Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: C5/D2 tiptronic kasti reguleerimine (Vastuseid: 106 | Vaatamisi: 63889)
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 08.11.09 20:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger
Äkki on võimalik kuidagi sundida sõitu alustama alati esimese käiguga. Kui sõitma hakata, siis läheb 2>1>2 jne

Pole paraku kokku puutunud sellega, et multitronicuga midagi teha annaks :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lauri
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.08
Kasutaja on eemal


postitati 22.04.10 11:40 Tsiteeri


C4 esside kastide kohta pole keegi midagi veel leidnud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 22.04.10 11:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauri
C4 esside kastide kohta pole keegi midagi veel leidnud?

Funktsioon kui selline on seal täiesti toimiv, aga selle ringi progemine eeldab ilmselt füüsiliselt kivi programmeerimist, mitte kaabliga näppimist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lauri
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.08
Kasutaja on eemal


postitati 11.05.10 10:21 Tsiteeri


http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=351759&view=40
Sellel essil paistab ''sport'' nupp käigukangi kõrval. Kas mõnel essil on see ikkagi tehasest tulnud või on see siiski isearetus Audi 100 pealt?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 11.05.10 13:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauri
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=351759&view=40
Sellel essil paistab ''sport'' nupp käigukangi kõrval. Kas mõnel essil on see ikkagi tehasest tulnud või on see siiski isearetus Audi 100 pealt?

Pole selle teema jutt, aga täiesti stock element sellel kerel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lauri
huviline

Avatar


Registreerunud 09.09.08
Kasutaja on eemal


postitati 11.05.10 16:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Tsitaat:
Algselt postitas: lauri
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=351759&view=40
Sellel essil paistab ''sport'' nupp käigukangi kõrval. Kas mõnel essil on see ikkagi tehasest tulnud või on see siiski isearetus Audi 100 pealt?

Pole selle teema jutt, aga täiesti stock element sellel kerel.

Huvitav küll, ma pole varem c4 s4'l seda kohanud, Audi 100 automaatidel on need vist jah kõigil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
margusja
huviline



Registreerunud 18.06.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW e60 (523) '05

postitati 25.06.10 09:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: AndresR
Tsitaat:
Algselt postitas: murka390
on keegi seda 0...10 koodi 98 aasta 2,4liitrisele A6le ka edukalt külge pookinud?
Jama selles, et kui kurvis pidurdada suurema hoo pealt ja uuesti kiirendada peale pööret, käib suht tihti korralik nõks autost läbi. Oleks sellest abi?


Kui sa alguse poole loeksid kõik läbi, siis leiaks sa selle(teine postitus):

"veel soovitaks kasti "vahetuskohad" (i.keeles on see tegevus throttle body adaption) ära resettida(kui vahest kast ei suuda otsustada mis käik panna või paneb paugu vahetusel), seda saab teha "Engine module" -> "Measuring Blocks" -> "grupp 060" ja panna sealt "switch to basic settings"."

Endal ka 00010 seaded ja ei pauguta.


Mul käis käigukast maha. Aku juhe ka loomulikult. Tegelikult kõik töötab kenasti kuid korra suurel teel mõõdasõidul väheke järsemal vajutamisel viskas korraliku pauguga mingi käigu sisse. Imelik. Mõtlesin, et ehk on tarvis mul ka nn. vahetuskohad uuesti seada. Vagcom juhe olemas ja täisversioon progest ka. Samas ei suuda ma enda masinal leida group 060 ega ka 098 alt midagi mõistliku. 060 all on üldse tühi ning 098 all on küll esimeses lahtris TB ja midagi kuid päris sarnane pilt ei ole nagu ma kusagilt ülevaltpoolt pildilt vaatasin. Seega veel ei julge basic settings peal go vajutada. On ehk keegi A8 4,2 98a autol praktikas teinud ning kinnitaks seda group numbrit.
NB! Siin on veel üks versioon:http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/autotrans.html

veel üks http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/throttlebody.html


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 25.06.10 09:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lauri
C4 esside kastide kohta pole keegi midagi veel leidnud?

Natuke hilja kommenteerin, aga on olemas soft automaatkastile, mis võimaldab varasemat lockupi.
Samuti on kps-l täiesti õigus - selleks, et antud asja muuta on vaja automaadi aju lahti kiskuda ja seal mälu üle kirjutada.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
jussbar
huviline



Registreerunud 10.01.12
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C6 Allroad

postitati 28.10.12 09:17 Tsiteeri


Küsin natuke asja üle nimelt soovin ka endal käigukasti vahetuskohad või siis niinimetatult kastile restarti teha. Lugesin siin seda teemat ja küsiks kas seda ei peaks tegema hoopis Auto Transi alt mitte Engieni alt?
Kas seda tuleb teha käiva mootoriga või lihtsalt süüde sees?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 30.04.13 16:29 Tsiteeri


Kas see masin sul bensiin või diisel? Saan aru, et bensukal segusiiber ja mõllud värgid seal - diislil pole, kas see throttle body adaption diisli kohta ka käib?

