Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Probleem politseiga (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 7950)
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 15:25 Tsiteeri
Probleem politseiga



Tere!

Ei leidnud sobivat teemat kuhu see postitus teha, kuid ehk saan abi.
Probleem nimelt selles, et ostsin auto ostumüügi lepinguga leedust ja auto siiani leedus arvel, kuna pole enda nimele teda eestis vormistanud. Olemas mul autodokumendid leedu omad ja ka leedu numbrid (mitte transiitnumbrimärgid).
Kas keegi oskab öelda, kas politsei saab keelata mul sõitmise eestis? Võrust üks kergelt öelda tsort kukk toob põhjuseks selle, et kui auto on ostetud ostumüügi lepinguga siis pean selle 5 päeva jooksul ümber vormistama, aga tegu pole ju transiitnumbritega??
Kuna ta on kukk ja lihtsalt tahab mind peenestada siis mõtlesingi et uurin natukene. Teised patrullid mind korduvalt kinni pidanud ja kontrollinud ainult lube ja autodoke ja lasevad edasi sõita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 16.02.12 15:51 Tsiteeri


Tere, natuke häirib Su enda üleolev suhtumine... nii võiksime kõik võõrriigi numbritega ringi uhada ja sinivalgetes autodes sõitvaid kodanikke tsortideks nimetada.

Liiklusseadus on vabalt kättesaadav aadressil riigiteataja.ee, aga tooks välja konkreetse vastuse Su küsimusele, et valesti aru ei saaks.

§ 76. Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimine
(1) Mootorsõiduk ja selle haagis peavad olema kehtestatud korras registreeritud ning neil peavad olema riiklikud registreerimismärgid. Järelveetavale lisaseadmele võib paigaldada käesoleva seaduse § 73 lõikes 11 nimetatud nõuete kohaselt lisaseadet vedava mootorsõiduki registreerimismärgi. Liikluses kasutatav mootorsõiduk või selle haagis tuleb registreerida viie tööpäeva jooksul pärast sõiduki Eestis kasutusele võtmist.

(2) Registreerimine on toiming, millega käesoleva paragrahvi lõikes 7 nimetatud asutus kannab Eestis kasutusele võetava ja nõuetele vastava mootorsõiduki või selle haagise ning sellega seotud isikute andmed liiklusregistrisse. Mootorsõiduki või selle haagise registreerimist tõendab registreerimistunnistus.

(3) Registreerimisele kuulub Eestis alaliselt elava, Eestis elamisloa saanud füüsilise ja Eestis registreeritud juriidilise isiku Eestis kasutusele võetav mootorsõiduk või selle haagis. Samuti kuulub registreerimisele välisriigis alaliselt elava füüsilise isiku, välisriigis registreeritud juriidilise isiku ja füüsilisest isikust ettevõtja kasutusele võetud mootorsõiduk ja haagis, mis on Eestis pidevalt viibinud kauem kui üks aasta.

(4) Kui mootorsõiduki või selle haagise omanik on füüsiline isik, kes ei oma Eestis elamisluba, või juriidiline isik, kes ei ole seaduses ettenähtud korras Eestis registreeritud, kantakse liiklusregistrisse vastutava kasutajana mootorsõiduki või selle haagise omaniku poolt määratud Eestis elamisloa saanud füüsiline isik või Eestis registreeritud juriidiline isik.

(5) Kui mootorsõiduk või selle haagis kuulub ühistele omanikele, kantakse liiklusregistrisse kõik omanikud ning vastutava kasutajana mootorsõiduki või selle haagise omanike poolt määratud üks omanik.

(6) Eestisse ajutiseks kasutamiseks toodud mootorsõiduk ja selle haagis registreeritakse tollideklaratsioonis märgitud tähtajani.

(7) Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise toimingu või sellest keeldumise otsuse ning nendega seonduvad registritoimingud teeb Maanteeamet. Registreerimisel väljastatakse mootorsõidukile ja selle haagisele registreerimismärk ja -tunnistus.

.... jne.

