Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: A8 D2 pirnide vahetus (Vastuseid: 32 | Vaatamisi: 15092)
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 05.04.08 15:37 Tsiteeri
A8 D2 pirnide vahetus



Kuna endal läks tegemiseks, siis klõpsisin pildid ning kirjutasin paar rida teksti kah.

Tagaistujate puhurite valgustuse vahetamine

1) Keskkonsoolis oleva puhuri ja sigareti süütaja (edaspidi SS) valgusele ligi pääsemine:

Aja küüned katte alumise serva vahele ning tõmba enda poole, kate peaks ära tulema. Kui ei tule, võid proovida pisikest kruvikeerajat või taskunuga.

Keera lahti 2 ristpea kruvi, ning tõmba kogu kupatus hellalt enda poole, kergelt loksutades.
http://movie.planet.ee/muu/ac/keskkatteta.jpg
http://movie.planet.ee/muu/ac/keskvaljas2.jpg

1.1) Puhuri valgustuse vahetamine
Haara poolringja katte vasakust ja paremast küljest ning eemalda see, et pääseda ligi esimesele pirnile. Kui kate on eemaldatud, peaksid nägema juhet, mis pirni pesani läheb. Selleks, et saada kätte pirni, on vaja mingisuguse pikema terava (väike kruvikeeraja) esemega kinnitusklambrit eemale kangutada.

HOIATUS: klambrid on äärmiselt haprad!

Kruvikeerajaga aidates ja pesast tõmmates tuleb pirn koos pesaga välja. Katkine pirn asendada töötava (12V 1,2W) pirniga ning kupatus kokku laduda (tagurpidi kuni punktini 1.1 kui vaja ka teine pirn vahetada. Kui see oli ainukene katkine pirn, siis lao kokku kuni punktini 1).

1.2) SS taustvalguse vahetamine
MÄRKUS: see pirn saab oma voolu SS korpuse küljest.
Puhuri ja SS vahel on üks must plastikpesa, mis on klambriga SS'i küljes.
Mina eemaldasin selle tõmmates. Natukene rohem vaja sakutada.
http://movie.planet.ee/muu/ac/keskpesa1.jpg
http://movie.planet.ee/muu/ac/keskvaljaspesata.jpg
Kätte saadud pesa teises otsas on katkine pirn, mis tuleb vahetada töötava (12V 1,2W) pirni vastu.

HOIATUS: see pirn on klemmide külge joodetud!

Kui pirn vahetatud, tuleb kogu kupatus täpselt tagurpidi kokku panna.

2) Küljepostides oleva puhuri valgustusele ligi pääsemine:

Kasuta mingit teravama otsaga vahendit, millega pääseda puhuri auto siseseina vahele. Suurimad kinnitusnagad asuvad välisküljel. Siin tuleb kangutada omajagu. Tee seda hoolikalt!

Kui puhuri ots on väljas, siis proovi välja tõmmata - bloki ülemise katte alla läheb voolujuhe: jälgi, et puhur selle taha kinni ei jääks.
http://movie.planet.ee/muu/ac/postvaljas.jpg

(edasi on kirjeldatud nii nagu mina tegin. Mulle jäi mulje, et pealmist katet pole vaja eemaldada. Pirni peaks saama ka pinsettidega kätte!)

Kui puhur on käes, keera ülemise katte eemaldamiseks puhur teistpidi (kohe seletan miks). Päästa kinnitusklambrid lahti ning eemalda tükid teineteisest. Ülemise katte laes on üks plekk-fiksaator, mis tahab ära kaduda. Jälgi, et see alles jääks!
http://movie.planet.ee/muu/ac/postkaas.jpg
Eemalda nüüd pirni pesa puhuri küljest.

HOIATUS: klambrid on äärmiselt haprad!

Tõmba katkine pirn pesast välja ning asenda töötava (12V 1,2W) pirniga.
Kokku ladumine käib samamoodi nagu lahti võtmine.

MÄRKUS: pealmise katte tagasi panemisel keera puhuri avatuse lüliti nii, et fiksaator kattuks süvisega avatuse lülitil


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 05.04.08 15:53 Tsiteeri
Suunatule pirni vahetus



