Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Porimatid - tekstiil vs. kummimatid (kumb kasulikum talvistes tingimustes) (Vastuseid: 41 | Vaatamisi: 10250)
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 22.09.06 19:14 Tsiteeri
Porimatid - tekstiil vs. kummimatid (kumb kasulikum talvistes tingimustes)



Ma ei tea paljudel see küsimus on läbi käinud mõtteist ja ehk ka siit foorumiteemadest aga ... Kätte on jõudmas sügisesed ning vihmased ilmad ning sellele järgnemas talv. Sellega kaasneb ka rohkem jalgadega kaasa toodud pori autosse. Siit siis küsimus, et kumb on asjalikum. Kas suvel sõita textiiliga ja talvel kummimatiga. Millegi pärast olen ma aru saanud et ka kummimattidest pääseb siiski niiskus mööda. Aga see jääb sinna kummi alla ummuksisse ning teeb lõppkokkuvõtteks rohkem kahju kui tekstiilmatt mis sõidu ajal nagunii ära kuivab. Küsimuse seadsin veel siia selleks et hetkel olen veel valiku ees kas hakata üldse kummimattide peale mõtlema.


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 22.09.06 19:29 Tsiteeri


Mis siin ikka mõelda. Osta vastavalt autole sobivaks disainitud Rensi kausjad plastmatid, hind on ca 100 krooni tykk. Hulgimüüb neid Rensimer Keilas. Lauge kummimatt ei hoia sul muidugi pläga kinni...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 22.09.06 19:38 Tsiteeri


Nu seda minagi et suva matti ikka alla ei lükka. Sama hästi võiksin pesukausi omale jalgade alla lükata :) Asi peab ikka mudelile vastama aga kui nad seal selliseid asju sellise hinna eest pakuvad siis peab uurima ... igatahes thnx kasuliku info eest :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 22.09.06 19:42 Tsiteeri


Isiklik eelistus on vaieldamatult tekstiilmatt
Esteetilisem
Jalale mugavam
Ei pea sõitma jalad veelombis :P
miinuseid ei oskagi tuua
Kui inimese kombel autosse tulla ja jalad eelnevalt lumest puhtaks koputada (vajadusel valida parema mustriga jalanõud), ei tule ka suuri koguseid lund/vett salongi, mingilmääral seda tuleb, kuid see kuivab sõites praokil aknaga ideaalselt ja eks ka salongieelsoojendus annab oma osa.
edit, mulk´il kogemus 1 talv "pesukausiga" vs. 3 talve tekstiiliga ;)


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.06 19:44 Tsiteeri


ühinen mulk'iga
ja näiteks ka liiv jääb tekstiilmatti ilusti pidama, mitte ei hõõru kummimatiga põrandavaiba sisse, kust seda hiljen kätte saada on kordi tüütum, kui uus tekstiilmatti puhastada või uus osta


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 22.09.06 19:46 Tsiteeri


Nu eks ausalt öeldes sain sama kogemuse tglt oma vana Opeliga. Seal sõitsin terve talve textiiliga ja ei juhtunud midagi. Ja sedamamoodi enamalt jaolt sõitsin kergjalanõudega ja kuna on pidevalt pikemad sõidud siis kuivas jalgealune suht kähku ära :)


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.06 19:51 Tsiteeri


noh, ja miks sa siis selle küsimuse esitasid ?http://tonny.planet.ee/loll.gif
ja tundub et sul kah eelistus olemas sama mis minul ja mulk'il


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.06 20:11 Tsiteeri


ma ise ostsin just märjaks hooajaks valmistudes rensi kausid järve autotarvete poest 115-ga. tekstiilmatid jäid kevadet ootama.
muidu olen sõitnud talvel tekstiilmatiga ja kummimatiga ning eelistan viimast. kui talvel aeg-ajalt vett kausist välja valada ei juhtu midagi:P

tekstiilmatiga oli see kogemus, et kloppisin küll jalgu lumest puhtaks jne, aga tekstiilmatid lähevad ikka märjaks ja koledaks. kõige hullem et märg tekstiilmatt jäätub öösel ära ja siis hommikul on autos jalge all väga libe. jäätunud matt teeb sõitmise lausa ohtlikuks, sest kand hakkab matil libisema ja siis jalad libisevad pedaalidel. a kui autot garaazis hoida, siis seda muret pole


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
VIP
huviline

Avatar


Registreerunud 07.03.04
Asukoht: Kohila - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant Quattro 2.8 30V

postitati 22.09.06 20:14 Tsiteeri


Kui on korralikud, siis pole kummalgi mitte midagi viga! Varem kasutasin tekstiili, siis jäi aga mingil kummalisel põhjusel neile hais külge ja lahti enam ei saanudki. Vahetasin kummimattide vastu ja ei tekki sinna mingit loiku. Kummimatte on ka ilusaid, mitte ainult rõvedaid kausse. Aga ilus tekstiil on kõige ilusam :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.06 20:21 Tsiteeri


korralik tekstiil on minu meelest ka kõige ilusam, aga rensi kausid näevad ka täitsa head välja ning suurus/kuju sobib vähemalt minu autosse väga hästi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
karla
klubiliige



Registreerunud 18.03.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.06 20:41 Tsiteeri


On keegi kursis kas kuskil eestis tehakse tekstiilmatte ka eritellimusena (st vastavalt soovitud mõõtudele jne)?