Tsitaat:
Algselt postitas: spcvnd
jällegi ise küsin, ise vastan.

jah saab küll, koos testsõiduga läks lausa 5min. võib-olla oli küsimus pisut ebaselge, aga närvi ajas see, et kast ei vahetand piisavalt kiiresti käike alla kui oli vaja järsku kiirenda.

soovitaks kõigil C5 A6 tiptronicu omanikel oma käikarid "sport" reziimi progeda. kogu iva oli selles, et software coding tuli panna 00010 peale, tehase seades on 00000. :cool:

veel soovitaks kasti "vahetuskohad" (i.keeles on see tegevus throttle body adaption) ära resettida(kui vahest kast ei suuda otsustada mis käik panna või paneb paugu vahetusel), seda saab teha "Engine module" -> "Measuring Blocks" -> "grupp 060" ja panna sealt "switch to basic settings".



A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 30.04.13 16:42 Tsiteeri


Käigukasti saad sättida "02 - auto trans" alt jah ja MITTE töötava mootoriga - on vaid süüde sees.

Olenevalt mootori, kasti, vedavate sildade arvust võivad need koodid ka erineda.

loe siit: Ross-tech

ja siin on palju juttu kogemustest: Audizine

"throttle body adaption" ei oska kommenteerida - pole kunagi teinud seda.

Tsitaat:
Algselt postitas: jussbar
Küsin natuke asja üle nimelt soovin ka endal käigukasti vahetuskohad või siis niinimetatult kastile restarti teha. Lugesin siin seda teemat ja küsiks kas seda ei peaks tegema hoopis Auto Transi alt mitte Engieni alt?
Kas seda tuleb teha käiva mootoriga või lihtsalt süüde sees?



A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 30.04.13 16:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: OnuJack
Kas see masin sul bensiin või diisel? Saan aru, et bensukal segusiiber ja mõllud värgid seal - diislil pole, kas see throttle body adaption diisli kohta ka käib?


Sind ennast ei pane natuke kukalt kratsima kuidas sa segusiibrit adapteerid kui sellist asja diisliautol varustuses ei ole?

See umbes samat laadi küsimus, et kuidas automaatkastiga autol siduripedaali reguleerida :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 30.04.13 16:52 Tsiteeri


to OnuJack.
TBA sätib drosseli seaded paika, mis omakorda mõjutab ka kasti tööd. Segusiibri asend on kasti ajule tähtis teave. Mina räägin bensukast, nagu ka küsiti. ;)


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 30.04.13 18:29 Tsiteeri


Ühes käesoleva teema varasemas postituses oli mainitud, et tuleks "throttle body reset" ka teha - mootori liigist ei olnud sõnagi mainitud.

Võimalik, et ma ei väljendanud ennast piisavalt täpselt - küsimus ei seisnenud selles, kuidas seda diislil teha vaid selles, et kas säärane asi üldse võimalik, kuna ei olnud veel kuulnud, et diislil segusiiber oleks.

Küsimus oli sellest ajendatud, et ei tekiks valearusaam - et keegi diislil säärast asja teha ei püüaks.

Vähemalt on asi selge nüüd ja kukalt rohkem kratsida ei ole vaja :)

Natuke OT: Kui tähti närima hakata, siis tegelikult on osadel VAG diislitel mingisugused õhu kogust reguleerivad siibrid seal olemas, millede seadistus ja reguleerimine käivad automaatselt.

Täpsemalt on sellest kirjas siin: link (inglise keeles)

Tsitaat:
Algselt postitas: prj

Sind ennast ei pane natuke kukalt kratsima kuidas sa segusiibrit adapteerid kui sellist asja diisliautol varustuses ei ole?

See umbes samat laadi küsimus, et kuidas automaatkastiga autol siduripedaali reguleerida :D



A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 10.05.13 09:55 Tsiteeri


Küsimus: kas nendel C5 peal olevatel Tiptronicutel saab väände lukusti ka varasemalt lukustama panna? Esimese ja teise käiguga ei lukustagi ära seda. Alles kolmanda käigu peal lukustab ära ja siduri libistamine lõpeb. Võiks ju esimese ja teise käigu ka lukku panna.

Miks see nii on tehtud ja kas seda on võimalik muuta? Codingu muutmine seda eriti mõjuta.


A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 10.05.13 18:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: OnuJack
Küsimus: kas nendel C5 peal olevatel Tiptronicutel saab väände lukusti ka varasemalt lukustama panna? Esimese ja teise käiguga ei lukustagi ära seda. Alles kolmanda käigu peal lukustab ära ja siduri libistamine lõpeb. Võiks ju esimese ja teise käigu ka lukku panna.

Miks see nii on tehtud ja kas seda on võimalik muuta? Codingu muutmine seda eriti mõjuta.


