Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Speedest Dunlop Nightrace (Vastuseid: 42 | Vaatamisi: 8199)
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 05.06.10 22:40 Tsiteeri
Speedest Dunlop Nightrace



http://marekpotti.com/pics/2010/nightrace/images/VH3C0169.jpg


Rule: Do your homework or suffer the consequences !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
indro
meeskond



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 08:28 Tsiteeri


Ise ei saanud kahjuks antud võistlust vaatama minna aga Mareki pildid ja tema kiirus nende ülespanemisel on lihtsalt super, jätka samas vaimus!

Sellest ei saa ma muidugi aru, et suur BHRA ei ole suutnud seni online tulemusi tekitada ja võistlusel mitte käinud saavad sellise info healjuhul esmaspäeval. Ma saan aru, et kõik tulemused tuleb mitu korda üle kontrollida aga onlines võiks vähemalt ajad olla, ellika tabelitega pole kiiret.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 09:08 Tsiteeri


Samuti jääb minule täiesti arusaamatuks osade masinate tehnilistele nõuetele mitte vastamine:o kas tõesti juba mitmendat võistlust järjest tehakse samadele masinatele täpselt samade mittevastavustega erandeid??? no kuidagi ei mõista. Jutt käib siis ühest buick grand nationalist mis ei ole juba kolmandat võislust järjest oma väljalaset suutnud kõhu alt küljepeale välja tuua, samasuguse lahendusega lasti ka rajale üks V8 USAkas millel lõppesid mõlema poole väljalaske torukollede kokkusaamiskohad otse tulemüüri serva taga (vist oli ka sellelsamal masinal otse sellesama väljalaske kõrval piduri toru).
Ehk siis jah, tundub et osad uued reeglid ei ole kõigile täitmiseks:mad: (siinkohal ei ütle ma midagi halba meie oma klubi kahele kasutajale kes seal tehnilist tegig, nimelt USAkate ligi neid ei lastud miskipärast...).

Reimo (pafi-x racing team) tuli sel korral kindla plaaniga sõitma vähemalt 9,9t sekundit ning see ka õnnestus :) stardid õnnestusid sel korral juba oluliselt paremini ning ka auto püsis enamvähem sirgena :D oli vist teine sõit kus tuli ka ajaks 9,8 sekundit :D
Edasi tulid startides mõned apsakad milles ei ole süüdi ei keegi muu kui tihend ise :P ühes stardis hakkas Reimo ise gaasiga mängima sest vaatas, et kollased tuled ei ole veel põlema hakanud ning teises stardis ei oodanud ta piisavalt kaua, et boost ülesse tuleks ja startides tõmbas lihtsalt masinal hinge kinni.
Nüüd aga esimeses elliminaator ringis juhtus BHRA poolne apsakas ning esimese paarina kokku läinud Viljar ja Reimo startisid tavalise foori asemel PRO tree alt. Stardis tundus, et mõlemad said üllatuseks tulnud foori süsteemiga hakkama ning miskit erilist nagu ei juhtunud, mõlema masina ajaks 9,9xx kuid reimo reaktsioon oli parem ja tema võit. Sellega aga ei olnud rahul Viljar ja andis sisse protesti. Selle ümber keerutati ja jamati ikka omajagu aega kuniks Reimo oli nõus uue stardiga. Meie kahjuks aga selgus selleks hetkeks kurb tõsiasi, et masinal generaator ei lae ning aku oli saanud nii tühjaks, et täpselt stages olles suri masin välja :( (muidu oli meil eraldi laadija peal, kuid selle probleemi lahendamisega olid kõik seal nii hoos ning laadijat ei olnud keegi peale vahepeal pannud:() Masin sai uuesti laadima pandud, kontrollitud siit sealt, et kas saame veale jälile kui tuligi juba kolmanda-neljanda koha sõit. Siis aga olid vist Reimol närvid natuke läbi ning tuli valestart... seda tegi ka vastas olnud võistleja :P kuid Reimo varastas natuke rohkem :P
Eks nii need võistlused juba on... iga võistlus õpid midagi uut, eks järgmine kord uuesti ja paremini :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indro
meeskond



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 09:22 Tsiteeri


Kui ma loeks seda juttu praegu mõne klubivõistluse kohta, siis ma saaks sellest veel kuidagi aru.
EMV-l on see ju täiesti lubamatu viga ja süüdistada saab ainult võistluse korraldajat/ajavõtuteenuse pakkujat.

