Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  14
Autor:
Pealkiri: Bensiin 95 VS 98 (lisa ka mootor, kui postitad!) (Vastuseid: 326 | Vaatamisi: 123959)
Reinzz
huviline



Registreerunud 03.11.07
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100, 2.6

postitati 19.02.10 22:47 Tsiteeri


Tankisin ka mina 98Ultimat, ehk siis seda "kõige" paremat ja kallimat.(2.6L mootorimahtu) Mõte tekkis just sellest, et laseks hea kütusega lõõrid puhtaks enne ülevaatust.
Aga võta näpust, bensiin keeras tuksi 4 pihustit 6-st. Niiet, tangin aga 95-te edasi ning sõidan murevabalt. (võis muidugi 100 asja kokku langeda nende pihustite ja bensiiniga, aga krt seda teab)
Persedyno järgi ei olnud erilist vahet kah. Sõidan 95 edasi ning ei virise :P


154 saksa hobust...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
rakkim
huviline



Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 4e

postitati 20.02.10 09:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Reinzz
Tankisin ka mina 98Ultimat, ehk siis seda "kõige" paremat ja kallimat.(2.6L mootorimahtu) Mõte tekkis just sellest, et laseks hea kütusega lõõrid puhtaks enne ülevaatust.
Aga võta näpust, bensiin keeras tuksi 4 pihustit 6-st. Niiet, tangin aga 95-te edasi ning sõidan murevabalt. (võis muidugi 100 asja kokku langeda nende pihustite ja bensiiniga, aga krt seda teab)
Persedyno järgi ei olnud erilist vahet kah. Sõidan 95 edasi ning ei virise :P


Kangem mant loputas sita lahti . ;) Peale paari tankimist saaks vb minekust ja mootori tööst ka juba aru .

Kuna ise tangin 98-t - usk on säilinud, et ehk ikka on parem!? 1000kr pealt võtan pisar silmis, 30kr lossi vastu :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
roy
huviline



Registreerunud 02.09.05
Kasutaja on eemal


postitati 20.02.10 12:06 Tsiteeri


Nõuka aja lõpul sai sõidetud Zil i peal. Sel autol oli ette nähtud oktaana 76 bensiin. Oli saadaval 72 bensiin. 5 autoga käisime Viljandist Tallinnas, paagis 72 bensiini. Kõigi üllatuseks võttis auto kohe tuntavalt vähem bensiini ja minu ˛apakas naeris rõõmust. Olen ikka seda meelt, on bensiin kvaliteetne, pole mõtet toppida ettenähtust kõrema oktaanarvuga bensiini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 20.02.10 12:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rakkim
Kangem mant loputas sita lahti . ;) Peale paari tankimist saaks vb minekust ja mootori tööst ka juba aru .

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Ma usun, et kuskil eespool on juba ka kirjas, et oktaanarv näitab ainult detonatsioonikindlust, mitte kütteväärtust. Väga levinud on valearvamus, et 98 on kangem ja põleb paremini kui 95. Tegelikult on vastupidi. 95 annab endast rohkem energiat välja. 98 on mittepõlevate lisandite võrra lahjem.

Ehk detonatsioonikindlust tõstvad lisandid ei muuda bensiini kuidagi kangemaks!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Quattru
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.12.09
Asukoht: Hiiumaa - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 V6

postitati 30.05.10 19:27 Tsiteeri


On vahet (muidugi peale rahalise) kas 96`a Audi A4 2,6 liigub 95 või 98ga? Tehase poolt ette nähtud oligi nüüd kumb siis?:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 30.05.10 19:41 Tsiteeri


Mina olen oma masinatega pöletanud peamiselt siiski 95 oktaaniga vedelikku.
Tangitud möned väga üksikud korrad kangemat (vöimalusel täis paak) ja minu tunde järgi vahet pole, et kas paagis 95 vöi 98, ühtselt kulub köik aga tundub, et 98 pöleks nagu kiiremini paagist sama kilometraasi puhul, kui kasutanuks 95-te.
Eriti oli see märgatav paari aasta tagusel Opeli kasutamise ajal, kus 98-ga oli masin janusem, kui 95 oktaani puhul.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KalevK
huviline

