Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: LIIKLEME KORRALIKULT JA KAINELT! (Vastuseid: 80 | Vaatamisi: 33176)
puristaja
huviline



Registreerunud 03.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 26.09.07 07:08 Tsiteeri


Mina sain siis udutulede eest 1500 eeku trahvi kuna konstaablil lihtsalt polnud millegi muu pärast iriseda. Kuigi tegelik põhjus oli selles, et talle ei meeldinud eesti lipp mis autol oli. Just eelmisel nädalal tegi seesama isik mulle lubade kojuunustamise eest 500 eeki trahvi ning ka siis pidas mind lipu pärast kinni. Eniveis päeval põlevad ka mul pargid ja udukad. Ning seekord kui ma sain trahvi sõitsin täiesti ilma tänavavalgustuseta tänaval ja kui ma hakkasin vastu vaidlema konstaablile näitas ta mulle paragrahvi kus on selgelt kirjas et hämaruse korral võivad põleda. Mainisin siis talle seda ja tema võttis mult paberid käest ära ja ütles, et protokoll on juba koostamisel! Lõpetuseks lisas veel jube kavalalt, et võta lipp ära ja keegi ei sulle midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vx_105
Bännitud



Registreerunud 21.03.07
Kasutaja on eemal


postitati 26.09.07 11:07 Tsiteeri


Haha, et siis vist politsenikele on antud selline korraldus, et neid lippudega autosid igal võimalusel peatada ja otsida põhjust trahvi tegemiseks.:D Tõesti, viimasel ajal pole neid lippudega autosid enam näinudki, suvel oli päris palju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 26.09.07 11:43 Tsiteeri


Ausalt öeldes noriks ilmselt ise ka politseinikuna nende lipuliste kallal. Jah, olen patrioot ja mulle Eesti lipp meeldib, aga mulle kohe mitte ei meeldi kuidas seda asja niimoodi autode küljes lörtsitakse. Olen mööda Eestit ringi sõites näinud ikka kõikvõimalikke perverssusi mida selle lipuga tehakse. Nii mõnelgi juhul oleks juba täiesti ilma norimiseta alust menetluse algatamiseks lipu rikkumise vms paragrahvi alusel.

Austagem ikkagi oma riigi lippu ning ärgem muutkem seda odavaks.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
puristaja
huviline



Registreerunud 03.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 26.09.07 11:46 Tsiteeri


See pole ju väga perversse kui auto küljes on Rahvuslipud. Kui kuidagi rüvetatakse siis saan aru. Aga sel ajal olid meil need lipud peal sest külas oli Prantsuse sõbranna ja talle jubedalt meeldis see kui uhked me oma lipu üle oleme.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 26.09.07 11:54 Tsiteeri


kui käisin Horvaatias siis neil oli vaat et igas autos lipp (tõsi küll, lipp oli armatuuril mingi spets kinnitusega, mitte plastjullaga aknast väljas). Eestisse jõudis see natukene teisel kujul. Siit ka üleskutse neile, kes marketingi vms'ga tegelevad - importida neidsamuseid atrmatuuri peale käivaid lippe, need näevad suht sümpaatsed välja ja teoorias ei lähe ka mustaks ega lenda minema:)

ahjaa, kui ennem vana mondeoga sõitsin, siis mõtlesin kaa selle lipu peale aga need olid selleks ajaks otsa saanud. Peale audi ostmist enam sinna ukse külge panna ei taha, armatuuril võiks aga täiesti olla :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 26.09.07 11:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: puristaja
See pole ju väga perversse kui auto küljes on Rahvuslipud. Kui kuidagi rüvetatakse siis saan aru. Aga sel ajal olid meil need lipud peal sest külas oli Prantsuse sõbranna ja talle jubedalt meeldis see kui uhked me oma lipu üle oleme.


