Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: õli ja jahutusvedelik kaob (Vastuseid: 7 | Vaatamisi: 2542)
tanel
huviline

Avatar


Registreerunud 09.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant

postitati 26.01.04 18:34 Tsiteeri
õli ja jahutusvedelik kaob



Olen sellist asja tähele pannud, et kaob ära jahutus vedelik, kuid garaazi põrandale ei tilgu midagi sama olen täheldanud ka mootorist õli kadumisega kuid tagant sumpsist ei tule mingit sinist suitsu vaid korralik hele suits. On kellelgi kogemusi ettepanekuid milles viga olla võib. Kõik arvamused/ettepanekud on tere tulnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 26.01.04 18:43 Tsiteeri


Jahutusvedelik annabki sellise korraliku heleda suitsu.ja kui teda kaob minimaalselt siis ei pruugi see üldse suitsus väljendudagi.Lissalt jõuab enne ära aurustuda täiesti kui summutist väljub.
Küsiks aga seda:kui ruttu ja kui suur kogus kaob õli,ning kui palju ja mis aja jooksul kaob jahutusvedelik.
Niipalju veel,kui hoiad õli kogu aeg ülemises normis siis ta kaobki ära.Siiani on kõik mootorid mida mina näinud-teinud olen,söönud ennast ülemisest normist keskele kuskil 1000km. jooksul.Peale seda jääb õlitasapind paika ja kõik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
laur4
huviline



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A90Q, P944, UAZ469

postitati 26.01.04 18:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja QUATTRO
Niipalju veel,kui hoiad õli kogu aeg ülemises normis siis ta kaobki ära.Siiani on kõik mootorid mida mina näinud-teinud olen,söönud ennast ülemisest normist keskele kuskil 1000km. jooksul.Peale seda jääb õlitasapind paika ja kõik.

Kui nüüd mõtlema hakata, siis endalgi vist selline lugu. Ainult, et seni poleks küll sellele tulnud. Aitähh!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
tanel
huviline

Avatar


Registreerunud 09.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant

postitati 26.01.04 19:20 Tsiteeri


Õli kohta nii palju, et õli vahetus oli juuni keskel, siis pandi norm täis. Ning umbes 2-3 kuud tagasi sai juurde ostetud 1l mis nüüd kohe-kohe otsas. Ja selle 2-3 kuu jooksul on läbisõit väike. Õli vahetusest saadik on olnud läbisõitu u 8 tuh/km ning selle aja jooksul olen 1l juurde valanud. Jahutus vedelikku olen juurde valanud paagitäie selle aja kohta (juuni keskpaigast). Loodan et saite aru mis ütelda tahtsin väga segaselt sai kirja, vabandan. Autoks 80 b4 2,0E 85kw.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
luuser
huviline



Registreerunud 06.12.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Jeep Grand Cherokee Limited 4,7 V8

postitati 26.01.04 19:32 Tsiteeri


Eelnevas postituses on mainitud
( Jahutus vedelikku olen juurde valanud paagitäie selle aja kohta )

Kas pole mitte palju?

Üks võimalus,et klapisääre tihend tahab vahetamist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tier
huviline

Avatar


Registreerunud 15.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 2.0E 83 kW

postitati 26.01.04 20:02 Tsiteeri


olen kuulnud et peetakse normaalseks kui võtab liitri 10 tuhande peale õli....selle põhjal ütleksin et ka see liiter 8 tuhande peale pole mingi ullem õliröövel....aga ega ma seda asja väga ästi ei tunne kah ni et ärge pahandage kui valesti läks...
Lisaks veel väike väljavõte audi 80 b3 90a manuaalist: Es ist normal, dass der Motor Öl verbraucht. Der Ölverbrauch kann bis zu 1,5 l/1000 km betragen.
Tõlge: See on normaalne et mootor õli võtab. õlikulu võib olla kuni 1,5 l /1000 km kohta:o:o:o


Hilft dir selbst - so hilft dir Gott !
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 26.01.04 20:17 Tsiteeri


tanel,küsiks siis veel et mis värvi on süüteküünlad ja kui tihti autot kasutatakse.
Kuldreegel on ka see,mida mustem õli,seda suurem kulu.Kui õlivardalt ikka pigi vastu vaatab,siis saab vahest abi ka mootorisisepesust pesuõliga ning uus õli seisab peale seda mitu vahetust puhtana.
Kui sõidad autoga ntx lühikesi otsi ainult(ntx 5-10km),siis on ka see võimalus:kuna mootor ei saavuta selle ajaga oma töötempi,ja kütusekulu külma mootoriga on niigi suur,siis osa kütust lihtsalt satub kolvirõngas6te vahelt ajapikku silindrisse ja muudab õli vedelamaks kui ta peaks olema.Ka siis on mootoril õlikulu suur.
Samas see jahutusvedeliku hulk ei ületa sul ilmselt 1 liitrit,nagu ma aru sain,siis see on täiesti normaalne(aurustumine etc.)
Ja vanakooli vennad ütlevad,et see mootor mis õli võtab inimlikult,on hea mootor.Tunne siis muret kui üldse ei võta.
Seletus selle kohta oleks siis järgmine.Kuna mootoris puhastub õli peale filtriläbimise ka paiskumise teel,siis küllalt suur osa musta õli sadestub mootori siseseintele ja moodustab sinna sellise paakunud kihi.Mida paksemaks see muutub seda rohkem hakkab teda sinna kogunema.Abix jällegi sisepesu.Tänapäeva õlidel on ka see pesuomadus margiti erinev.
Asi mida võid veel proovida,on vahetada õli marki.Minu auto sõi ntx järjekindlalt shelli,neste ja havoline õlisid.Kui hakkasin kasutama valvoline ja BP õlisid,siis see probleem kadus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
tanel
huviline

Avatar


Registreerunud 09.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant

postitati 26.01.04 21:26 Tsiteeri


Hetkel ei kasutata eriti tihti, üldjuhul ainult nädalavahetusti ja siis umbes 100-150km ja kahjuks ei oska öelda süüteküünalde värvi. Aga rõõm kuulda, et asi polegi nii hull kui ma algul arvasin. Suured tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 54.1% - SQL: 45.9%]