Tervitades,
Kris

EDIT: Lahtiseletatult, peale 5. päeva möödumist ostu-müügitehingust Sa ei tohiks seaduse järgi autoga isegi mitte enam ümberregistreerimisele sõita, vaid peaksid viima auto treileril kohale! Siiani on olnud politseionud üpris viisakad, aga usun et see muutub niipea, kui keegi mingi tõsise paugu paneb taolise "ostu-müügi või transiitnumbriga" autoga, milledel reeglina ei ole kehtivaid kindlustusi ega muud vajalikku....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 16:11 Tsiteeri


Asi pole üleolevas olekus, vaid selles, et töötan Leedus aegajalt ja omad põhjused miks siin arvele ei võta! Plaanis näiteks Leetu elama jäädagi? Mis siis saab? Iga sõiduk mis tuleb välismaalt peab võtma arvele eestis 5 päevajooksul? Seletaks lahti selle mõiste kasutama ehk? Hetkel ma ju külastan Eestis oma autoga...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 16:13 Tsiteeri


Vabandust, ei näinud su editit. Aga see ostumüügi lepingu teema on ju vaieldav, minul pole seal peal kuupäevagi.
Asi pole seadustele vilistamises, vaid tõesti ei näe pointi registreerida auto eesti arvele ja siis uuesti ümber leedu arvele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 16.02.12 16:18 Tsiteeri


Sellisel juhul pead sa Leedus selle auto oma nimele võtma. Sind kantakse Leedu passi omanikuks. Samuti peavad sul olema siis Leedu liikluskindlustus ja tehnoülevaatus. Aga kui teatud päevade arv on Eestis selle autoga sõidetud tekib uuesti kohustus võtta auto Eestis arvele, kuna seda loetakse siis juba auto alaliseks kasutamiseks Eestis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 16:21 Tsiteeri


Tänan! Siit sain selge ja asjaliku vastuse oma küsimusele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 16.02.12 16:27 Tsiteeri


Hei,

Jah - siis tuleb Sul selleks hetkeks oma valik teha, kas niikaua kui elukoht Eestis, siis auto Eestis arvel ja kui lähed Leetu elama, lähed regad ümber Leedus. Seaduse poolepealt on see ju loogiline, et seadusesilmad ei pea teadma Sinu plaanitavast kolimisest...

Piltlikult öeldes on see sama situatsioon mis meedias palju kära tekitanud Eesti töötajad Soomes. Inimesed, kes on Soome elamisloa saanud ja töötavad ametlikult Soomes, EI tohi ametlikult Eesti registris autoga sõita (Soomel omad põhjused - auto ja keskkonna maksud jne) mis on loogiline.

St., Sul ilmselt poleks probleemi kui see auto oleks Eestis Leedu numbritega ja sellega sõidaks ringi Leedu kodanik või Sina (juhul kui oled Leedu elamisloaga), aga mitte üle 6 kuu aastas.

NB!! Ilmselt on väikesed võimalused pidevalt sõita ainult siis kui auto on registreeritud JURIIDILISE ISIKU nimele ja Sa kasutad seda notariaalse volituse alusel - sest sel juhul ei saa keegi nõuda juriidilise isiku ümberregisreerimist teise riiki.

Parandage, kui eksin!

Terv,
Kris


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 18:10 Tsiteeri


Uurisin ka natuken veel selle kohta ja targemad rääkisid, et kui teha omanikuga volitus siis ma saan siin oma sõidud ja arvelevõtmised ära teha. Oskab keegi siin kommenteerida?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 16.02.12 18:36 Tsiteeri


Kindlad andmed puuduvad aga väidetavalt sõidab siin päris mitu ameeriklast sama skeemi järgi, kas siis Leedu või Rootsi tehnilise passiga.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 18:46 Tsiteeri


Probleem seisneb selles, et mind seal passis pole ja ainult ostumüügileping on, kuid peaks saama asjad aetud kui saan lasta saata omanikul endale volituse tema allkirjaga, siis saaksin ARK'i ilma muredetta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 16.02.12 19:12 Tsiteeri


