Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: B4 esisild koliseb (Vastuseid: 60 | Vaatamisi: 12527)
-mec-
huviline

Avatar


Registreerunud 19.02.06
Asukoht: tartu/kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 2,0E AT

postitati 24.06.07 21:51 Tsiteeri
B4 esisild koliseb



vahetatud kuu aja sees rooliotsad,šarniirid,amordi tugilaagrid,õõtsapuksid,stabika kondid,kere ja sillavahelised padjad,amordid sõitnud ~20000km,probleem selles, et ring peaks nagu peal olema aga siiani on alles kahtlane kolin (tume kolin mis tuleb eriti hästi esine munakivieedel ja kruusateedel, laugemates asfaldiaukudes kolinat pole) ,keegi ei suuda tuvastada milles probleem, äkki keegi siit oskab aidata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tann83
huviline



Registreerunud 16.12.05
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal

Auto: coupe 90a

postitati 24.06.07 22:27 Tsiteeri


Äkki roolilatis lõtk sees!! Kindlalt ei saa väita, aga ma arvan üks võimalikest varjantidest!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 25.06.07 12:28 Tsiteeri


Kus saaks Tartus sillad üle vaadata kõige odavamalt ning kus vaadatakse ka kõige paremini?

Auto kakub pärast kokkusaamist teise autoga :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 25.06.07 13:22 Tsiteeri


tahaks ka teada kus tartus ikka pöhjalikult vaadatakse esisilda,endal ka b4


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tann83
huviline



Registreerunud 16.12.05
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal

Auto: coupe 90a

postitati 25.06.07 15:22 Tsiteeri


No ei oskagi kohe öelda kus kõige paremini, oma silm ikka kuningas! Mul esisillas oli kolin sees siis käisin Pikk tn 14 hoovis Tareli kaubanduses maksin 75.- eeku ja auto oli ideaalses korras!:D Aga hing ei jätnud rahu ja läksin carstopi seal maksin 100.- eeku ja siis hakkas juba vigu ka tulema! Nii, et soovitada ei oska kuidagi midagi!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 29.03.10 19:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: -mec-
vahetatud kuu aja sees rooliotsad,šarniirid,amordi tugilaagrid,õõtsapuksid,stabika kondid,kere ja sillavahelised padjad,amordid sõitnud ~20000km,probleem selles, et ring peaks nagu peal olema aga siiani on alles kahtlane kolin (tume kolin mis tuleb eriti hästi esine munakivieedel ja kruusateedel, laugemates asfaldiaukudes kolinat pole) ,keegi ei suuda tuvastada milles probleem, äkki keegi siit oskab aidata?

Küsimus siis selline, et kas said oma murele lahenduse? Mul on hetkel samasugune probleem. Ma ei teagi, kas võib tuleneda see amordist? Minul hinnati veermik korralikuks, aga loks sees. Vahetasin amordilaagrid ja padjad, ikka sama loks kuskil alles.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 30.03.10 03:27 Tsiteeri


Muide, enda A6-l (C4) samasugune anomaalia, et said vahetatud esimesed õõtsad koos puksidega, uued amordid, uued roolivardaotsad ja ikka mingisugune kolin sees. Lasin Tartus KapAuto ülevaatuspunktis silda logistada ja tuli välja, et kolinat põhjustavad suure tõenäosusega puksid, mis on esisilla ja raami vahel. Lähiajal vahetan ka need ära, siis on näha, kas saabub vaikus nagu oli varem või ei. Kui ei, siis tuleb edasi vaadata, mis saama hakkab. -mec- kirjutas küll, et tema oma autol vahetas ka need sillapuksid ära, aga kuidas sul nakaman? Kas on ka need vahetatud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 30.03.10 11:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Muide, enda A6-l (C4) samasugune anomaalia, et said vahetatud esimesed õõtsad koos puksidega, uued amordid, uued roolivardaotsad ja ikka mingisugune kolin sees. Lasin Tartus KapAuto ülevaatuspunktis silda logistada ja tuli välja, et kolinat põhjustavad suure tõenäosusega puksid, mis on esisilla ja raami vahel. Lähiajal vahetan ka need ära, siis on näha, kas saabub vaikus nagu oli varem või ei. Kui ei, siis tuleb edasi vaadata, mis saama hakkab. -mec- kirjutas küll, et tema oma autol vahetas ka need sillapuksid ära, aga kuidas sul nakaman? Kas on ka need vahetatud?