Mina Teie asemel seda asja nii ei jätaks, Reimo tegi kõik õieti ja tema ei ole milleski süüdi.
Andke EAL-i esmaspäeval protest sisse, võistlejat ei saa karistada korraldajate vigade pärast.

Muidu aga olete väga tublid olnud ja teisel võistlusel juba 9.8 sõita on ikka väga kõva saavutus.
Palju õnne Reimole ja kogu Teie tublile tiimile!
Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Nüüd aga esimeses elliminaator ringis juhtus BHRA poolne apsakas ning esimese paarina kokku läinud Viljar ja Reimo startisid tavalise foori asemel PRO tree alt. Stardis tundus, et mõlemad said üllatuseks tulnud foori süsteemiga hakkama ning miskit erilist nagu ei juhtunud, mõlema masina ajaks 9,9xx kuid reimo reaktsioon oli parem ja tema võit. Sellega aga ei olnud rahul Viljar ja andis sisse protesti. Selle ümber keerutati ja jamati ikka omajagu aega kuniks Reimo oli nõus uue stardiga.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Skeldo
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Põhi
Kasutaja on eemal

Auto: Hybrid

postitati 06.06.10 09:22 Tsiteeri


Ice, tundub et sa pead nüüd selle õllekasti postiga teele saatma.

Tubli töö ja hea aeg :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 09:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: indro
Mina Teie asemel seda asja nii ei jätaks, Reimo tegi kõik õieti ja tema ei ole milleski süüdi.
Andke EAL-i esmaspäeval protest sisse, võistlejat ei saa karistada korraldajate vigade pärast.

Kahjuks on sellega sellised lood, et reimo ei oleks tohtinud uue stardiga nõustuda... siis oleks pidanud Viljar juba ise maadlema korraldajaga kuidas asja lahendada ning meie oleks sellest välja tulnud võitjana. Kuna aga reimo nõustus sel hetkel lõpuks uue stardiga... juhtus see, et edasi enam kaevata midagi pole (vat see on see asi mille peale nagu kohe ei mõelnud).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prr
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 & A4 Cabrio

postitati 06.06.10 09:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: indro
Andke EAL-i esmaspäeval protest sisse, võistlejat ei saa karistada korraldajate vigade pärast.

Stopp. Ärge prõmmige.

Esiteks, kedagi ei karistatud.

PS sõitis päev otsa sportsman treega. Enne ellikaid tuli Veljo Einberg minu käest küsima, et kas selline info vastab tõele, et finaalid sõidetakse PRO treega. Vastasin, et ei, läheb samamoodi edasi.
Samal ajal käis aga üks isehakanud BHRA kohtunik mööda bokse ja teavitas, et finaalid PS klassis sõidetakse PRO treega. Minuni selline info ei jõudnud ja peakohtunikuna loomulikult oleks kõigepealt minuga rääkima.

Milles asja uba:

"kirjutamata" reeglite kohaselt sõidetakse PRO klassid ( PS ja OL ) PRO treega. Ühel hetkel avastas BHRA ajavõtt, et oih, me oleme päev otsa Sportsman treega PS klassi sõidutanud. Ja tehtigi muudatus, ilma, et oleks omavahel räägitud.

Nüüd siis loomulikult jõudis kätte Pafka-Viljari start. Neile endalegi üllatuseks tuli start PRO treega. Ilus sõit, isegi väga ilus arvestades, et oodati tegelikult teistmoodi starti. Viljar teavitab, et nõuab kordusstarti, kuna toimus talle teadmata start vale puuga.

