Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  9  10  11  12  13  14
Autor:
Pealkiri: Bensiin 95 VS 98 (lisa ka mootor, kui postitad!) (Vastuseid: 326 | Vaatamisi: 123445)
SimS
huviline

Avatar


Registreerunud 24.08.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi TT -03, 132kw FWD

postitati 29.09.14 07:20 Tsiteeri
Tammsaare Lukoil



Üldiselt olen Statoili 95 sõitnud ja linna keskmine jääb 10.5 kanti. Viimanekord olude sunnil ja iseenda laiskuse tõttu hambad ristis tanklasse jõudes pidin valima lähima ja selleks osutus Tammsaare Lukoil. Lasin 30 liitrit sealset 95'te. Keskmist näitab kompuuter praegu pärast nullimist 15.4, 170 kilti sõidetud ja uuesti tanklas. Minek on selline, et lükka jalaga hoogu juurde kui tahad mööda sõita kellestki. Ja pärast viimast tankimist on tunda ka pikemat käivitamist.

Auto siis 2003a TT, 1.8T 132kw, FWD.

EDIT: Uus paagitäis Statoilist peale ja auto nagu uus jälle. Läheb kui vajutad ja käivitub ilma käiamata. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sven.u
huviline

Avatar


Registreerunud 22.04.11
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8T 97a

postitati 29.09.14 07:30 Tsiteeri


Ise tangin Lukoil/olerex/Krooning ja väga harva euro oil-s. Kõikidest tanklatest voolab sisse 95, keskmine kütusekulu on 7.4l /100km.
Autoks Audi a4 1997 1.8T 110kw.


Aitan diagnostikaga OOOO, VW, Seat, Skoda VCDS 12.12.0 "56141343"
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
SimS
huviline

Avatar


Registreerunud 24.08.14
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi TT -03, 132kw FWD

postitati 29.09.14 07:37 Tsiteeri


Võib olla, et lasin liiga kuivale ja tõmbas mingi sodi ette kuskile? Lähen lasen Statoilist paagitäie peale ja vaatan siis mis saab ja kas sama pull jätkub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 29.09.14 09:27 Tsiteeri


95 vs 98. Ma usun, et kui auto toitesüsteem on korras, siis mingit istmikuga tuntavat vahet võimsuses või selgelt nähtavat vahet kütusekulus ei tohiks olla. Kütusekulu peaks olema küll 98-ga veidi väiksem, sest 98 tihedus on suurem, aga see erinevus on väga väike (mõni %) ning kuna 98 maksab jällegi veidi rohkem, siis kokkuvõttes rahalises mõttes peaks suhteliselt sama välja tulema, võibolla vaid paar % 98 kasuks. Ei tea kui tõsi see on, aga 98 pidavat olema nö. puhtam ja ühtlasema kvaliteediga, seda ei solgita nii palju nagu enimmüüdavat 95. Oma 20 vanas 100-s kasutan aastaid juba 98-t, mees kes kunagi selle pritsepead puhastas, soovitas, sest see pritsesüsteem on üsna tundlik näiteks kütusest settinud vaigu suhtes, ei oska öelda kas 98-st seda vähem tekib, aga igatahes ei ole enam probleeme olnud pritsega, ülevaatused puhtalt läbitud, kütusekulu ok: kokkuhoidlikult pikemat maad sõites on paagitäie keskmiseks tulnud ka 7,28 l/100 km, tegemist 2,3 98 kW mootoriga. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HangOver
huviline

Avatar


Registreerunud 27.03.10
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Allroad 3.0TDI 200KW A6 C7 3.0TFSI sed. 2012; Q5 2.0TFSI 2016, A6 C6 3,0TFSI sed. FL 2009; A6 C6 2,4 V6 sed. 2006; A6 C6 2

postitati 30.09.14 09:04 Tsiteeri


OT ka natuke: Olerex pakkus siin vahepeal 95-e ja diisli segi nö "kogemata" 3000-le kliendile:) Midagi läks mahutite täitmisel jaamas valesti. Õnneks ei jõudnud ökonoomsust proovida oma autoga ja imeline on ka see, et kuuldatavasti kellegil isegi mootorit ei rikkunud.