Ütleme nii, et hiljuti pole need vahetatud, ma arvan et 2a tagasi(kui vahetati pmst kogu esisild). Käisin just audihoolduses ka hiljuti, lasin veermiku kontrolli teha. Leiti et kõik nagu korras, amordi tugilaagrid lasin ära vahetada ja otsest vahet ei toimunud. Kui sõita mitmest löökaugust järjest läbi(nagu neid pealinnas nagu seeni peale vihma on), hakkab kolisema, logisema. Maanteel ja sujuvates aukudes väga mõnus ja kolinavaba. Minul võivad olla ka amordid, mis võivad koliseda aga ei raatsiks uusi osta kui pole kindel et kolin kaob :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kriiiz
huviline



Registreerunud 26.12.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 30.03.10 12:29 Tsiteeri


Minu B4 Avandil on seda sama janti paaril korral samuti esinenud. Esimesel korral olid probleemiks stabika kondid. Teisel juhul oli probleem selles, et amort ei olnud oma pesas korralikult kinni... ei teagi miks ta ennast seal siis lõdvemaks oli lasknud. Tõstsin esiratta tungiga üles niipalju, et see kinnitus "mutter" nähtavale tuli ja siis torutangidega keerasin peale.
Oli sama teema, et maanteel ühtlase sõidu peal oli kõik ok, aga nüüd talvel kusagil parklas lumekonaruste peal andis korralikult tunda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 30.03.10 16:17 Tsiteeri


Kas selline asi on normaalne, et kui ma võtan kapoti alt amordilaagri katte maha, siis seal on selle taldriku ja raami vahel vahe umbes 5mm. Kui ma auto kere tungiga ülesse tõstan, kaob vahe. Kas seal ei peaks olema mingisugust kummipatja nagu tagumistel amortidel, või on see padi kuskil allpool.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 30.03.10 16:26 Tsiteeri


http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=64491


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 30.03.10 16:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: heihei
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=64491

Mul niipalju ei ole, mul selline vahe > http://koti.mbnet.fi/mjarvela/s2/iskarinylapaankumit/6_uusi%20paikoillaan.jpg

Ma arvan et audihoolduses ei oleks sellist viga ka tehtud, et midagi vahelt ära oleks jäänud. Peab mujalt viga otsima


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 30.03.10 16:38 Tsiteeri


Ma spets pole, aga pole ime kui see ka kolinat voib teha.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rix30
huviline



Registreerunud 19.04.09
Asukoht: Lielahti.
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S3 1,8T 8L

postitati 30.03.10 18:47 Tsiteeri


Mul coupe-l samasugune vahe ja ei kolise midagi!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 31.03.10 19:03 Tsiteeri


Käisin täna auto all roomamas ja sain jälle veidi targemaks ja märjemaks. Kaldun arvama, et amortidel on loks sees. Kuna amordi padjad said alles vahetatud, arvates et sealt loks tuleb, peaks amort olema vaikne. Kui aga panin käe üles amordi tugilaagri kinnituskohta(kapoti all strutbar-i juures), tundsin loksu kui õõtsutasin esiotsa. Tundes käega seal loksu, arvan et see ongi kolina põhjustaja minu esisillas. Kas keegi oskaks kommenteerida või kinnitada mu hüpoteesi või on kellelgi kogemusi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 31.03.10 19:37 Tsiteeri


Sai ka mõned aastad tagasi B4 kõik ees ära vahetatud, väikest aega oli vaikne ja peale seda selline klobin viletsal teel kogu aeg kestnud aastaid, ei lähe suuremaks ega jää vähemaks. Erinevad espetsialistid vaadanud, aga kõik korras. Lootusetu, et saab vaikseks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 31.03.10 19:50 Tsiteeri


