Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: A8 D2 3.3 TDI või A6 C6 3.0 TDI? (Vastuseid: 31 | Vaatamisi: 14340)
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 14.08.09 14:51 Tsiteeri
A8 D2 3.3 TDI või A6 C6 3.0 TDI?



Tere, tekkis siis küsimus, kas osta ~200-230k eek eest 2004-2005 A6 C6 (Saksast/Lätist või isegi Eestist) ja loota, et väga palju kalleid asju katki ei lähe või osta 120-150k eest 2001+ D2 A8 ning kuna sellele täiskaskot pole vaja, planeerida alles jääv raha otse hoolduse fondi.

Paar põhipunkti:
* Sõidan 60% linna, 40% maanteed, aasta läbisõit suhteliselt väike: 16 000 - 24 000 km
* Meeldib diisli dünaamika, sest kõrge moment on saadaval madalalt, traktori hääl ei häiri. 8000 rpm jätab mind külmaks, sest on piisavalt selliste mootoritega juba sõidetud.
* 3.0 TDI mootori ketiprobleemist olen teadlik ning arvestan need 7-10k raha vahetuseks kohe ostu kõrvale.
* Automaat ja Quattro
* Lahjemaid diisleid pigem mitte pakkuda, raske ja pideva neliveoga auto puhul alla 150kw ei ole kuigi mõnus
* Välisdisain ei oma mingit ulmelist tähtsust. A8 D2 on klassikaliselt stiilne, A6 C6 on modernsema ja sportlikuma välimusega, mõlemad sobivad. A6 C5 ei meeldi.

Minu jaoks olulised lisad/pisiasjad salongis:
* Mäluga istmed/peeglid. Praegu selline asi puudub ning on hull kiskumine iga päev/üle päeva sest ka naine tahab autoga sageli sõita.
* Vihkan igasuguseid plärinaid, naginaid, hõõrdumisi ja muid selliseid helisid salongis. Auto peab olema vaikne (loomulik rehvimüra on ok). Muusika kõvemaks keeramine ei ole mingi lahendus.
* GPS/Telekas ei oma tähtsust. Seda saan kasutada ka mobiili pealt, millele nagunii alati hoidiku ostan.
* Parkimisabid. Eriti a8 puhul. Ei taha kogemata suure auto alumiiniumkere vastu kellegi konksu painutada. Unisest peast võib ikka juhtuda.

Kui leiate aega, palun andke enda põhjendatud arvamus. Kiiret pole, praegune auto läheb ära alles talvel.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 14.08.09 16:02 Tsiteeri


Edit: Panin mõtetu pika jutu alguses maha, kuna ei süvenenud sinu postitusse 100%.:D
Tee nii, et vaata talvel uuesti oma rahakotti ja otsusta siis. Autode hinna erinevus on 2x, nii ,et millest siin rääkida?:)

Edit2: Mina loen välja ,et sulle sobib ka D2. Milleks siis rohkem kulutada? Seda enam ,et D2 on olemas just sellisena nagu sina seda soovid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 14.08.09 17:52 Tsiteeri


Erinevus erinevuseks...
Aga A8 D2 3.3 TDI hooldamine peaks olema ka tunduvalt kallim ning mootor mitte väga levinud.
Rahakotiga ei juhtu lähiajal küll suurt midagi, kui just midagi ülimalt erakorralist ette ei tule.

Ega see hinnaerinevus ka päris 2x ei ole ning ma arvan, et hetkel kaotab A6 C6 kiiremini väärtust, kui A8 D2.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Sqad
huviline

Avatar


Registreerunud 03.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: -

postitati 15.08.09 07:45 Tsiteeri


Siis asi otsustatud ju :) ,osta a8
Hinna kohapealt sul õigus.
Muidugi,mis parkimisabi puudutavad,siis esiteks:Ei ole neid keeruline järelpaigaldada ja teiseks: ei suuda sa unisepeaga nii suurk koksu teha,et plastik pamperitest kohe otse alumiiniumile kahju teha :)
Olles omanud ise 3-me d2 kere peal autot ,siis võin julgelt öelda,et kiiresti harjud ära selle suurusega ja polegi parkimisabi vaja :)


Transport : info@cargobuild.ee www.CargoBuild.ee +372 58 98 98 98
Nüüd ka Facebookis
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 15.08.09 13:30 Tsiteeri


Nii...

