Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Audide müratase salongis (Vastuseid: 55 | Vaatamisi: 9944)
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 04.07.06 06:52 Tsiteeri
Audide müratase salongis



Ootaks ka teiste arvamust, kas neil on samuti tunne, et Audide müratase sõites on teiste sama (hinna)klassi autodega võrreldes kõrgem.

Olen vaadanud aastate lõikes ka erinevaid TM ja autobild.de teste ning võrdlused kinnitavad sama. Ka värskes juuli TMis oli audi a4 võrreldes bmw 1-seeria, MB A-klassiga, volvo V50-ga kõige mürarikkam.

Teine äärmus on lexus, mille väike mudel IS on niivõrd vaikne, et uskumatu. Oleks universaali ja nelivedu, siis vist loobuks audist.

Ennast häirib just kummide müra, mootor ja tuulemüra on täitsa ok. Hakkab pihta kuskil 70kmh alates. Loomulikult on pinnatud tee ja tuttuue tee puhul väga oluline vahe.


Kas lahendus oleks pigimatid? Kui palju kummimüra jaoks neid paigaldada vaja? Palju võiks olla ligikaudne maksumus ja kui palju reaalselt sellest ka kasu on. Äkki on keegi lausa db vahe ära mõõtnud (kui ei ole, siis tahaks kellegi autos korra istuda ja kuulda kõrvaga erinevust).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 04.07.06 06:54 Tsiteeri


Hangi paremad rehvid, uuemad, kui seda teinud/proovinud ei ole. Minu liikur-id väga vaiksed, võrreldes "riisidega" jms ;)

Mäletan, et Dunlop SP2000 tegi meeletult müra. Hetel kasutusel Dunlop SP9000 ning miskit Falkeni tänavasarjast - vaikus majas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 04.07.06 07:13 Tsiteeri


Sellega murega oleme päris mitmed silmitsi seisnud. Eriti need inimesed, kes on tegelenud helitehnika paigaldamisega.

Mul on olnud B3, B4, typ89 Coupe ja C4 kerega Audisid. Kui istud B3 Audist C4-ja, siis on selline tunne, et istusid Žigulist Audi A8-sse. Mina katsin pigimatiga oma kunagise B3 Audi uksed ja mõned kohad veel. Natuke läks vaiksemaks, aga C4 muratase on ikka madalam.

Kui võrrelda Audi müratased BMW, MB või Lexuse muratasemega, siis tuleb kahjuks tunnistada, et Audil ei ole suurt midagi peale lipulaeva A8 vastu panna. Võta näiteks E34 uks lahti ja vaata, kuidas on müraisolatsioon lahendatud. Sama võid teha põhjamatiga või siis pagaassi mattidega. Imestusega leiad, et BMW oleks justkui linnasõidukina mõeldud ja Audi müratase meenutab rohkem Subaru oma.

Neid kohti, kust kohast müra sisse tuleb, on päris palju. Üks asi on see, et tihtipeale on uksetihendid katki või väsinud. Teine asi on see, et rehvide müra on liialt suurt sest rehv on vastava seguga või laiusega. Seal on suur vahe, kas sõidad 215 Michelini lamelliga või 225 suverehviga, mis on kõva kui betoon. Eks ta nii kipub olema, et mida kõvem kiiruseindeks, seda suurem müratase. Kuigi jah, kiiruseindeks sõltub siiski rehvi külgseina elastsusest (mingil määral ka protektori segust).

Mina isiklikult usun, et ise ehitades on sul raske saada BMW, MB või Lexuse mürataset. Midagi sa kindlasti parandad pigimati ja vildi paigaldamisega, aga nii head tulemust nagu tehases on BMW-l sa ikka ei saa. Põhilised müra läbilaskvad kohad on rattakoopad, mootori ruumi sein, uksed ja tagumine pagassi ruum. Kui kõike seda vaigistada sport Audil, siis läheb ikka mõni tuhat krooni. Samas, kas on mõtet sport Audil neid lisakilosid kaasa vedada? Ehk on mõtekas piirduda ainult ustesse pigimati paigaldamisega..

