Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: kütusekulu (Vastuseid: 14 | Vaatamisi: 4131)
Lendur
huviline

Avatar


Registreerunud 30.10.03
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 quattro

postitati 16.11.03 14:41 Tsiteeri
kütusekulu



ei tea kas mulle ainult tundub või on see ongi nii, et b4 Tdi 92.a võtab diisli kohta palju kütet ? mida võiks kontrollida, mille viga võib see olla ?


I die before I fly!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raivu
huviline

Avatar


Registreerunud 21.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 1,8T 110 kW

postitati 16.11.03 22:52 Tsiteeri


No kui palju on palju, mõnejaoks on 6,5l sajale linnavahel ka palju;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
madjs
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Läänemaa, Lihula
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b4 1,9tdi, Suzuki VX 800, Golf 2 GTI, Megan Coupe 108kw

postitati 17.11.03 00:29 Tsiteeri


Vaata õhufilter üle


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Silver
huviline



Registreerunud 27.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 17.11.03 10:41 Tsiteeri


Just. Kui palju on palju?
Minul on kah viimastel aegadel tuju täitsa nullis. Maanteel endise ca 4,5 asemel võtab nüüd 5 ja halvemal juhul 5,5 liitrit diislit sajale. :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AudiTeam
klubiliige
ac aasta auto 2012 & 2013 võitja

Avatar


Registreerunud 30.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S7 Sportback & Sport Quattro "Lang"

postitati 17.11.03 13:43 Tsiteeri


Naljamehed õrritate oma kütusekuluga jälle bensuka mehi jah! 5 LIITRIT / 100-LE :D :D :D

Praegune kütusekulu suurenemine 0,5 - 1 liitri jagu võib vabalt olla tingitud külmematest ilmadest - külmkäivitus.
Veel võib asi olla tingitud niiskusest, nagu teada on diislile väga tähtis õhu kättesaamine. Papist ja paberist õhufiltrid koguvad väga hästi niiskust ja seega on nad ka tihedamad ja sellest võib ka olla tingitud 0,5 l kütuse suurenemine.
Abix oleks vabalt hingav paneel filter - endal ka plaanis vist varsti soetada.


Smoke Quattro Tires - Not Drugs
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pkuldsaar
huviline



Registreerunud 29.09.03
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Volvo S80

postitati 17.11.03 18:10 Tsiteeri


kust seda filtrit saaks. mul õli vahetuseni 5000 km ja peaks selleks ajaks muretsema. ei taha igakord uut osta(soovitati peale igat õlivahetust ka kindlasti filter ära vahetada).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AudiTeam
klubiliige
ac aasta auto 2012 & 2013 võitja

Avatar


Registreerunud 30.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S7 Sportback & Sport Quattro "Lang"

postitati 19.11.03 17:12 Tsiteeri


Need kes seda vabalt hingavat filtrit kasutavad on rääkinud et masin pidi käivituma paremini ja kütusekulu pidi vähenema veelgi.


Smoke Quattro Tires - Not Drugs
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 19.11.03 18:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja pkuldsaar
kust seda filtrit saaks. mul õli vahetuseni 5000 km ja peaks selleks ajaks muretsema. ei taha igakord uut osta(soovitati peale igat õlivahetust ka kindlasti filter ära vahetada).

Õhufiltrit võid vabalt vahetada sõltumata õlivahetusest. Hiljem filtri pesu ja õlitamine oleks otstarbekas planeerida koos õlivahetusega.
Tsitaat:
Esialgne postitaja AudiTeam
Need kes seda vabalt hingavat filtrit kasutavad on rääkinud et masin pidi käivituma paremini ja kütusekulu pidi vähenema veelgi.

Tõsi ta on, tuntav vahe paberfiltriga on isegi minu vabalthingava puhul. Turbomootori kasutegur suureneb ilmselt veelgi rohkem. Ise kasutan K&N paneeli esialgses filtrikarbis.