Nüüd siis loomulikult kõik see mees minu juurde aru pärima. Rääkisin Viljari ja Reimoga, saavutati kompromiss. Ehk siis mõlemad pooled olid nõus kordusstardiga.

Järgmises sõidus aga ei jätkunud Reimo auto akus voolu ja masin jäigi stardijoonele.

Nii ta kord on, kõik ei saa rahule jääda. Keegi ikka kannatab.

Minu suurim kummardus Reimo ees, kes suutis nö ootamatu stardiga sõita supertulemuse ja olla tolerantne tekkinud olukorras.

Kui sellises maadejagamises oleks osalenud kaks Viljarit, siis nad seletaksid seal lennukal vist siiamaani :)


PS Indro, ise kohal käimata ja asjasse süvenemata ei tohiks suhtkoht kogenud mehena niimoodi plärtsuda.


lapsest peale on hobused meeldinud
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 09:54 Tsiteeri


Prr, aga need "erandkorras" summutid?
Ühel juhul lausa kolmas võistlus juba.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vihane-Tihane
huviline

Avatar


Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 TQ 20v avant ja 120 Prado

postitati 06.06.10 10:01 Tsiteeri


Selle protesti ettekääne ei olnud vaid korraldajate aps vaid ka väidetav mitte vajaliku boosti saavutamine ennem starti. See boosti jutt oli muidugi täielik BS, sõitis ju Viljar selles sõidus oma päeva parima aja aga näe kaotada mees ei oska. Mina oleks Pafka asemel nõudnud näiteks 3-me kordusstarti kuna temal oli kaotada võidetud koht, mis ka kahjuks juhtus tehnilise apsu tõttu. Peale seda kordussõitu kus Pafka stardialalt ei liikunudki, võis näha õnnelikku Viljari nägu "võidu" üle millele jäi tegelikult tõsine s..ta maitse juurde.
Rusaamatu on kuidas saab keset võistlust järsku kuuse setingud muutuda. Oskab äkki keegi audi meeskonnast sellele vastata?
PS! Prr-i eelnevast postitusest sain juba vastuse sellele.


BLOW-JOB is better then NO JOB
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Vihane-Tihane
huviline

Avatar


Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 TQ 20v avant ja 120 Prado

postitati 06.06.10 10:19 Tsiteeri


Paistab et nende väljalasetega on selline nokkkinnisabalahti olukord, kus üheltpoolt reeglid ei luba selliseid lahendusi enam, kuid osasid võistlejaid koju saates jääks see niigi kesine lineup ala päris tühjaks. Arvan seda nii olevat.


BLOW-JOB is better then NO JOB
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 10:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Vihane-Tihane
Mina oleks Pafka asemel nõudnud näiteks 3-me kordusstarti kuna temal oli kaotada võidetud koht

Seda ta tegelt ka nõudis, Viljar oli sellele aga kategooriliselt vastu.
See olukord oli kuidas ta oli... eks igaüks õpib sellest midagi ning tulevikus ollakse selle kohapealt targemad, võistlus tulemusi see tagantjärgi jahumine ei muuda ju enam nagunii.
Seda oli muidugi väga koomiline vaadata kuidas viljar rõõmustas oma sõidu võidu üle mille ta ju võitis tegelt vastase tehnilise rikke pärast :P