Enda audil pole esisillas jubinat , mis vahetatud, aga mingi õrn kolks eksisteerib. Klassvenna b3 sama asi ning temalgi sillad ja amordid vahetatud. Ei tea mina mis tal on, aga ei keera tähelepanu ka, sest ta mind ei sega, ta selline mahe kolks, mis halva teepeal tuleb välja. Mina olen oma töö teinud :D


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raivo33
huviline

Avatar


Registreerunud 15.05.09
Asukoht: Muhu
Kasutaja on eemal


postitati 31.03.10 22:23 Tsiteeri


Omal oli ka b4 ja põhiline mure on tal amordi laager mis ei taha eriti lõõk auku saada.Stabika konte tuleb ka suht tihti vahetada.Üks viga mida ise avastasin oli see,et amordi laagrit kinni hoidev pisike mutter kahe angiga, oli väike lõtk sees ja see tegi kõbinat .Vajutasin korralikult vedru kokku ja keerasin kinni ja kadunud minu masinal kõbinad olid .B4 on selles suhtes natuke jama ehitusega.Nii kui amort hakkab ära väsima hakkab ta seda amordilaagrit põrgatama seal pesas kuna see ei ole vikseeritud nagu c4-jal ja lõõb amordi laagrile kolksu sisse..Sain enda kõbinatest lahti ja sõitsin terve aasta ja siis müüsin maha ja praegune omanik ei kurda ka .Kui kõik vahetatud ja vadatud,et peaks korras olema tasuks üle kontollida ka mõlema roolivarda sisemised otsad mis kinnituvad roolilati külge .Need poldid põruvad ka sealt klambri küljest loksuma ja ongi kobin sees .Omal oli selline probleem .Ehk oli natuke abi kui liiga segane jutt polnud;).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 01.04.10 18:21 Tsiteeri


A80 viga on see, et ülemine amordi laager koos padjaga on "nõrk", laager seal peaks olema natuke massiivsem ja vastupidavam. Ja kui kontide probleem ka kuidagi teistmoodi lahendada siis asi kestaks tunduvalt kauem. Ülejäänud on köömes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Taistoo
huviline



Registreerunud 29.09.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal


postitati 02.04.10 09:00 Tsiteeri


Kolinat võib teha kaa pooltelje ots. Või käigukasti padi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 03.04.10 16:35 Tsiteeri


Nüüd on vahetatud ka amort ja amordilaager ja kuradi kolin on ikka alles:mad:. Kas keegi viitsiks vaadata, kas b4-l peab olema ülemise taldriku ja kere vahel see 5mm vahe. Kui amordilaagrit kinni keerasin sai samuti keere enne otsa, kui laager täiesti tihkeks jäi. Kas see 1mm-ne loks amordi laagri juures võib ka põhjustada kolinat? Sooviks abi, sest kõik osad on terved aga kolin on alles ja päris tuntav.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cornoyo
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.07
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: 2×80 ABK

postitati 03.04.10 17:31 Tsiteeri


Sai lastud vahetada ka mõnda aega tagasi see tugilaager ja muudel asjadel pidevalt silm peal olnud, et kui läbi siis vahetusse. Üleval püstaku peal ka 5mm kanti vahe ja see peakski ok olema. Kolin on aga tulnud nüüd hiljem. Muidu ilus vaikne aga kui kruusateed näeb siis hoia hambad ristis, kahju hakkab sõites. Vahepeal kahtlustasin roolilatti, kuna suuremas augus lõõks nagu rooli ka sisse, kuid järjest enam ja enam hakkasin arvama et 3aastat vanad amordid otsa saanud. Kuna praegu ikkagi selget viga pole tuvastanud, siis kannatan veel sõitmist ja hoian sellel teemal silma peal:)
Revalis kontrollis käies tuvastati vasaku poole tagumise õõtsa puksi läbiolek, see sai vahetatud ja justkui 2päeva oli vähe parem, kuid kuradi raske on aru saada, kui ta ikkagi aukudes lõhub.