Kui on vajadus, leia lahendus!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
siimuu
huviline

Avatar


Registreerunud 19.08.11
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat BiT 4motion B8 3G '17 / BMW Z4 E85 3.0 Convertible

postitati 01.10.14 20:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: HangOverÕnneks ei jõudnud ökonoomsust proovida oma autoga ja imeline on ka see, et kuuldatavasti kellegil isegi mootorit ei rikkunud.


Jääv võimalus, et probleemid avalduvad alles pärast pikemat kasutust, mis muidugi autoomaniku jaoks kõige ebameeldivam variant.

Ise tangin ainult Neste'st ja 95'te. Keskmine kulu jääb enamvähem 12-14 l per 100 km. Autoks 1,8TQ 132 kW.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 02.10.14 18:46 Tsiteeri


95 tankimine turboga bensuautole peaks karistatav olema.
Aga eks saab lihtsalt tihedamalt rõngaid ja saalesid vahetada.

Minu kogemuse järgi seadistamisel saab kõige varasema süütenurga kätte Alexela ja Statoili 98-ga.
Kõige hullemad lood on Olerexi 98-ga ning ka Neste 98 pole eriti kiita.

95-ga kogemus puudub, kuna ei näe üldse mõtet sellist kütust kasutada ühelgi selle sajandi autol.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
siimuu
huviline

Avatar


Registreerunud 19.08.11
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat BiT 4motion B8 3G '17 / BMW Z4 E85 3.0 Convertible

postitati 02.10.14 19:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
95 tankimine turboga bensuautole peaks karistatav olema.
Aga eks saab lihtsalt tihedamalt rõngaid ja saalesid vahetada.


Räägi sellest lühidalt lähemalt.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Typhome
klubiliige



Registreerunud 12.12.13
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant quattro 2.0TDI 125kW '10

postitati 02.10.14 20:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: sl1990
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
95 tankimine turboga bensuautole peaks karistatav olema.
Aga eks saab lihtsalt tihedamalt rõngaid ja saalesid vahetada.


Räägi sellest lühidalt lähemalt.

Mind huvitaks ka. Ise tangin mõlemat - 95 ja 98 (kõige rohkem 95 hinnavahe pärast).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 02.10.14 20:38 Tsiteeri


Hinnavahe pärast ei ole mõtet küll 95 tankida, sest hinnavahet ei ole.
Kütuse liitri hinnavahe on küll jah olemas, umbes 3%, 50 liitri 95 asemel saad tankida 48,5 liitrit 98-t. Seega piisab 3% kütusekulu erinevusest, et see hinnavahe nullida (näit. 8,78 l/100 km asemel 8,52 l/100 km) ja seda 98 minu arvamuse kohaselt ka teeb. :)
Sellest teemast on varem juba räägitud, minu arvamus ja uskumus oli, et 98 kaalub mõne % rohkem ja annab mahuühiku (liitri) kohta mõne % rohkem energiat välja.
95 ja 98 vahel on see erinevus ning ka talvisel ja suvisel bensiinil. Talvebensiinist (meil tanklates ei ole eraldi kirja juures, nagu diislikütusel, aga reaalselt on talvel bensiin veidi teise koostisega) on mõningad raskemad ained välja võetud, et aurustuks paremini ning seega on kergem ja seda kulub liitrites rohkem. See vahe ei ole ka muidugi näit. 7 l/100 km ja 9 l/100 km, vaid erinevus on 0,x l/100 km


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
siimuu
huviline

Avatar


Registreerunud 19.08.11
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat BiT 4motion B8 3G '17 / BMW Z4 E85 3.0 Convertible

postitati 03.10.14 08:48 Tsiteeri


Mind tegelikult rohkem huvitab see väide, et "saab rohkem saalesid ja rõngaid vahetada". Ehk teisisõnu turboga mootori ja kõrgema oktaanarvuga kütuse vastastikmõju.

Ma nüüd järgmised paagitäied proovin 98'ga.
See 98 vs 95 kütuse keskmine kulu on suhteline ja mõneti kasutajapõhine, et see teema niivõrd ei huvitakski kui just tehniline küsimus.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.10.14 09:17 Tsiteeri


Kui see kõik läbi lugeda siis on vastus antud.


