Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Audi Allroad 2,7biturbo mootori tuli ja küttekulu (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 2373)
exx
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.09 17:27 Tsiteeri
Audi Allroad 2,7biturbo mootori tuli ja küttekulu



Tere.

Autot olen omanud veidi üle 1kuu, kogu selle aja vältel on probleemiks olnud mootori tuli. Eelmine omanik jamas ka sellega. Diagnostikas käis ja veakoodiks näitas kahte esimest lambdat. Kuid eelmine omanik vahetas need ära täpselt enne ostu.
Nüüd sain sõita paar päeva ja lõi uuesti tule põlema,diagnostis veakood jälle 2lambdat ja veel paar veakoodi,mis võisid olla põhjustatud lambdade veakoodidest.Tuli uuesti kustutatud...sai sõita mingi nädalake ja panin auto nädalavahetuseks seisma---esmaspäeval käima pannes uuesti tuli põles:(
veidi aega sai ringi sõidetud nii et tuli põles...vahepeal kui auto seisis mingi aja ja panin käima kustus tuli ära ja nii oli mitu päeva järjest,täiesti erineva intervalliga võis seda tuld näha seal.
Siis sai jälle juhtme järele ühendatud ning ära tule kustutatud...sai sõita pool päeva ja järsku rahuliklut kulgedes tuli tagasi jälle...juhe jälle järgi...2esimest lambdat veakoodiga.
Küttekulu on ka suht suur...50L. 250km ja natuke peale.(ca 20l. sajale.)ei leia et oleks eriline tallaja pole mingeid ulme foori taga seismisi ja kohalt võtte .maantee kulu ca 12 + sajale püsikaga mõne üksiku möödasõiduga.Lambda andurid on NTK omad õige pistikuga,mis ei ole ka just kõige odavamad.

Milles võib olla probleem?Kas ei saa usaldada neid unversaalseid lambdasi?Samas sai vahetatud suvel ühel a6 bi-turbol lambda ära ja asemele läks suhteliselt odav andur mis töötab ikka veel.
Kuhu võiks pöörduda või mida peaks kontrollima/vahetama.

Ehk kasutaja jann paneb täpsed veakoodi kirjeldused siia teemasse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 11.12.09 17:57 Tsiteeri


Viimasel korral vaadatud koodid olid 17521 ja 17539, mis ütlevad, et lambdade takistus on liiga kõrge. Ma arvan, et autole on paigaldatud valed lambdad aga ehk keegi teab täpsemalt öelda. Pole ise eriti 2,7 Bit kokku puutunud enne.
Oli veel üks lisaimmoga seotud veakood, kuid see ei puutu asjasse.
Autodata ei anna nende koodide puhul eriti varianti, ütleb et kas lambda peetis või ühendusprobleemid. Ross tech ei ütle üldse midagi nende kohta.
Eelmine kord vaadates oli veakoode mootoris rohkem, kuid nüüd olid tagasi tulnud ja mootori tule põlema pannud ainult need kaks lambda veakoodi.
Inimesel mure suur ja mina ei oska küll muud soovitada, kui uued ja orig. lamdad..?


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 11.12.09 18:34 Tsiteeri


Sama soovitus siin. Uued A osa lambdad.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 11.12.09 19:33 Tsiteeri


Hea oleks teada mis marki lamdad on paigaldatud. Osad odavad Poola lamdad ei kannata üldse kriitikat. Samas universaalsed Bosch ja NTK lamdad töötavad aastaid laitmatult.
Sellel autol saab muidugi Vag comi abil livena lamda tööd vaadata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
exx
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.09 19:36 Tsiteeri


Vaatasime seda samuti ...kõik töötasid ilusti ja sünkroonis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 11.12.09 19:50 Tsiteeri


Sel juhul tuleks üle vaadata ühendused. Kui juhtmete jätkamised on korralikult kokku joodetud siis peavad lamdad olema vigased.
On esinenud peale lamda vahetust et auto ei tunnista seda aga peale mõnepäevast sõitu asi hakkab toimima.
Sinu puhul see vist ei kehti kuna mõõdas on liiga palju aega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
liito
huviline



Registreerunud 12.11.09
Kasutaja on eemal

Auto: ceed xR

postitati 11.12.09 19:55 Tsiteeri


Nonii , olen samuti 2.7 Bit omanik ja samuti mootori tuli põleb. Auto sai ostetud tuttavalt isikult kes tõi auto mingi 3 a tagasi Eestisse ja tema samuti rääkis,et see tuli seal põleb ja seda uuriti ja öeldi,et mingi pisivärk põhjustab seda. Oli võimalus seda parandada , kuid olevat olnud liigne juramine tühja asja pärast ( mul läksid suunurgad laiaks) . Siiski sooviks ise sellest probleemist lahti saada, sest kui see kogu aeg armatuuril särab,siis mis siis saab kui miskit tõelist juhtub :o. Igatahes jah mingit täpset soovitust ei oska jagada, kuid liht annan teada ,et mul on tegu sama jamaga ja selle kohta öeldi vähemalt eelmisele omanikule, et võtku rahulikult ja ,et see ohtu ei kujuta.