Eemalda katted tule kohal, mis kruvisid katavad.
http://movie.planet.ee/muu/ac/tulikinnituspeal.jpg
Selleks, et paremini pirnile ligi saada, eemalda tule all olev liist. Selleks kruvi lahti radiaatori pool asuv ristpeakruvi.
http://movie.planet.ee/muu/ac/tuliliistkinnitus.jpg
Seejärel tõmba sealt otsast seni kuni keskmine plastik tule alt välja on tulnud.
http://movie.planet.ee/muu/ac/tuliliistlahti.jpg
Et liist kätte saada, tõmba liistu tulest risti eemale, see liist on kinnitatud tiiva külge 2 nagaga.
http://movie.planet.ee/muu/ac/tuliliistukinnitus.jpg
Et oleks parem pistiku pesale ligi saada kruvi lahti 1 alumine kinnitus.
http://movie.planet.ee/muu/ac/tulikinnitusall.jpg
Seejärel kruvi lahti ülemised kinnituskruvid. Nüüd on tuli piisavalt "lahti" et tule väliskülge natukene väljapoole kangutada ning käsi liistu koha pealt tule taha lükata. Keera veerand ringi vastupäeva ning pesa tuleb tule seest välja.
http://movie.planet.ee/muu/ac/tulipirn.jpg
Pane asemele uus 12V21W pirn ning lao kõik tagurpidi tagasi.

Kokku panemisel on vaja jälgida et suuna tule küljes olev klemm läheks tiiva küljes oleva klambri taha (kui vaatad sinna, saad aru mis ma mõtlen).

Edit:
Teise poole suunatule pirni saab vahetada lihtsalt kapoti kaudu (seal on suts ruumi)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
allar208
huviline

Avatar


Registreerunud 24.03.08
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: 1993 Audi 80 - B4 - 66 kw

postitati 17.04.08 09:34 Tsiteeri
Pirnide vahetus



Tänud õpetuse eest,kuid minuomal on salongis kõik pirnid nii armatuuris,kui puhurites punased ledid (valgusdioodid).Ainult sigari süütajas on tavalised pirnid.Tagumise sain vahetatude,kuid probleem on esimese sigarisüütajaga ei oska kuidagi lahti lammutada ja jõuga kallale kah ei tahaks minna.Äkki keegi on vahetand või lammutand,nagu ma aru sain siis peaks asi hakkama lagunema kuidagi käigukangi juurest.Tänud vastajatele Allar


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 15.05.08 15:40 Tsiteeri
tuhatoosituled



Tagumiste uste sees olevate tuhatooside valgustuse vahetamine on imelihtne: tuhatoos välja, pinsettidega pirn välja, uus pirn asemele, tuhatoos tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 23.05.08 21:15 Tsiteeri
esimese sigareti süütaja ja tuhatoosi valguse vahetus



1. Esimese sigareti süütaja pirni vahetus:
1.1 Eemalda juhipoolne keskosa külgkate:
1.1.1 põrandamatt välja;
1.1.2 gaasipedaali alt kruvi punn lahti;
1.1.3 alumine matt välja;
1.1.4 külgkatte keskel eemalda üks ristpea kruvi;
1.1.5 rooli all, katte pool servas on üks kuuskant eemaldada.
1.2 Proovi käega pääseda õhukanali alt sigaretisüütajani ning tõmba pirni pesa oma kinnituse seest välja.
1.3 Vaheta pirn
1.4 Lao kokku VÕI....

2. Keskkonsooli tuhatoosi pirni vahetus:
2.1 Eemalda kõrvalistujapoolne keskosa küljekate (käib niisamuti nagu juhipoolse katte eemaldamine).
2.2 Vaata tekkinud avavusest sisse: tuhatoosi kohal oleva sahtli taga otsas on väike valge karp millesse läheb 2 peenikest juhet , peaks olema pirni pesa, mis käib koos pirniga välja, mina seda pistikut kätte ei saanud! (ka siis, kui terve keskkonsool oli laiali :D), Vaheta pirn
2.3 Lao kokku tagasi

Update: mina ei saanudki kõrvalistuja poolt seda pistikut kätte, seega teoreetiliselt pole vaja kõrvalistujapoolset katet lahti võtta.

Pirni vahetamiseks juhi poolt panin pinsettidele tilga superattack'i ja võtsin pirni pinsettidega välja, kui liim oli üks 30 sek tahenenud. Uue pirni asetamiseks kasutasin sellist joogikõrt nagu mäkdoonaldsis pakutakse: lükkasin uue pirni kõrre otsast sisse, tõmbasin kõrre otsa natukene koomale (et pirn kõrre sisse ei sõidaks pessa vajutamisel) ning pistsin pirni pessa.