On kui see lipp narmendab, on määrdunud jne. Ning tahestahtmata, kui see lipp autost väljas on, siis peale esimest vihma on ta ikka parajalt porine. Seni kõige hullem vaatepilt mis olen näinud oli miskine vähe suuremat mõõtu lipp, mis oli seotud nurgast SÕLMEDEGA auto raadio antenni külge. Nii auto kui ka antenn ise olid piisaval määraks roostes, et varblane oleks võind end vigastamata küljeplekkidest läbi lennata. Ning lipul valge värv ei teagi kas meenustas rohkem pruuni või halli, miskit sinna vahepeale ta oli. Ning ca 1/3 ulatuses olid lipust järgi ainult narmad.

Selline vaatepilt tekitas VÄGA kurva tunde.


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
ülks
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.04
Asukoht: Tartu/Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5Tdi & Cabrio 2.8 & Chevrolet Astro AWD

postitati 26.09.07 14:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: janxs
Väga kurb,jälle audi.




:( kahjuks küll jah


Mobiilse kümblustünni rent Tartus->
www.teemetünni.ee
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 16.10.07 10:34 Tsiteeri
Piirkiirusel liikleja jääb kihutajale ette



Maanteedel ei ole sõda — seal puuduvad võitjad, on ainult ohvrid: lapsed, enneaegselt hukkunud noored, süütud inimesed, purustatud perekonnad.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 17.10.07 22:02 Tsiteeri


Ei oskagi nagu kuidagi alustada... :(

Teema lihtne - mis juhtub, kui sulle vastu sõitva veoauto tagant kargab välja auto, täielikult sinu sõidureale ja sul on 1sec reageerimiseks enne lauskokkupõrget? :(

Minul siis kool olemas. Päris paduvihm polnud, aga sadas väga korralikult täna nõks peale kella seitset õhtul ~45-50km Tallinnast välja (oli vist enne Annat või Ardut või vahet pole, mis tuli nõks peale sündmusi). Liikusin Tallinnast Tartu poole, omas suunas ainus liikleja ~90kmh (sidruni berlinksi kaubik), sest kiiremini sõites polnud kojameestest eriti enam kasu. Vastu tuleva veoka tagant kargas täiesti süüdimatult täies ulatuses mingi asi välja, nii et reageerisin rooliga paremale järsu liigutusega, piduritega ja koheselt ka tagasi keerates. Üks külg oli kuidagi kruusal teine teepervelt maas ja kui auto seisma jäi oli nina kraavist väljas ja tagarattad tee pervest all (õnneks polnud selles kohas sügavat kraavi ega mingeid poste jne.). Käis ka mingi raksakas läbi ja arvasin, et olin mingi posti maha niitnud, aga hilisemal uurimisel selgus, et kaubiku komkas oli lihtsalt sülearvuti kott täistöövarustuses ja ~15kg kaalus meeldiva õhulennu vastu vaheseina teinud. Tavaline järelkäruta furgoon oli pidurid põhjas teisele teepervele pidama saanud ja ka tema taga kaugemal sõitnud ja mulle vastu tulnud kaks autod olid juba enne mind pidama saanud. Kodanik möödasõitja (ehk siis TÄIELIK M*NN) oli loomulikult kadunud ja mul puudus võimalus ka järgi minna, sest esirattad auto tagaosa enam kraavist omal jõul välja ei kakkunud :( Veoauto juht oli ainult näinud auto värvi ja oletuslikult silma nurgast numbrimärgi tähekombinatsiooni, milles ta polnud ise kah kindel. Vihmasajus sai ühe seisma jäänud auto abil kaubik uuesti teele aidatud ja polnudki midagi muud teha kui oma teekonda värisevate kätega Tartu poole jätkata.
Kes selles situatsioonis kõige rohkem süüd tundis oli veoautojuht (täiesti põhjuseta, kuna kõik autod nägid, mis toimus) - "No oli vist ~75kmh sees ja uimerdasin tee peal, kuna no mitte midagi polnud vihmaga näha kuhu sõita..." veokijuhi sõnad. Kokku võttis see jamamine aega mingi max 5min ja õnneks maanteele mingit ummikut sellest ei tekkinud. Mõned autod peatas veokajuht veel kinni, et mind saadaks teele tagasi kakkuda.

