Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Kohustusliku kindlustuse tasaarveldus auto müümisel/ostmisel! (Vastuseid: 35 | Vaatamisi: 7881)
Lauri-L
huviline

Avatar


Registreerunud 20.03.11
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Jetta MK1 1.5 / Audi 80 B4 2.0

postitati 23.05.11 09:39 Tsiteeri
Kohustusliku kindlustuse tasaarveldus auto müümisel/ostmisel!



Küsimus siis selline et kas kindlustus kandub üle uuele omanikule kui ost-müük lepinguga ümber kirjutada arkis ?
Hetkel siis kindlustus autol olemas 5èks kuuks ja ei taha toda raisku lasta, kuna kindlustus suure mootoriga autole odav ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
altsu00
huviline



Registreerunud 31.07.08
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 2013 3.0 TDI

postitati 23.05.11 09:52 Tsiteeri


Ei.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 23.05.11 09:59 Tsiteeri


Kunagi oli minu mäletamist mööda võimalik avalduse alusel mingi osa raha tagasi saada, või ma eksin?


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 23.05.11 10:02 Tsiteeri


Peaks ikka vist endiselt saama nii järgmisele omanikule üle kanda, kui eelmisele omanikule raha tagastus kuude arvestuses.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 23.05.11 10:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Lauri-L
Küsimus siis selline et kas kindlustus kandub üle uuele omanikule kui ost-müük lepinguga ümber kirjutada arkis ?
Hetkel siis kindlustus autol olemas 5èks kuuks ja ei taha toda raisku lasta, kuna kindlustus suure mootoriga autole odav ei ole.

Ostu-müügi lepinguga ei kandu, kuid lähed 5 päeva jooksul pärast ümbervormistamist kindlustusse ja jääkraha kantakse sinu lepingule üle. St kantakse ka hiljem, kuid kindlustus tuleb kehtivuse säilitamiseks selle aja jooksul ümber vormistada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
altzz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.02.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 2,0TFSI | Audi A6 c6 Avant 2,8FSI Q

postitati 23.05.11 10:14 Tsiteeri


Mul on analoogne juhtum (ostsin auto). Paberivaba ARK näitab, et endise omaniku poolt tehtud kindlustus kehtib. Kas siis eelnevate postituste põhjal võib mingeid muresid tekkida?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 23.05.11 10:22 Tsiteeri


Kuni kahjukäsitlusse asja pole, pole probleemi. Politsei silmis on asi ok, kindlustusfirma aga on kasumit taotlev ettevõte ja kui neil on võimalus öelda, et sa oled protseduurireegleid rikkunud ja nad ei maksa, siis nii nad tõenäoliselt ka teevad. St maksavad, kuna kohustuslik kindlustus katab vastaspoole kulud, aga nõuavad selle raha sinult hiljem tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lauri-L
huviline

Avatar


Registreerunud 20.03.11
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Jetta MK1 1.5 / Audi 80 B4 2.0

postitati 23.05.11 11:02 Tsiteeri


Tänud vastuse eest, aga siis uus küsimus, et kui teen kindlustuse siis hakkab see kehtima järgmine päev (öösel 00.00`ist), aga kui teen ARKis kohapeal olevas boxis vms asjas kindlustuse, kas siis hakkab kindlustus kohe kehtima või ka järgmisel päeval ?
Olen kuulnud erinevaid jutte et hakkab ja et ei hakka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 23.05.11 11:19 Tsiteeri


ARK oma hakkab kohe kehtima.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Martinez
huviline

Avatar


Registreerunud 22.09.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 1.8TQ, Passat B7, DL 1000

postitati 23.05.11 11:29 Tsiteeri


Kui soovid enda tasutud kindlustuse eest raha tagasi siis pead enne ARK's auto ümber vormistamist kindlustuslepingu lõpetama ja nö kasutamata päevade eest kantakse raha Sinu kontole tagasi.

Kui aga auto on juba ümber vormistatud siis ei ole vanal omanikul midagi teha (kui uus omanik vastu ei tule ja oma kuludega seda ei kompenseeri).
Uuel omanikul on õigus minna kindlustusseltsi (viie või seitsme päeva jooksul) ja see kasutamata raha oma koefitsendi järgi "ümber kantida".


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Lauri-L
huviline

Avatar


Registreerunud 20.03.11
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Jetta MK1 1.5 / Audi 80 B4 2.0

postitati 23.05.11 11:37 Tsiteeri


Okei, vana omanik ütles et tal sellest kindlustusest savi, lihtsam vast siis arkis kohapeal ära teha kindlustus.

