Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  14
Autor:
Pealkiri: Bensiin 95 VS 98 (lisa ka mootor, kui postitad!) (Vastuseid: 326 | Vaatamisi: 123419)
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.08 17:55 Tsiteeri
Bensiin 95 VS 98 (lisa ka mootor, kui postitad!)



Hei!

Minu algatusel siis on ka siin foorumis juba proovinud 98 ja 95 bensiini ning paneksime nüüd kõik ilusti kirja katsete tulemused - AITÄH!!!

Endal 4,2 hakkas 95 bensiiniga tunduvalt paremini tööle (enne oli hästi kerge vibra sees) ning küttekulu langes pea liiter per 100km.

1,8T mootor oli kah paremini tööle hakanud, varsti peaksin siis saama ka tulemusi teiste Audi mootorite kohta...

Kas see jutt vastab tõele, et Eestisse toodaksegi vaid 95 bensiini ning see tõstetakse oktaanitõstmis ainega 98 peale?


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.01.08 18:08 Tsiteeri


Hmm... peab ka järgmise paagitäiega proovima siis. Seni ainult 98 pannud. Jama on, et võtsin just paagi täis. Positiivne on, et see kulub ruttu. :P

Autoks 4.2 A8.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TDU
huviline



Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 2,5TDI V6, Mondeo 2,0

postitati 30.01.08 18:08 Tsiteeri


Otseselt katsetanud (võrrelnud) ei ole, aga paar aastat tagasi oli mu Mondeo 98ga tuntavalt ergem kui 95ga. Samuti on kogemus nn. oktaanarvu tõstmisega. Üks tuttav kütusemüüja soovitas mingil ajal tankida 92te, sest see olevat seekord olnud parem kui 98. Ise pani oma Subarusse ka sedasama. Ja tõsi ta oli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kenwood
huviline

Avatar


Registreerunud 03.03.07
Asukoht: Paide
Kasutaja on eemal

Auto: Audi V8 ; MB

postitati 30.01.08 18:20 Tsiteeri


Mina kasutasin Statoili 95 ja 98 , mina ütlen nii et 98 läks 2.3 10v läks palju ergemaks ja paremini pöördesse kui 95-ga.
Varsti võin kommenteerida V8 kohapealt ka kuidas vahe on tuntav.


Samas, head kokka tunneb sellest, et pann on tahmane.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 30.01.08 18:23 Tsiteeri


sõidan poolteist aastat 95-ga. muuga väga võrrelda ei ole kui sarnaste autoomanike kütusekuluga - minul stabiilselt 1-1,5 liitrit sajale vähem. ja väga raugastunud sõidustiili ei viljele ma ise ka... (4.2 q). vahel saan etteheitvaid ja ilkuvaid märkusi kui oma kütusekulust julgen rääkida. muinasjutuks ja milleks veel kipuvad nimetama. et polla võimalik kohe...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Carla
klubiliige



Registreerunud 29.12.03
Asukoht: Jõgevamaa
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.08 18:30 Tsiteeri


Tangin ainult Nestest ja 98-t peamiselt. 95 tekitab sellise poomise tunde S2-le.

98-ga liikumine hoopis lahedam. Kogemus siis 2 a selle masina ja selle küttega.


If you have no lag, you have no turbo. You also have no huge torque increase to look forward to.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 30.01.08 18:44 Tsiteeri


Audi 90 2,3 20V - 98'ga mootori töö oluliselt erksam kui 95'ga.
Audi V8 4,2L 32V - pole vahet aru saanud.

Ning küttekulu kohapealt, ei ole kummagagi erilist vahet aru saanud, alati on paak kole ruttu tühi.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Suun
huviline



Registreerunud 24.07.05
Asukoht: Tartu&Turku
Kasutaja on eemal

Auto: MB E280

postitati 30.01.08 18:57 Tsiteeri


Ise ja Audi499 oleme seda katsetanud.Mina pooldan kallata oma S4 98-t kuna sellega on auto erksam, võtab vähem kütet, Audi499 kulgeb samuti 98-ga A6 2.8 liitrise mootoriga


- Täpsiracing Team - Sponsored By RedBull
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tanelr4
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.07
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.08 18:57 Tsiteeri


praegu tekib mul küsimus, kas väiksema oktaanarvuga kütuse kasutamine mingeid negatiivseid asju ka võib põhjustada?
küsimust tekitab ka see, et kui ma oma 2,2t alles ostsin, siis esimese tankimise eel hellasin eelmisele omainikule ja too vastas, et ära ikka 95-ga riskima hakka, pane 98 :P koolist ei ole ka meeles :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Suun
huviline