Aga jah, Kaupo, oskad sa seda reeglitele mittevastavate autode tehnilisest läbi saamist seletada?
See argument, et võistlejaid on vähe ning tehakse erand oleks võibolla natukenegi mõeldav... kui ainult mõni masin mitmendat korda sama asjaga läbi ei saaks.
Siinkohal võiks tegelt lisada veel sellise asja, et üks võistleja kelle võistlusele registreeritud masin otsa sai ning võistluspäeva hommikul uuris ta korraldaja käest kas ta võib C klassis sõita oma teise (lahjema) masinaga, ei lubatud??? võistleja otsustas seepeale üldse tulemata jätta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 11:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Samuti jääb minule täiesti arusaamatuks osade masinate tehnilistele nõuetele mitte vastamine:o kas tõesti juba mitmendat võistlust järjest tehakse samadele masinatele täpselt samade mittevastavustega erandeid??? no kuidagi ei mõista. Jutt käib siis ühest buick grand nationalist mis ei ole juba kolmandat võislust järjest oma väljalaset suutnud kõhu alt küljepeale välja tuua, samasuguse lahendusega lasti ka rajale üks V8 USAkas millel lõppesid mõlema poole väljalaske torukollede kokkusaamiskohad otse tulemüüri serva taga (vist oli ka sellelsamal masinal otse sellesama väljalaske kõrval piduri toru).
Ehk siis jah, tundub et osad uued reeglid ei ole kõigile täitmiseks:mad: (siinkohal ei ütle ma midagi halba meie oma klubi kahele kasutajale kes seal tehnilist tegig, nimelt USAkate ligi neid ei lastud miskipärast...).
Nende asjadega on jah nii nagu on. Ma ütlen ausalt, et enne meie võistusi olen ma päris mitu võistlejat oma isikliku kõneaja telefoniga läbi helistanud ja kontrollinud, kuidas keegi asjadest aru on saanud. Aga see on ilmselt rohkem minu enda kiiks, et asjad ikka jonksus oleksid. Samas tunnistan ka täitsa ausalt, et arenen ka ise pidevalt nendes küsimustes ja ei pane üldse pahaks, kui keegi ka oma arvamuse välja ütleb. Egas ma niisama helista mehhaanikutele ja aeg-ajalt näiteks ka Mulgile, kellede sellealane pädevus on ilmselt minu omast suurem. Minu igapäevane töö on seotud hoopis teiste asjadega, kus ma pean pädev olema.

Mis aga Grand National'i puudutab, siis temal on sellekohased küsimused ka võistlejate BHRA foorumis. Olen Veljo endaga sel teemal ka suhelnud. Mart on teemaga ka väga hästi kursis ja antud üritusel tegi selle auto lõpliku tehnilise tema. Kuna mina olin meie võistlusel Veljo auto tehnilise teinud ja siis tal üks nö puudus oli, kuid kuna ta polnud seda indeksit veel lõhki sõitnud, siis tegelt seda nõuda ei saanud ka. Ja noh, kordan veelkord, et väljalaske suunamise põhimõte on see, et see ei satuks mingit moodi kontakti auto elutähtsate elementidega. Kuidas keegi seda asja näeb, on iseasi. Näiteks võin tuua kiireaudi miili sõidu, kus tema wastegate toru lõppes pmst bensutoru kõrval, mida ma ei saanud heaks kiita ja nii ta kahjuks kõrvale jäigi.

Aga jah, antud juhul ei teinud kummagi usaka tehnilist meie Kaspariga ja ma ei tahaks laskuda "mida mina oleksin teinud" oletustesse. Tunnistan ka ausalt, et lasin isegi eile apsaka sisse, mida läksin hiljem klattima ning meie õnneks ei olnudki see reeglist mööda.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indro
meeskond



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 11:12 Tsiteeri


Tead kulla prr, kui me räägiksime praegu ac dragi teemas, siis oleks see kuidagi andestatav. See ei ole plärtsumine, ma nendin lihtsalt fakti et üks teatud organisatsioon Eestis küsib teatud teenuse eest päris korraliku summa raha aga selle teenusega ei paista kahjuks kaasnevat Sinu eelnevat juttu lugedes veel kvaliteeti.

Aga olgu, ma ei tahtnud tegelikult üldse kurjustada, Audi fännina reageerisin ma natukene üle, oleme ikka edaspidi ka kõik sõbrad :)
Tsitaat:
Algselt postitas: prr
PS Indro, ise kohal käimata ja asjasse süvenemata ei tohiks suhtkoht kogenud mehena niimoodi plärtsuda.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 06.06.10 11:17 Tsiteeri


See esimene Viljar vs Pafka sõit oligi kõige ilusam sõit kogu üritusel.
Kahju, et läks, kuidas läks.