Edit: Tnx tarmo, seda just vaja oligi!


OOOO
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.06 20:46 Tsiteeri


Balterex


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ultra2005
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.06
Asukoht: Tallinn & Suure-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C4 Avant (1992.a) 2,0 85 Kw AAD/AXP - Manual + AUDI A6 C5 Avant (1998.a) 1,8T 110Kw AEB/DHW - Manual

postitati 23.09.06 05:46 Tsiteeri


Eelistus oli siiani mul textiilmattidele aga kuskilt éi saanud piisavalt objektiivset hinnangut selles osas siiski. Sellepärast paningi teema üles et enne talve tulekut selgusele jõuda kumma variandi poole kallukauss jääb :) Samas küsiks siis kohe ka ära et palju maksab originaal 2 kinnitusauguga Audi 100 tekstiilmatt (juhipoolne) see on päris päevi näinud aga tervet komplekti ei tahaks nagu osta. Et kas on võimalik ka neid eraldi saada või tuleb siiski terve uue komplekti eest papp välja käia ?


XZN M16
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 23.09.06 06:44 Tsiteeri


Minu kogemuse põhjal on talvel parimad n.ö. ruudulise põhjaga orig. mõõdus kummimatid.Vesi püsib neis "kausikestes" ega loksu edasi-tagasi.
Ise tellisin Viljandi Linna Autost ja hind oli sama mis koledatel kaussidel. 360 eek:).
Neil isegi spets. kinnituskohad olemas,(2 auku) mis on väga hea.Matt ei sõida koos jalgadega ringi:P
Suveks parim orig. tekstiil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 23.09.06 08:24 Tsiteeri


Minu C4-jal pole taga jällegi matte, tekkis mõte, et kas see on lisavarustuses äkki neil? :O, või lihtsalt ostsin auto kus tagumised matid olid jalutama läinud...
Teab keegi kust saab orig. matte? Sest neid punase ääärega sparco matte ei sunni mitte miski vägi endale soetama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
VIP
huviline

Avatar


Registreerunud 07.03.04
Asukoht: Kohila - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant Quattro 2.8 30V

postitati 23.09.06 08:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Minu kogemuse põhjal on talvel parimad n.ö. ruudulise põhjaga orig. mõõdus kummimatid.Vesi püsib neis "kausikestes" ega loksu edasi-tagasi.
Ise tellisin Viljandi Linna Autost ja hind oli sama mis koledatel kaussidel. 360 eek:).
Neil isegi spets. kinnituskohad olemas,(2 auku) mis on väga hea.Matt ei sõida koos jalgadega ringi:P
Suveks parim orig. tekstiil.


Täpselt neid pidasin minagi silmas :) (AAVE poodides samuti saadaval sama hinnaga)


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS
Minu C4-jal pole taga jällegi matte, tekkis mõte, et kas see on lisavarustuses äkki neil? :O, või lihtsalt ostsin auto kus tagumised matid olid jalutama läinud...
Teab keegi kust saab orig. matte? Sest neid punase ääärega sparco matte ei sunni mitte miski vägi endale soetama.


Mul oli sama teema - ees olid ilusad originaal tekstiilmatid, kuid taga polnud midagi või olid mingid juustud, ei enam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
V200
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.04
Asukoht: Los Angeles
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,6 Q, A4 1,8 T Multitronic, A4 1,8 TQ Avant Tiptronic, S4 3,0 TQ S tronic, Tesla S 85 kWh

postitati 23.09.06 09:25 Tsiteeri


Originaal tekstiilmati vastu ei saa miski. Püsib ideaalselt paigas ja imab hästi vett ning pori. Talvel tuleb tekstiilmatt lihtsalt vahel ööseks autost välja võtta ja ära pesta ning kuivatada. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
paala
huviline



Registreerunud 30.11.05
Asukoht: Hanko
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 avant 4,2FSI

postitati 23.09.06 11:01 Tsiteeri


väga head on audi originaal kummimatid, need millel väikesed ruudukesed


S viib edasi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 23.09.06 14:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: V200
Originaal tekstiilmati vastu ei saa miski. Püsib ideaalselt paigas ja imab hästi vett ning pori. Talvel tuleb tekstiilmatt lihtsalt vahel ööseks autost välja võtta ja ära pesta ning kuivatada. ;)