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 03.10.14 09:19 Tsiteeri


Mind ausalt öeldes huvitaks ka see saalede ja rõngaste teema. Et mida see 95 siis seal nii kurja teeb võrreldes 98-ga.
Ise olen alates käesoleva aasta kevadest turbomootorisse ka ainult 98-t tankinud - oleks nagu erksam, kõrge käiguga ja madalatel pööretel lapats põhja lüües on kiirendus parem ja ka detoneerimist ei ole enam täheldanud. Sai seda tegema hakatud, kuna lugesin kuskilt välismaisest Audi torbomootorite teemast, soovitusi turbomootorite hoolduseks vms. kus oli ka öeldud, et turbomootorid armastavad kõrge oktaanarvuga kütuseid (kaasas olid ka logid 98 vs 95 1.8T mootori kohta). Samas vanakooli V6-te läheb kogu aeg ainult 95 ja kuskil iga neljas või viies tankimine läheb 98-t täis. Et natuke detonatsiooni kindlust tõsta, kuna olen täheldanud, et samuti madalatel pööretel aegajalt hakkas nagu veidike detoneerima, kuid sellist "natuke kangemat" 95-te kasutades seda enam nii ei ole. Samas ainult 98-l ei näe mõtet, kuna reaalselt, kui vahepeal ka selles mootoris ainult 98-t tankisin, oleks nagu kulu sama vahemaa peale tõusnud.
Tangin ainult Nestes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.10.14 09:29 Tsiteeri


Turbo mootoris detonatsiooni tegur on "valusam" kui tavamootoris. Mida rohkem väsinud T mootor (sh süüteajastuse probleemid) seda valusamad on ka need paugud, mis detonatsioonist tekitatakse. Mida teeb "valus mats" mootori detailidele teie meelest(?)


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mtaudi
huviline



Registreerunud 26.02.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Golf Variant '17

postitati 03.10.14 09:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tl470487
Turbo mootoris detonatsiooni tegur on "valusam" kui tavamootoris. Mida rohkem väsinud T mootor (sh süüteajastuse probleemid) seda valusamad on ka need paugud, mis detonatsioonist tekitatakse. Mida teeb "valus mats" mootori detailidele teie meelest(?)


Sain Su eelmise postituse viite läbi lugemise tulemusena ka juba oma küsimusele vastuse. Aga jah - kui mootoris ikka pidevalt see detonatsioonipoiss oma tööd teeb ja vastu vänta taob, siis ega pikalt seal see pidu ei kesta. Peaks ka ka vanakooli vabahingavale hakkama kasutama 1:1 segu - puhas 98 ei tundu mõistlik minu silmis - liiga kiiresti põleb ära vms. ja sellise madala kopresiooniga mootori puhul ei tohiks neid probleeme olla, mis on T mootoritega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
siimuu
huviline

Avatar


Registreerunud 19.08.11
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat BiT 4motion B8 3G '17 / BMW Z4 E85 3.0 Convertible

postitati 10.10.14 11:12 Tsiteeri


Nüüd ühe paagitäie jagu 98't 1.8T mootoris maha sõitnud ja tõesti nagu väike vahe oleks. Enam 95't minu auto küll ei näe. Vähemalt vabatahtlikult mitte. :)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Siim89
huviline

Avatar


Registreerunud 07.06.10
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 1.8T; C4 2.2TQ;

postitati 10.10.14 15:34 Tsiteeri


Üks turbokamees jälle õigele rajale juhatatud siin foorumis... :D
Enda 2 turbokat on kogu aja peale korra 95 näinud kui tõesti seier oli praktiliselt nullis ja 98 polnud võtta ühestki Räpina ega Kernu tanklast.


S4 OMC 238 km/h, ET 13,04
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Meikar
huviline

Avatar


Registreerunud 23.10.14
Asukoht: Harjumaa, Kehra
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 c4 Avant Quattro 2.6 V6

postitati 24.10.14 21:43 Tsiteeri
95 vs 98



aga kas see ei ole mitte seotud kuidagi mootori surveastmega ja kolvi käiguga? ja kui panna suurele (nt 4.2 V8) 98-t , kas see mitte ei kõrveta liigselt sisu ära... Olen pannud tähele, et kõik turbovennad on 98 peal ja usakad e. suured vabalthingavad kasutavad 95. Küll aga langes liitri võrra minu C4 quattro maanteekulu (mul siis A6 c4 Avant Quattro, V6 2.6) ja nagu oleks erksam kah, eriti madalatel pööretel


Tsitaat:
Algselt postitas: juks11
Hei!