Avatar


Registreerunud 07.12.06
Asukoht: Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: VW Touareg

postitati 30.05.10 19:42 Tsiteeri


Olen ma nüüd sõitnud 95e ja 98ga mõlemiga tuhandeid km nüüd juba, mina pole küll mingit vahet märganud. Bensupaagi klapi peal on juttu mõlemist. Ei näe mõtet 98 tankida, kui sõidab 95E'ga sama hästi. Paagi täie pealt kingin juba suitsupaki kütusefirmale :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 30.05.10 19:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Quattru
On vahet (muidugi peale rahalise) kas 96`a Audi A4 2,6 liigub 95 või 98ga? Tehase poolt ette nähtud oligi nüüd kumb siis?:P

Tehase poolt 95/91 RON/ROZ.


Vorsprung durch Drehmoment !
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kefka
huviline



Registreerunud 28.09.09
Asukoht: Urvaste Vald
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b3

postitati 30.05.10 21:13 Tsiteeri
vene küte



Olen kasutand 95 vene kütet juba pool aastat ja ei saa kurta kõik töötab ilusti autoks audi 80 1.8S täis sissepritse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ViljarS
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Ford Focus RS 2010

postitati 10.06.10 06:37 Tsiteeri


Ise oled testinud neid kütteid mitmeid, kuid pidama olen jäänud 98Ultima peal, kuna tollega saan mina oma autoga päris kindlasti kohe rohkem sõita kui mõne muu kütusega.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 10.06.10 08:21 Tsiteeri


Mootor pange alati posti kirja! Ei saa ju üheselt määrata, et üks kütus on universaalselt suvalisele autole parem kui teine. Hetkel on sul, Viljars, küll profiilist S2 näha, aga poole aasta pärast vahetad selle võibolla mõne diisli vastu ja siis on tagantjärele lugejal hämming. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
SilverLine
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.10
Asukoht: Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Facelift, Volvo S60 D5

postitati 10.06.10 08:47 Tsiteeri


Enda 2,4 joodan 95 sisse, nagu ka kõigile eelnevatele. Olen neid linnalegende kuulnud küll kuidas kunstlikult lisanditega oktaani kõrgemaks aetakse. Ennevanasti sai Lukoilis autot tangitud, sealt sai suht solki kütet. Üks hetk sai Statoili kasuks otsustatud ja küttekulu vähenes märgatavalt. Mineku muutust oli raske tajuda 1,6 66kw Nissan Primeraga. Viimati lasin pool paaki Uno X automaattanklas ja miskipärast justkui kütet kuluks rohkem, aga võibolla on viga selles, et palju on olnud lühikesi otsi, plaks siin käima, plaks seal käima, mootor korralikult soojaks ei saa,


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 10.06.10 10:09 Tsiteeri


Mina olen võrrelnud kütuseid üldjuhul pikkadel otstel, kui on võimalik korraga mitu paaki läbi sõita ja järjest samadel tingimustel ja sama masinaga. Kindlasti pole poole aastase intervalliga tehtud "katsed" adekvaatsed, kuna ka auto "tervislik" seisund muutub aja jooksul ja mõjutab vägagi reaalseid tulemusi. Lugedes seda teemat tuleb aga tõsiselt naer peale. Sellele, et sisetunne ütleb, et seda või toda läheb rohkem või vähem ja kokkuvõttes veel linnatraageldamised kah mängus, pole selles teemas tegelikult kohta vaid tegemist on iseenesele "kärbeste pähe ajamisega".

Ise läbisin nädalas keskmiselt 800-1600km ja sain suht hästi võrrelda erinevate kütuste "käitumist" ning minu arvamust ei kõiguta keegi, et ma oma valikut stataka 98ultimalt millelegi muule pööraks. Olgu see või värvitud ja solgitud ja vanaema moosi sisse keeratud - see solk töötab ja töötab hästi. Pole olnud enam ~99'st aastast mootoritega kütuse põhjustatud probleeme, mida ma paraku üritasin iseendas kummutada ja sain mitu korda ~2001.a. vastu näppe küll filtrite ja pumpade hävitamisega.