Aga kuidas ikkagi salongi vastupidavuse/müraga on?
A6 C6 on ka suurem kui eelmine A6, kas tõesti on D2 A8 niivõrd mugavam (hetkel kahjuks puudub veel A8 D2-ga sõidu kogemus)?

Samuti mootorite koha pealt, kas 3.3 TDI-l on suurim osa jõudu saadaval samasuures vahemikus nagu ka 3.0-l?
Küsimus ka kastis - kuidas A8 2000+ kast peab vastu võrreldes A6-e kastiga?
Seda, et A6 on kindlasti ökom (juba kasti tõttu) on kindel... aga minu läbisõitude juures see ei ole oluline.

Kui kõik ütlevad, et D2 on tunduvalt parem, siis tuleb vist D2 poole vaadata...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 15.08.09 14:29 Tsiteeri


Kui minul oleks vaja teha selline valik siis mõtlemisainet ei jaguks isegi sekundiks ja poolehoid jääks vastupidiselt kommenteeriatele.


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 15.08.09 22:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: juks11
Kui minul oleks vaja teha selline valik siis mõtlemisainet ei jaguks isegi sekundiks ja poolehoid jääks vastupidiselt kommenteeriatele.

Räägid äkki lähemalt. Selline põhjapanev väide audieksperdi poolt tekitab ilma täiendavate põhjendusteta ainult asjatut segadust...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 16.08.09 09:46 Tsiteeri


Nagu elu on näidanud siis siia foorumisse avalikult minul kirjutada ei tasu, eriti veel sellisel teemal aga toome siis väiksed pindmised näited...

Uue kuue ja 3,0TDI puhul on tegemist läbi aegade ühe parima Audi tootega. Samuti on tegemist juba uue põlvkonna autoga jne.

A8 3,3TDI on vana põlvkonna auto millele pandi prooviks ja esmakordselt peale uue tüübi diisel mootor. Nagu vanast ajast on teada tuntud tõde, et diislit on kallim hooldada. See jutt aga käis vana aja väikeste ja lihtsate diiselmootorite kohta. V8 diisli remont tuleb kuskil sama palju kui see auto ise maksab. Ja kuna neid isendeid on suht vähe siis on ka b osade ja kasutatud juppide hankimine põhimõtteliselt võimatu.

Aga samas on jällegi V8 diisli sooritusvõime kõvasti parem kui V6diislil.

Võin ka seda öelda, et 3,3 mootoriga autot ei osta ma mitte kunagi aga suht suure tõenäosusega on minu järgmisel autol 3,0 diisel mootor.


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 16.08.09 09:58 Tsiteeri


3.3 diislil peaks olema kaks geom. turbot, mille hinnad ongi auto väärtus. Seega kui mõlemad turbod saba annavad siis ongi su A8 sama "kallis" kui nimetatud A6


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 16.08.09 11:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: juks11
Uue kuue ja 3,0TDI puhul on tegemist läbi aegade ühe parima Audi tootega. Samuti on tegemist juba uue põlvkonna autoga jne.

Kahjuks ka siiski veel pika esimese ülendiga. Mina loeksin Audi puhul murranguliseks uuenduseks esidifri vahetult vastu mootorit kolimist. :)

http://germancarscene.com/wp-content/uploads/audi-7-speed-18-3-08.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 16.08.09 11:30 Tsiteeri


Väga imelikud teemad on.
Ma saaks aru kui võrrelda sarnaseid masinaid.
Hetke valik hinnavahe ~2x Masinad ja täiesti erinevad ja ka kasutusgrupp ju eri suunitlusega.
Ilmselt enda järgmine masin 3.0TDI A6 C6 universaal.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 16.08.09 19:56 Tsiteeri


Suur tänu kõikidele postitajatele. Eriti info turbode kohta oli väga teretulnud.
Tsitaat:
Algselt postitas: juks11
Nagu elu on näidanud siis siia foorumisse avalikult minul kirjutada ei tasu, eriti veel sellisel teemal aga toome siis väiksed pindmised näited...

Tasub muidugi! Kogenud inimeste arvamused on alati teretulnud ning suurendavad foorumi väärtust. Samuti teevad head nõuanded foorumis positiivset reklaami Teie ettevõttele.

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Väga imelikud teemad on.
Ma saaks aru kui võrrelda sarnaseid masinaid.

Kui arvestada, et uue põlvkonna A6 on suurem ning teda on saada peaaegu, et kõikide lisadega, mis olid vanal A8-l, siis see erinevus ei olegi niivõrd suur.
Muidugi A8 D3-ga võrreldes on juba teine teema.