Registreerunud 24.07.05
Asukoht: Tartu&Turku
Kasutaja on eemal

Auto: MB E280

postitati 30.01.08 18:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tanelr4
ära ikka 95-ga riskima hakka, pane 98 :P


No mina ei tea aga kõik essi mehed räägivad seda...vähemalt mulle on maininud.Ma arvan et auto läheb käima ja sõidab normaalselt iga bensiiniga, iseasi kui hullult see mootorit lõhub ja keskkonda saastab:cool:


- Täpsiracing Team - Sponsored By RedBull
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 30.01.08 19:05 Tsiteeri


No mina hakkan kah siin oma sõnus nö. sööma!
Katsetasin ja 4.2 liigub 95-ga paremini ja kauem:D, kui 98-saga! Paistab et kuskil liiter võtab kindlasti vähem...Ka kompu kukkus 14,4 pealt 13 peale..

Nüüd siiski! 95 aasta A4 (2.8) oli 95-ga ikka päris õnnetu. Samuti selline poomise effekt:o Sai kulgetud 98-saga.

Ei teagi kas kütte kvaliteet hakkab muutuma, et varem oli 95 solk-siis nüüd hoopis 98?:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.01.08 19:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tanelr4
praegu tekib mul küsimus, kas väiksema oktaanarvuga kütuse kasutamine mingeid negatiivseid asju ka võib põhjustada?
küsimust tekitab ka see, et kui ma oma 2,2t alles ostsin, siis esimese tankimise eel hellasin eelmisele omainikule ja too vastas, et ära ikka 95-ga riskima hakka, pane 98 :P koolist ei ole ka meeles :(

Suure surveastme ja ülelaaderõhuga võib detoneerima minna, muud ei midagi.

Tegelikult ei saagi ju rääkida, et 95 või 98 paha oleks, ikka nii tuleb võtta asja, et mis mootorile konkreetselt üks või teine neist sobivam on. Turbokatele on ilmselt nii või naa 98 parem valik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Teemo
klubiliige



Registreerunud 15.10.05
Asukoht: Tallinn, Kivimäe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro

postitati 30.01.08 19:15 Tsiteeri


Madalal pöördel, järsul gaasi vajutusel, tuleb A4 1.8T (arvuti näitab lamda viga) detonatsioon külla kui kasutada 95. 98-ga mitte--testitud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
skyaudi
huviline



Registreerunud 23.05.07
Asukoht: eesti
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.08 21:03 Tsiteeri


Ega seda nüüd ei saa nii võtta , et 95 on halvem , kui 98 või vastupidi , väga palju oleneb ka kust osta ja millal osta.Samamoodi on 95 ja 95 vahe sees ja ka 98 ja 98 võivad olla erineva kvaliteediga(erinevad tanklad, erinevad partiid ,paagi põhjad , setted jne.) Ühest tanklast võid saada nädala jooksul erineva kvaliteediga kütust, teades mis saasta meie tanklates müüakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Ephimetheus
huviline



Registreerunud 30.01.08
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 31.01.08 06:36 Tsiteeri


Ma arvasin ka ikka et 4,2 on 98 kütusega parem tõmme ,aga sellist juttu kuulates peaks siis nüüd korra 95 proovima:cool:


-
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Amadeuz
huviline

Avatar


Registreerunud 09.03.05
Asukoht: Tarbatu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 avant TQAT 110 kW õlipress '99 (Nora), MB W639 kombi AT CRD 80kW (Jasmin)

postitati 31.01.08 14:51 Tsiteeri


hmm, juhtusin siin lugema sellist lehte link. vaata paragrahvi Octane and power (tibake kerimist).
jutt tundub suhtelkiselt asjalik olevat - võiks isegi nagu usaldada.


_________________
www.andmebaas.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 31.01.08 14:56 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kenwood
Mina kasutasin Statoili 95 ja 98 , mina ütlen nii et 98 läks 2.3 10v läks palju ergemaks ja paremini pöördesse kui 95-ga.
Varsti võin kommenteerida V8 kohapealt ka kuidas vahe on tuntav.
Kuna tean mis V8 sa proovima hakkad siis sobis talle paremini 95 minu proovimise järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
shakel
huviline



Registreerunud 24.11.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4.2 2003

postitati 31.01.08 15:06 Tsiteeri


Minu kogemus (A8, 4.2 V8).

Tangin (Statoilist) paagi alati täis (80L). Tavapäraselt 95-t. Suvel (nii et talv vs suvi temperatuur siin rolli ei mängi) proovisin 2x 98-t. Ja mõlemal korral oli läbisõit ~100km vähem, kui varasemalt. Paagitäie kohta siis.

