Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Peale madaldusvedrude paigaldamist tagaots liiga madalal (Vastuseid: 25 | Vaatamisi: 5143)
Confusion
huviline



Registreerunud 13.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 04.04.06 18:02 Tsiteeri
Peale madaldusvedrude paigaldamist tagaots liiga madalal



Et siis selline probleem tekkis. Sai ostetud -40mm madaldusvedrud ja nüüd on tagaots kuidagi liiga madal... tundub kuidagi väga friik :(
Kas seda tagumikku saab kuidagi kõrgemaks ka?... ees on uued amordid... taga vanemad... kas amordi vahetus tõstab kliirensit?
Või pakkuge mingeid variante, mis aitaks sellise probleemi vastu!
Autoks audi a4 (95) pooleveoline.

Ette tänades


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 04.04.06 18:55 Tsiteeri


lohutuseks võin mainida, et olen hetkel sama murega silmitsi.
Autoks audi 100, c4, eduvedu.
Kasutaja Jõuvanker ütles, et ongi normaalne, et audil tagaots raskem. sul ka äkki miski kerge mootori teema :P
Mul vedrud peaks olema pms -35mm.
Aga taga on mul -60 ja ees -35.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 05.04.06 07:17 Tsiteeri


Audil ei ole tagaots raskem. Kõikidel Audidel (Q7 kohta ei oska öelda) on kaalujaotus selline, et esiots on ikka raskem kui tagaots. Pigem tuleb kõrguste vahe ikka sellest, et esiveolisel autol on kasutatud Quattro vedrusid. Kuna tagasillad on erineva ehitusega, siis minu kogemuse kohaselt on quattro tagumised vedrud tsipake lühemad kui esiveduse omad. Abiks kas taha flantsid vedrude ja vedrutaldrikute vahele panna või siis otsida esiveduse madaldussari. Korralikud vedrutootjad annavad näiteks C4 puhul isegi 100 quattro ja S4/S6 jaoks erinevad vedrud, samuti sedaani ja avandi jaoks erinevad, rääkimata esiveduste ja täisveduste erinevusest.

Confusion, mis marki vedrud Sul on?

PS. Amordid ei oma auto kõrguse seisukohalt mingit tähtsust.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 05.04.06 07:40 Tsiteeri


Nii see on, et tuntumad vedrutootjad pakuvad ( H&R, KW, Koni, Weitec jne ) ühe ja sama keremudeli jaoks erinevaid vedruvariante ( erniveus mootorites, sillaskeemis ), siit ka erinev kaalujaotus, kaalupaiknemine. Kuigi vedrud sobivad nii C3 kui ka C4 kõik ( k.a S-seeriamudelid ) keremudeli/mootorivariandid/sillaskeemid, teineteisele 1:1-le.
BG pakkus ainult ühte varianti C4-le kui ka C3-le, või kui erinevaid, siis on tegu ikkagi ühe ja sma vedruvariandiga, tellitud nii ühtpidi kui teistpidi - tulemus üks, vedru näol;)
C3 100 esivedu, sedaan 2.2, istus diferendiga taha.
C4 S4 2.2T, sedaan, manuaal,istus väikse diferendiga ette.
Tellitud said vedrud konkreetsetele keredele, kuid tootekood ja vedru oli tegelt üks. Kurb aga tõsi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Confusion
huviline



Registreerunud 13.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 05.04.06 10:59 Tsiteeri


Confusion, mis marki vedrud Sul on?
Vedrud on Lesjöforsi omad.
Tellitud db-hp`st... tutikad ja puha... peaks olema täpselt sellele margile ja pooleveolisele jne. ... eks peab sealt läbi minema ja küsima, miks need vedrud auto nii imelikuks tegid ;)
Igatahes sai mõõdetud enne vedrude allapanekut, et tagaotsa oleks just vaja mingi 40mm alla lasta... nüüd kipub asi olema küll mingi 60mm madalamal võrreldes originaaliga...seda nimetan mina antud juhul küll tarbija petmiseks.
Tegelikult ei taha kedagi, midagi maha teha... lihtsalt pettumus on, et ei saanud seda mida tahtsin :(