Tänud vastuste eest ! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Carla
klubiliige



Registreerunud 29.12.03
Asukoht: Jõgevamaa
Kasutaja on eemal


postitati 23.05.11 14:28 Tsiteeri


Mulle näiteks teatas kindlustusettevõte, et koos auto vormistamisega liigub kindlustus automaatselt kaasa ning mina kui vana omanik enam midagi tagasi ei saa.

Sellest lähtuvalt eeldan mina, et kui ümbervormistamise hetkel on autol kindlustuskaitse olemas, siis see kestab ka edasi, kuna vana omanik enam lepingut lõpetada ei saa. See võib muidugi seltsiti erinev olla - ma ei mäleta ka, mis selts see mulle nii teatas.


If you have no lag, you have no turbo. You also have no huge torque increase to look forward to.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 23.05.11 16:00 Tsiteeri


Kõige hullem ongi see, et saab vana omanik minna ja oma raha välja võtta. Ise sõitsin 2 päeva ilma kindlustuseta arvates, et kõik on OK. Tegelikult nii ei pidavat tohtima, kindlustuse vastus siis aga kuna midagi ei juhtunud siis ei hakanud jamama.
Seega enne auto müüki tuleb kindlustus lõpetada, kasvõi viimase kuupäevaga nt järgmisel päeval. Uuele omanikule tuleb öelda, et kindlustus kehtib homse õhtuni. Ise siis autot müües tegin nii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
altzz
klubiliige

Avatar


Registreerunud 18.02.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c6 2,0TFSI | Audi A6 c6 Avant 2,8FSI Q

postitati 23.05.11 17:10 Tsiteeri
Kindlustus ja elukoht



Teadupoolest kindlustuse maksusmuse juures mängib suhteliselt suurt osa tehnislises passis olev omaniku aadress. Kas endistviisi võib auto "sisse kirjutada" näiteks maale vanaema juurde? Poole kõrvaga justkui oleks kuulnud, et nüüd loeb vaid omaniku rahvastikuregistri järgne aadress.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 23.05.11 17:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: altzz
Teadupoolest kindlustuse maksusmuse juures mängib suhteliselt suurt osa tehnislises passis olev omaniku aadress. Kas endistviisi võib auto "sisse kirjutada" näiteks maale vanaema juurde? Poole kõrvaga justkui oleks kuulnud, et nüüd loeb vaid omaniku rahvastikuregistri järgne aadress.


Sissekirjutuse järgi toimub nüüd kõik. Sellepärast on väidetavalt inimesi palju Hiiumaale "kolinud"


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
rannooo
huviline

Avatar


Registreerunud 25.01.09
Asukoht: Tartu/Valga
Kasutaja on eemal


postitati 23.05.11 20:05 Tsiteeri


ERGOs öeldi mulle, et kindlustusmakse sõltub ka sellest, kus linnas tehniline pass vormistatud on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 23.05.11 20:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rannooo
ERGOs öeldi mulle, et kindlustusmakse sõltub ka sellest, kus linnas tehniline pass vormistatud on.


Kas see on mingi uus nali või ongi ERGO-l juba selline taktika.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lunatic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.02.05
Asukoht: Tallinn-Keila
Kasutaja on eemal

Auto: A4 allroad ja Volvo C70

postitati 23.05.11 20:58 Tsiteeri


Ma loodan pigem, et aetakse sassi vormistamise linna ja autoomaniku registriandmeid :)
Kindlustus-neiudele ükskord seletasin näiteks, et töömaht ja võimsus ei ole sama asi.

Rahalises mõttes raisku ei tohiks miskit minna. ARK'is auto oma nimele, siis kindlustus oma nimele, jääk kandub üle ilusti, kui eelmine omanik pole ära lõpetanud enne vormistamist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rannooo
huviline

Avatar


Registreerunud 25.01.09
Asukoht: Tartu/Valga
Kasutaja on eemal


postitati 25.05.11 21:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lunatic
Ma loodan pigem, et aetakse sassi vormistamise linna ja autoomaniku registriandmeid :)


Öeldi, et ARK Tartu büroo templiga maksan kindlustust rohkem kui ARK Valga büroo templiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 26.05.11 09:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rannooo
Tsitaat:
Algselt postitas: lunatic
Ma loodan pigem, et aetakse sassi vormistamise linna ja autoomaniku registriandmeid :)


Öeldi, et ARK Tartu büroo templiga maksan kindlustust rohkem kui ARK Valga büroo templiga.