Tsitaat:
Hetke valik hinnavahe ~2x Masinad ja täiesti erinevad ja ka kasutusgrupp ju eri suunitlusega.
Ilmselt enda järgmine masin 3.0TDI A6 C6 universaal.

Hinnavahe ei ole 2x. Kui üritada osta 2000+ mitte eriti ära hooratud masinat, siis alla 130-140k hakkama ei saa. Samas 3.0 TDI A6 saab saksast tuua ~230k kanti praegu ning kuna tegemist on uuema autoga, siis selleks ajaks kui mina seda ostma hakkan, on see vahe veel väiksemaks kasvanud.

Teema põhipoint oli ikkagi aru saada, kas üldse on mõtet A8 D2 osta diiselmootoriga. Sain aru, et ega eriti ei ole küll, kuna tegemist on oma aja kohta väga eksperimentaalse jõuallikaga, mille remont läheb ülikalliks. Samas, kui 3.0 TDI mootor pidi audi sõnul pooltes euroopa A6-tes tiksuma.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 16.08.09 20:22 Tsiteeri


Ütleks niipalju sõna sekka, et omal peres A6 C6 3,0TDI Q, 171kW mootor, enamus lisad. Aga 230k võid küll laias laastus 2'ga korrutada. Kui tõesti head C6'te tahad.

Mida aga selle auto puhul raudselt soovitan, on see mootor, Quattro, distronic püsikiirusehoidja, keyless go ja õhkvedrustus. Igasugused kurvituled, tagurduskaamerad, ja muu bling on lihtsalt lahe, aga eelpool nimetatud muudavad selle auto väga mugavaks. Eriti 16" veljega. 18" tegi omajagu ebamugavamaks.

Ma ei kujuta ette, millises seisukorras 3,0 TDI Q saaks 230k'ga, aga sellisel juhul oleks see küll ulmevedamine. Ja ilmselt vanatüübi mootoriga. See 165 kW vms.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 16.08.09 20:41 Tsiteeri


Odavalt saab selle auto eestist- lätist mitte saksast ja seda mõne vana liisinguautona ilmselt.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 16.08.09 21:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Odavalt saab selle auto eestist- lätist mitte saksast ja seda mõne vana liisinguautona ilmselt.



Hetkel A24 kõige odavam saan, minu meelest see müügis juba pea aasta ja hind kukkunud ka üle 100 kilo:



http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/178/auto_php-id=533178-www_auto24_ee.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 17.08.09 08:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
Ütleks niipalju sõna sekka, et omal peres A6 C6 3,0TDI Q, 171kW mootor, enamus lisad. Aga 230k võid küll laias laastus 2'ga korrutada. Kui tõesti head C6'te tahad.

Nope, vaata mobile.de palun.
Ja ega ma ei ütle, et praegu saab. Arvan, et viie kuu pärast on võimalik.

Tsitaat:
Ma ei kujuta ette, millises seisukorras 3,0 TDI Q saaks 230k'ga, aga sellisel juhul oleks see küll ulmevedamine. Ja ilmselt vanatüübi mootoriga. See 165 kW vms.

Jah, ikka 165kw. Tuleb pingutid ära vahetada. 171 kw mootoriga on liiga uus / kõrge hinnaga ning siis ei jääks piisavalt raha remondi jaoks kõrvalepanekuks. Makarone ka ei taha süüa ju, kui midagi katki läheb ;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 17.08.09 19:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
Ütleks niipalju sõna sekka, et omal peres A6 C6 3,0TDI Q, 171kW mootor, enamus lisad. Aga 230k võid küll laias laastus 2'ga korrutada. Kui tõesti head C6'te tahad.

Nope, vaata mobile.de palun.
Ja ega ma ei ütle, et praegu saab. Arvan, et viie kuu pärast on võimalik.

Tsitaat:
Ma ei kujuta ette, millises seisukorras 3,0 TDI Q saaks 230k'ga, aga sellisel juhul oleks see küll ulmevedamine. Ja ilmselt vanatüübi mootoriga. See 165 kW vms.