Üldiselt mõjub jahe ja niiske õhk mootorile hoopis turgutavalt, kuna jahedat õhku mahub silindrisse rohkem ning niiskusest saab lisahapnikku. Seega pole ime, et mootor suudab sellises mõnusas keskkonnas ka rohkem kütust ära põletada. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
atss
huviline



Registreerunud 24.10.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 avant 1.9TDI,A6 Avant 110 kw

postitati 05.12.03 11:47 Tsiteeri


Vaheta küttefilter ära ja kütusekulu langeb1/3 võrra.Minu autol igatahes mõjus see vahetus väga hästi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Silver
huviline



Registreerunud 27.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 16.12.03 01:38 Tsiteeri


Ja kui tihti seda kütusefiltrit vahetama peaks?
Ning uuesti ka eespool vastuseta jäänud küsimus, et kus kohast saada seda vabalthingavat ja mis hinnaklassis ta on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 16.12.03 02:04 Tsiteeri


Olen kusagilt lugenud, et diiselmootori puhul on kiirteel (kõrgetel pööretel) niiske ilmaga sõites erinevus kütusekulus vabalthingava ja papist filtri puhul kuni 2L/100km! Kuna turbodiisel vajab tõesti palju õhku, võib see isegi tõsi olla...

Vabalthingavate koonus- ja paneelfiltrite kohta tahaks ise kah rohkem teada, kuna see vaid aja küsimus, millal selline (isegi 2tk kapoti alla) saab hangitud. Erinevates foorumites on teema küll väga läbinämmutatud, aga tavalt kiidab igaüks enda oma ja võrrelda neid tavakasutaja ei saagi osata. Huvitavad just paneel- ja koonusfiltrite erinevused ning hinna/tulemuse omavaheline suhe. Samas, vabalthingavaid filtreid peaks tasuma osta ka romulast, sest see on ju põhimõtteliselt kulumatu...

Aga teemast: nägin kuidas Tartus Kattel-Diislisse tuli mees kurtma muret, et enne võttis 4L aga nüüd võtab 5L/100km. Töömehed irvitasid, aga siis käratas ülemus peale, et vahe on siiski 20% (!) ja viga tuleb üles leida. Otsiti üle nädala, enne kui avastati see vigane andur (VW 1.9 SD). Nii et ka 5L/100km kulu juures võib olla asi tõsine! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
metallica
huviline



Registreerunud 21.10.02
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Kui Sul on AUDI, siis pole karta miskit!

postitati 17.12.03 13:25 Tsiteeri


Minu 100 2.5 TDI võtab suve perioodil 5,5-6,5 l/100km talvel 6 - 7 (7,5) l/100km.
Mul on KN filter peal, kuigi pole seda veel jõudunud uuesti puhtaks pesta ja lisaks on veel Chip tuuning ka.
Ja need kaks asja teevad masina äkilisemaks ja ökonoomsemaks.
63 liitriga sõitsin eelmine aasta ~1050 km. Ja üsna sinna kanti kipub ta ka jääma.
Ikka ja jälle sõidan nende 63 liitriga (sest nii palju läheb kütet sisse kui seier punase peal) kusagil 900 - 1000 km. (Y)


Kui Sul on AUDI, siis pole karta miskit! ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 17.12.03 14:22 Tsiteeri


Natuke norin: mu auto paak on 105 liitrit. Arvake ära, kui palju kilomeetreid üle 2000km on mu rekord ühe paagitäiega? ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
AudiTeam
klubiliige
ac aasta auto 2012 & 2013 võitja

Avatar


Registreerunud 30.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S7 Sportback & Sport Quattro "Lang"

postitati 18.12.03 08:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja krss
Natuke norin: mu auto paak on 105 liitrit. Arvake ära, kui palju kilomeetreid üle 2000km on mu rekord ühe paagitäiega? ;)

Kuidas se paak sul nii suur on? :o :o :o
Oled ise aretand midagi või?


Smoke Quattro Tires - Not Drugs
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 18.12.03 09:07 Tsiteeri


Ei, originaalis selline juba. Seal on ôhuruum paagi ülaosas ja ventiil, mille kaudu saab ôhu välja ja täita selle kütusega. Kui see ventiil peaks olema rikkis, siis mahutaks muidugi kohe 105L. Peaks olema kôigil Passatitel niiviisi, omanikud lihtsalt ei tea:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 55.7% - SQL: 44.3%]