Võta nüüd kinni:cool:
Kui miskit teada saad, anna ka märku.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 11.12.09 20:30 Tsiteeri


Kui mootoituluke armaturis süttib, on viivitamatult vaja teha diagnost, tuvastamaks, mis seda põhjustab. Kui tulukesega edasi sõita, on kütusekulu suur jms, pikemal kulgemisel võib veel lisaks midagi peeti keerata ala katid näiteks:)

Lambdade kohapealt soovitan ainult A osa või Boschi, muud saasta pole mõtet proovidagi, eriti 2.7 V6 biturbo mootoril.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
exx
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 12.12.09 05:25 Tsiteeri


peal peaksid olema ntk lambdad mis pole päris lambid ka .augustis asendasin ühel tuttaval a6el 2,7biturbol ühe lambda suhteliselt odava vastu mis toimib senini ja enam tuld põlema ei löö.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
exx
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 13.12.09 21:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: liito

Kui miskit teada saad, anna ka märku.


mis sul kyttekulu on?linnas/maanteel kas ka sama enam vähem?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
liito
huviline



Registreerunud 12.11.09
Kasutaja on eemal

Auto: ceed xR

postitati 13.12.09 21:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: exx
Tsitaat:
Algselt postitas: liito

Kui miskit teada saad, anna ka märku.


mis sul kyttekulu on?linnas/maanteel kas ka sama enam vähem?


Mul kütusekulu on 13-14l linnas ja mnt on 8-9


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
exx
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.06
Kasutaja on eemal


postitati 17.12.09 19:51 Tsiteeri


Nii nüüd peale asja põhjalikumat süvenemist ja veidi asja kallal nokitsemist on viga pm leitud. Lambdad on korras...viga on piduri võimendi vaakumi torudes. Saab kuskilt õhku peale mingi moment ja sellepärast hakkavad lambdad segast panema(küttesegu) ja lööb tule põlema. Vea asukoht ka enam-vähem teada, lähipäevil likvideerin asja. ;););)

liito lase kontrollida ka kõik vaakumid üle ...vaja veidi tegeleda autoga. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 22.12.09 15:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: exx
Nii nüüd peale asja põhjalikumat süvenemist ja veidi asja kallal nokitsemist on viga pm leitud. Lambdad on korras...viga on piduri võimendi vaakumi torudes. Saab kuskilt õhku peale mingi moment ja sellepärast hakkavad lambdad segast panema(küttesegu) ja lööb tule põlema. Vea asukoht ka enam-vähem teada, lähipäevil likvideerin asja. ;););)

liito lase kontrollida ka kõik vaakumid üle ...vaja veidi tegeleda autoga. ;)


No mis ma rääkisin Sulle kohe algul, et vaata vaakumvoolikud üle. Sellele viitas ju ka algul veakood vaakumpumba kohta.;)


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Peeter82
huviline

Avatar


Registreerunud 28.02.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: 90 Q

postitati 23.12.09 09:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A4TQ
Kui juhtmete jätkamised on korralikult kokku joodetud siis peavad lamdad olema vigased.
On esinenud peale lamda vahetust et auto ei tunnista seda aga peale mõnepäevast sõitu asi hakkab toimima.
Sinu puhul see vist ei kehti kuna mõõdas on liiga palju aega.


Tere,

Parandage mind, kui mööda aga asjaga tegelevatelt inimestelt olen kuulnud, et lambdade juhtmete kokku JOOTMINE st tinutamine on maailma absoluutselt viimane asi mida valesti teha saab:o St mitte mingil juhul seda teha vaid pressida nende hülsidega mis kaasas on ja korras... Jootmisega pidigi hakkama villast viskama see asi, kui üldse toimib enam:o Absoluutsele tõele ei pretendeeri sellega aga on kõrva jäänud...

Peeter


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 23.12.09 10:47 Tsiteeri


Selle kohta tahaks nüüd küll kommentaari.

Tsitaat:
Algselt postitas: Pets4524
Tsitaat:
Algselt postitas: A4TQ
Kui juhtmete jätkamised on korralikult kokku joodetud siis peavad lamdad olema vigased.
On esinenud peale lamda vahetust et auto ei tunnista seda aga peale mõnepäevast sõitu asi hakkab toimima.
Sinu puhul see vist ei kehti kuna mõõdas on liiga palju aega.


Tere,

Parandage mind, kui mööda aga asjaga tegelevatelt inimestelt olen kuulnud, et lambdade juhtmete kokku JOOTMINE st tinutamine on maailma absoluutselt viimane asi mida valesti teha saab:o St mitte mingil juhul seda teha vaid pressida nende hülsidega mis kaasas on ja korras... Jootmisega pidigi hakkama villast viskama see asi, kui üldse toimib enam:o Absoluutsele tõele ei pretendeeri sellega aga on kõrva jäänud...