Õppetund:
1. Mitte iial ei oleks osanud arvestada, et mõni vabandage väga IDIOOT, suudaks teha nii ettenägematu liigutuse ja ilma välja "piilumata" õigelt poolt lihtsalt lajatas vastassuunda möödasõiduks.
2. Eile sai läbi sõidetud ~500km, öösel magatud ~neli tundi. Hommikul kella 6 paiku jälle Tartust Tallinna poole, päev läbi koosolekuid järjest õhtuni nii et juhe krussis ja siis pimedas ja vihmas tagasi Tartu poole. Enne sõitu tõmbasin endale paar kohvi sisse, et silmad lahti oleks ja reaktsioon paigas - PARIM OTSUS, mida üldse teha sain :cool:
3. Õnnekombel õnnestus ka auto ühte tükki jätta ja mitte totaalselt kraavis sussid ülespoole lõpetada, eks näha ole, mis auto põhja all veel toimub - õlid, vedelikud vähemalt püsisid sees ja sillaosa jäi sirgeks :)
4. Kui ma kass oleks, siis oleks mul kaheksa elu veel järel :P

Mäo ristis sai Sämmis tehtud väike peatus, tõmmatud veel üks kohvi sisse, natuke näksi ja rahunetud. Autosse tagasi istudes oli võtme süütelukku panemine suhteliselt raske üritus, kuna käed ei kontrollinud eriti olukorda :P

Ühest asjast on kahju... MA EI SAANUD KRAAVIST KOHESELT VÄLJA ja see värdjas jäi karistuseta :mad:

Veelkord tahan tänada abivalmis veokajuhti ja meesterahvast vanemas volvos, kes mind teele tagasi aitasid ja vihma käes ennast mõnusalt leotasid koos minuga!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 17.10.07 23:19 Tsiteeri


Lisaks eelmisele postitusele: mul oli hiljuti olukord, kus mööda kõnniteed tuli hea kiirusega roller ja kavatses vist selle kiirusega ka ülekäigurada ületada :o. Loomulikult ei osanud ma oodata, et sealt keegi ligi 50kmh pimedusest järsku minu ette teele välja lendab (siiski Tallinna kesklinnas!) ja vedas, et minu taga sõitja kah sama ootamatult tekkinud olukorras mulle endale tagant sisse ei sõitnud. Olen küll seisukohal, et jalgratta koht on alati kõnniteel ja roller kuulub juba sõiduteele, kuid kõigilt jalakäijast kiiremini liiklejalt peaks nõutama LE tundmist ja mingisugustki juhiluba, enda ja teiste turvalisuse huvides.

Kiiruse ületamise, roolijoodikute jt sama idiootsete rikkumiste karistamise juurde peaks kuuluma ka selline punkt, et inimene on kohustatud töötama sanitarina traumatoloogia osakonnas nädalakese. Vahet pole, kas on selleks koolipoiss või suure firma direktor, kes võiks selle nädalaga kusagil mujal ühiskonnale rohkem kasu tuua, aga kui ta oma lolluste pärast hukkub või kedagi teist tapab, siis ei saa ta ka ühiskonnale kasu tuua. Ehk siis kasvõi töökohast ilmajäämise ähvardusel nädalaks ajaks nende santide keskele, neid teenindama ja kasima. Trauma osakond on üsnagi täis just selliseid inimesi, kes purjus peaga mingi lollusega hakkama on saanud. Vabandust nende ees, kes sinna tõesti põhjusega on sattunud.