A noh, seal üritusel oli teisigi asju...
Kõige efektsemad Golf ja Camaro. Esimene lasi rajale 400m õlilaigu oma käimarit juppideks lastes ning teine otsustas stardijoonel vee välja lasta.
Korraldajatel oli päris palju pusimist raja puhastamisega.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 11:48 Tsiteeri


Ülteme nii, et need, kes võistlusel kohapeal olid, nägid, kes selle S2 vs 300zx sõidu tegelikult võitis.

Ja veel:

Mõlemal mehel olid stardis täpselt samad tingimused. Tehti aus sõit, mille Reimo võitis, mis vahet seal on, millise puu seadega seda tehti - mõlemale oli see protree samasuur üllatus. Peale sõitu tuli Viljar kaebama puu asja ja Reimo tuli talle vastu, nõustudes uue sõiduga. Ta oleks võinud ka mitte nõustuda. Nüüd, kui uues sõidus auto välja suri (mitte sõitja vea tõttu vaid sellepärast, et lihtsalt vool sai otsa), ei kuulanud Reimo kaebust mitte keegi. Ja see ei olnud enam aus võit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 12:33 Tsiteeri


Mitte, et ma tahaksin väga avalikult kommenteerida Reimo ja Viljari sõitu ja üldse seda situatsiooni, ütlen siiski paar sõna. Nimelt see oli ilmselge sigadus, et Viljarit ja Reimot plaanitavast muudatusest ei teavitatud, samuti ei teadnud väidetavalt Kaupo sellest midagi. Jah, see vastab tõele, et nii Viljaril kui Reimol olid võrdsed võimalused selles sõidus ning Reimo oli käbedam. Olles hiljem pidevalt Kaupo ja kaasosalistega nende argumenteerimiste juures, ütlen nii palju, et mõlemad mehed - Reimo ja Viljar - jäid olukorras suht rahulikuks. Reimo käitus vägagi aumehelikult, kui tuli korraldajatele vastu öeldes "davai, teeme uue sõidu". Kas keegi peaks nüüd kuhugi edasi kaebama minema, ma parem siin ei kommenteeriks, kuid ütlen oma senistest kogemustest, et Viljar on vägagi okei ja sümpaatne mees ning otseselt teda siin süüdistada ei maksa. Tema ju ei mänginud kuusepuuga ja tema ei lükanud Reimo protesti tagasi. Siinkohal soovitangi tulevikku vaadata, sest see etapp näitas, et hooaeg tõotab põnev tulla!


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vlzman
huviline



Registreerunud 25.05.10
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 13:23 Tsiteeri


Tundub, et väga paljudele on mingil põhjusel hirmsaks pinnuks silmas minu auto (Buick GN) väljalaskesüsteem. Esimese asjana tekib kohe küsimus, et kas enamus siinsetest "kommentaator-spetsialistidest" (teemaga mittekokkupuutuvad isikud) üldse BHRA tehnilisi reegleid on lugenud.
"3.9. Väljalaskekollektorite kasutamine on kohustuslik. Väljalaskesüsteem peab olema lekete
ja vigastusteta ning kindlalt kinnitatud nii, et mistahes võistlussituatsioonis oleks
välistatud väljalaskesüsteemi kokkupuude maapinnaga. Väljalaskesüsteem peab
olema suunatud auto alt välja tahapoole, eemale juhist ja kütusepaagist.