Peeter



Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 23.12.09 10:54 Tsiteeri


Mitte et neid ei tohiks joota/tinutada, vaid koduste tööriistade, materjalide ja oskustega on see töö võimatu, kuna lambda juhtmete kiud ei ole pealt mitte tavapäraselt tinatatud ega hõbetatud, vaid kaitsmaks korrosiooni eest kõrgetel temperatuuridel on nad nikeldatud.
Ühesõnaga tina sinna hoobilt külge ei hakka !


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 23.12.09 17:58 Tsiteeri


Mina olen juhtme traadid omavahel nn.patsi pununud ja siis tina sisse kastnud. Seejärel sinna rüüsid peale ajanud.Siiamaani on õnnestunud. Signaali juhtmega tuleb väga ettevaatlikult ringi käia, muudega ei tohiks probleeme olla. Õnneks sain nüüd teada et olen valesti teinud.
Pärisin ühelt Boschi koolitajalt selle kohta miks ei või juhtmeid omavahel joota.
Tema vastus selle peale oli nii et kuna juhe hingab (nagu siin ka teadjamad on õelnud) siis kehva ühenduse tõttu võib andur valetama hakata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
timukas100
huviline



Registreerunud 20.02.07
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5, 3x VW Taro ja hunnik teisi kärusi

postitati 24.12.09 07:15 Tsiteeri


Kui ma diagnostis käisin särg AA's, siis kuu ennem vahetasin lambda ära ja jootsin juhtmed ilusti kokku ja panin termokahaneva peale, nii nagu peaks. Aga diagnostis tuli välja et lambda jälle peetis :o :o :o . Küsisin siis, et miks nii ja vastas hr Särg ilusti, et ma olin juhtmed ilusti kokku jootnud ja seega ei saanud hapniku osakesed mõõda juhet lambdasse minńa. Ja see ta pekki keeraski. :o :o. Lisaks peab juhtme ühendus veetihe olema, muidu pidi vesi mõõda juhet lambdasse pääsema ja selle surmama.

Vot nüüd ei teagi, kas on mulle sääski pähe aetud või :o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
timukas100
huviline



Registreerunud 20.02.07
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5, 3x VW Taro ja hunnik teisi kärusi

postitati 24.12.09 07:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timukas100
Kui ma diagnostis käisin särg AA's, siis kuu ennem vahetasin lambda ära ja jootsin juhtmed ilusti kokku ja panin termokahaneva peale, nii nagu peaks. Aga diagnostis tuli välja et lambda jälle peetis :o :o :o . Küsisin siis, et miks nii ja vastas hr Särg ilusti, et ma olin juhtmed ilusti kokku jootnud ja see olevat elu suutim viga olnud mida üldse teha saab. Seega ei saanud hapniku osakesed mõõda juhet lambdasse minna. Ja see ta pekki keeraski. :o :o. Lisaks peab juhtme ühendus veetihe olema, muidu pidi vesi mõõda juhet lambdasse pääsema ja selle surmama.

Vot nüüd ei teagi, kas on mulle sääski pähe aetud või :o



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 27.12.09 18:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: timukas100
Kui ma diagnostis käisin särg AA's, siis kuu ennem vahetasin lambda ära ja jootsin juhtmed ilusti kokku ja panin termokahaneva peale, nii nagu peaks. Aga diagnostis tuli välja et lambda jälle peetis :o :o :o . Küsisin siis, et miks nii ja vastas hr Särg ilusti, et ma olin juhtmed ilusti kokku jootnud ja seega ei saanud hapniku osakesed mõõda juhet lambdasse minńa. Ja see ta pekki keeraski. :o :o. Lisaks peab juhtme ühendus veetihe olema, muidu pidi vesi mõõda juhet lambdasse pääsema ja selle surmama.

Vot nüüd ei teagi, kas on mulle sääski pähe aetud või :o


Siin tuleb vahet teha vanemat tüüpi tsirkooniumdioksiidanduri ja uuema titaananduri vahel. Nende tööpõhimõte on erinev, kuna vanem andur kasutab oma sisemises kapslis välisõhus olevat hapnikku, välimine pind aga puutub kokku väljuvate gaaside hapnikuosakestega.

Titaananduri korral aga antakse lambdale peale konstantne suurus (1V), lambdas olev titaandioksiid aga muudab takistust ja sellega seoses ka väljundpinget, seoses hapniku hulga suurusele väljuvates gaasides.
Samuti on sellises lambdaanduris väga kiire kütteelement. U. 500 kraadi u.10 sekundiga.

Seega, kui tegu oli vana tüübi anduriga, oli hr. Särje jutt õige.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Peeter82
huviline

Avatar


Registreerunud 28.02.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: 90 Q

postitati 28.12.09 10:54 Tsiteeri


To Pampkuri - No nagu näha eelkirjutajatest olengi vist kogemede õigel teel siis ;) Sest sellest samast "juhtme hingamisest" mulle selline arvamine on jäänud...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 39.1% - SQL: 60.9%]