Selle all mõeldi ehk auto arveloleku kohta? Reaalselt on ühe kindlustusmakse arvutamine programmist väljalastes ca 1 A4 matemaatilisi tehteid. Pole küll ise näinud, aga eks sellejaoks olegi igal seltsil omad programmid, mis seda arvutavad.


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
DT85
huviline



Registreerunud 26.06.11
Kasutaja on eemal


postitati 04.07.11 13:03 Tsiteeri


Mille järgi koefitsent langeb? Kas see oleneb juhilubade staazist või auto omanikuks olemisest.
Ise hetkel olen pereauto tehnilises passis kirjas kasutajana, omanik aga on isa. Juhiload on mul tänaseks käes olnud 34 kuud .Kuna algul arvasin, et võimsamatel autodel on suurem makse(mis nii ka on), kuid kuna on jagatud kategooriatesse 82-142kw oli vist, siis pole eriti vahet, kas omada 92kw masinat või 110. Peast käis läbi ka mõte, et kuna isal on see koef minimaalselt väike, siis lasta võtta auto tema arvele, kuid kas kahte autot omades ka makse suureneb kuidagi või jääb samaks?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 04.07.11 13:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Carla
Mulle näiteks teatas kindlustusettevõte, et koos auto vormistamisega liigub kindlustus automaatselt kaasa ning mina kui vana omanik enam midagi tagasi ei saa.

Ole hea avalikusta siia, kus kindlustusfirmas nii ebapädevad töötajad töötavad, kes ka endale kehtestatud reegleid ei tunne, või kus nii "kliendisõbralikud" tingimused on? Ma tulevikus väldiks selliseid igaveseks suurima heameelega!
Sellised peidetud "pisiasjad" võivad teinekord meele mõruks teha, kui ei viitsi kogu lepingut k.a. pisikest kirja sõnasõnalt ära tõlgendada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 04.07.11 13:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: DT85
Mille järgi koefitsent langeb? Kas see oleneb juhilubade staazist või auto omanikuks olemisest.
Ise hetkel olen pereauto tehnilises passis kirjas kasutajana, omanik aga on isa. Juhiload on mul tänaseks käes olnud 34 kuud .Kuna algul arvasin, et võimsamatel autodel on suurem makse(mis nii ka on), kuid kuna on jagatud kategooriatesse 82-142kw oli vist, siis pole eriti vahet, kas omada 92kw masinat või 110. Peast käis läbi ka mõte, et kuna isal on see koef minimaalselt väike, siis lasta võtta auto tema arvele, kuid kas kahte autot omades ka makse suureneb kuidagi või jääb samaks?

Koefitsent peaks langema sellejärgi kui kauaks autot kindlustanud oled ilma kõksuteta.

Ma tegin viimati pooleks aastaks, siis vist midagi ei lange? Aastaks peab vist kindlustama ja siis langeb.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
audi_a4_v6
huviline

Avatar


Registreerunud 17.08.10
Asukoht: Tartu, Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Q7 3.0TDI -14

postitati 04.07.11 14:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
Tsitaat:
Algselt postitas: DT85
Mille järgi koefitsent langeb? Kas see oleneb juhilubade staazist või auto omanikuks olemisest.
Ise hetkel olen pereauto tehnilises passis kirjas kasutajana, omanik aga on isa. Juhiload on mul tänaseks käes olnud 34 kuud .Kuna algul arvasin, et võimsamatel autodel on suurem makse(mis nii ka on), kuid kuna on jagatud kategooriatesse 82-142kw oli vist, siis pole eriti vahet, kas omada 92kw masinat või 110. Peast käis läbi ka mõte, et kuna isal on see koef minimaalselt väike, siis lasta võtta auto tema arvele, kuid kas kahte autot omades ka makse suureneb kuidagi või jääb samaks?

Koefitsent peaks langema sellejärgi kui kauaks autot kindlustanud oled ilma kõksuteta.

Ma tegin viimati pooleks aastaks, siis vist midagi ei lange? Aastaks peab vist kindlustama ja siis langeb.


Misasja, äkki selgitad, mida oma lausega silmas pead??


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 04.07.11 17:07 Tsiteeri


Langeb/langes aasta möödudes, alustades 1.2 esmane ja köksudeta staazi puhul on madalaim 0.4.
1.2 on vöimalus veel lisa saada.
Kui omanikuks regad vanema ja ise kasut. siis sinu köksu puhul töuseb ka vanemal koefitsent.
Täpsustage, kui eksin...mina vähemalt sedasi aru saanud.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 42.3% - SQL: 57.7%]