.:Rasta I Land:.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 03.04.10 17:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Sai lastud vahetada ka mõnda aega tagasi see tugilaager ja muudel asjadel pidevalt silm peal olnud, et kui läbi siis vahetusse. Üleval püstaku peal ka 5mm kanti vahe ja see peakski ok olema. Kolin on aga tulnud nüüd hiljem. Muidu ilus vaikne aga kui kruusateed näeb siis hoia hambad ristis, kahju hakkab sõites. Vahepeal kahtlustasin roolilatti, kuna suuremas augus lõõks nagu rooli ka sisse, kuid järjest enam ja enam hakkasin arvama et 3aastat vanad amordid otsa saanud. Kuna praegu ikkagi selget viga pole tuvastanud, siis kannatan veel sõitmist ja hoian sellel teemal silma peal:)
Revalis kontrollis käies tuvastati vasaku poole tagumise õõtsa puksi läbiolek, see sai vahetatud ja justkui 2päeva oli vähe parem, kuid kuradi raske on aru saada, kui ta ikkagi aukudes lõhub.


Sama siin ka, mina kahtlustan, et mutter mis peaks hoidma kinni tugilaagrit ennast tuleb kas lahti või ei suuda ma teda kohe alguses normaalselt kinni keerata. Keegi ohmoon on sellel mutril need need nukid peaaegu maha keeranud ja ma tükk aega viilisin, et üldse mingit pinget peale saaks keerata. Amorti alla pannes keerasin nii kõvasti kui sain ja kuidagi ikka jäi väike loks sisse. Ei tea, aga kui on mitu auku järjest tekib selge kolin.

Edit: Leidsin nüüdseks põris palju teemasid, kus kurdetakse sama asja üle. Just Audi 80-d. Ju see siis peab nii olema. Ei oska palju katsetada ka enam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 19.04.10 20:38 Tsiteeri


See tugilaagri teema on klassika - kõigil 80/90/kupeedel kuni B4-ni välja (B5 sild on ju hoopis teistsugune). Hullu moodi kinni keeramine ei lahenda midagi, kuna mutter jääb puksi peale "kandma" ja sinna üles peabki "lõtk" jääma. Kahjuks läheb see ajapikku suuremaks ja kogu asjandusse tulebki kolin sisse, kuna see tugilaagri padi vajub kokku. Omaaegsel kupeel hakkas isegi suhteliselt talutavatel Soome teedel mingi 15 tuhande läbisõitmise järel ühelt poolt taas kolina algeid tulema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 19.04.10 22:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: generaator M
See tugilaagri teema on klassika - kõigil 80/90/kupeedel kuni B4-ni välja (B5 sild on ju hoopis teistsugune). Hullu moodi kinni keeramine ei lahenda midagi, kuna mutter jääb puksi peale "kandma" ja sinna üles peabki "lõtk" jääma. Kahjuks läheb see ajapikku suuremaks ja kogu asjandusse tulebki kolin sisse, kuna see tugilaagri padi vajub kokku. Omaaegsel kupeel hakkas isegi suhteliselt talutavatel Soome teedel mingi 15 tuhande läbisõitmise järel ühelt poolt taas kolina algeid tulema.


See tõesti on nii, Minu masinal on veel selle tugilaagri mutril nukid maha keeratud ja väga hull oli seda kinni keerata. Mul tekkis selline mõte, et otsida sinna ise mingine laager, millel poleks seda loksu sees?! Samas see laager jälle erilise kujuga ka, ei pruugi leida. Kas keegi teab, kust saada tugilaagri kinnitamiseks uut mutrit. Selle vana viilimine teeb need hamba kohad parajalt laiaks.
Minul oli veel selline hea kogemus, et käisin ühes siingi reklaamitud autotöökojas oma laagreid vahetamas ja kojusõites ei tundnud vahet. Sai amordid uued ostetud ja neid vahetama hakates märkasin, et laagrid olid juba läbi. Laagrite vahetusest töökojas oli möödas ligi nädal(arvatavasti oli pingutusmutter jäetud lahti, sest vedrustust lahates sain selle näpuga keerates sealt maha ja selle mutri kandid olid VÄGA ümaraks keeratud) Sai siis kogu kupatus ära vahetatud ja nüüd vaikus majas. Mõnus sõita kohe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.8% - SQL: 54.2%]