Minu algatusel siis on ka siin foorumis juba proovinud 98 ja 95 bensiini ning paneksime nüüd kõik ilusti kirja katsete tulemused - AITÄH!!!



ootan talve... QUATTRO
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 01.11.14 21:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
95 tankimine turboga bensuautole peaks karistatav olema.
Aga eks saab lihtsalt tihedamalt rõngaid ja saalesid vahetada.

Minu kogemuse järgi seadistamisel saab kõige varasema süütenurga kätte Alexela ja Statoili 98-ga.
Kõige hullemad lood on Olerexi 98-ga ning ka Neste 98 pole eriti kiita.

95-ga kogemus puudub, kuna ei näe üldse mõtet sellist kütust kasutada ühelgi selle sajandi autol.


Otsepritsega autodest enamus pidi vist 98 tahtma valmistaja juhiste kohaselt ka...

Nestest niipalju, et eelmise essi mootor (100% stock auto oli) sai Neste 98 peale korra nii pahaseks, et detoneerimise saatel sai Statoilini sõita, et sealt peale kallata. Peale seda ei ole Eestis Neste püstolit paaki pannud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
move2spin
huviline



Registreerunud 19.10.14
Asukoht: Maardu
Kasutaja on eemal


postitati 31.01.15 13:14 Tsiteeri


2,7 biturbo mootor neste kütusega(rahulik sõit): 95 - 13,5L; 98 - 12,8L


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 31.01.15 16:13 Tsiteeri
Neste 98 vs. Statoil 98



Varem olin mitu aastat tankinud Neste 98-t ja nüüd umbes pool aastat tagasi juhtusin Statoilist võtma ning nüüd olengi selle peale pidama jäänud. Vähemalt minu C4 100-l (2,3 l, 98 kw) oli vahet reaalselt tunda, madalamate pööretega (alla 2000) märgatavalt jõulisem, samuti oli varem madalamate pööretega kiirendades nagu kerget klõbinat (ilmselt detonatsioonialge) kuulda, mida enam ei tähelda. Samuti ka kõgematel pööretel tundub veidi järsemalt edasi minema. Kunagi mõõtsin ka 0-100 km/h kiirendust, ei mäleta täpselt palju eelmise kütusega oli, aga nüüd mõni nädal tagasi proovides oli 10,5 s, varem igatahes oli midagi 10-st suuremat ees.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
roy
huviline



Registreerunud 02.09.05
Kasutaja on eemal


postitati 30.06.15 07:55 Tsiteeri


audi b4 ABK 2l 85 kw. Vene ajal sõitsime mitme Zil 130 Viljandist Tallinna ja tagasi. Ette oli nähtud bensiin 76 aga saada oli 72 oktaanarvuga. Panime 72 sisse ja kütust jäi kõvasti üle. Olen pannud mõlemat bensiini nii 95 kui ka 98. Ma pole vahet märganud. Olgu tankla mis nimega tahes ja bensiin kas 98 või 95. Vahel saad sellist solki, et auto ei lähe edasi. Pärast uuesti tankimist ei tunne masinat äragi, lendab nagu lind. Tuleb panna seda kütust mis ette nähtud, üllatust teevad tanklad. Ütlen veel kord tankla nimi ei ütle midagi, kõik oleneb mis sääl parajasti juhtub olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 08.07.15 19:39 Tsiteeri


Siia teemasse ka lisaks, et 98 ei põle kuskilt otsast kiiremini, kui 95.
Oktaanarv näitab detonatsioonikindlust, mitte leegi laminaarkiirust.

Ehk siis suurema oktaanarvuga bensiini võid alati kasutada, mootorile teeb see ainult head.
Valdav enamus Audi mootoreid tehaseseadega detob õrnalt suurema koormusega. Pikas perspektiivis see hea kindlasti ei ole.
Nii on olnud pea eranditult 90ndate teisest poolest alates.