Jah, ikka 165kw. Tuleb pingutid ära vahetada. 171 kw mootoriga on liiga uus / kõrge hinnaga ning siis ei jääks piisavalt raha remondi jaoks kõrvalepanekuks. Makarone ka ei taha süüa ju, kui midagi katki läheb ;)


Nu minu oma käis ka täna hoolduses, sai vahetatud järgmine ketipinguti, ja veel nipet-näpet ja arve oli ikka 5 kohaline:D, selle auto kulud ongi 5 kohalised:D:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp,Sca
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 17.08.09 22:34 Tsiteeri


Siin on siuke jutt umbes, et C6 peal polegi turbot jne... Diislitel on neid jubinaid ja asjakesi seal ikka päris parajalt, A8 peal muidugi natuke imelikumad ja mõni nr rohkem. Ühte V8 TDI omanikku ma tunnen ise ja tema on küll väga rahul. Ma kaldun arvama, et kui normaalse hooldusajalooga autosi võrrelda, siis polegi asi nii drastiliselt A8 vastu. Turul on muidugi ka väga ülehinnatud autosi.


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 17.08.09 23:26 Tsiteeri


5 kohaline kulu on OK, kui seda iga kahetuhande kilomeetri tagant ei juhtu.
5 kohaline kulu pool miljonit maksval autol aga ei ole minu jaoks enam OK, seega vaatan 165kw isendit, ei ole ju väga keeruline.

Ning A8 kohta... Ma ei leia 3.3 TDI mootori kohta eriti kuskilt mingit "kestvuse" infot...
Enda kogemuse järgi on ostuhind Saksa luks autol suhteliselt savi, seega pigem oligi esialgne teema selleks, et selgusele jõuda, kumb kokkuvõttes mõistlikum valik tuleb.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
spcvnd
huviline



Registreerunud 30.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6Q

postitati 27.08.09 17:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vedru
Nu minu oma käis ka täna hoolduses, sai vahetatud järgmine ketipinguti, ja veel nipet-näpet ja arve oli ikka 5 kohaline:D, selle auto kulud ongi 5 kohalised:D:D:D

Kas tõesti peab siis iga aasta pingutit vahetama ja 5'e kohalisi summasid taguma? Äkki viitsid mainida mis need "nipet-näpet" ka olid?

Kui nüüd mootori probleemid kõrvale jätta, siis mis veel sellised suuremad jamad võiks olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 27.08.09 20:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: spcvnd
Tsitaat:
Algselt postitas: vedru
Nu minu oma käis ka täna hoolduses, sai vahetatud järgmine ketipinguti, ja veel nipet-näpet ja arve oli ikka 5 kohaline:D, selle auto kulud ongi 5 kohalised:D:D:D

Kas tõesti peab siis iga aasta pingutit vahetama ja 5'e kohalisi summasid taguma? Äkki viitsid mainida mis need "nipet-näpet" ka olid?

Kui nüüd mootori probleemid kõrvale jätta, siis mis veel sellised suuremad jamad võiks olla?


1. Ketipinguti vahetamine 1530.-
2. TH211000 612.-
3. E.pid.klotside vahetus 306.-
4. T.pid.klotside vahetus 428.-
5. Tagadifri õlivahetus 245.-
6. Piduriketta taastamine 600.-
7. Piduriketta taastamine 400.-
8. Ketipinguti 1600.-
9. Tihend 65.-
10. Polt 24,.
11. Õlifilter 131.-
12. Õhufilter 195.-
13. Aktiivfilter 336.-
14. Ketaspiduriklots esi. 573.-
15. Supporti rem.komplekt 155.-
16. Muud abimaterjalid 85.-
17. Brake cleaner 102.-
18. Õli 1950.-
19. Diffriõli 358.-


Ümardasin hinnad täiskroonini, lisa veel käibekas ja saadki sellise summa:D
Tundub, et minu masin ongi 1 suur jama, millest hakkab juba asja saama:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 28.08.09 10:25 Tsiteeri


Tavaline kuluosade vahetamine ju... mind vähemalt sellega ära ei hirmuta.

Kusjuures... teemasse ka... Hakkan ühe rohkem ka A8 4.2Q vaatama, kuna ikkagi suhteliselt vähe sõidan ja kütusekulu vahe tuleks ehk nibin-nabin 700 eek kuus. Kütusekulu V6 diisliga peaks olema ~9.5-11 linnas ning V8 4.2 ~14-15, vahe ei ole nii suur.