Küsimus joelile ja ka teistele teadjamatele...
Kas need flantsid vedru ja vedrutaldrikute vahel ka kuidagi rikuvad veermiku või on tõesti ohutud ja mõeldavad antud juhul?
Küsimuse sõnastus jätab soovida...loodan,et mõistate mind :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 05.04.06 12:02 Tsiteeri


See Lesjöfors on minu meelest sama asi mis B+G, millest Jõuvanker eelmises postituses räägib. Meie S6'l on ka selle firma sari ja on normaalne, pigem hoiab tagumine ots grammike kõrgemal kui esimene. Jõuvankri S4'l hoidis B+G vedrudega mõlemad otsad samal kõrgusel, see oli ehk ilusamgi. Igatahes ma arvan, et Sulle on kas praagid vedrud sattunud või siis vale mudeli omad. Äkki B5 kerel siis on ikkagi erinevad. Igal juhul soovitan autoga db-hp'sse tagasi minna ja lasta neil tootjaga kokkuleppele jõuda kes ja kuidas vedrude ümbervahetuse kinni maksab...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Confusion
huviline



Registreerunud 13.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 05.04.06 12:19 Tsiteeri


aitähh abi eest... pöördun nende poole ja annan teada, mis lahendusele jõuti ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 05.04.06 13:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Joel
Audil ei ole tagaots raskem. Kõikidel Audidel (Q7 kohta ei oska öelda) on kaalujaotus selline, et esiots on ikka raskem kui tagaots. Pigem tuleb kõrguste vahe ikka sellest, et esiveolisel autol on kasutatud Quattro vedrusid. Kuna tagasillad on erineva ehitusega, siis minu kogemuse kohaselt on quattro tagumised vedrud tsipake lühemad kui esiveduse omad. Abiks kas taha flantsid vedrude ja vedrutaldrikute vahele panna või siis otsida esiveduse madaldussari. Korralikud vedrutootjad annavad näiteks C4 puhul isegi 100 quattro ja S4/S6 jaoks erinevad vedrud, samuti sedaani ja avandi jaoks erinevad, rääkimata esiveduste ja täisveduste erinevusest.

Confusion, mis marki vedrud Sul on?

PS. Amordid ei oma auto kõrguse seisukohalt mingit tähtsust.

Oot-oot, loen siit jutust välja, et esivedusel ja quattrol sobivad ühed ja samad vedrud või? Asi selles, et otsisin endalegi madaldust ja Aasta Auto ja Aave väitsid, et ei pidavat ikka FW ja Q omavahel sobima? FW vedrusi pakutakse palju rohkem kui Q omasi - äkki kommenteerite, huvitab väga.
Tiit.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 05.04.06 13:54 Tsiteeri


Soovitan ühte: ostke tuntud kaubamärgiga toodangut ( H&R, KW, ABT ) ülejäänu on selline teisejärguline. Olen paigaldanud ning kokkupuutunud paljude Audidega, justnimelt madaldusvedrude paigaldamisega ja sellega seonduvaga. Ei ole rahul BG ( lesjofors ) toodanguga - ehk olen liiga nõudlik? Võta kinni :D


Kehtib üks ja ainuke reegel: odavalt ei saa kvaliteeti, jätke see meelde!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 05.04.06 14:13 Tsiteeri


Ma ei tea täpselt kuidas B5'ga lood on, minu kommentaar oli rohkem Kaaku postituse kohta. Koodi järgi ei sobi ka C4 puhul esiveduse vedrud quattrole - reaalsus on aga et lähevad alla küll, ainult et mingitel juhtumitel võib tagumise otsa kõrgus jääda soovitust erinev. Loomulikult on õige osta konkreetsele autole mõeldud vedrud, aga nagu näha Confusion'i juhtumist ei pruugi seegi 100%'liselt soovitud tulemust garanteerida. Loodame, et tegu oli mingi eksitusega, mis peagi ära klaaritakse...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Confusion
huviline



Registreerunud 13.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 05.04.06 21:41 Tsiteeri


Kehtib üks ja ainuke reegel: odavalt ei saa kvaliteeti, jätke see meelde!

