Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi 90 20v - 1991 - Pierre (Vastuseid: 41 | Vaatamisi: 12483)
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 11.10.08 20:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Millegipärast just Pierrele see tagasipanek ei meeldi, ja paar korda, mis me nüüd õlivahetust oleme teinud, on just tema üksi olnud auto all too moment kui katet tagasi saada on vaja. Siis hakkab julm sõim tulema alati..... Kahekesi on hulka lihtsam asja alla saada. Muidu on siuke nokk-kinni-saba-lahti variant tavaliselt. Põhimõtteliselt kui on rahulikku meelt ja kannatust - saab asja ka üksi ilusti paika tegelikult.

Just samamoodi läks ka minu eelneva A6-ga :P auto on küll uue omaniku käes, aga kate on minul kanalis :P (kui uus omanik loeb, küsigu seda kui tahab).
Siiski siiski... miskid edusammud selles osas on tehtud, minu uue ökollikuri (VW passat 1,9TDI 96KW) põhjakatte süsteem on kuidagi loogilisem ja lihtsamini ära võetav ja tagasi pandav.
Sinu auto teemal aga... edu selle kattega :P mina enda omal igatahel seda ei kasuta ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 11.10.08 21:52 Tsiteeri


kusjuures see on mul kaheksas auto üldse ja esimene millel põhjakate :)
niiet natuke avastamist käib asja juurde. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 13.02.09 23:04 Tsiteeri


üle mingi aja saab siia midagi postitada.

sumpa keskmist potti oli vaja keevitada, õlirõhunäidiku pirn vahetada, käsipidurilambi lüliti uus panna ja siis ühekorraga tegin ka selle tuledereg. lüliti valgustuse korda (ei olnud keeruline) ning asendada lasin esimesed õõtsapuksid.

minu käes siis aasta täis ja kõik on kirjas mida masin nõudnud, kuigi nipet-näpet on alati teha muidugi.

150 500km


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 13.02.09 23:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pierre


150 500km

;) yeh


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 16.02.09 19:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
Tsitaat:
Algselt postitas: pierre


150 500km

;) yeh


no see on kella järgi jah :D.

aga nii on lihtsam silma peal hoida olukorral ;).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 09.04.09 18:14 Tsiteeri


Mõni nädal tagasi sai siis esimesed pidurivoolikud lastud ära vahetada @umbes 149 500km ning ka suverattad alla krutitud.

Täna tegin õlivahetuse, sisse rändas Mannol 5W-40 (eelmise õliga sai sõidetud siis ~6000km, peale seda oli pmst tökat).
Sumpa tripid vahetatud mingi maasturi trippide vastu, et torud püsiks all sirgelt rohkem kui 2 nädalat ;)

151 800km.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 12.06.09 20:21 Tsiteeri


Siin viimase aja jooksul on autoga niipalju juhtunud, et käisin ülevaatusel, kus sain kirja ühe VO (väljalaskesüsteem ebatihe) ning mainiti veel, et käsipidur pole teps mitte see mis peaks olema. Loomulikult ma olen kursis sellega mis vead mu autol on, eks mõne ajaga peaks saama need asjad enam vähem tehtud.

Eile vahetas mehaanik vasaku rattalaagri, mis jällegi suht järsult endast teada andis, nagu ka parem rattalaager mõned ajad tagasi. Tundub olevat üks kindel asi mida vahetada vanal Audil.
Veermik aga kestab hästi.
1,5a sõitu ja vaid õõtsapuksid vahetasin kuu-paar tagasi, eile ka stabikakondid aga vanad olid suht terved ning jätsin need nö "varusse".
Uutele aga lisasin määret sinna munakusse. Taksojuhtide variant, kestab kauem. ;)
Sinna seda määrdeniplit ei saa nagu panna, kuna stabika kondi munaku tagune on plastikust...

Aga üldiselt, masin töötab hästi, ja tagarataste veost ei tunne siiamaani sellega üldse puudust....käib küll. :cool:

153 750km


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 07.09.21 22:27 Tsiteeri


12,5aastat ei ole siia teemasse midagi uut tekkinud.
Aga see auto ikka elab. Ikka minu käes, vahepeal on seisnud, on sõitnud aga ainult siis, kui seda on vaja.
Nüüd võiks kasutatud autode müügimehed öelda, et kirikuõpetaja auto, millega vaid pühapäeviti kirikusse sõideti, ;) sest tõesti, läbisõitu on see auto saanud vahepealsete aastatega endale juurde vaid ca ~40tuh km, mis teeks keskmiselt umbkaudu 3000km aastas....
A see polegi oluline, tähtis on, et sõidame veel. :cool:

Plaanis on mootoris vahetada tihendiring ning teha pihustite upgrade (volvo 2,4t bosch pihustid) ning seoses sellega, on vaja infot, kes selle vahetuse enne ära on teinud....oleks vaja ühte stutsi, mille sisse pihusti käib, et need sinna külge sobiks. Neid on tehtud Eestis ja igasugune info abiks....

