Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: 4,2 V8 (Vastuseid: 44 | Vaatamisi: 11007)
audi10
huviline



Registreerunud 13.07.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4.2 V8 atm, A7 2.8FSI

postitati 27.09.04 10:06 Tsiteeri
4,2 V8



Küsimus selline, et sooviks teada, kellel on olnud ükskõik siis milliseid probleeme 4,2 v8 mootoritega ja kust nad on abi saanud. Huvitaks lihtsalt, et kas sellistel mootoritel on üldse mingisuguseid tüüpvigu või on nad ikkagi suhteliselt lollikindlad mootorid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
peep
klubiliige



Registreerunud 03.11.02
Asukoht: Saue
Kasutaja on eemal

Auto: A6

postitati 28.09.04 07:52 Tsiteeri


Sõidetud 125 t. ja ei ole veel probleeme olnud. Tuttaval 3,7 motoga samuti polnud mingeid muresid päris korraliku ls. juures.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.09.04 07:55 Tsiteeri


Millist mõtled, 4,2 on vähemalt viite erinevat varjanti!?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi10
huviline



Registreerunud 13.07.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4.2 V8 atm, A7 2.8FSI

postitati 28.09.04 09:37 Tsiteeri


Peamiselt huvitaks just see 213kW variant!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 28.09.04 17:09 Tsiteeri


Meil on selline, aga alles pool aastat ja selle aja jooksul ei ole küll midagi murettekitavat märganud. Ei tea kah mingit nõrka kohta sel mootoril olevat, peale selle, et hammasrihmavahetus on suhteliselt kallis, kuna igasugu rullikuid on palju ja juurdepääs kehv. Aga seda tööd nagunii eriti sagedasti ette ei tule...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tarvotu
huviline



Registreerunud 26.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Opel Vectra Caravan `98a, Audi coupe 83a. 1,8

postitati 05.12.04 12:49 Tsiteeri


mis tal muidu hammasrihma vahetus maksab?
Endal ka mõte selline v8 soetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.04 13:22 Tsiteeri


Need hinnad on jube varieeruvad. Kus tahetakse ainult töö eest 5-6k, mõni aga teeb kogu kupatuse ära 5k-ga (töö+varuosad). Loomulikult ei tohi unustada veepumpa vahetada selle juures..
Mis puudutab V8 4.2 siis ma armusin sellesse mootorisse esimese kahe tunniga ja pole siiani sellest haigusest lahti saanud. Tüüpvigu või siis mingeid apsakaid ei ole sellel mootoril. Ressurssi tal on ja töökindel mootor.
Muidugi see on kõigest minu subjektiivne arvamus.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 05.12.04 13:38 Tsiteeri


Mul kah 10000 km pärast hammasrihma vahetus ees ja uurisin tükihindasid ja polegi nii hull. Rihma, rullikud, veepumba ja termostaadi saab kätte mingi 4 kiloga. Aga üldiselt peaks sellel mootoril ressurssi olema nii, et tapab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 05.12.04 17:26 Tsiteeri


samru: 4k on jah suht normaalne. Reval soovitab koos hammasrihmaga geneka rihma koos rullikute ja muude värkidega vahetada.

kas keegi 4.2 termostaati on vahetanud? mul ei taha maanteesõidul üle 70c tõusta, õli on ka sama temperatuuriga sel ajal


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 05.12.04 17:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja pealik
samru: 4k on jah suht normaalne. Reval soovitab koos hammasrihmaga geneka rihma koos rullikute ja muude värkidega vahetada.

kas keegi 4.2 termostaati on vahetanud? mul ei taha maanteesõidul üle 70c tõusta, õli on ka sama temperatuuriga sel ajal


Eks ta õige oleks muidugi kogu kompott ära vahetada. Mul sama teema, et maanteel kukub 70- e C peale, nüüd mõtlengi, et kas vahetan h.rihma varem ära koos termostaadiga või sõidan poolkülma mootoriga. Aga arvan, et jõulude ajal võtan kogu vahetuse ette, siis tõstukid vabad vast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.04 23:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja samru
Tsitaat:
Esialgne postitaja pealik
samru: 4k on jah suht normaalne. Reval soovitab koos hammasrihmaga geneka rihma koos rullikute ja muude värkidega vahetada.

kas keegi 4.2 termostaati on vahetanud? mul ei taha maanteesõidul üle 70c tõusta, õli on ka sama temperatuuriga sel ajal


Eks ta õige oleks muidugi kogu kompott ära vahetada. Mul sama teema, et maanteel kukub 70- e C peale, nüüd mõtlengi, et kas vahetan h.rihma varem ära koos termostaadiga või sõidan poolkülma mootoriga. Aga arvan, et jõulude ajal võtan kogu vahetuse ette, siis tõstukid vabad vast.


Ära loodagi, küll ma sulle jõuluks ikka muretsen sinna midagi tõstuki peale... :P
Just joking...


