Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: 3-ribalised komponendid kõlarid (Vastuseid: 4 | Vaatamisi: 2165)
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 23.04.04 14:30 Tsiteeri
3-ribalised komponendid kõlarid



Suvi tulemas ja ilmselt audio install ees e. mida arvata SPL Dynamics PRO 8.3 komplektist?
Oskab keegi soovitada midagi paremat samast hinnaklassist (<3k)?
Idee oleks siis panna 4" armatuuri ja 8" kicki või laidab keegi selle maha?
Ka konkreetsed pakkumised taolistele komplektidele on oodatud, eriti, kui hinnad poe omadest madalamad on. ;)


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 24.04.04 08:07 Tsiteeri


isiklikult pole antud komplekti kuulanud - tihtipeale kysimus pigem konkreetses installis.
soe soovitus: osta sama raha ees 2way kompod, saad tykk maad kvaliteetsemad ja neid on hulk maad lihtsam mängima saada.
endal on 3way, ning mängivad ainult tviiter ja midbass hetkel, kuna 3 midrange vahele saada korralikult lõhnab olema paras keberneer, mida passiivkrossiga on suutelised mängima saada ainult aastaid kogemusi omavad audiohiiglased:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 24.04.04 08:42 Tsiteeri


Mina ei laidaks küll maha kohe ideed, et ära jumala eest kolmest komponenti osta. Sealt on võimalik ikka way parem heli saada kui kahesest komponendist. Aga kui keegi siin pakub kolmest kompot, kus midbass on 8" ja midrange 4" siis võib ta suht kobe asi olla. Praegastki pakuvad firmad ise juba krossudega kolmeseid komposid ja ma kahtlen, et sealsed kohalikud konstruktorid nüüd jama kokku keeravad. Teine asi on eraldi komponendid osta ja näiteks Signat C3 krossu osta ja see lasta ümber teha vastavalt vajadusele(kust maalt lõikab). Võtame juba puht reaalselt. Midbass ei suuda juba midrange sagedusi puht füüsiliselt mängida korralikult, sest midrange sagedusulatus on way laiem kuid vastupidi ehk siis midrange, tuleb more likely toime midbass sagedusega. Kõik oleneb ka siiski mis elemendid on ja muidugi install.
Terv, Maku!


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 24.04.04 09:07 Tsiteeri


et valesti aru ei saadaks: ma ei laida 3wayd maha - endal ju ka ees 3 way + subbar, ehk siis 4way. 1" tweeter, 4.25" midrange ja 8.25" midbass.
lihtsalt tahan öelda seda, et 3way nõuab kõvasti rohkem vaeva ja raha hiljem - minu kogemusest võtab 3way lausa varbad, käteest rääkimata. 2way on kõvasti lihtsam, aga loomulikult ei saa seda mis 3wayst:) kui hinnapiir on 3k per kõlarid, siis on ääretult mõistlikum osta 2way, loomulikult eeldan, et võimendi on olemas:)

kõige lihtsam on heli tegema saada 1way mdx:)

btw: minu vifa 8.25" midbass mängib lõdvalt ~3500hz - tehase andmetel 4khz. seega ma väga kahtlen, et korralik midbass ei suuda mängida midrange osa:) kysimus pigem asukohas - kus asub midrange? jalgade juures pole just parim koht. samas lisaks midrange annab kohe 2 lõikepunkti ja hunnikus tööd ja sättimist.

saab ka ilma 3way passiivkrossita, sel juhul kasutan midbassile võimusiseseid krosse. spl dynamics 8.3 tahab heaks toimimiseks vähemalt 100w puhtalt per kanal, võimendi hind=:| samas saab 2way kraami märksa odavamalt.

aga kui tahtmist on mässata, siis 3 way iga kell:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Ulvar
huviline



Registreerunud 31.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Ioniq 5

postitati 24.04.04 12:41 Tsiteeri


Häda on selles, et üle 4" valjukat on armatuuri äärmiselt kehva panna, 5" võib-olla venitaks ka välja, aga see nõuab juba lammutamist ja originaalarmatuuri välimuse muutmist. Samas meelivad mulle kõlarid armatuuris rohkem, kui ukses või põrandas. Ust ma ei taha üldse lammutada, seal ei piisa kõigest tasku ära võtmisest (kõlarit originaalis ukse sees pole), vaid siis peaks kas katet lõhkuma või kogu ukse polstri, koos käepidemega, uue tegema, lisaks veel tihendamise probleemid.
Põrandale ma loodan hea kujutlusvõimega 8", koos kastiga, ära mahutada, siis ei lähe ehk ka subbarit vaja.
Mingi 4x50 võim on mul olemas.


Ulvar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 40.1% - SQL: 59.9%]