Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Ei saa lambdat kat´i küljest kätte (Vastuseid: 10 | Vaatamisi: 1973)
dabbiz
huviline

Avatar


Registreerunud 13.04.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2013a. 2.0 TDI Quattro

postitati 09.11.06 21:12 Tsiteeri
Ei saa lambdat kat´i küljest kätte



Katalüsaatorit vahetades tekkis probleem lambda anduri kätte saamisega...nimelt kõikvõimaliku saasta, rooste jne tõttu kinni jäänud. Oskab keegi näpunäiteid anda kuidas seda andurit sealt kätte saada!? Või ainus variant uus kat+uus lambda?

asjalike vastuste eest ettetänades...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
juks11
huviline



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 09.11.06 21:15 Tsiteeri


Kuuma, roostesurma ning nii mässad, kui saab siis saab, kui ei siis ei...


Flameko Autohooldus.EE http://www.autohooldus.ee
Kasutatud ja uued varuosad http://www.autohooldus.ee/varuosad/ Imeodavad varuosad - http://www.autohooldus.ee/online
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Lumekass
huviline



Registreerunud 15.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Hetkel Auditu

postitati 09.11.06 21:34 Tsiteeri


Võid ka proovida seda nn külmashoki spreid. Vaheapeal aitab päris hästi. Mina leotasin roostelahustiga kohe isuga. Natuke keerasin, siis roostelahustit vahele, siis keerad nõksa tagasi ja nii kuni lahti saad. Selle töö juures murdsin ühe NSV aegse võtme kõveraks aga lahti sain. Kui õnnestub kätte saada, siis proovi lambda pesa puhastada roostesurma ja millegi terariistaga,et vint võimalikult puhas jääks ja määrid pesa lambdaga kaasasolnud määrdega kõvasti kokku. Hõlbustab tulevikutööd oluliselt. Muidugi, miski pole igavene ;) Jõudu!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Toomas15
huviline



Registreerunud 22.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C5

postitati 12.11.06 07:51 Tsiteeri


Minul on lambda väljalaskekollektori küljes.....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
laurz
huviline



Registreerunud 30.12.05
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: b4TQ :D E39

postitati 12.11.06 08:33 Tsiteeri


selline kysimus....kui katid vahelt võtan .kas mõjub kuidagi kytte kulule:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 12.11.06 13:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laurz
selline kysimus....kui katid vahelt võtan .kas mõjub kuidagi kytte kulule:)



http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=33415#pid219034


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sam
huviline

Avatar


Registreerunud 27.10.02
Asukoht: Tallinn, Kihnu
Kasutaja on eemal

Auto: audi- A6 2,8 142kw

postitati 12.11.06 13:34 Tsiteeri


Hästi poeb igalepoole vahele ka RED PETROL (müüakse pea igas tanklas). Põhimõtteliselt sama asi millega kontrollitakse keevisõmbluse kvaliteeti ( kas on auke ja pragusid mida silmaga ei näe)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 12.11.06 14:27 Tsiteeri


Enda kogemus lambda eemaldamisel on selline:
Lambda asub minu 200-l downpipe'is. Downpipe maha, kruustangide vahele. Vaheldumisi leeklambiga tuld, vahepeal keeramise proov, ja shokiõliga leotamist - ei mingit märki lahti tulemisest. Kuna kiiret polnud, jäi asi ca. 2 ööpäevaks likku. Vahepeal sai jälle külmutusõliga ergutatud jne.
Lõpuks pika kangutamise järel tuli lahti... jõuõlaks ca. 1.5m toru. Lahti tulles oli enamus anduri keermest jäänud downpipe'i keerme sisse. Pesa keermepuuriga puhtaks ja uus andur sisse.
Lihtne! ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
vanapagan
huviline



Registreerunud 06.09.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Cherokee; Astro;... Ex 200turbo

postitati 12.11.06 15:24 Tsiteeri


Kui tõesti uut ei taha panna siis lõika suurema tükiga vana küljest ära ja keevita uuele katalüsaatorile külge.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 14.11.06 19:08 Tsiteeri


Küsi siinse klubifoorumi kasutaja [ ur666 ] käest milline on see spetsvõti mis võtab lambda maha. Minu kinni roostetanud lambda võttis ta suht eduliselt maha ilma mingi keevituseta aga tal oli enda tehtud spetsvõti lambda jaoks mis toimis ... kusjuures ma olin ise enem oma vahenditega selle kandid suht jõhkralt ära retsinud kuigi tulutult ... edu :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
dabbiz
huviline