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 05.12.04 23:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Silwer
Tsitaat:
Esialgne postitaja samru
Tsitaat:
Esialgne postitaja pealik
samru: 4k on jah suht normaalne. Reval soovitab koos hammasrihmaga geneka rihma koos rullikute ja muude värkidega vahetada.

kas keegi 4.2 termostaati on vahetanud? mul ei taha maanteesõidul üle 70c tõusta, õli on ka sama temperatuuriga sel ajal


Eks ta õige oleks muidugi kogu kompott ära vahetada. Mul sama teema, et maanteel kukub 70- e C peale, nüüd mõtlengi, et kas vahetan h.rihma varem ära koos termostaadiga või sõidan poolkülma mootoriga. Aga arvan, et jõulude ajal võtan kogu vahetuse ette, siis tõstukid vabad vast.


Ära loodagi, küll ma sulle jõuluks ikka muretsen sinna midagi tõstuki peale... :P
Just joking...


Kolm tükki siis vää:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kalevkp
huviline



Registreerunud 28.01.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Subaru WRX 2,5

postitati 06.12.04 15:31 Tsiteeri


On see v8 tüüpiline,et maantee sõidul temp.langeb 70 kraadi peale,just jahedamatel ilmadel.Linnas kõk normaalne.Mul 4,2-sel langeb vist juba +5 kraadi juures.Õli,see ei töuse enne kui väljas on +15 kraadi.Tundub ka,et see sööb rohkem õli,kui temperatuur langeb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 06.12.04 15:48 Tsiteeri


kalevkp: oled kontrollinud termostaati? mulle tundub, et ideaalne töötemperatuur peaks olema 90 kraadi, mis tagab ökonoomseima mootori töö, st et peaks äkki proovima termostaati vahetada?

samas muidugi huvitav kokkusattumus, et mul, sul ja samru-l sama viga.

räägid ehk veel v8 kuludest ja ohtudest. ma suht värske omanik, nii et igasugu info oleks teretulnud.

õlikulu suurenemist olen tõesti täheldanud külmade ilmadega, varem justkui ei saanudki aru.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 06.12.04 15:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja kalevkp
On see v8 tüüpiline,et maantee sõidul temp.langeb 70 kraadi peale,just jahedamatel ilmadel.Linnas kõk normaalne.Mul 4,2-sel langeb vist juba +5 kraadi juures.Õli,see ei töuse enne kui väljas on +15 kraadi.Tundub ka,et see sööb rohkem õli,kui temperatuur langeb.


Vot ei tea, soojaks läheb kiiresti, linnas on temp ilusti 90+ aga nii kui maanteele lähed kukub 70 - ne peale. Õli kohta ei oska öelda kuna A8-l õlitembi näidikut ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.12.04 09:43 Tsiteeri


Kõikidel Audidel on töötemperatuur 90!!! Kui temp langeb maantel näiteks 85 kraadile on termostaat ilmselt läbi, termostaat on Audidel pahatihti läbi...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 07.12.04 11:43 Tsiteeri


kas keegi oskab vastada, kui keeruline on vahetada ainult termostaati.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi10
huviline



Registreerunud 13.07.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S6 4.2 V8 atm, A7 2.8FSI

postitati 07.12.04 11:55 Tsiteeri


Endal sai ka augustikuus kõik rihmad rullikud, filtrid, vedelikud ja ka termostaat vahetatud. Ja hetkel hoiab jahutusvedeliku temperatuuri küll kogu kogu aeg 90 kraadi nii linnas sees kui ka maantee peal ja mitte kraadi rohkem ega vähem.
Olen ka ise tähelepannud, et mootor kuidagi külmade ilmadega on rohkem hakkanud õli võtma kui suvel. Algul mõtlesin, et ongi mingi jama käes, aga ju ta siis peabki nii olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reix
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.03
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: riisikas ja hamburger

postitati 07.12.04 12:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja juks11
Kõikidel Audidel on töötemperatuur 90!!! Kui temp langeb maantel näiteks 85 kraadile on termostaat ilmselt läbi, termostaat on Audidel pahatihti läbi...


on ta jaa:o


kes audis naerab, naerab paremini - http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=2342
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.12.04 12:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Reix
Tsitaat:
Esialgne postitaja juks11
Kõikidel Audidel on töötemperatuur 90!!! Kui temp langeb maantel näiteks 85 kraadile on termostaat ilmselt läbi, termostaat on Audidel pahatihti läbi...