Kui juba küljekatted on ära, siis oleks ilmselt ka mõistlik kondentsvee äravoolu torud puhastada:
http://www.audipages.com/Tech_Articles/heatac/exaporatordrains.html (pilte katete eemaldamisest)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 11.06.08 13:29 Tsiteeri
eesmise keskkonsooli puhurite valguse



Keskkonsoolis olev 3ne puhurite komplekt ei ole märkimisväärselt raami sisse kinnitatud (ise vahetasin siis kui keskkonsooli laiali lammutasin - vt eelmine post:D). Kerge kangutamisega peaks välja liikuma. Teispool plokki on vana-hea tuttav pistik, mille sees 1 pirn. Vana minema, uus sisse ja plokk omale kohale tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 25.06.09 18:11 Tsiteeri


Mina ka proovisin oma A8-l seda kolmest puhurite komplekti eemaldada. Ei julge väga jõuga kangutada. Kas see peaks väljapoole liikuma?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 25.06.09 21:41 Tsiteeri


Nüüd õnnestus. Taskulambiga piilusin ja leidsin kuhu taha konks pista.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 10.07.09 10:42 Tsiteeri


Terem, A8-l B piilaris taga istudes külgmistes ventilaatori restides on ka mingid pirnid. Mul üks läbi. Üritasin vahetada, aga pirn on minule tundmatu. Mingi metallist naljaka sokliga. Oskab keegi kommenteerida?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 01.11.09 19:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: margusja
Terem, A8-l B piilaris taga istudes külgmistes ventilaatori restides on ka mingid pirnid. Mul üks läbi. Üritasin vahetada, aga pirn on minule tundmatu. Mingi metallist naljaka sokliga. Oskab keegi kommenteerida?


Samad mis mujal (12V 1,2W). Vähemalt minul. Taga olen vahetanud kõik, ees peaaegu kõik pirnid :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 03.10.10 08:41 Tsiteeri
Terv



Tore on enda teemas teema kohta nõu küsida:D Igatahes on läbi läinud juhipoolse keskmise puhuri taustvalgus (see mis on hooldusraamatu riiuli kohal) ja kuidagi ei õnnestunud seda kätte saada. See peaks olema selle samuse riiuli poolt 1 kruviga kinni ja kõik aga ikka ei tulnud välja. Oskab keegi täpsustada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Martinez
huviline

Avatar


Registreerunud 22.09.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 1.8TQ, Passat B7, DL 1000

postitati 04.10.10 07:18 Tsiteeri


Sa mõtled seda 3 osalist kekskmist pikka õhusuunajat?
Seal oli jah üks väike poldike keskmise vahe tagaseinas. Täpselt enam ei mäleta aga mina keerasin vist selle poldi lahti ja kasutasin siis lihtsalt natuke jõudu, et see kupatus sealt kätte saada. Rohkem kruvisi või polte kuskil ei olnud. Vähemalt minu isendil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 04.10.10 16:59 Tsiteeri


Ma mõtlen seda mis vasaku käe juures keskel on. Ukse ja rooli vahel


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 06.11.10 11:33 Tsiteeri


Ja kus sa need pirnid said?

Tsitaat:
Algselt postitas: Cari
Tsitaat:
Algselt postitas: margusja
Terem, A8-l B piilaris taga istudes külgmistes ventilaatori restides on ka mingid pirnid. Mul üks läbi. Üritasin vahetada, aga pirn on minule tundmatu. Mingi metallist naljaka sokliga. Oskab keegi kommenteerida?


Samad mis mujal (12V 1,2W). Vähemalt minul. Taga olen vahetanud kõik, ees peaaegu kõik pirnid :)



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 07.11.10 11:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: margusja
Ja kus sa need pirnid said?


Nendel juhtudel käisin revalist küsimas ja sain ka. Praegu on varuks mingid Prisma omad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 07.11.10 13:23 Tsiteeri


Mõni asi on ikka too easy. Vaatasin korra veel seda pesa ja panin sinna ühe paljudest mul pakiruumis kaasa sõitvatest, kõige lihtsamast prismamarketi pirnidest. Pagan töötab! Ma nüüd ei mõista miks ma selle omal ajal enda jaoks nii keeruliseks mõtlesin!? Ilmselt seetõttu, et enne mind oli keegi sinna mingi megakeerulise sokliga pirni paigaldanud ja mina üritasin samasugust asemele leida. Igal juhul kenasti see asi tõõtab ja tagaistmel ka pimedas megailus :)

Tsitaat:
Algselt postitas: Cari
Tsitaat:
Algselt postitas: margusja
Ja kus sa need pirnid said?