Minu autol on DP suunatud põlvega küljekarbi alt välja (kõrvalistuja poolsel küljel). Mitte kuskil ei nõuta, et väljalase peab füüsiliselt auto alt väljas olema, räägitud on suunamisest (rõhk FIA reeglites oleval sõnal "directed", puudub lause "reach out" ehk välja ulatuma). Täiesti välistatud on minu auto puhul kokkupuude nii kütusepaagiga, juhiga kui ka kütusetrassidega kuna need jooksevad juhipoolse küljekarbi sees. Mõistan igati Marko argumente, mis puudutavad seda, et väljalase võiks olla ka auto alt väljas, oleme seda teemat mitu korda arutanud. Kuid lõpuks nii tema kui ka Mart Pere andsid nõusoleku, et mu auto väljalase vastab reeglitele. Tegemist ei ole mitte mingisuguse erandiga, vaid mitmepoolse arusaamisega, et tegelikult on täidetud reegel nii sõnaliselt kui ka sisuliselt. Siit siis ka sõnum mitmetele kommenteerijatele: kui te ise probleemi ei süüvi ja asjade tagapõhjadest midagi ei tea, siis ärge lahmige tühja!
Mis puudutab Viljari ja Reimo viimast sõitu, siis selgitan ka Viljari poolset seisukohta. Kuna olen ise samas olukorras temaga, siis saan põhjustest aru. See, et nii Reimo kui ka Viljar PROtreega nii hästi toime tulid, näitab mõlema häid kogemusi ja oskusi. Kuid miks Viljar protesti andis, on see, et automaatkäigukastiga juht on sellises olukorras selgelt raskemas olukorras. PROtreega startimiseks peab auto seadistus oluliselt erinev olema sportsman tree omast. Viljar kaotaski selle sõidu ainult reaktsiooni pärast, selge see, et ta soovis kohe kordusstarti - igati mõistetav. See, et Reimo kordusstardiga nõus oli, on väga sportlik ja aus käitumine ning austustvääriv. Väga mageda pleki kogu sellele olukorrale jättis aga Reimo tiimiliikmete käitumine, mis väljus täiesti kõiksugustest sportlikkuse piiridest.
Lõpuks võib öelda kuldsed sõnad: kiirendusvõistlusi ei võida kõige kiirem auto ega kõige võimsam auto, vaid võidab see, kes esimesena finišijoone ületab :)


Buick Grand National 274 cid turbo
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
epic
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.05.05
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 13:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vlzman
Väljalaskesüsteem peab olema suunatud auto alt välja tahapoole, eemale juhist ja kütusepaagist.

Aga kuidas sellest lausest siis teistmoodi aru saada ? Samas - peab lugema inglisekeelseid reegleid, võibolla on tõlkimisel asi lihtsalt ebaselgeks jäänud.

Edit: FIA reeglites on kirjas nii: "Exhaust must be directed to rear, away from driver and fuel tank." Seega tõlkeviga pole.

Kuidas see väljalaske asi lahendada ? See peab olema paika pandud, erandeid ei tohi olla. See "tahapoole, eemale juhist ja kütusepaagist" on lai mõiste - vaatasime enne tehnilise algust Markoga Kristjan Käbi autot - seal on ka väljalase suunatud tahapoole, samas on juhipoolse toru otsa kõrval piduritoru ja parempoolse kohal punutisega voolik (kas kütus ?). Kuidas peaksime siis sellisesse situatsiooni suhtuma ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 06.06.10 14:10 Tsiteeri


FIA lehelt dragi nõuete alt:
Competition exhaust permitted. Exhaust must be directed out of car to rear, away from driver and fuel tank.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Xan
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.05
Asukoht: Tallinn / Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6 C4 4,2NQ, Audi C4 Q (projekt)

postitati 06.06.10 17:13 Tsiteeri


Heh, asja mõte on ju selles, et väljaheitegaasid autot ei süütaks. Seega on nõutud, et oleks suunatud autost välja ja juhist eemale. Ja tahapoole, et auto ise oma leekidesse sisse ei sõidaks. Ja ongi kõik, see, et BHRA sinna lisanud on, et altpoolt, on nende endi lisand. Me kõik oleme näinud tossavate korstnatega dragidiisleid ja top fuel'e, mis meetritekõrguseid leeke üles puhuvad.

Mul muide oli enne selle "auto alt välja" nõude tekkimist tõsine plaan lihtsalt show päras võistlusteks kollektorid otse kapotist üles viia. Kuna ainult kollektorid on ju kohustuslikud, muu võib ka ära jätta :D.

Ehk siis Buicki väljalase on igati reeglitele vastav.

Aga tähti närida võib alati ja tegelikult kuluks eesti dragile üks kohtupretsedent ära küll :).