on ta jaa:o


ON ON (mõnel vanemal on ehk seal 100 kandis aga kõigil uuematel peab temp olema 90 juures, nii linnas kui maanteel)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Reix
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.03
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: riisikas ja hamburger

postitati 07.12.04 12:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja juks11
ON ON (mõnel vanemal on ehk seal 100 kandis aga kõigil uuematel peab temp olema 90 juures, nii linnas kui maanteel)


ok, kui seda klauslit arvestada, siis võibolla küll;)


kes audis naerab, naerab paremini - http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=2342
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 07.12.04 12:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja juks11
Tsitaat:
Esialgne postitaja Reix
Tsitaat:
Esialgne postitaja juks11
Kõikidel Audidel on töötemperatuur 90!!! Kui temp langeb maantel näiteks 85 kraadile on termostaat ilmselt läbi, termostaat on Audidel pahatihti läbi...


on ta jaa:o


ON ON (mõnel vanemal on ehk seal 100 kandis aga kõigil uuematel peab temp olema 90 juures, nii linnas kui maanteel)

Mitte ehk vaid ongi, vanematel isenditel (enda vana 84a 100 nt) on temp 100 peal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 22.12.04 23:34 Tsiteeri


nii. nüüd hulk asju autol vahetatud. infoks kõikidele olemasolevatele ja tulevastele 4,2 omanikele:

1) termostaadi vahetuse järel läheb auto ülikiiresti soojaks ja hoiab ka maanteel ilusti 90 peal. eks näis, mis kütusekulu teeb
2) hammasrihma ja veepumba vahetus koos tööraha ja rullikutega ca 5500.-
3) klapisääretihendid 32tk 384.- + 600.- klapikambrikaane tihendid
4) lisaks veel tuli hulk ootamatuid asju nagu näiteks väntvõlli rihmaratas (500eek), 2 jagaja kaant kokku 600.- ja vähem ootamatud: lambda 800.-, küünlad olid 960.- vist
5) geneka rihm ja rullikud 1200.-

Nii et kokku 12k üritus. Vahetamise printsiip oli see, et kui auto juba lahti võetud on ja tundub, et varsti läheb mingi jupp õhtule, siis sai see ka ennetavalt ära vahetatud.

Aga jah, kui ainult hammasrihma vahetada, siis peaks 5k ringis hakkama saama.

Klapisäärekate vahetuse järel loodan ka õlikulu alla saada, annan siis teada, mis on.

Kui kõrgel teil 206kw või 213kw sooja mootori tühikäigupöörded on? Mul peale lambda vahetust 1050rpm, mis tundub veits palju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
samru
klubiliige



Registreerunud 01.02.04
Asukoht: Pirita, Mähe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4,2Q, B6 3,0Q, Buell XB12s

postitati 23.12.04 09:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja pealik
nii. nüüd hulk asju autol vahetatud. infoks kõikidele olemasolevatele ja tulevastele 4,2 omanikele:

1) termostaadi vahetuse järel läheb auto ülikiiresti soojaks ja hoiab ka maanteel ilusti 90 peal. eks näis, mis kütusekulu teeb
2) hammasrihma ja veepumba vahetus koos tööraha ja rullikutega ca 5500.-
3) klapisääretihendid 32tk 384.- + 600.- klapikambrikaane tihendid
4) lisaks veel tuli hulk ootamatuid asju nagu näiteks väntvõlli rihmaratas (500eek), 2 jagaja kaant kokku 600.- ja vähem ootamatud: lambda 800.-, küünlad olid 960.- vist
5) geneka rihm ja rullikud 1200.-

Nii et kokku 12k üritus. Vahetamise printsiip oli see, et kui auto juba lahti võetud on ja tundub, et varsti läheb mingi jupp õhtule, siis sai see ka ennetavalt ära vahetatud.

Aga jah, kui ainult hammasrihma vahetada, siis peaks 5k ringis hakkama saama.

Klapisäärekate vahetuse järel loodan ka õlikulu alla saada, annan siis teada, mis on.

Kui kõrgel teil 206kw või 213kw sooja mootori tühikäigupöörded on? Mul peale lambda vahetust 1050rpm, mis tundub veits palju.


Tühikäigupöörded peavad V8 -l olema 710 - 770 rpm, aga võta aku ots maha mingiks ajaks ja pane peale tagasi - vahest on vaja pärast lamda vahetust et vanad setingud ära kustuks. Ja kui see ei aita, siis tuleb edasi otsida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
turbo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.10.03
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 23.12.04 10:07 Tsiteeri


Äkki viitsivad V8 omanikud siia ka oma auto õlikulu kirjutada.
Enda autol pole täpselt mõõtnud aga peale olen nii mõnegi liitri valanud. (Formula RS
SAE 0W40)
Oma eelmise auto S4-ga (2,2 T) sõitsin aasta ja ei pidanud tilkagi õli juurde valama.
Kas õlikulu põhjus võib peituda klapisääretihendites või millegis muus, kuidas seda selgeks teha?
Ja veel, äkki oskab keegi öelda, palju võiks maksta klapisääretihendite vahetus ja kus seda võiks lasta teha?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 72.1% - SQL: 27.9%]