PS! Loomulikult tuleb meeles pidada, mis seeria BMW, MB või Lexuse mudelitest rääkida.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 04.07.06 07:30 Tsiteeri


Tsitaat:

Mäletan, et Dunlop SP2000 tegi meeletult müra. Hetel kasutusel Dunlop SP9000 ning miskit Falkeni tänavasarjast - vaikus majas


Vaatasin google pakutud esimesed 20 SP9000 lehte läbi ja tundus, et pigem on müratase kõrgem kui praegusel SP Sport 01-l ja teistel konkurentidel.

Tsitaat:

Neid kohti, kust kohast müra sisse tuleb, on päris palju. Üks asi on see, et tihtipeale on uksetihendid katki või väsinud.

Mõtlesin osta ühe spets multimeetri, millel on ka mürataseme mõõtmise võimalus ning lasta sõidu ajal kõrval- ja tagaistujatel käia auto läbi ning otsida kõvema müratasemega kohad. Kas sellist lähenemist on keegi proovinud?

Kas kummimüra vastu aitavad kõige rohkem pigimatid? Pedaalide alla ja mootoriruumi ning salongi vahelisse seina pole vaja panna, see on rohkem mootorimüra vastu?

Olen võrreldnud uue Lexus IS250-ga, mis on konkurentsitult vaiksem kui BMW 3-seeria ja MB C-klass. Audist rääkimata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 04.07.06 08:15 Tsiteeri


Olen näinud ühel Audi A6 2.7 biturbo sedaanil seest vildiga kaetud rattakoopaid. See oli Quattro masin.

Samas ühel teisel Audi A6 2.7 biturbol oli vildiga kaetud ainult ühe telje rattakoopad, mälu võib küll petta, aga äkki siis ainult vedaval esisillal, kuna see ei olnud Quattro masin.

See tundus mulle õige kummaline, aga nüüd ma saan põhjustest aru. Tegemist oli siis kindlasti mingi sünteetilise vildiga, mis seal mädanema ei lähe. Aga talvel korjab jääd ja lund ju ikka rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ML
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100CD ,MB Vito 111CDI

postitati 04.07.06 10:42 Tsiteeri


soe soovitus,kui audis müratse suur tundub: mine sõida mõne civicuga:D ja siis uuesti audiga!

kuigi jah endale ka tundub bayerlane vaiksem


tark ei torma
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 04.07.06 11:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ML
soe soovitus,kui audis müratse suur tundub: mine sõida mõne civicuga:D ja siis uuesti audiga!

kuigi jah endale ka tundub bayerlane vaiksem


Või proovi uut mazda 6-te:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 04.07.06 13:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Või proovi uut mazda 6-te:D



Mul avanes võimalus eelmine nädal mazda 6-es kõrvalistujana sõita ning tõesti oli vastik müra salongis sees. Aga ma ei hakanud omaniku tuju rikkuma ja ei öelnud midagi, tema paistis küll uue autoga väga rahul olema :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 04.07.06 15:56 Tsiteeri


on ka Mazda 6 proovinud - ilma musa päris valjuks keeramata hakkas maanteel pea kuminast kiirelt valutama

P.S. tegu oli luukpäraga


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HannesT
huviline



Registreerunud 21.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant

postitati 04.07.06 17:08 Tsiteeri


Võrrelge ikka sama klassi autosid ma soovitan.
B4 Coupe ei müra seest kindlasti rohkem, kui E36. Ja eelmisest autost(Golf II) on umbes 100x vaiksem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 04.07.06 18:00 Tsiteeri


sellega jah 100% nõus et võrdleks sama klassi autosid.

C4 (isegi C3) on ka B4-st tunduvalt vaiksem


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raivo
huviline



Registreerunud 15.11.02
Asukoht: Pealinn
Kasutaja on eemal


postitati 04.07.06 18:08 Tsiteeri


B3 ja B4 on küll juppmaad valjemad seest kui nt E36.

Aga E34 ja C4-5 vahe nüüd küll imo nii mäekõrgune ei ole, nagu eelpool mainitakse. Täiesti võrreldavad. Kui kasutada neegrivelgi koos 35 kõrgusega siis tõesti on teemüra üsna suur.

Tõsi, e39's olen sõitnud ja see on tõesti vaikne nagu haud (eeldusel et sillaosa korras). C6'ga kahjuks kogemus puudub.