Arhitektuurne projekteerimine ja detailplaneeringute koostamine.
Küsi lisa 50 18 059
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 17:51 Tsiteeri


Ja nagu ma olen ühes teises teemas kirjutanud, et kuna antud aasta on uutele reeglitele nö ülemineku aasta, siis see on tegelikult mõneti arusaadav, et kõik ei saa asjadest ühte moodi aru. Oleme Mardiga väljalaske reeglist korduvalt rääkinud ja suure tõenäosusega läheb selle reegli sõnastus uuest aastast natuke muutmisele. Seni aga proovime meie oma klubis seda reeglit täita pigem natuke paremini kui jätta kellelegi argumenteerimise ruumi ja ikka esmatähtis on see, et väljalaske gaaside teekonnale ei jää ükski kõhu alt jooksev trass jalgu. Iseenesest mõistetavalt ei saa lubada kõhu all lõppevat väljalaset, mis heitgaase ohukoldest (trassid, paak) eemale ei suuna.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 18:49 Tsiteeri


No mõtleme koos loogiliselt. Võtame näiteks stock Audi S2-e.

Kus on paak? Taga. Järelikult ei tohi avatud väljalase lõppeda põhja all suunaga taha enne paaki. Variant on väljalase lõpetada peale paaki.

Järgmiseks on trassid. Mõnel autol on need vasakul, mõnel paremal. Järelikult ei saa väljalaset tuua ka selle külje pealt trassideni või enne trasse - ehk siis peab lõppema külje peal vähemalt peale trasse.

Heitgaasid peavad olema suunatud eemale juhist. Ka siit saab kohe aru, kuhu ei tohi väljelaset suunata. Seega ei jäägi nagu palju rohkem võimalusi.

Kui ma nüüd vaatan näiteks Reimo S2-e, siis mina ei oska kuskilt kinni hakata. Ja nii peabki üks kiire Audi ehitatud olema!


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 06.06.10 19:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
No mõtleme koos loogiliselt. Võtame näiteks stock Audi S2-e.

Kus on paak? Taga. Järelikult ei tohi avatud väljalase lõppeda põhja all suunaga taha enne paaki. Variant on väljalase lõpetada peale paaki.

Järgmiseks on trassid. Mõnel autol on need vasakul, mõnel paremal. Järelikult ei saa väljalaset tuua ka selle külje pealt trassideni või enne trasse - ehk siis peab lõppema külje peal vähemalt peale trasse.

Heitgaasid peavad olema suunatud eemale juhist. Ka siit saab kohe aru, kuhu ei tohi väljelaset suunata. Seega ei jäägi nagu palju rohkem võimalusi.

Kui ma nüüd vaatan näiteks Reimo S2-e, siis mina ei oska kuskilt kinni hakata. Ja nii peabki üks kiire Audi ehitatud olema!

Ehk siis sellest saan ma aru, et juhul kui auto jookseksid kütuse/piduri ja muud torud kõik nt juhi pool autot, võiks ma lõpetada väljalaske downpipega kasvõi keset autot kui ma teen sinna ühe väikse pöörde, et saada väljuvate gaaside suunaks auto külje?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vihane-Tihane
huviline

Avatar


Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 TQ 20v avant ja 120 Prado

postitati 06.06.10 19:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vlzman
Tundub, et väga paljudele on mingil põhjusel hirmsaks pinnuks silmas minu auto (Buick GN) väljalaskesüsteem. Esimese asjana tekib kohe küsimus, et kas enamus siinsetest "kommentaator-spetsialistidest" (teemaga mittekokkupuutuvad isikud) üldse BHRA tehnilisi reegleid on lugenud.
"3.9. Väljalaskekollektorite kasutamine on kohustuslik. Väljalaskesüsteem peab olema lekete
ja vigastusteta ning kindlalt kinnitatud nii, et mistahes võistlussituatsioonis oleks
välistatud väljalaskesüsteemi kokkupuude maapinnaga. Väljalaskesüsteem peab
olema suunatud auto alt välja tahapoole, eemale juhist ja kütusepaagist.