Hetkel olen teinud loomkatseid Olerexi 95 ja 98'ga ning trass on tartu-tallinn-tartu ning masinaks nähtamatu jaapani liikur olematu 1.6'se mootoriga ja jäme vahe kulus on 0,7L 100km kohta. Niigi olematus tõmbes muidugi vahet pole, aga vahe on selles, et 95'ga saan väga madalatel pööretel, kõrge käigu ja väikse kiirusega (taksistide leivanumber) klapiklõbina sisse, mida pole õnnestunud 98'ga saavutada isegi parima tahtmise juures. Kuna paak on sel jurakal nii pisike, siis vana kütuse jääk paagis on suht olematu kui järgmise margi sisse juratanud.

Kuldset tõde teab paraku selle teema kohta igaüks ise :cool:.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mine....
huviline



Registreerunud 10.10.08
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 10.06.10 14:30 Tsiteeri


Olen minagi oma Audiga (A8 4,2Q 2003a.) proovinud mõlemaid, nii 95 kui 98 ja no ausalt on ikka suur vahe sees, seda veel eriti mootori töös! Kui 95-ga sõidan siis on tunda, et mootoril pole jõudu ja vahetab käike pidevalt. Olen ise tihti Soomes ja sel ajal on vend autot kasutanud ning iga kord kui talt auto võtsin siis imestasin, et autol pole üldse jõudu. Ükskord siis küsisin, et mis kütet ta sisse paneb ja tuligi välja, et 95. Aga kulus pole küll erilist vahet täheldanud. Tankinud olen peaaegu alati Statoilist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
roy
huviline



Registreerunud 02.09.05
Kasutaja on eemal


postitati 17.06.10 10:18 Tsiteeri


Hakkasin selle teema üle mõtlema kuna kuulsin hoopis vastupidist juttu sissetoodava bensiini kohta. Kuuldu jutu põhjal tuuakse sisse bensiini 98 ja sellest tembitakse 95. Loogiliselt võttes on see ju toojale palju kasulikum. Olen sõitnud siiani 95 bensiiniga, eile lisasin juurde 98 bensiini. Tundub, et masin liigub natuke kergemalt. Kokkuhoiu kohta ei oska veel midagi ütelda. b4 2,0 85kw.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 17.06.10 11:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: roy
Hakkasin selle teema üle mõtlema kuna kuulsin hoopis vastupidist juttu sissetoodava bensiini kohta. Kuuldu jutu põhjal tuuakse sisse bensiini 98 ja sellest tembitakse 95. Loogiliselt võttes on see ju toojale palju kasulikum. Olen sõitnud siiani 95 bensiiniga, eile lisasin juurde 98 bensiini. Tundub, et masin liigub natuke kergemalt. Kokkuhoiu kohta ei oska veel midagi ütelda. b4 2,0 85kw.


Lisatakse 98-le 92-te, millega loodetakse siis keskmine kuidagi kätte saada. See need mootorid tuksi keerab. Muidu oleks ju huvitav teada, kuidas üle piiri kõik uhked länkarid ja mesad siis veel liiguvad. Eesti kohta andmed endal puuduvad, aga küllap ka Venemaalt ametlikult Eestisse bensiini tuuakse.

End of OT


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 16.07.10 18:38 Tsiteeri


A6 1.8T, sisse läheb alati 98 Statikast. Proovisin korra 95 ja tundus nagu hobusega sõidaks, mis armastab puterdada. 98ga väga sujuv ja mõnus.
Passat 1.8 66kW käis küll 98ga palju sujuvamalt edasi (eelmine auto siis).