Miks seda autot siis oma nimele ei saa kirjutatud? Sellest ei saa aru. Ikkagi vilistad seadustele ju? Sarnaseid juhtumeid, kus uus omanik pole autot ümber vormistanud ja saab küll trahvi või teeb avarii vms ja vanal omanikul siis pea hall ametkondade vahet jooksmisest. Käies Leedus tööl aeg-ajalt ei tohiks mõni riigilõiv ümber registreerimise eest maksta, olla väga hull. Ma muidugi ei tea, mis summad Leedus on, aga vaevalt, et ulmelised.
Just wondering!
:)


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 16.02.12 19:19 Tsiteeri


Ise selle pasa läbi elanud, et isik kes auto minult ostis seda ümber ei kirjutanud ning müüs seda edasi ja nii ta liikus aina, kuid trahvid mis kiiruskaamerasse lasti tulid ju mulle, sest ostu-müügi lepinguid oli samuti mingist hetkest võltsitud nagu mina oleks kellegile sellisele isikule auto müünud, kelle nime kuulsin esimest korda ( õnneks on mul endapoolt sõlmitud originaal ostu-müügi leping alles )! Nüüd olen targem ja mitte ühtegi autot ei müü ilma kohese ümbervormistamata! Ei saa nendest ostu-müügi lepinguga kulgejatest aru, kes teevad kindlustuse netis sinu nimele, sest vajalikud andmed ostu-müügi lepingus olemas.
Anna andeks, aga sellised nn '' automanikud '' pole ka päris normaalsed ja pooldan seadusesilma siinkohal!
Kui ise selle pasa läbi elad, ehk ka mõistad millest jutt.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 19:28 Tsiteeri


Wolf sa paned küll mööda nüüd, pole plaanis kellegile autot ennem niiviisi edasi müüa ostumüügi lepinguga, oli müügis mingiaeg ja ennem oleks vormistanud ikkagist enda nimele, niiet ära tule siin rääkima mingitest trahvidest mis sulle kunagi keegi keeranud, ma lihtsalt uurisin enda võimalusi, kuidas hoiaks raha kokku kuna kolimine jne pole 100 protsenti kindel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-nsr-
huviline



Registreerunud 28.06.09
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDI

postitati 16.02.12 19:30 Tsiteeri


Samas võib teema lukku panna! Olen ikkagi otsustanud, et auto tuleb Eesti registrisse ja võtan riski lihtsalt ja sõidan Arki ja kogumoos.
Tänud neile kes viitsid vastata ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wolf123
huviline

Avatar


Registreerunud 27.04.11
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Coupe

postitati 16.02.12 19:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: -nsr-
Samas võib teema lukku panna! Olen ikkagi otsustanud, et auto tuleb Eesti registrisse ja võtan riski lihtsalt ja sõidan Arki ja kogumoos.
Tänud neile kes viitsid vastata ;)

Tore, et jõudsid õigele järeldusele!
Rääkisin üldiselt, et auto võiks ikka esimesel võimalusel ümber registreerida, sest kindlustus ju ikka eelmise omaniku nimel.


Teostan Viljandis sõiduautode diagnostikat ( ka koduvisiidid ) 56267442
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jass
huviline



Registreerunud 24.02.05
Asukoht: Tallinn-Tartu-Elva
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 1,8TQ & A6 2,8 & BMW 525

postitati 17.02.12 11:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Ei saa nendest ostu-müügi lepinguga kulgejatest aru, kes teevad kindlustuse netis sinu nimele, sest vajalikud andmed ostu-müügi lepingus olemas.



Kaks peamist põhjust, miks nad nii teevad:

Mõni loodab, et siis lähevad rikkumiste eest saadud trahvid vanale omanikule.
Mõnel sellisel, kes ei taha autot oma arvele võtta, on nii palju avariisid, et kindlustus on kallis.