B5 audi vs E46, hmm, kah suhtkoht sama. Kuigi omal on e46 kogemus, kruusal sõites ikka väga vaikne ja ka maanteemüra on üsna vaikne.
Tööautoks aga uus Corolla Verso ja no see on ikka igast asendist juppmaad valjem kui audi ja bemm. Eriti just maanteel kiirustel 100+ km/h


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 04.07.06 18:19 Tsiteeri


Nt. aga C4 mida ennem omasin on vaiksem, kui V8 , viimasel nagu seda kuminat veidi enam aga eks olene see tõesti palju rehvi lauiusest ja kõrgusest , kuid jah A8 see on väääga vaikne!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
VIP
huviline

Avatar


Registreerunud 07.03.04
Asukoht: Kohila - Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant Quattro 2.8 30V

postitati 04.07.06 19:31 Tsiteeri


Vahemärkus: Naised saunas rääkisid, et C4 on vaiksem kui C5.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 04.07.06 19:34 Tsiteeri


Mul küll V8 vägagi vaikne, ei tunne ei mootori häält, ega muudki. Proovitud Accordi, Pesukotte, volkareid, Uus lada, renault ja nendest mu vana V8 vaiksem kui eelpool nimetud pea tutikad masinad. Jah Mazda 6 ruulib oma müraga...mu sprtauto kunagi oli ka vaiksem. Suht ebaõnnestunud mudel:cool:
Kuid 740 i Bmw 99a oli siiski sutsu vaiksem aga jah arengu maalt ka teine 8 aastat uuem mudel ja tehnoloogiagi teine. Aga päris vaikne oli, sammuti V8 moto Bmwl- selle poolest hea võrrelda:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
pikkpresident
huviline



Registreerunud 30.07.05
Asukoht: Vene piiri äärne mets
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 "sigar", UAZ 469

postitati 11.07.06 19:32 Tsiteeri


Audidel (vanematel) pole "tulevaheseinal" mootori pool mingit müraisolatsiooni (uuematest ei tea, kes mulle neid näidanud on). Arvestatud on sellega, et mootor paikneb sõitjateruumist piisavalt kaugel. Samas on kõik detailideni läbi mõeldud. Kui näiteks mingil põhjusel keskkonsool välja võtta, tuleb lõugamist ikka megalt rohkem "tuppa". Civicust oli eespool juttu. Kui võrrelda sama ajastu Audiga, siis Hondal on vatikiht ca 4...5 korda õhem. Samas töötavad japside mootorid tühikäigul vaikselt nagu õmblusmasinad (müstika!!!), suurematel pööretel aga lõugavad piisavalt.

Jah, aga mis me kurdame. UAZi ostes jätsin masina ARK juurde ja läksin eelmise omaniku diisel-Primeraga kindlustust tegema. Kiirusel 60 oli selline tunne, et teeks ukse lahti ja jalutaks kõrval:D Auto ei saa ju sellise pöörase kiiruse juures nii vaikne olla... Aga ometi kasutasin UAZi mitu kuud igapäevasõidukina ja ei kurtnud. Nii et kõik on suhteline...


AUDI, suudlen sind veel, tuul tuiskab kinni su jäljed alleel...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
reemet16
huviline

Avatar


Registreerunud 18.02.05
Asukoht: Tallinn/Tartu/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: B4 - V6 - 110 KW

postitati 11.07.06 21:21 Tsiteeri


Minu endise nissaniomanikust töökaaslase esimesteks sõnadeks peale Audisse istumist olid: "Kuradi vaikne on"!
Nüüdseks on ka temast audiomanik saanud:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
monte
huviline



Registreerunud 16.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 1995 V6 - 2,6 (105kw)

postitati 11.07.06 21:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ML
soe soovitus,kui audis müratse suur tundub: mine sõida mõne civicuga:D ja siis uuesti audiga!

kuigi jah endale ka tundub bayerlane vaiksem


mul oli laenuks endaga sama aastakäigu accord ja umbes sama vana kolmene bemm kui auto pikemalt remondis oli. siis enda b4ja tagasi istuda oli küll sellinne tunne nagu ei tea mis udupeenesse luksmasinasse oleks istunud.

see siis 93B4 võrdluses 93 accord 2,0 ja 92 bemm 318.

