis andke teada.
Aga kui tagumised rehvid on 18-245-45 ja esimesed näiteks 235,225-40-18,kas see variant quattrole halvasti ei mõju?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
fred2103
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.08
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal


postitati 18.03.11 22:37 Tsiteeri


Kasuta otsingut, sellest on mämmutatud suht palju või küsi inmestelt kes velgede ja muu sellise asjaga tegelevad. Quattrole ta head ei tee jah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mack
huviline

Avatar


Registreerunud 17.12.02
Asukoht: sõitsin lõunasse
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0

postitati 19.03.11 07:21 Tsiteeri


S6-el olid 245/45R18 all S8 velgedel, velje ET 48. Ilma flantsita hakkas velg rooliotsa vastu käima.

http://static1.nagi.ee/i/p/96/31/0269963191b636_l.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 19.03.11 09:04 Tsiteeri


Vaata näiteks siia. Ja minu kunagine postitus:
Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Silmitsen siin ühte MTM C4 S4 passi, kus 18" mõõduks on öeldud 235/40 18" (Pirelli P Zero). Ja 17" on 245/40 Dunlop Performa 8000.


235/40 18" on rehvi külgsein 94 mm ja 245/45 18" on 110.25 mm. Ja sõidukiirus on viimasel 100 km/h juures tervelt 5 km/h suurem. See on ikka väga suur erinevus. Üldjoontes on asi nii, et mida suuremaks läheb velg, seda madalamaks ka rehv. Mingi aeg oli ka Delfis artikkel sellest, miks suurem ja madalam rehv kasulik on. Stabiilsus, juhitavus jne. Mina olen ka igast erinevaid velgi ja rehvi proovinud, kuid see on üks koht, kus mina igapäevaautol enam katsetama ei kipu. Kõige parema resultaadi on andnud originaalmõõdus rehvid.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 58.1% - SQL: 41.9%]