E: Panin paagi 95 Ultimat täis ja lidub paremini ja sujuvamalt kui 98Ultima (samuti saast partii?), ju see teine 95 oli rämps (Diisel24 Pärnus, anna andeks Audi, et sulle seda juua andsin. Enam ei anna)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Booty
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.06
Asukoht: Võru-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: ex 80 B3 Sport Edition 20vT & Subaru OBK

postitati 23.07.10 06:43 Tsiteeri


Olen viimased neli aastat tankinud enamasti 98-t. Vahel ka proovinud 95-e, 95ga tundus küttekulu napilt suurem, alla liitri. aga muidu All fine :) Seesamune 80 B3 2.0 85 kw Saksast tulekust saadik 98-t söönud. Sõitsin päris mitu paaki järjest läbi. Aga sellegipoolest hellitan autot 98-ga edasi, tuksub rahulikumalt :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raitt
huviline

Avatar


Registreerunud 28.02.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 80 B4 1.6E 1994. a

postitati 23.07.10 16:16 Tsiteeri


Viimane kord sai oma Audi paaki kallatud Alexela 98, mis tundub kuluvat kiiremini kui nende 95!:P
Ega ka mingit võimsuse vahet pole küll tundnud.
Nii, et rahumeeli kallan Alexela 95 tulevikus paaki edasi.:D
B4 1,6E 74kW ADA.


Õige auto logo on selline: OOOO
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ants4711
huviline



Registreerunud 25.06.08
Asukoht: Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4

postitati 29.07.10 16:58 Tsiteeri
B4 2,0 85kw



Kasutasin paari aasta jooksul 98t,tõmme hea,mootor töötab ühtlaselt,kulu 7-8 maanteel, linnas vastavalt sutsu rohkem.
Tangin tavaliselt Neste automaadist.
Olude sunnil tankisin 95t mootor hakkas paha häält tegema,möödasõidud muutusid raskemaks,kulu suurenes tunduvalt.
Peale seda olen proovinud nii ühte kui teist ja eelistuseks jäi 98.
See u.50 sendine hinna vahe tasub lõpuks ikkagi ära kuna kulu on väiksem ja mootor töötab puhtamalt,tõmme parem.
Kuigi peab mainima,et kütuse kvaliteet kõigub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarmiito
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C4 S6 V8 ; B4 2.0 karbussiga

postitati 31.07.10 06:57 Tsiteeri


Mu b4 2.0 66 kW töötab samuti 98ga paremini, mineku vahe on tuntav. Kütusekulus pole erilist vahet täheldanud.
Uuele kallimale 4.2 AEC-le läks ka harjumusest 98 sisse, peab 95 ka ära proovima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 31.07.10 09:24 Tsiteeri


Lisan siia veidi teema välist.Minu mikide 4,0 võtab saastaks kuulutatud vene 95-te vähem kui palju kiidetud kodumaise tanklaketi 95-te.Vahe tuli 1,2 liitrit:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ercy22
huviline



Registreerunud 26.03.10
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 19.08.10 14:26 Tsiteeri


Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud järgima foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse tühistamine!"


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Auclimees
huviline



Registreerunud 17.09.10
Kasutaja on eemal

Auto: 80 B4 2.0 85 kW

postitati 27.09.10 08:21 Tsiteeri


Olen tankinud 80 B4 2.0 85 kW manualile mõlemat nii 95 kui 98 Alexelast ja Lukoilist vaheldumisi ning ütleks, et siiani on 98 ühtlasemalt ja erksamalt töötanud kui 95. Kütusekulu oli 98-ga sõites nii 0,5-1 L väiksem kui 95-ga. Talvel läks külmaga 98-ga hoopis paremini käima kui 95-ga ning bensukulu oli samuti väiksem. Nii et võtke või jätke, aga nii kaua kui 95 ja 98 hinnavahe väga suur ei ole, tangin mina ikkagi 98-t.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ReimoRaud
huviline

Avatar


Registreerunud 11.05.09
Asukoht: Espana
Kasutaja on eemal

Auto: Audi R8

postitati 27.10.10 22:36 Tsiteeri


Ma kuulsin, et kui ma Audi 80 2.0 85Kw (AAD) 98 bensiiniga sõidan siis pidavat klapid ära sööma (kulutama):o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  14
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.1% - SQL: 30.9%]