V8 plokil on nagunii igast otsast väänet rohkem kui piisavalt...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
spcvnd
huviline



Registreerunud 30.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6Q

postitati 28.08.09 11:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vedru
Ümardasin hinnad täiskroonini, lisa veel käibekas ja saadki sellise summa:D

Kuidagi palju asju kokku. Muidugi kui eelnevalt terve aasta jooksul midagi teind pole, siis norm vist. Mul e-kassil täpselt aasta eelmisest "C" hooldusest ja vahetusse läheb mootoriõli, piduriõli, filtrid, tag.klotsid, kojamehed ja kokku ca 4k. Eelmine hooldus oli 6k esinduses. Seega minu silmis 5 kohaline summa on hooldusele ikka suht koht suur. ;)


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kusjuures... teemasse ka... Hakkan ühe rohkem ka A8 4.2Q vaatama, kuna ikkagi suhteliselt vähe sõidan ja kütusekulu vahe tuleks ehk nibin-nabin 700 eek kuus. Kütusekulu V6 diisliga peaks olema ~9.5-11 linnas ning V8 4.2 ~14-15, vahe ei ole nii suur.

D3 kerel sa küll 14-15 hakkama ei saa linnas, D2 kerel pigem 15-16, kui just päris eit ega pensionär pole. :D

Mina valiks küll pigem C6 kui D2. Aeg on ikka kõvasti edasi läind vahepeal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 28.08.09 13:02 Tsiteeri


Praeguse turuseisu järgi:
C6 = ~260k auto + kasko (välja sellist ei jõua osta) (2005 aasta)
D2 = ~120k auto (2000+ aasta)

See, kui palju midagi katki läheb on omaette küsimus, aga enda väikse läbisõidu puhul võib see A8 kasvõi 20L/100km võtta, ikka tuleb soodsam. Ülalpidamise kulud on muidugi teine asi... Üldse, kui just aastas 50 000km ei sõida, siis hetke bensiini hinda arvestades on sellist tüüpi auto puhul kütusekulu väga väheoluline faktor.

Kõik räägivad, et "aeg on meeletult edasi läinud", aga mille poolest? Adaptiivne kiirusehoidja ja kurvituled mind väga ei huvita, mäludega istmed, normaalne automaatkast, xenon, nelikvedu on mõlemal olemas.
C6 näeb ehk stiilsem välja, aga kui see mind väga huvitaks, siis ostaks pigem midagi Nissan 350z taolist.

Nii, et... peale ülaltoodud vidinate ja selle, et C6 näeb modernsem välja, mis on siis "nii meeletult edasi läinud"?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 28.08.09 13:58 Tsiteeri


A8 keremudel on üle 15 aasta vana. Proovi mõlemaga sõita, siis saad aru miks C6 on parem, kui muidugi saad. A8 on muidu hea auto, aga nii paljudel tuttavatel kellel on olnud või on, käib päevast päeva elektrivigadega miski jama olenemata kas on bensiin või diisel. Sa võid selle A8 ime odavalt ka kätte saada, aga kui ta rohkem on remondis kui sõidus siis on ju mõttetu üritus.

Ja kui sa nii vähe sõidad ka nagu räägid siis oleks odavam taksoga sõita.

OT: Väike arvutus. Enda audi ostsin 2007 aasta 130 000 eest nüüd müün 60 000 eest seega häving 70 000 eeki. Kahe aastaga sõitnud 50 000 km

Hinnahäving: 70 000 kui keegi 60 000 eest ära ostab
Kütus: 80 000(auto oli aktiivsemalt kasutuses siis kui diisel maksis 20 eeki kanti liiter)
Rihmavahetus 15 000
Kütusepump koos tööga 30 000
Turbo ja muud vidinad koos tööga 20 000
Paagipump 5000
Rihmapinguti koos tööga 5000
Rehvid 7000
Kindlustused ja ülevaatused 5000
X summas liiklustrahve ja muud veel nipet näpet X krooni eest

Kokku kuskil hävingut 250 000 Eeki ja läbisõitu 50 000 km. Seega 5 eeki km. Palju maksab tln taksokilomeeter??? Vastus: Alla 5 krooni. Seega oleks võinud kogu selle aja taksoga sõita ja oleks raha jäänud ülegi kasvõi õlle jaoks, mida takso tagaistmel limpsida. Ainuke lohutus, et lõunablokis on takso kilomeeter endiselt 12 eeki.

Autoks audi a6 2.5 tdi quattro 1999 aasta

Seega kui sa tõesti nii vähe sõidad nagu väidad siis parem mõtle selle peale. PS kui remondis oli siis tuli ikka sõita kas takso või rendiautoga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.2% - SQL: 49.8%]