Tundus natuke ebareaalne, aga nagu näha, siis pole ma ainus kelle auto 95ga paremini liigub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jorgen
huviline



Registreerunud 04.01.06
Asukoht: Pärnumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 1992 2.8

postitati 31.01.08 17:14 Tsiteeri


Päris huvitav iseenesest... siiamaani koguaeg 98ga sõitnud aga kindlasti proovin ka 95ultima nüüd ära. Küttekulu ongi viimasel ajal kuidagi suur olnud. Motoks 2.8


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tort
huviline



Registreerunud 16.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2.6

postitati 31.01.08 17:41 Tsiteeri


Neste kohta nii palju, et kunagi veel japsiga sõites tankisin sealt ja ei olnud mitte lihtsalt veidi halvem minek, vaid auto jättis koguaeg vahele. Ja nii mitmel korral, Statoiliga käis nagu kell. Nii et Neste on minusilmis saast, siiamaani.

Oma v6 2.6 sõidab Stati tavalise 95-ga ja pole mõelnudki muu peale. Käib hästi ja pole sinna seda 98 vaja sisse kallata, kuigi mõtlesin proovi mõttes katsetada, kui ühtlased tingimused suudan luua (pikk maanteeots 95 vs 98 täispaak).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 31.01.08 20:14 Tsiteeri


Ma pole oma liikuritest ühegagi 95't seedinud. Alati on mingi häda või kütusekulu suurem kui väiksem, uimasuse üle ei oska nagu midagi kosta, sest käis mõlemaga, lihtsalt parema oktaaniarvuga oli ka kulu väiksem. R5 vanemad mootorid on üldjuhul 95'ga lihtsalt klappi klõbistanud. Kuna kasutanud viimase ~7.a. jooksul ainult statoili 98 ja peaaegu alati ainult kõige uuemast tanklast, siis pole mingeid kõrvalnähte, mingeid "kütusepartii erinevusi", ega ka jamasid olnud. V8'ga ei hakka ma parem eksperimenteerimagi, sest see liiter vahet on pigem sisetunne. Vähemagi pedaali teisiti kasutamisega võib kulu kõikuda +-3 liitrit ja sealt mingit vähemat võtmist üldse ei üritagi saavutada :cool:
Nii palju, et r5 10v q manual võtab maanteel samade sõiduvõtete juures sama palju kütet kui v8 4,2 viiese automaadiga... MOTT. Lihtsalt ühel on 100kmh juures ~3000rpm, teisel ~1800rpm ja sellest ka sama kütusekulu.
Viimane kord, kus sain tõsist kütusekulu vahe kontrasti tunda oli sel ajal kui shell müüs 99+ vpowerit. Tol momendil võttis r4 12v 2,0 mootor samade sõiduvõtetega niigi väikese keskmise kulu ~10l puhul tavabensiin vs ~7,9l Vpower 99+. Nii et andke mulle Vpower 99+'i ja kallaks seda pigem sisse :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hamzik
huviline



Registreerunud 18.05.07
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 31.01.08 21:13 Tsiteeri


kuskil foorumis siin räägiti midagi süüte reguleerimisest ja aju restardist. Linki panna ei oska, aga pealkiri oli miski: Oktaanarvust - 95 vs 98.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 03.03.08 13:17 Tsiteeri


Viimased paagid olen nüüd 95 pannud ja varasema 360-380 km asemel ~80L-ga samade sõiduharjumustega 430-450 km kandis sõita saanud. Nii et vahe on olemas küll. Minekus samas pole erinevust täheldanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
maxic
huviline



Registreerunud 27.05.04
Asukoht: metsas
Kasutaja on eemal

Auto: auditu

postitati 03.03.08 13:40 Tsiteeri


Sai siin isegi proovitud 98'le vahelduseks 95. Mõlemad pärinevad siis Neste tanklatest. Kütusekulu 95ga sõites tundub olema mingi 0.5-1 liiter suurem, kui 98ga sõites.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kella4
huviline



Registreerunud 10.10.07
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 03.03.08 16:30 Tsiteeri


Siin selline hea leht kus kirjas ka B4 kerega mootorite ette nähtud oktaaniarvud:

http://homepages.compuserve.de/SreenBall/Motordaten.htm

Link võetud teemast "Oktaaniarvudest 98 vs 95". Mis puutub eelnimetatud 2.3 mootoritesse siis selle lingiga tundub kõik kooskõlas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  14
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.8% - SQL: 36.2%]