Ma arvan, et kui Saksa ZF -i insenere üle kavaldama hakata, lõpeb see katkiste asjadega.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 11.05.13 10:46 Tsiteeri


Mind lihtsalt huvitab, et miks väändelukusti toimib alles kolmandal käigul.
VAG kogemustega mehhaanik tegi proovitiiru ja ütles, et need teevadki niimoodi. Kas see 5HP19FLA peabki alles kolmandas lukustama? 1 ja 2 teine käik ei lukusta üldse ja 4, 5 käik lukustuvad kohe, kui käik sisse läheb. Kõik käigud võiksid kohe lukustuda ju :) Huvitav, mis põhjusel see kast niimoodi programeeritud/tehtud on?

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Ma arvan, et kui Saksa ZF -i insenere üle kavaldama hakata, lõpeb see katkiste asjadega.



A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 11.05.13 11:42 Tsiteeri


2 näidet VAST chipitud Tiptronicust (Ma muidugi ei tea kuidas need tehaseades toimetavad).
Audi a4 2004
Audi a6 C5 4.2

Siin veel konkretseemat infot, kuidas üks härra enda masina kastile säärase chipi lasi teha: http://www.passatworld.com/forums/42-volkswagen-passat-b5-discussion/333756-final-tip-chip-thread.html

Miskipärast on see firma juba ammu uksed kinni pannud :)


A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 11.05.13 13:55 Tsiteeri


Vb ma olen loll aga ma ei loe kuskilt välja kas C5 tipi kasti puhul on siis tegemist vaid kiirema reageerimisega või toimub vahetus ise ka kiiremini?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 11.05.13 14:35 Tsiteeri


Kui sa pead silmas minu viimast postitust, siis selle VAST chipi puhul toimuvad ka käiguvahetused kiiremini - vähemalt selle põhjal mis kogemusi kasutajad jagavad. Ühtegi konkreetset graafikut ja analüüsi ma siiani kohanud ei ole.

See saavutatakse (vähemalt väidetavalt) selle kaudu, et käimakastis oleva klappideploki survet tõstetakse kuni 40%. Suurem surve, kiiremad liigutused.

Kui vaadata neid videosid, siis tundub, et juba esimesest käigust alates on väändelukusti peal - võimalik, et seda tehakse vaid siis, kui on täiustatud torque converter paigaldatud (see minu teooria).

On kellegil kogemust sääraste chippidega?

Tsitaat:
Algselt postitas: rat_013
Vb ma olen loll aga ma ei loe kuskilt välja kas C5 tipi kasti puhul on siis tegemist vaid kiirema reageerimisega või toimub vahetus ise ka kiiremini?



A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rat_013
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.03.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3.0q

postitati 11.05.13 17:09 Tsiteeri


Ma pidasin silmas niisama koodidega hullamist, seda kuidas selle kasti kiireks saab ja et palju see maksab tean ma neti põhjal juba ammu ise ka, ei taha :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype
OnuJack
huviline



Registreerunud 10.12.07
Asukoht: (Tallinn, Kuressaare)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 Avant 2.5tdi Q 2002a

postitati 11.05.13 17:15 Tsiteeri


Mul küll erilist vahet ei teinud see koodidega jauramine. Originaalis oli 00001 ja praegu on 00031. Panen vist tagasi, kuna siis vahetas madalamalt 2-3.

Eks katseta - osad inglise keelses foorumites räägivad, et teeb suure vahe sisse.

EDIT: jaurasin veel väheke ja leidsin kombinatsiooni, mis rahuldab vajadused praeguseks :D Kood on: 00101 - DSP maas ja "uus" Tiptronic programm. Ainuke asi mis hetkel veel häirib on kohalt minnes kiirendus - kui korralikult lapatsit anda, on viivitus sees.

Tsitaat:
Algselt postitas: rat_013
Ma pidasin silmas niisama koodidega hullamist, seda kuidas selle kasti kiireks saab ja et palju see maksab tean ma neti põhjal juba ammu ise ka, ei taha :)



A circle is the perfect shape - imagine if you have 4 of these working together... ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MartinQ
huviline



Registreerunud 09.03.13
Asukoht: Tallinn, Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S6 c5 avant quattro

postitati 06.09.13 09:54 Tsiteeri


Kas keegi viitsiks Audi S6 C5 ka käigukasti ülevaadata ja võimalusel muuta?
Tallinnas
58 13 60 17


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
cube28
huviline



Registreerunud 28.12.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi 200

postitati 13.10.13 16:38 Tsiteeri


Mul tegemist 2,5 132kw diisliga a8 D2. Oli sarnane mure nagu "murka390" ehk siis peale pidurdamist uuesti kiirendama hakates käis nõks ląbi, mis jah tõenäoliselt viitab kasti kulumisele.Kasti kood oli 000001 ja muutsin 011001. Nüüd hoopis teine maailm, enamasti ei saa enam teadlikultki nõksu kätte. Kui kast sama heaks jääbki siis kasti remonti enam ei plaani.


R.S
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
aandroo
huviline



Registreerunud 24.11.07
Asukoht: Tallinn/Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 4.2 Quattro

postitati 07.12.13 19:04 Tsiteeri


Kes Tallinnas viitsib ühe A6 C5 4,2 V8 penskarire˛iimist päästa siis PS paluks.
Kopp ees sellest 1300 pöördega kulgemisest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.6% - SQL: 36.4%]