Aga mida teha paremaks: mõnel ööbimisega klubiüritusel võiks korraldada purjus peaga vigursõiduvõistlusi jms (nagu mõnes teises autoklubis) - mõnele mehele saab alles siis selgeks, kui kobakäpp ta tegelikult juba paari õlle järel on, purjus olemisest rääkimata. Sellise ettevõtmise eetiliste probleemide üle võib küll vaielda (õigustatult!), kuid suletud territooriumil ja ohutusnõudeid silmas pidades on see igal juhul ohutum kui selle teadmise/kogemuse puudumine...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 18.10.07 07:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Õppetund:
1. Mitte iial ei oleks osanud arvestada, et mõni vabandage väga IDIOOT, suudaks teha nii ettenägematu liigutuse ja ilma välja "piilumata" õigelt poolt lihtsalt lajatas vastassuunda möödasõiduks.

Kõigepealt tunnen kaasa, et sinuga selline ebameeldiv ja ohtlik olukord juhtus.

Ma ei ütle kellelegi, mida ta tegema peaks aga vähemasti ise ma vist 99,9% juhtudest "piilun" enne möödasõitu. Naine küll kõrval küsib, et mida sa piilud kogu aeg? Mitte, et ma muud ei teeks, kui mööda sõidaksin aga kui teha möödasõitu, siis tuleks seda teha turvaliselt. Ja kui piilumine ikkagi ei näita sulle ära, kas tee on "puhas" või mitte, siis sa ei lähe ju torkima. Sama hästi võiks silmad kinni sõita.
Teinekord olen tähele pannud, et 100% juhtudest ma ei vaata peeglisse õigeaegselt, aga püüan sellele rohkem tähelepanu pöörata.

Tegelikult ei ole meie liiklus nii väga hull midagi. On ikka päris palju häid ja korrelikke autojuhte, lihtsalt mõni tükk tõrva meepotis rikub selle üldpildi ära.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 18.10.07 07:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Õppetund:
1. Mitte iial ei oleks osanud arvestada, et mõni vabandage väga IDIOOT, suudaks teha nii ettenägematu liigutuse ja ilma välja "piilumata" õigelt poolt lihtsalt lajatas vastassuunda möödasõiduks.

Kõigepealt tunnen kaasa, et sinuga selline ebameeldiv ja ohtlik olukord juhtus.

Ma ei ütle kellelegi, mida ta tegema peaks aga vähemasti ise ma vist 99,9% juhtudest "piilun" enne möödasõitu. Naine küll kõrval küsib, et mida sa piilud kogu aeg? Mitte, et ma muud ei teeks, kui mööda sõidaksin aga kui teha möödasõitu, siis tuleks seda teha turvaliselt. Ja kui piilumine ikkagi ei näita sulle ära, kas tee on "puhas" või mitte, siis sa ei lähe ju torkima. Sama hästi võiks silmad kinni sõita.
Teinekord olen tähele pannud, et 100% juhtudest ma ei vaata peeglisse õigeaegselt, aga püüan sellele rohkem tähelepanu pöörata.

Tegelikult ei ole meie liiklus nii väga hull midagi. On ikka päris palju häid ja korrelikke autojuhte, lihtsalt mõni tükk tõrva meepotis rikub selle üldpildi ära.


Ma lihtsalt väga loodan, et selle ajuhiiglase kolba alla kah kohale jõudis, mis oleks olnud tagajärjed. Kui tegemist oli suitsiidikatsega, siis ega ma eriti ei imesta, sest tema ei tõmmanud mitte kuhugi poole kõrvale vaid jätkas minu rajal teekonda, seda siis veokijuhi sõnade läbi :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Teemo
klubiliige