See ei tähenda, et asjad kohe katki lähevad, lihtsalt mootori sisu kulub kiiremini. Turboka puhul on asi lihtsalt oluliselt hullem, sest hobujõu arv liitrilt on suurem, silindri täituvus on suurem ning ka detonatsioonist tekkivad rõhu hüpped kõrgemad. Ka on turbokatel teemaks heitgaaside temperatuur ning mida hilisem süütenurk kehva kütuse pärast, seda kuumemaks asi läheb. Edasi on ahelreaktsioon - kuum silinder, rohkem detonatsiooni - rohkem detonatsiooni, hilisem süütenurk - kuumem silinder jne. Mingi hetk kallab aju sinna temperatuuri alla saamiseks lihtsalt julmalt kütet peale nii, et tagant musta tuleb. See omakorda mõjub halvasti kütusekulule.

Eks rahulikult otse sõites pole erilist vahet, aga paraku peab auto vahel ka mõnevõrra kiirendama.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
twistY
huviline



Registreerunud 06.05.09
Kasutaja on eemal


postitati 08.07.15 20:34 Tsiteeri


Kui keegi tahab tõesti igal tankimisel parimat kütust saada, siis on alati võimalus küsida viimase partii katseprotokolle, mis peab olema müüjal näidata kui ta ei oska seda suusõnaliselt peast esitada :D

PS:
Vaatasin järgi kui ise seda uuringut sai teha, siis oli nt. Neste 98 etanooli sisaldus 4,3% ja eetrite sisaldus 4,7%. Samas kui 5+ 98 etanooli sisaldus oli alla 0,1%, aga eetrite sisaldus 12,5%. See oli aastal 2012. Kuuldavasti on paljud jaemüüjad nüüdseks juba tarnijaid vahetanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 08.07.15 21:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Ehk siis suurema oktaanarvuga bensiini võid alati kasutada, mootorile teeb see ainult head.


Praeguse aja autodel vist tõesti mingeid erilisi muutusi halvemuse poole ei teki, kuid olen kuulnud jutte, et näiteks mingitel vene autodel oli ette nähtud väga madala oktaaniarvuga bensiin ja kõrgemat pannes põletas klapid ära.:o (see võis olla mingite 60-ndate autodega kui ma ei eksi)

Mu 100-l on selline huvitav asi tekkinud, et 98-ga vahel tühikäigul jätab hetkeks vahele, 95-ga (statoil Miles Plus) pole märganud. Arvatavasti on selles süüdi mingi viga autol (kahtlustan süüteküünlaid, pole väga ammu vahetanud, on tegelikult aeg), mitte kütus ise. Nagu mu eelmises postituses mainitud, võimsust on ikka rohkem tunda 98-ga. 95, mida olen kasutanud, on Statoil Miles Plus. Võrreldes "tavalise" 95-ga tunnen ja kuulen vahet küll ning siis 98 Miles Plus-ga see võimendub veelgi. See hästi tuntav vahe võib mingil määral tulla ka sellest, et väikese pritsepea probleemi tõttu alla 2000 pöörde ei ole kütusesegu päris see, mis olema peaks, võibolla siis 98 jaoks sobib see segu paremini (ei pidavat olema võimalik mul sel pritsepeal sedistada kõigi koormuste juures segu paika, on pandud niimoodi, et tühikäik ja alates umbes 2000 juurest on ok, siis vähemalt ülevaatusel probleeme pole. Kütusekulu suhtes ma päris kindel ei ole, ei ole mingeid pikemaajalisi katseid teinud, hetkel mulle tundub et 98-ga reaalselt kulub mul veidike rohkem, sest auto läheb paremini edasi ja meeleldi kasutan seda energilisust ära, seega on ka loogiline, et suuremat võimsust kasutades kulub veidi rohkem. Raske on sellega sõita samamoodi nagu kunagi "tavalise" 95-ga, kui ikka tunned, et jõud pakitseb gaasipedaali all ja sunnib vabaks laskmist.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  ..  9  10  11  12  13  14
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.5% - SQL: 29.5%]