Nendel juhtudel käisin revalist küsimas ja sain ka. Praegu on varuks mingid Prisma omad.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Inferno
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 23.09.07
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.10 20:03 Tsiteeri


a kus on pildid


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 19.12.10 20:44 Tsiteeri


Polegi nagu midagi pildistada. Vana pirn välja ja uus, suvaline prismakas, asemele. Ma ise mulisesin selle mingil põhjusel jube keeruliseks. Nüüd enam, talvel, pilti teha oleks suht tüütu. Kui kunagi veel peaks vahetama, siis teen.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 31.01.11 09:04 Tsiteeri


Tervitus,
Arvatavasti on see veidi tobe küsimus, aga mismoodi D2'l esilaternas parktulesid kõige parem vahetada on? Seal peaks W5W tüüpi pirnid sees käima, aga kas ligi peaks saama ikkagi tagantpoolt nagu lähitule pirnigi puhul või tuleks tulel klaas maha võtta? Ma tagantpoolt veidi uurisin aga külmaga ei hakanud väga huupi kangutama - igatahes pesa nii mugavalt ligipääsetav polnud, kui lähi- ja kaugtule pirnidel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Martinez
huviline

Avatar


Registreerunud 22.09.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 1.8TQ, Passat B7, DL 1000

postitati 31.01.11 11:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: McWill
Tervitus,
Arvatavasti on see veidi tobe küsimus, aga mismoodi D2'l esilaternas parktulesid kõige parem vahetada on? Seal peaks W5W tüüpi pirnid sees käima, aga kas ligi peaks saama ikkagi tagantpoolt nagu lähitule pirnigi puhul või tuleks tulel klaas maha võtta? Ma tagantpoolt veidi uurisin aga külmaga ei hakanud väga huupi kangutama - igatahes pesa nii mugavalt ligipääsetav polnud, kui lähi- ja kaugtule pirnidel.


Kahtlen sügavalt, et esiklaasi peab eest võtma.
Sinu masinal vist tavalised luubid?

Xenonitel vahetasin siis pidi xenonploki tagant võtma ja pääses ligi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 31.01.11 13:11 Tsiteeri


Mul tavaliste luupidega jah. Kui ikka tagant tavaliselt lähenetakse, küll ma õiged nõksud ja augud üles leian. Tänud igatahes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Martinez
huviline

Avatar


Registreerunud 22.09.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 1.8TQ, Passat B7, DL 1000

postitati 31.01.11 16:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: McWill
Mul tavaliste luupidega jah. Kui ikka tagant tavaliselt lähenetakse, küll ma õiged nõksud ja augud üles leian. Tänud igatahes.


Kolasin ennist alles jäänud a8 asjades ja silma jäi üks vana luup.
Ega seal midagi keerulist olegi, tagant kaas maha ja pääseb ilusti ligi.

Tegin telefoniga klõpsu kah:

http://staff.planet.ee/audi/a8/img/a8luup.jpg

Ilma klaasita:

http://staff.planet.ee/audi/a8/img/a8luup2.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 02.02.11 08:14 Tsiteeri


Tehtud. Üsna triviaalne asi, aga paneme siis siia kirja ka, mismoodi peatules pirnide vahetus käib.

Esilaterna pirnide vahetamine

Esiteks siis pirnid nagu nad pildil näha on (eestpoolt vaadates):


* Kaugtuli (tüüp HB3, ülemine vasak lahtine pirn, tagant musta suure sokliga)
* Parktuli (tüüp W5W, ülemine parem lahtine pirn, tagant pruuni juhtme ja väikese sokliga)
* Udutuli (tüüp H3, alumine vasak luup, tagant all servas klambri taga)
* Lähituli (tüüp H1, parempoolne luup, tagant suure punase sokli ja klambriga)


* Parktule vahetamine - õrnalt keerates ja tõmmates tuleb pirni pesa koos pirniga välja. Klambreid ega muid asju ei ole. Tõmba lihtsalt vana pirn pesast välja, lükka uus asemele ning lükka pesa korpusesse tagasi.

* Lähituli ja udutuli - üks klambri serv on haagi taga. Lükka klamber sealt lahti, keera eest ära ning saadki pirni välja tõmmata. Jäta meelde, mis asendis olid pirni sälgud. Ühenda juhe samamoodi uue pirni külge, aseta pirn pesasse (sälkude järgi samapidi nagu vana pirn ) ning kinnita klamber haagi taha.

* Kaugtuli - pole seni vahetamist nõudnud. Küll saab ka see punkt täidetud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KsenoonE
Postitusõiguseta huviline



Registreerunud 05.01.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Porsche Panamera Turbo/GLE

postitati 23.08.11 23:11 Tsiteeri


Kas keegi teab kuidas Tiptronicu valgustust vahetada?

Tagumistes tuhatoosides siis 12v 1.2w ilma soklita pirnid, mille lihtsalt pesasse lükkad.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Ardo
huviline



Registreerunud 23.02.08
Asukoht: L-Virumaa
Kasutaja on eemal

Auto: B2sedaan C5avant

postitati 18.09.11 20:33 Tsiteeri


Ja mina küsin kohe, et kas kõik õhurestid peavad olema A8'l valgustatud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 75.6% - SQL: 24.4%]