Registreerunud 15.10.05
Asukoht: Tallinn, Kivimäe
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Quattro

postitati 18.10.07 08:19 Tsiteeri


Siin teemas hakkabki asi selles suunas kiskuma, millele ma ise pidevalt mõtlen.
Räägime koguaeg autokoolide tasemest ja sealt saadavast parkimisoskusest, fooride/märkide tundmisest, ringteel õieti reastumisest jne. Kuid see on siiski enamuses asulasisene teema.
Nüüd kui autod pääsevad maanteele, siis see on justkui uus väljakutse-oskused seal liiklemiseks puuduvad. Kui asulas oli võibolla normaalne, et lipsasime kaasliiklejal sekundilise varuga kuskil ristmikul eest, siis maanteel, kiirusel 100km/h, on sekund ju ilmselgelt vähe. Nimelt tahan öelda seda, et linnas ei ole häda, kui keeran mõne nina eest 10-20meetrise varuga kõrvalteele, õuealale vm, kuid maanteel on möödasõidu lõpetamine ka 50m enne vastutulevat autot veidi õudne.
Olen ise töötanud autojuhina pea neli aastat põhiliselt Soomes. Läbin seal keskmiselt 50000km aastas. Eestis sõidan töö ja eraasjus kokku u.5000km. Pean tunnistama, et viimastel aegadel tabab mind Eestis maanteel sõites nn. kultuurishok või siis liikluskultuurishok. Just need hulljulged möödasõidud penevad ikka pidevalt imestama. Kui eestalased näitaksid Tallinnas rohkem suunatuld ja käituksid tsipa viisakamalt, siis ei oleksi Helsinkiga vahe enam nii suur. Aga see, mis puutub maanteedel toimuvatesse möödasõitudesse on veel kosmos. Õnneks ei ole küll enamus nn. kosmose asukad, aga arvan, et kaks kolm "hullu" möödasõitjat Tallinn-Pärnu/ Tallinn-Tartu rikub asja ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
bensumees
huviline



Registreerunud 08.11.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6, 2,4l

postitati 18.10.07 09:12 Tsiteeri
maanteel sõitmine



Õige jutt seoses linnast maanteele sõitma minekul.
Sai 3 aastat tagasi leitud omale naine, kes elab teises eesti otsas. Enne seda olin maantee sõitu teinud ainult mõni kord aastas.
Esimesed otsad tema koju sõitmisel olid ikka sellised, et Tallinnast sõitu alustades oli särk seljas kuiv. Kohale jõudes pidi esimese asjana minema tuppa pluusi vahetama, sest oli korralikult täis higistatud närvitsemisest.
Tahtsin seda öelda selle jutuga, et jummala õige märkus on see, et maanteel sõitu ei õpetata kellelegi.
Mu isa ütles mulle mõned aastad tagasi suurepärase lause:
linnas saab iga idioot sõitmisega hakkama, maanteel peab aga OSKAMA autoga sõita.
Nüüd kui on juba pea 3 aastat vähemalt korra kuus sõidetud pikki otsi, on tekkinud kindlus ja selge olukorra hindamise võime.
Kajux on aga Eestis nii, et isegi kui sa ise oskad sõita, siis on alati mingid kamikazed, kes mõtlevad, et nad on maanteede hirmud. Kurb


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.11.07 16:07 Tsiteeri


väike meeldetuletus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 17.11.07 23:45 Tsiteeri


jah.liiklus on meil ausalt öeldes vöimatu.olen ka ise suht raske tallaga(ja uhkust ei tunne mitte raasugi.),kuid selle asemel,et liikluses sigatseda vöiks ju möötu vötta kusagil turvalisel ja kinnisel territooriumil.olen isegi selliste jömmide läbi kannatanud-ja ajab ikka harja punaseks küll. kui vöimas ratsu tagumiku all on ei tähenda ,et kohe hull rallimees-isegi oskaja juht suudab oma pisikesega suurele ja vöimsale silmad ette teha.
vaatasin ka neid pilte........vöttis ikka puperdama küll.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 18.11.07 08:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Maanteedel ei ole sõda — seal puuduvad võitjad, on ainult ohvrid: lapsed, enneaegselt hukkunud noored, süütud inimesed, purustatud perekonnad.