Kas siis 2900.- vedruringi eest on odav ? ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 06.04.06 07:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Confusion
Kehtib üks ja ainuke reegel: odavalt ei saa kvaliteeti, jätke see meelde!

Kas siis 2900.- vedruringi eest on odav ? ;)


See on üliodav!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
endel
huviline



Registreerunud 25.09.03
Asukoht: viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: audi 100.2,3

postitati 06.04.06 15:51 Tsiteeri


ise kruvisin ka madalduse korra alla ( a 100 c4) asi oli just teisiti ,nina oli liiga vastu maad , sai nad sama kiiresti alt ää ka võetud . mis marki nood olid seda kahjux ei tea


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riivz
huviline

Avatar


Registreerunud 14.07.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1,8 Turbo Quattro

postitati 06.04.06 17:35 Tsiteeri


Mis arvamus siis nende kohta on FK-AUTOMOTIVE | HIGH TEC SPRINGS, AUDI A4 (B5) Quattro müügil Xenon-Eesti lehel ja hind on 2400.-


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 07.04.06 06:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: riivz
Mis arvamus siis nende kohta on FK-AUTOMOTIVE | HIGH TEC SPRINGS, AUDI A4 (B5) Quattro müügil Xenon-Eesti lehel ja hind on 2400.-


Kahtlust äratavad!:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Confusion
huviline



Registreerunud 13.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 16.04.06 17:24 Tsiteeri


väike UPDATE!!!
sai vahepeal alla keeratud 17 tollised suvevalud ja ka muusika pagassist välja võetud (50kg oli seda umbes)... ja ma ei saagi aru, mis ime läbi... aga tagaots on nüüd täiesti normaalsel kõrgusel... vaadates koopa ja rehvi vahet tundub nagu oleksid vedrud veninud vms :P
igatahes ei lähe enam õiendama, et jama kaup... väga ponx on praegu :cool:
aga krdi jäik on... paras kopp ees juba !!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 16.04.06 18:05 Tsiteeri


Tsitaat:

(50kg oli seda umbes)... ja ma ei saagi aru, mis ime läbi...


See on tõeline ime jah. Krt sellest oleks võind alustadagi, et sul pagass lisaraskust täis on!

Tsitaat:

BG pakkus ainult ühte varianti C4-le kui ka C3-le, või kui erinevaid, siis on tegu ikkagi ühe ja sma vedruvariandiga, tellitud nii ühtpidi kui teistpidi - tulemus üks, vedru näol

Mis sa ajad, C4'le on väga palju variante- vastavalt mootorile ja veoskeemile. Ja C3'le on täiesti omad.


Tsitaat:

Kas siis 2900.- vedruringi eest on odav? See on üliodav!


Enamus aftermarket vedrud jäävad sinna auku, kui just bränditooted välja jätta.

Tsitaat:

Nii see on, et tuntumad vedrutootjad pakuvad ( H&R, KW, Koni, Weitec jne )


Weitec on hinnapoolest odavam kui BG ning ühele pulgale ma neid HR ja KW'ga ei paneks. Koni ise ei tooda üldse vedrusid vaid kasutab Vogtlandi omi. Mis on omakorda hinnapoolest harju keskmine.

Ise olen kasutanud koostöös Koni amordiga Weiteci, Vogtlandi ja BG'd. Kahjuks kõiki erineva auto all, seega kogemusi eriti jagada ei saa. Sõidetavad on nad kõik meie tänavatel ning tõelised omadused tulevad ehk välja alles ringrajal või ekstreemolukordades.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Confusion
huviline



Registreerunud 13.06.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4

postitati 16.04.06 18:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ICE
Tsitaat:

(50kg oli seda umbes)... ja ma ei saagi aru, mis ime läbi...