Omal on ka olnud kokkupuudet selliste vendadega, kes ei taha autot ümber registreerida peale ostmist.
Kuigi autot müües oli kokkulepe, et ostja võtab auto kiiresti ARK-s oma arvele, tuli mõne nädala pärast mulle trahviteade. Helistasin ostjale ja ütlesin, et kui kahe päeva jooksul autot oma nimele ei vormista, siis võtan ARK-s arvelt maha. Kolmanda päeva hommikul läksingi ARK-i ja kuna auto oli endiselt minu nimel, siis võtsingi arvelt maha.
Pärast seda olid kiiruskaamerad veel kaks korda selle autoga kiiruseületamise registreerinud ja lõpuks oli autoga avarii tehtud ja sündmuskohalt põgenetud. Kui poleks arvelt maha võtnud, oleks mul paras jama kaelas olnud.

Nii et ma soovitan küll auto müüjatele, et andke ostjale mingi mõistlik aeg auto oma nimele vormistamiseks ja andke ka selgelt teada, et kui selle aja jooksul ei vormista, siis võtate auto arvelt maha. Ja kokkulepitud aja möödumisel astutegi ARK-st läbi ja kui auto on endiselt ümber vormistamata, siis võtategi arvelt maha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 17.02.12 12:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jass
Nii et ma soovitan küll auto müüjatele, et andke ostjale mingi mõistlik aeg auto oma nimele vormistamiseks ja andke ka selgelt teada, et kui selle aja jooksul ei vormista, siis võtate auto arvelt maha.


Ise muud varianti ei kaalukski, kui et lähme kohe koos ARK-sse ja teeme asja ära, enne autot ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urki
huviline



Registreerunud 31.01.11
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: MB 212 3,5 TDI,MB 212 CNG,A4 Q

postitati 24.02.12 07:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jass
Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Ei saa nendest ostu-müügi lepinguga kulgejatest aru, kes teevad kindlustuse netis sinu nimele, sest vajalikud andmed ostu-müügi lepingus olemas.



Kaks peamist põhjust, miks nad nii teevad:

Mõni loodab, et siis lähevad rikkumiste eest saadud trahvid vanale omanikule.
Mõnel sellisel, kes ei taha autot oma arvele võtta, on nii palju avariisid, et kindlustus on kallis.

Omal on ka olnud kokkupuudet selliste vendadega, kes ei taha autot ümber registreerida peale ostmist.
Kuigi autot müües oli kokkulepe, et ostja võtab auto kiiresti ARK-s oma arvele, tuli mõne nädala pärast mulle trahviteade. Helistasin ostjale ja ütlesin, et kui kahe päeva jooksul autot oma nimele ei vormista, siis võtan ARK-s arvelt maha. Kolmanda päeva hommikul läksingi ARK-i ja kuna auto oli endiselt minu nimel, siis võtsingi arvelt maha.
Pärast seda olid kiiruskaamerad veel kaks korda selle autoga kiiruseületamise registreerinud ja lõpuks oli autoga avarii tehtud ja sündmuskohalt põgenetud. Kui poleks arvelt maha võtnud, oleks mul paras jama kaelas olnud.

Nii et ma soovitan küll auto müüjatele, et andke ostjale mingi mõistlik aeg auto oma nimele vormistamiseks ja andke ka selgelt teada, et kui selle aja jooksul ei vormista, siis võtate auto arvelt maha. Ja kokkulepitud aja möödumisel astutegi ARK-st läbi ja kui auto on endiselt ümber vormistamata, siis võtategi arvelt maha.

Endal olnud umbes samasugune juhum.Seisis üks Sierra maal puude all ja tuli inimene kes soovis ära osta,tegime ostumüügi lepingu ja ta lubas arvele kohe võtta.Mingi aasta hiljem tuli kiri,et autol kindlustus läbi ja oh üllatust auto ikka minu nimel.Ostumüügi leping oli kadunud selleajaga ja läksin Paberivaba ARK ja panin autole piirangu peale(ei saanud kindlustust teha) ja uus omanik leidis mu kohe ülesse ja vormistasime ARKIS ümber tema nimele.Tõi vabanduseks,et välisriigis tööl jne.Kuna ei ole auto tehnilistpassi siis ei saa mina, kui omanik autot arvelt maha võtta aga paberivaba ARK on see võimalik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 72.3% - SQL: 27.7%]