Tallinna-Tartu maantee on piirkiirusest allapoole sõitjaid TÄIS. Ei sõltu päevast, kellaajast või tuule suunast. Imegi pole, et seal selline sipelgapesa on :( Kui need juhid mõistaksid sõita lubatud kiirusega või paar km üle, siis oleks ka sõelumist Oluliselt vähem. Politsei ei võta nende vastu ette mitte ühtegi aktsiooni, kuna seaduses on nii palju punkte lubatust aeglasemalt sõitjate kasuks, et isegi kõige parema tahtmise juures jääks seadustest puudu, mille alusel inimest õige kiirusega liikuma panna. Selle asemel võetakse ette järgmine tugigrupp, ehk siis nendest aeglaselt sõitjatest mööda minejad. Kuna möödasõitudel on kiirused üldjuhul suuremad kui lubatud, siis polegi nagu kellelgi vastu hakata ja riigikassa muudkui pakseneb. Seda jubedamad järjekorrad Tln-Trtu maanteele tekkisid, kui 100kmh oli lubatud suveperioodidel. Sest teatud kontingent jätkas oma liikumist ikkagi 70-80kmh.

Huviga jälgisin augusti kuus situatsiooni, kus maanteel liikus politseiauto oma tavapärasel reidil. Tõesti seadusi nad tundsid ja võtsid teatud hetkedel aeglasemalt sõites ilusti tee äärde, et mitte liiklust takistada ja mõne auto mööda lasta. Nelja viie autoline "kolonn" koos politsei autoga jõudis järgi paarile autole, kes sõitsid vahelduva eduga ~80-85kmh. Politsei jäi kas kuuendaks/seitsmendaks minu ja poolitsate vahel oli veel üks auto. Liiklus oli tihe ja möödasõidu võimalusi oli vähe. Esimene auto katkestas poole pealt mitu möödasõitu, kuni lõpuks läks nii et vastu tulevad autod olid sunnitud kruusalt tuge otsima (möödasidu aeg oli sajandites mõõdetav). Politsei ei teinud mitte midagi. Järgmine ei julgenud mööda minna pikka aega ja möödasõitu alustas neljas auto kolmest eesliiklevast (honga legend). Kogu see möödasõit kestis kolmest autost vähem, kui esimesel ühest autost. Mingeid liiklusohtlikke olukordi ei tekkinud. Järgmiseks hakkas rivis ettepoole ronima eravärvides hyundai. 5-6km edasi sõitsin mööda tee ääres seisvatest isenditest legend ja hyundai :(

Nüüd tekib dilemma:

1. mul on raha, liikumist on palju eriti maanteedel, ostan endale võimsama mootoriga mugavama auto, jõuan sinna ka bensiini sisse osta, kindlustusi maksta jne. Soovin seda mootorit kasutada üldjuhul ainult ekstreemolukordades iseenese ja teiste ohutuse huvides, ehk siis näiteks ohutu möödasõit (vajutad korraks pedaalile ja oledki põhjendamatult keset teed lubatust aeglasemalt liiklevast liikurist möödas). Selle tulemusena lükatakse sulle sau sinna kohta ja hästi sügavale.

2. mul on raha, aga ostan omale mingi 1,x olematu kubatuuriga liikumisvahendi, mis lihtsalt punktist a punkti b viib. Lähen maanteele, sõidan lubatud kiirusega, ette jääb liikur, mis liigub lubatust oluliselt aeglasemalt. Üritan sellest mööda sõita, aga tänu nõrgale mootorile tekitan mitu liiklusohtlikku olukorda ja vastu tulevad liikurid on sunnitud kasutama kruusariba. AGA OLEN seaduse silmis ÕIGE MEES.

Sähh teile õigusandlust. Ei jäta mainimata oma enda juhtumit natuke eestpoolt lugedes :mad::(
Kurvaks teeb see olukord.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rollojt
huviline



Registreerunud 17.11.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 18.11.07 14:42 Tsiteeri


Teemasse puutuv ja mittepuutuv.