Avatar


Registreerunud 13.04.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2013a. 2.0 TDI Quattro

postitati 14.11.06 22:58 Tsiteeri


ok...thanks vastuste eest...nimelt minu lugu oli selline...tekkis vajadus uue katalüsaatori järgi...valisin välja remonditöökoja mis netiotsinguid kasutades tundus üsna ok olevat...oma tuttavaid kes ka mitmetes autoesindustes leiba teenivad tülitama ei hakanud kuna kõigil käed-jalad tööd täis ja minu probleem ju tegelikult üsna lihtne...masin sai kohale viidud ja letti aetud...pärast seda kui töömees oli mõnd aega auto all jukerdanud ja vandunud tuli sealt alt välja ja seletas mulle, et lambda kinni ning tõenäoliselt lahti vägistades rikub keerme ära...sel hetkel sekkusid jutuajamisse ka ülejäänud töökoja asjatundjad kes kui ühest suust vastasid, et keevitavad lambda kat´i külge ning süsteem toimib nagu varem...noh…kuna ise mingi spets ei ole siis võtsin kuulda inimeste juttu kes probleemiga päevast-päeva kokku puutuvad…edasi läks asi libedalt…uus kat all…masin sai käima pandud…tõrkus alguses natsa…tahtis välja surra kuid meeste sõnul kõik ok…peabki nii olema…lõpuks ajasin masina kanali pealt maha ja algas sõit kodu poole…paarsada meetrit sõitnud tundsin et asi ei ole õige…auto mürises nagu autope#est sõbra opel…läksin tagasi ja näitasin masina ette…diagnoos…tagumine pütt on ilmselt tühi…kohe laoti summad välja mille eest saaksin oma vaikse audi tagasi…noh…ei hakanud nagu midagi lubama ega aega kirja panema…kuu lõpp oli ka parasjagu käsil ja mitmed suuremad väljaminekud veel ees…otsustasin leppida sellega mis on ja tegin saba sorgus minekut…sõit kestis umbes 500m kui auto otsustas ära „kooleda“…väga imelik…lasin uuesti võtit…käib…tundus korras…suts veel sõitu…kordus sama…küll mitte nii tihedalt aga siiski…koduteel ca 5-6 korda…närv maru must…olin saanud omale müriseva ja peaaegu et „surnud“ masina...väga mõru tunne…aga kuna õhtuks plaanid olemas otsustasin järgmine päev tagasi asjatundjate juurde minna…hommikul sai sugulasele helistatud kes ühe tunnustatud autoesinduse töötaja…mürina kohta soovitas kontrollida ega sums vastu põhja käi ning välja suremise kohta käskis auto enda juurde tuua…otsustasin siiski külastada ennem oma summutiparandajaid…nüüd juba targem…käskisin kontrollida ega kat vastu põhja käi…selle peale vaadati mind pilguga…a´la mida sa ka tead…ei läinud poolt minutitki kui mainitud viga leitud…ok…hea seegi…suurem mure aga välja suremisega…uuriti puuriti üsna pikka aega…võeti lambda juhe lahti…saadeti minema ja paluti tagasi tulla kui nüüd töötab…sõitsin nüüd juba vaikse masinaga minema…auto nagu varem…tundsin rahulolu…järgmine päev sai jälle nüüdseks juba sisse sõidetud rada ette võetud…noh…siililegi selge…lambda tuksis…minu remondimehed aga endi sõnul süüst puhtad…samas ka mina kategooriliselt keeldusin oma ressurssidest autot parandamast…olin küll leppinud mittestandardse lambda paigaldamisega, kuid keegi ei selgitanud tagamaid…et lambda võib nii töölepingu lõpetada…mitte sõnagi sellest…leian, et mind kui klienti oleks tulnud sellest teavitada…ilmselt oleksin otsa ringi keeranud ja mujal üritanud…et ehk õnnestub...maha keerati lambda kat kruustangide vahel jõudu rakendades…kordagi ei proovitud meetodeid mida klubikaaslased siin välja pakkusid…sellest ka minu pahameel ja pettumus…kindlasti leidub inimesi, kes leiavad, et olin ise rumal jnejne…aga tõenäoliselt jään endale kindlaks…süüdi olid minu kat´i vahetajad…kuigi tänaseks päevaks on pärast korduvaid töökoja külastusi ja vaidlusi lambda vahetatud…mille eest olin vastu tahtmist nõus maksma paarsada krooni paigaldamise eest…vähemalt on auto korras…pikk jutt tuli…ehk keegi viitsis lõpuni lugeda :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 37.3% - SQL: 62.7%]