Minu autol on DP suunatud põlvega küljekarbi alt välja (kõrvalistuja poolsel küljel). Mitte kuskil ei nõuta, et väljalase peab füüsiliselt auto alt väljas olema, räägitud on suunamisest (rõhk FIA reeglites oleval sõnal "directed", puudub lause "reach out" ehk välja ulatuma). Täiesti välistatud on minu auto puhul kokkupuude nii kütusepaagiga, juhiga kui ka kütusetrassidega kuna need jooksevad juhipoolse küljekarbi sees. Mõistan igati Marko argumente, mis puudutavad seda, et väljalase võiks olla ka auto alt väljas, oleme seda teemat mitu korda arutanud. Kuid lõpuks nii tema kui ka Mart Pere andsid nõusoleku, et mu auto väljalase vastab reeglitele. Tegemist ei ole mitte mingisuguse erandiga, vaid mitmepoolse arusaamisega, et tegelikult on täidetud reegel nii sõnaliselt kui ka sisuliselt. Siit siis ka sõnum mitmetele kommenteerijatele: kui te ise probleemi ei süüvi ja asjade tagapõhjadest midagi ei tea, siis ärge lahmige tühja!
Mis puudutab Viljari ja Reimo viimast sõitu, siis selgitan ka Viljari poolset seisukohta. Kuna olen ise samas olukorras temaga, siis saan põhjustest aru. See, et nii Reimo kui ka Viljar PROtreega nii hästi toime tulid, näitab mõlema häid kogemusi ja oskusi. Kuid miks Viljar protesti andis, on see, et automaatkäigukastiga juht on sellises olukorras selgelt raskemas olukorras. PROtreega startimiseks peab auto seadistus oluliselt erinev olema sportsman tree omast. Viljar kaotaski selle sõidu ainult reaktsiooni pärast, selge see, et ta soovis kohe kordusstarti - igati mõistetav. See, et Reimo kordusstardiga nõus oli, on väga sportlik ja aus käitumine ning austustvääriv. Väga mageda pleki kogu sellele olukorrale jättis aga Reimo tiimiliikmete käitumine, mis väljus täiesti kõiksugustest sportlikkuse piiridest.
Lõpuks võib öelda kuldsed sõnad: kiirendusvõistlusi ei võida kõige kiirem auto ega kõige võimsam auto, vaid võidab see, kes esimesena finišijoone ületab :)

Tsiteerin: Viljar kaotaski selle sõidu ainult reaktsiooni pärast, selge see, et ta soovis kohe kordusstarti - igati mõistetav
Sellega on ju kõik öeldud. Start õnnestus, päeva parim aeg, kuid reaktsioon oli kehvem ning Reimo võitis ehk sport võitis. Ei mingit raketiteadust. Kolm kordusstarti oleks olnud juba tõsine sport ja rahvalgi oleks olnud tänu korraldajate apsule rohkem vaadata olnud, kuid üks osapool oli kategooriliselt selle vastu. Huvitav miks?

Väga mageda pleki kogu sellele olukorrale jättis aga Reimo tiimiliikmete käitumine, mis väljus täiesti kõiksugustest sportlikkuse piiridest.
Katsume järgmine kord tiimiliikmetel ning fännidel vahet teha. Me ei saa ka vastutada kõige eest mis ümberringi toimub. See oli ilmselt selline tagasiside fännidelt ja nagu öeldakse, et üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna.


BLOW-JOB is better then NO JOB
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Xan
huviline

Avatar


Registreerunud 07.10.05
Asukoht: Tallinn / Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6 C4 4,2NQ, Audi C4 Q (projekt)

postitati 06.06.10 19:28 Tsiteeri


Muide, Reimo sõit Viljari vastu, see mis kordamisele läks, oli tõeliselt ILUS. Suurepärane, minu arvates selle päeva kõige ilusam sõit ja võit, siiralt kahju, et nii rumalasti arvestusest välja jäi.

Edu


Arhitektuurne projekteerimine ja detailplaneeringute koostamine.
Küsi lisa 50 18 059
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 80.5% - SQL: 19.5%]