...ja üks suvine pilt ka.

https://www.upload.ee/thumb/13456414/192637724_2966260416942473_6265503137445197449_n.jpg

kellal on 190 523km


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 16.09.21 09:37 Tsiteeri


Lahe. Meenutab aegu, mil endal samasugune punane 90 oli. ;)


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kiku
huviline

Avatar


Registreerunud 02.06.10
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: S2, 90q 20vt

postitati 20.09.21 09:46 Tsiteeri


LINK kust saad adapterid tellida. Ülejäänud on juba lapsemäng.


WWW.MOTORAL.EE (Motul õlid [] KS, Triumf ja CP tööriistad [] Corghi, Uni-troll, Apac ja ATH garaa˛iseadmed)
kristjan@motoral.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 30.09.21 22:39 Tsiteeri


Väga hea link nendest stutsidest pihustite jaoks aga senikaua, kuni ma mõtlen, kuidas seal tellida saan selle kit´i hakkas nagu ikka, mingi muu teema autoga pihta.

Nimelt kelladega probleem. Vahepeal ei tööta tahhokas ja lihtsalt ükspäev lõppes otsa ka odomeetri elu. :o Vajutasin tripi nulli ja oligi kogu moos. Kui alumine trip ei loenda kilomeetreid, ei loenda ka ülemine. Jama. Ühesõnaga see asi on vaja kohe kuidagi korda saada. Ma kuskilt olen kuulnud, et keegi kuskil Põlvas remondib neid kellasid, kas siin foorumis on tema kontakt olemas kuskil?
Ja hea oleks, kui see koht oleks lähemal, ehk teeb neid kellasid veel keegi korda?

Uue kasutatud spido ostmine pole ka nagu lihtne ülesanne, sest enamus kelladest ei ole samad. Polegi näinud ühtegi samasugust kella otsingu käigus veel....... Ma ka ei teadnud seda aga uskuge või mitte, kuid ka b3/b4 260km/h kelladel on teineteisega vahe sees. V6 omad ei ole samad, ei ole samad ka competition kellad, ei ole sama ka 90 100kw quattro kellad.
Aga milles seisneb siis vahe?
Nimelt tahhomeetril jookseb mul valgelt kuni 7000rpmi ja pärast seda algab punane ala, kõigil eelnevalt nimetatud autode kelladel algab punane ala 6400rpmi pealt......
....ja valesid kellasid ma sellele autole ei pane.
Niiet oleks vaja mingit remondilahendust. Kurat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 25.05.22 19:32 Tsiteeri


Täna saab kirjutada sellisest huvitavast nähtusest nagu kummidetailide vananemine.
See Audi on arvele võetud Mai.1991 ja kuna täna on Mai 2022, siis täpselt 31a tagasi.

Ja milline näeb välja klapikambrikaane tihend, pärast 31aastast tööiga?
Täitsa plastmassist. Ütlen, et olen igasuguseid asju näinud oma aja jooksul aga mitte nii plastifitseerunud kummi veel....
Tegin sellest ülesvõtte: https://www.youtube.com/watch?v=q770RSoWWFc

Üldiselt tasub neid vahetada vahepeal.
:cool:


Muus osas on välisel vaatlusel nagu täitsa hea, mitte ühtegi kulumismärki ei leidnud ei nukkadelt ega neid vedavalt ketilt jne. Sellega saab veel sõita.

https://www.upload.ee/image/14171767/IMG_20220525_162625.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 19.07.22 12:49 Tsiteeri


Jou!

Mis tihendi sa sinna aretasid?

veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 19.07.22 15:02 Tsiteeri


Miks sinna midagi aretada, kui Elringi tihend on saadaval?

Ma panin oma 20V'le EL915572 tihendi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 20.09.23 22:03 Tsiteeri


Tõesti, pole vaja sinna midagi aretada. Tihendid on ju (poes) müüa. Veel. On ka muidugi palju asju, mida ei ole enam saada, siis tuleb hakata mõtlema......

Eraldi teema on see, et viimaselajal, hakkab mulle tunduma, et pigem tellingi omale jupid netist ja nende mehitatud varuosapoodidega hakkavad otsad kokku tõmbuma. Hinnad on lihtsalt sellises nihkes, et vahest on vahed ühe ja sama detaili vahel mitmekordsed ja sellisele hinnalisale vastab tarbija "jalgadega" astudes teises suunas. Nii lihtsalt on. Vaadates poes veel neid tülpinud nägudega mitteosavõtlikke müüjaid, siis no kurat küll, nad võivadki jääda sinna tagaukse juurde suitsu tõmbama. Ausalt.