See on tõeline ime jah. Krt sellest oleks võind alustadagi, et sul pagass lisaraskust täis on!


võid mind lolliks pidada... aga poleks elu sees arvanud, et see kast seal nii palju kõrgust mõjutab ;)
enivei lõpp ea kõik ea :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 16.04.06 18:34 Tsiteeri


Pole minu öelda, kas keegi on loll või mitte. Lihtsalt liiga tihti jäetakse pool infot ütlemata. Ükski (madaldus)vedrutootja ei tooda vedrusid, mis keerab auto visuaalse poole p***e.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 17.04.06 06:23 Tsiteeri


Teab keegi, kas Quattro vedruomplekt jääb esivedusel autol samamoodi vildakas, et tagant madalam kui eest? (100Q komplekt 100 fwd-le)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 17.04.06 08:52 Tsiteeri


Võib jääda küll. Kindlalt väita ei saa, aga C4 quattro tagavedrud on tsipa lühemad kui FWD omad. Samas Avant quattro vedrud võivad esiveduse sedaani saba piisavalt kõrgele tõsta küll. Nii, et eks tuleb proovida, aga vähemalt 50% tõenäosus on, et taguots jääb madalamaks...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 17.04.06 10:10 Tsiteeri


Ma olen tegelikult tähele pannud, et paljudel Audidel on nina veidi kõrgemal kui tagumine ots. Vahe on suhteliselt väike ja esmapilgul ei pruugi kohe tähele panna kuid see on siiski märgatav.
Näiteks minu omal on täis paagiga tagaosa madalamal kui nina :)
Vedrustus originaal, amordid kõik uued ja poole paagiga on esi ja tagaosa kõrgused ühesugused.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tamm112
huviline



Registreerunud 14.03.04
Asukoht: tln
Kasutaja on eemal

Auto: vis 2345

postitati 17.04.06 13:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black Rabbit
Ma olen tegelikult tähele pannud, et paljudel Audidel on nina veidi kõrgemal kui tagumine ots. Vahe on suhteliselt väike ja esmapilgul ei pruugi kohe tähele panna kuid see on siiski märgatav.
Näiteks minu omal on täis paagiga tagaosa madalamal kui nina :)
Vedrustus originaal, amordid kõik uued ja poole paagiga on esi ja tagaosa kõrgused ühesugused.


ja tagaots kipub maad nuusutama eriti siis kui kiirendad ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MartinCS
huviline

Avatar


Registreerunud 28.03.06
Asukoht: Jõgeva/Härjanurme/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: S4 BiT 232kW Oettinger + esivanema A6 C6 3,0TDI Q 171kW '07

postitati 26.05.06 10:57 Tsiteeri


Mul seonduva teemaga üks küssa tekkinud

plaan vist asendada oma nivooamordid tagant korralike gaasiamortide vastu, kuna 5000 on amordi tükihind ja varsti kardan et se töö on ees, pealegi peaksin veel ühe ca 3000 maksva toru sealt välja vahetama niikuinii :S.. Keegi teab, kas ma jään millestki väga ilma, kui ma need välja vahetan?

Sellisel juhul tahaks juba madalduse kaa alla kruvida, H&R ring on juba kuuriall olemas, kas madalduse jaoks on vaja mingied muid amorte? või sobivad tavalised? või kui muid siis kust ma teada saan millised?

Ja pmst peaksin vahetama ülevalt veel mingi padja või tüki ära, sest tehase amordil ja gaasikal ei ole sama kinnitus`?

pikk ja segane sai, loodan et kellegil on mõtteid..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Ants6
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6/95 110kw

postitati 26.05.06 11:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Confusion
Kehtib üks ja ainuke reegel: odavalt ei saa kvaliteeti, jätke see meelde!

Kas siis 2900.- vedruringi eest on odav ? ;)


Müüsin hiljaaegu komp.kasutatud sinised madalvedrusid A6'le H&R 2000.- eest. Asjad olid tõega ''broo'd'' olex võinud vabalt rohkem küsida :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 47.2% - SQL: 52.8%]