Jah siis ka igal õhtul?!
Ise olin sellega silmitsi...ehk vesi imbus tekstiilist lõbi ja mattide alla....hiljem kuivatasin silmad punnis. Siis vihastasin ja ostsin kummi matid ja probleem kadus.;);)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
V200
huviline

Avatar


Registreerunud 11.09.04
Asukoht: Los Angeles
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,6 Q, A4 1,8 T Multitronic, A4 1,8 TQ Avant Tiptronic, S4 3,0 TQ S tronic, Tesla S 85 kWh

postitati 23.09.06 15:16 Tsiteeri


Originaal tekstiilmatil on ju ka kummist põhi all ja sealt ei imbu mati alla suurt midagi. Ja kui hinnata kuiva ja korralikult märja mati kaalu erinevust, siis usun, et sinna mahub oma liitri jagu vett sisse.
Selleks, et liiter vett iga päev jalgadega autosse kanda, peab sul sealt küll seakari läbi jooksma. :D

Ma olen talvel paari-kolme nädala tagant kuivatamisega hakkama saanud. Eks kuigivõrd kuivab vesi sealt ikka ise ka ära.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 23.09.06 16:21 Tsiteeri


Minul see probleem oligi, et sõitsin lühikesi otsi ja palju...tal küll kummist põhi aga kui enam ei ime siis hakkab äärtest välja lirtsuma. Ahjah seakari jookseb mul kah autos:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Audimees2006
huviline



Registreerunud 23.09.06
Kasutaja on eemal

Auto: Audi200

postitati 23.09.06 21:01 Tsiteeri


huvitav kas ultra2005 tegeleb ainult auto putitamisega või mis.Muudkui kirjutab et tegi seda või ostaks seda jne.Tekib tunne et on tegemist poissmehega kes ei tahagi muud kui autot p..sse need naised veedan parem autoga aega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kalver6
huviline



Registreerunud 13.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: audi 100 2,6 avant

postitati 23.09.06 21:17 Tsiteeri


mul sama probleem, et mati alused märjad...ostsin tekstiilide asemele kummi matid ja ikkagi sama jama....ja siis sain aru, et klopi palju tahad talvel jalgu aga kui ikkagi naine kas või korragi nädalas su autoga sõidab siis asi hapu.....vesi tekib nagu oleks niilus läbi minu audi jooksmas.....ühesõnaga klopi ise jalgu palju tahad, naised seda niikuinii ei tee ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 23.09.06 21:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kalver6
mul sama probleem, et mati alused märjad...ostsin tekstiilide asemele kummi matid ja ikkagi sama jama....ja siis sain aru, et klopi palju tahad talvel jalgu aga kui ikkagi naine kas või korragi nädalas su autoga sõidab siis asi hapu.....vesi tekib nagu oleks niilus läbi minu audi jooksmas.....ühesõnaga klopi ise jalgu palju tahad, naised seda niikuinii ei tee ;)


OT: Ei taha autop*de olla, aga mulle käib ka ilgelt pinda kui naisterahvad (tagaistmel istudes) keskmise tunneli peal oma jalgu hoiavad. (või konkreetselt hõõruvad oma saapad igale poole vastu). No täiesti lõpp, mitte üks, vaid kõik ühtemoodi :(

Tõstke musta huumori alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Reix
huviline

Avatar


Registreerunud 20.07.03
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: riisikas ja hamburger

postitati 24.09.06 08:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MartinCS

OT: Ei taha autop*de olla, aga mulle käib ka ilgelt pinda kui naisterahvad (tagaistmel istudes) keskmise tunneli peal oma jalgu hoiavad. (või konkreetselt hõõruvad oma saapad igale poole vastu). No täiesti lõpp, mitte üks, vaid kõik ühtemoodi :(

Tõstke musta huumori alla.


Ega selle "autopedenduse" ja oma tahtmisel pole mingit seost, see lihtsalt kas on või ei ole;) Samas mulle käib ka pinda kui kardaanitunneli peal mingeid õliseid jalgu lörtsitaxe. Kummimati peal hõõrugu palju tahavad.

"Kausil" on veel see eelis et kui talvel palju sisse välja istuda, siis paratamatult koguneb nii palju vett et see ei aura sul seal kuskile minema (talvejalanõud valin mina siiski selle järgi, et -20ga lumehanges ka jalad soojas olex, mitte võimalikult lundmitteautossetoova talla järgi). Lihtsalt hommikul tõstad selle jäätunud klombi esimese asjana uxe vahelt välja. Tekstiilmatte iga 2 nädala tagant pesta küll ei viitsi, vaba ajaga veetmiseks on välja mõeldud palju põnevamaid viise.


kes audis naerab, naerab paremini - http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=2342
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 40.6% - SQL: 59.4%]