Mul on igapäeva sõiduks teine auto, mitte VAG aga see on selline, millega linnapeal veel keegi vastu ei ole tulnud. Kuigi maailma suurima tootja toodang. Ja kui jupipoodi lähed, siis sa nagu tunned, et "nad ei viitsi otsida/ei taha tööd teha". Hea oleks ju päev otsa müüa Passatile piduriklotse, onju. Ja siis kui saad veel sealt valesid detaile teinekord, mis sulle endale remondimehe juures lisaplekki maksma lähevad, pooleldi tehtud tööraha pärast, siis sa oma mõttes saadad kuradile need kauplused. Niikuinii lähen sinna oma otsitud jupikoodidega ja kui ka siis ei toimi asjad, on ikka väga mannetu küll. Parem on netist osta.

Moraal on siin selles, et tänapäeval pole mõtet enam autopoest isegi kuradi jahutusvedelikku, õli, ega ka tulepirni küsida, sest suvalises supermarketis, on need lihtsalt vastavas osakonnas müügil odavamalt, kui varuosapoes. Ärge rääkige mulle mingist brändist sealjuures, kõik on sama staff.
:cool: Ma ütlen ausalt, et ei tea, mille pealt need mehed seal letis veel elavad? Lollide pealt? Võibolla küll. Kuid enam ei näe järjekordi seal.
Eks mõnikord spetsiifilisemate juppide jms asja tellimine netist vajab natukene eelteadmisi ja kogemusi antud vallas töötamisel aga kui need on olemas, siis miks mitte panna need teadmised enda kasuks tööle? Arvan, et mõtteaine meile kõigile, kes autohuvilised on. Ajad on muutunud, selles vallas.

Audist niipalju, et see masin hetkel seisab ja ootab oma aega. Sõidukorras loomulikult, iga kell.
Üks pilt ka siia juurde, et milline on reaalsus sellega. PS. Seda pole üle värvitud. Värvivaha ainult.

https://www.upload.ee/image/15707110/IMG_20210529_170637.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 21.09.23 08:20 Tsiteeri


Jõudu!

Selle rohelise 1ga 13st Eestis ongi siuke asi, et ma ei saa üldse aru, miks teda vaja oli. Vbolla sul oli lihtsalt igav ja tahtsid teada, kuidas hoiavad masinaid sõitmas vanemate Audide omanikud, samas, seda sa peaks juba oma 90ga saama igapäevaselt:P Igapäeva retsimiseks sinuasemel oleks kindlasti midagi muud võtnud, suva B4 diisel oleks kah 100% asjalikum olnud. Varuosad mingitele teatud Audidele on alates mingist hetkest ainult romula/huviliste käest saadaval, ja kui on 'eriti õige' jupp, siis ulmehinnaga. Pole hullu, hoia seda B3 korras!

veekaheksa
1 of 5 in Estonia PLUS
1 of 20 in Estonia A4 B8 V6 3.0 TDI man Limo


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
pierre
huviline

Avatar


Registreerunud 10.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 90 7A

postitati 22.09.23 19:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa
Jõudu!

Selle rohelise 1ga 13st Eestis ongi siuke asi, et ma ei saa üldse aru, miks teda vaja oli. Vbolla sul oli lihtsalt igav ja tahtsid teada, kuidas hoiavad masinaid sõitmas vanemate Audide omanikud, samas, seda sa peaks juba oma 90ga saama igapäevaselt:P Igapäeva retsimiseks sinuasemel oleks kindlasti midagi muud võtnud, suva B4 diisel oleks kah 100% asjalikum olnud.......


Tarvis!

Vaja oli väikest ja kerget autot. B4 diisel ei liigitu selliseks.
Teiseks, elu on liiga lühike, et sõita igavate autodega.
Neid inimesi on liiga palju, kes igapäevaselt vabatahtlikult sitanikerdistega ringi sõidavad ja rahul on.
Selles mõttes mina nende hulka kindlasti ei kuulu. Lähen siis pigem juba jala......need on mul ju ka all.
Ja ma ütlen sulle ausalt, et see roheline aparaat, on sõidu poolest üldse üks kõige paremaid autosid, millega ma üldse kunagi sõitnud olen. Lihtsalt fantastiline pisike punn. :P

Lisa siia juurde see, et ostes oli see auto ´minemas juba pressi alla´ aga ma olen selle elustanud ja see, kuidas see asi toimima on hakanud, on ainult üks suur rõõm. See käib juba nagu päris, ma ütlen.
Ja võrrelda seda mingi b4 diisliga, mida võib iga mees iga kuu ühe omale osta..... või öelda, et see oleks 100% etem olnud, on sorri vennas aga loll jutt. Sest ka NELJA B4 diisli vastu ei vahetaks ma seda toyotat. Odavamalt ei liiguks neist mitte ükski siin linnavahel ega ka maanteel. Samalajal võib nende ümber ringe teha selle rohelise aparaadiga. ;)
Kaks täiesti erinevat maailma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.1% - SQL: 30.9%]