uuemate kohta ei oska kahjuks kommenteerida, ei hakka hammas peale ja m***i sõrmega võrrelda pole ka suurt mõtet.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ML
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100CD ,MB Vito 111CDI

postitati 12.07.06 06:58 Tsiteeri


täpsustan,et mulle tundus e34 sedaan vaiksem,kui c4 avant


tark ei torma
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.06 11:14 Tsiteeri


Sa võrdled ikka põrsast seaga:). Üks ju sedaan ja teine tagant lahtine avant. Bumeri avant proovi ära ja siis võrdle oma masinaga. Autosid tuleb ikka võrrelda sama klassi mudeliga. Mitte nii, et A8 Vs lada


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
marko1982
huviline



Registreerunud 18.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 17.07.06 20:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ML
soe soovitus,kui audis müratse suur tundub: mine sõida mõne civicuga:D ja siis uuesti audiga!

kuigi jah endale ka tundub bayerlane vaiksem




üldiselt on audi müratase madal,võib asi olla hoopis muus,nagu siin ka kirjutati.

u.2000 a. honda CRV st audisse istudes oli kõrvadele täielik puhkus(tegemist 1990 a.audiga)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pealik
huviline



Registreerunud 10.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S4 Avant 2,7BiT

postitati 18.09.06 13:21 Tsiteeri


Õnneks ei pea enam kaua audi käes "piinlema". Kõrge mürataseme ja nagisev salongi mure (muuseas, tehniliselt on auto väga hea!) saab varsti lahendatud Lexus IS500 turuletulekuga. Loodan, et on ikka nelivedu.

0-100 4.7sek on päris hea auto kohta, mis maksab 700 000 ringis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 18.09.06 14:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pealik
Õnneks ei pea enam kaua audi käes "piinlema". Kõrge mürataseme ja nagisev salongi mure (muuseas, tehniliselt on auto väga hea!) saab varsti lahendatud Lexus IS500 turuletulekuga. Loodan, et on ikka nelivedu.

0-100 4.7sek on päris hea auto kohta, mis maksab 700 000 ringis.



Siis ju väga tore, et sa enam Audi mürisevas ja nagisevas salongis piinlema ei pea ja endale lexsuse plaanid osta.
Aga mina ei saa aru, miks on vaja siia teemasse kirjutada, mis auto sa ostad ?
Kipa auto muidugi see is500, aga mina küll ei ütleks et Audide müratase salongis nüüd nii hull oleks, et marki peaks vahetama hakkama. Pigem ütleksin, et Audi salong on vaikne...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 18.09.06 16:50 Tsiteeri


Kui mina suureks saan, siis hakkan miljonäriks. Kindlasti vahetan ka selle müriseva ja nagiseva audi lexuse või millegi taolise vastu. Lisadena kindlasti peaks olema tagaklaasi soojendus, on talvel parem lükata.

Tsitaat:
Algselt postitas: pealik
Õnneks ei pea enam kaua audi käes "piinlema". Kõrge mürataseme ja nagisev salongi mure (muuseas, tehniliselt on auto väga hea!) saab varsti lahendatud Lexus IS500 turuletulekuga. Loodan, et on ikka nelivedu.

0-100 4.7sek on päris hea auto kohta, mis maksab 700 000 ringis.



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
margus
huviline

Avatar


Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 18.09.06 20:55 Tsiteeri


Kusjuures igast viimaste mudelite testides on tõesti märgata Audide suuremat müratset salongis, kuid siiski nii kuni 4dB, mida suht vaevu on kõrvaga märgata kui keskmiselt jäävad need numbrid ikka nii poolesaja ja üle kanti. Ehk siis põhjendatud see "suur" müra ei ole.
Muidugi on ka vahe sees erinevatel mudelitel ja erinevate motodega mudelitel. Olen tähele pannud, et 2,2 20VT on märgatavalt viakselt kui tavaline R4 või R5, rääkimata veel 2,0 16V-st, mis oli lausa traktor. Asi seisneb väga palju ikkagi ka mootori disainis.
Rehvimüra kohta ei oska küll väga kurta kui vaid ainult talvel naeltega kuid eks seegi ole hind, mis tuleb maksta neliveo puhul ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 41.5% - SQL: 58.5%]