Möödasõit näiteks 66 kw mootoriga on täiesti võimalik.
Nipp selles, et mitte alustada möödasõitu näiteks rekka vahetust persest kus midagi näha ei ole. Sedasi tehes lähed vastasuundvööndisse kiirusel 80 ja asud koguma ning möödasõit võtab "sajandeid". Samas kui hoida 50m vahet on võimalik ETTE NÄHA, kui palju autosid tuleb, millial sirge lõik etc. Mitte ei istu rekka taga rataste alt tulevas poripilves, ilma nähtavuse ja ohutu pikivaheta. Siis on võimalik kiirendama ausuda ennem kui vastutulev auto on sinu ees olevast autost möödas. Õigesti ajastades ja olusid valides on võimalik koguda näiteks 80 sõitva auto taga 95 km h ning peale vastutuleva auto möödumist kiiruse olemasolul mööduda näiteks 5 sekundiga ning jäädes mõistuse piiridesse oma kiirusega. Vaevalt, et kedagi 95 ees rajalt amha võetakse.
Sellist tegevust harrastades on muidugi hulk vihaseid autojuhte, kes ei saa aru, miks ma uimerdan vaid sooritatakse marudalt kuskil pimedas kurvis möödasõit tõsiselt riskides ning pargitakse end rekka kanni. Ning kui mina siis irgemal lõigul hakkan mõlamast autost oma "eelkiirendusnipiga" mööduma siis sooritab seesma hulljulge riskiija kena manöövri ning peelgisse vaaatamata, suunda näitamata keerab mulle möödasõidu ajal ette ning asub seal 80 pealt kiirendama.
Sedavõrd taibukad oleme. Ikka rohkem KW ja ainult nii saab mööda sõita.


Pikivahe! Kas on nutikas lörtsiga sõita 30 m ja 10 m pikivahedega? Kaherealisel kus ruumi ometi on reastutakse suurte lumelörtsivallidega peale möödasõitu kohe teise ette, nii umbes max10 m vahega, mul esiklaas paksul [roppus] täis, kojamehed ei jõua lükata.

Need jutud pole õksikindiviididest vaid ca 2/3 juhtidest käituvad nii.

Erilised frukitid on ka need, kes pole kuulnud kiirendusribadest. Näit Laagris peale maksit linnast väljapoole on tagasipööre. Sõidan linna sisse ja 2 antsu rõõmsalt keeravad 20 km/h üks esimesse, teine teise ritta. Ma tulin siis krigisedes 120 pealt 30 peale.

Foorid. Paljudes kohtades tallinnas on üritatud ehitada "nö rohelist lainet". Selle algus on arvestatud umbes sellisele rekka kiirendusele. Aga siin meil on üldine käitumine selline, et lapats põhja ja järmgmise foori taha. ja 2 sek pärast läheb roheliseks. Jälle kiirendus-pidurdus. Ma hoian heaga veidi vahet ja surisen ühtlaselt 30-40 kmh järgi. Muidugi kui on suurem tropp siis ei saa nad liikuma ja ma jään ka seisma, et 1 seki pärast jälle kohalt võtta.

Kui needki pisiasjad korda saaks oleks meie liiklus palju vähem närviline. Ja katsuks ka suunatulekangi üles leida. Ja seda pruukida ENNE manöövri algust.

Seda miks sõidavad inimesed ülemiste parklas kl 6 ühtul 60 nega üle vöötradade ma hetkel veel ei puutu.
Ning ka seda, viru trammipeatse juures olevate kolmnurksete ohutussarte peal pole ohutu. Busside ninad lasevad rahulikult neist üle (rattad ju tagapool).

Sellised jutud.


vaene tudeng eelistab ökonoomset ja mugavat autot.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 18.11.07 15:24 Tsiteeri


kamikaze-sid jah hullult palju. mitte et juhuslikult teeksid vigu aga teadlikult. inimesed kes varastavad ja tapavad ,meediat väga huvitab. see kes surma saadab lapsi ,naisi voibolla isegi enda tuttavaid relvaga,millel rool, on tegelikult tähelepanuta. sest me ise ei saa aru ju et kolleeg,söber ,tuttav on ju mörvar.ja meie austame veel teda?!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audiQ
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.07
Asukoht: võru-tartu
Kasutaja on eemal

Auto: V8 4.2 93a

postitati 30.01.08 18:39 Tsiteeri


rollojt - õige jutt
see pikivahe hoidmine (mida peaks tegelikult nagunii tegema) on enne mööda sõidu tegemist tõesti õige. Muidugi on võimalus ka käik madalamaks vahetada mis lubab ka kiiremat mõõdasõitu, muidugi pole see kütuse kulule hea:D kuid vähemalt saab kiirelt möödasõit tehtud!
Üks asi käib mulle eriti närvidele maanteel. Mul pole reeglina minust möödasõitjate vastu midagi, kuni sinnamaani mill nad tagasireastumise teevad 7-10 pärast mind! Seda just eriti lörtsisel ja sopasel teel kus pole niisamagi midagi näha. Pärast möödasõitu hakatakse veel muidugi 5km/h minust kiiremini sõitma et saaks ikka kogu sopa minu auto klaasile paisata:mad:
Siis veel hulljulge kiirustamine.. Kui ma sõidan keskmiselt 95km/h (see on juba kiirustamine tegelikult) sopasel teel kus sajab veel vihma ja on natuke isegi udu ning PIME, pluss veel pimestavad vastu tulevad autod, siis miks on vaja veel autodest mööda tuisata(sõnaotseses mõttes). Pühapäeval juhtus nii võru-tartu maanteel et pidin sellist auto juhti jeebi roolis kohtama.. kusjuures imestan et ta tee peale jäi, sest eessõitvast autost möödasõitu tehes kaldus ta üsna vasaku teeperve peale juba.. vedas tal ma arvan.
autokoolid tegelikult võiksid ka õpetada natuke ekstreemsemates oludes sõitmis mitte lihtsalt pimedas.. aga see oleks vist üsnagi raskesti teostatav.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rain290
huviline

Avatar


Registreerunud 26.01.08
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.08 19:29 Tsiteeri


Lisan kah ühe lingi millel alguses pildid ja pärast video vaadake video lõpuni
http://www.fishki.net/commentall.php?id=23911


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.11.07
Asukoht: Tln/Röa/Laimjala/Viru-Nigula
Kasutaja on eemal

Auto: 2x B5Q, B3, 2xC4 TDI, GMT 199

postitati 30.01.08 19:51 Tsiteeri


ai kurja...sain ka löpuks siis asjale pihta....väga karm.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audiQ
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.07
Asukoht: võru-tartu
Kasutaja on eemal

Auto: V8 4.2 93a

postitati 30.01.08 19:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rain290
Lisan kah ühe lingi millel alguses pildid ja pärast video vaadake video lõpuni
http://www.fishki.net/commentall.php?id=23911

kas se mitte pole foorumist kuskilt läbi juba käinud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.01.08 20:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audiQ
Tsitaat:
Algselt postitas: rain290
Lisan kah ühe lingi millel alguses pildid ja pärast video vaadake video lõpuni
http://www.fishki.net/commentall.php?id=23911

kas se mitte pole foorumist kuskilt läbi juba käinud?

foorumist kindlasti aga kas siit teemast ei ole kindel (ei viitsi läbi lapata). minu jaoks nähtud asi jälle aga pole hullu, kordamine ei tee hullu;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
audiQ
huviline

Avatar


Registreerunud 03.01.07
Asukoht: võru-tartu
Kasutaja on eemal

Auto: V8 4.2 93a

postitati 30.01.08 20:26 Tsiteeri


ega kordamine tõesti liiga ei tee..
eks niikaua kimatakse ja mängitakse lolli kui tagajärjed käes..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 79.0% - SQL: 21.0%]